Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 20:28   #361
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Edmund Halley cca 350 komada, Abbe Nicholas de LaGaille cca 10000 komada



zadovoljan?
Trolanje i iznošenje lažnih informacija.
Rekao sam južna hemisfera, i dalje si na sjevernoj.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 14.12.2017., 21:15   #362
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Aproksimacija-i to treća ?
Koja je prva ? Sfera ?
Koja je druga ?
Rubni uvjeti ?
Prva je valjda ravnina
BolajiBadejo is offline  
Old 14.12.2017., 21:30   #363
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Trolanje i iznošenje lažnih informacija.
Rekao sam južna hemisfera, i dalje si na sjevernoj.
pogledaj kako izgleda Orion na sjevernom nebu, a onda na juznom...mozda ces shvatiti

nego, kako to da kad je pomrcina Mjeseca, kakvog je oblika sjena koji baca Zemlja?

i hajde malo matematike, cuo si za sfernu geometriju...mozemo i o tome
nego, kako to da su Mjesec, Sunce i ostale planete, za koje ti mislis da ne postoje, sfernog oblika? ili zelis mozda reci da niti Sunce i Mjesec ne postoje ili da su i oni oblika ravne ploce?

ali s tobom zapravo nema mogucnosti razgovora, ti si totalno indoktrinirana neznalica koja bilo kakav dokaz ne moze prihvatiti ili shvatiti. sjecas se, nisi uspio shvatiti ni fotoefekt a stalno ga korists kad ulazis u lift...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Received Infraction
Old 14.12.2017., 22:02   #364
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Trolanje i iznošenje lažnih informacija.
Rekao sam južna hemisfera, i dalje si na sjevernoj.
evo link na releventan izvor informacije. trolam li i dalje? iznosim li neistinite informacije?
strange quark is offline  
Old 14.12.2017., 22:15   #365
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
evo link na releventan izvor informacije. trolam li i dalje? iznosim li neistinite informacije?
Da, znaš valjda što znači južna hemisfera, to je različito od južnog dijela sjeverne hemisfere.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 14.12.2017., 22:21   #366
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Da, znaš valjda što znači južna hemisfera, to je različito od južnog dijela sjeverne hemisfere.
gle kolega, naslov knjige je "Explorers of the Southern Sky: A History of Australian Astronomy" ili na hrvatskom "istraživači južnog neba: Povijest Australske astronomije"

ako te je tu išta podsjetilo na "južni dio sjeverne hemisfere" onda stvarno ne znam da li me trolaš ili šta?
strange quark is offline  
Old 14.12.2017., 22:41   #367
Realno, ako ćemo u 3D, samo je jedna hemisfera


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 14.12.2017., 22:41   #368
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Aproksimacija-i to treća ?
Koja je prva ? Sfera ?
Koja je druga ?
Rubni uvjeti ?
oprosti nisam odmah vidio ovaj post

prva aproksimacija je kugla
druga aproksimacija je elipsoid
treća aproksimacija je troosni elipsoid
peta aproksimacija je geoid, matematički izuzetno komplicirano izraziti pomoću jednadžbi... (i nepotrebno za praktičnu primjenu)
četvrtu aproksimaciju nisam namjerno napisao, potrudite se i vi malo
strange quark is offline  
Old 14.12.2017., 22:42   #369
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Realno, ako ćemo u 3D, samo je jedna hemisfera


-Stipe
stipe, ne puštaj crnilo, hemi znači pola
strange quark is offline  
Old 14.12.2017., 23:09   #370
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Prva je valjda ravnina
Ah da, sve je ravno.
Rorion is offline  
Old 14.12.2017., 23:12   #371
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
oprosti nisam odmah vidio ovaj post

prva aproksimacija je kugla
druga aproksimacija je elipsoid
treća aproksimacija je troosni elipsoid
peta aproksimacija je geoid, matematički izuzetno komplicirano izraziti pomoću jednadžbi... (i nepotrebno za praktičnu primjenu)
četvrtu aproksimaciju nisam namjerno napisao, potrudite se i vi malo
Nešto između troosnog elipsoida i geoida.
Kompliciraniji troosni elipsoid ili pojednostavljeniji geoid
Rorion is offline  
Old 14.12.2017., 23:51   #372
Što se tiče mita o Zemljinoj sjeni na mjesecu to je laž.

Ali kako bi to bez visoke škole i diplome kraljice engleske mogao dokazati?
A još više bez nekakvih mutavih perr reviey radova na koje se vlaži dobar dio forumske populacije?

Lijepo, pomoću zdravog razuma i Bogom dane inteligencije.

Logično je da se ne radi o Zemljinoj sjeni jer je teoretski nastanjeni krumpir daleko prevelik da bi radio tako zakrivljenu sjenu na Mjesecu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 15.12.2017., 01:47   #373
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
oprosti nisam odmah vidio ovaj post

prva aproksimacija je kugla
druga aproksimacija je elipsoid
treća aproksimacija je troosni elipsoid
peta aproksimacija je geoid, matematički izuzetno komplicirano izraziti pomoću jednadžbi... (i nepotrebno za praktičnu primjenu)
četvrtu aproksimaciju nisam namjerno napisao, potrudite se i vi malo
Oblatni sferoid?

Troosni elipsoid - valjda rotacioni elipsoid - treća os daje samo nulu datuma i ne izražava se numerički

I čini mi se da brojiš unatrag - geoid kao najbliža aproksimacija zemljine fizičke površine bi bio prva aproksimacija

Zadnje uređivanje BolajiBadejo : 15.12.2017. at 02:32.
BolajiBadejo is offline  
Old 15.12.2017., 09:57   #374
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nešto između troosnog elipsoida i geoida.
Kompliciraniji troosni elipsoid ili pojednostavljeniji geoid
hajde, izvukao si e

Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
I čini mi se da brojiš unatrag - geoid kao najbliža aproksimacija zemljine fizičke površine bi bio prva aproksimacija
gledaj kolega alien, može se i tako brojiti, nije problem. u znanosti su mnoge stvari dogovorno, recimo 1 nije prosti broj, 0!=1 ili npr. pluton nije uspio napraviti niti puni krug oko sunca otkad smo ga otkrili dok mu nismo skinili čin planeta
strange quark is offline  
Old 15.12.2017., 10:02   #375
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što se tiče mita o Zemljinoj sjeni na mjesecu to je laž.

Ali kako bi to bez visoke škole i diplome kraljice engleske mogao dokazati?
A još više bez nekakvih mutavih perr reviey radova na koje se vlaži dobar dio forumske populacije?

Lijepo, pomoću zdravog razuma i Bogom dane inteligencije.

Logično je da se ne radi o Zemljinoj sjeni jer je teoretski nastanjeni krumpir daleko prevelik da bi radio tako zakrivljenu sjenu na Mjesecu.
Nekad čuo za optiku? Zakrivljena sjena i njene dimenzije su bar lako dokazive na Zemlji i uz najprostiji pribor.

http://www.joshworth.com/jw/wp-conte...oonsunsize.gif
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Old 15.12.2017., 10:05   #376
zombie, ubi s tom slikom

ali ni slika nije dobra, naime gledano sa zemlje sunce i mjesec imaju istu prividnu veličinu.
strange quark is offline  
Old 15.12.2017., 10:41   #377
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
zombie, ubi s tom slikom

ali ni slika nije dobra, naime gledano sa zemlje sunce i mjesec imaju istu prividnu veličinu.
I kada dođe do pomračine sunca to ti je dokaz da je mjesec bliži zemlji, kad se sunce ili dio sunca ne vidi
Rorion is offline  
Old 15.12.2017., 11:03   #378
Znam da je velika slika, zato sam i stavio link. Slika je samo šematski prikaz, čisto da se vidi kako sjenka nastaje, veličine objekata nisu toliko bitne. Problem kod onih koji tvrde da se sjenke ne ponašaju take je u tome što ne razumiju da se svjetlost u vakuumu ponaša dosta drugačije nego u atmosferi, naime nema rasipanja već su sjenke oštrih linija a u sjenci je takodje i mrkli mrak dok u atmosferi imamo "sjenku", tj. imamo zatamnjenje ali ne pravi mrak. Takodje, bitno ej napomenuti da se ponašanje svjetlosti u vakuumu može lako i precizno dokazati i pokazati i na Zemlji. Jednostavno vam treba prostorija ili posuda u kojoj je visoki vakuum a to bar nije problem. Ovo navodim jer znam da ekipa ravnozemljaša smatra da je 99.99% nauke, matematike, fizike itd. u stvari zavjera kako bi se sakrilo da je zemlja ravna ploča. Upravo zbog toga sam i poveo priču o svjetlosti kao jednoj od pojava sa kojom je zamalo nemoguće manipulisati u vakuumu, sem ako imate gravitaciono polje dovoljne snage da je može iskriviti a mi na Zemlji to nemamo.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Old 15.12.2017., 11:04   #379
uglavnom svaki "razgovor" sa altnicarem dođe do ovoga:
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post

Ne moram ja ništa priznati jer nikakve supernove nisu dokazane.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što se tiče mita o Zemljinoj sjeni na mjesecu to je laž.
osim sto nista ne priznajes i sve je laz, daj nam napisi kako to da je Sunce sfernog oblika, Mjesec je sfernog oblika, ali Zemlja je ravna ploca
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 15.12.2017., 11:10   #380
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Znam da je velika slika, zato sam i stavio link. Slika je samo šematski prikaz, čisto da se vidi kako sjenka nastaje, veličine objekata nisu toliko bitne.
u redu kolega, oprosti što sam bio picajzla


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
I kada dođe do pomračine sunca to ti je dokaz da je mjesec bliži zemlji, kad se sunce ili dio sunca ne vidi
da, to je jedan od dokaza da je udaljenost između zemlje i mjeseca manja od udaljenosti zemlje i sunca.
strange quark is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.