Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 21:04   #5101


Koliko bi u ovom moglo bit istine i veze s gumama brand name proizvođača?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:29   #5102
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
https://s33.postimg.org/f0r8m7dsf/Avto_Magazin_Sava_Eskimo_vs_Sava_Intensa.jpg

Koliko bi u ovom moglo bit istine i veze s gumama brand name proizvođača?
nesto mi je tu nelogicno... pogotovo za eskimo...
suho 3 stupnja 51,4m
mokro 2 stupnja 46,3m
oboje od 100km/h do 0.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:55   #5103
Hm, da, iz iskustva s Eskimkama, rezultati za mokro/suho izgledaju kao da su zamjenjeni.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:08   #5104
kad se ima volje... a doslovce se ne tribaju cili dan mrdnit, a posla priko glave...

wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:16   #5105
uuu, alaj bi se para namlatili naši da im se radi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:11   #5106
Čestitam konjini u sivom Ignisu koji je vozio slalom po zelenom valu smjeru istoka po kiši u 22 navečer, pored baljuljavih pijanaca s adventa.

I naravno, čestitam mu na izlasku iz auta i urlanju na čovjeka koji se samo normalno vozio.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:29   #5107
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
kad se ima volje... a doslovce se ne tribaju cili dan mrdnit, a posla priko glave...
Odi u lijepi kurac - druga rečenica koju frajer kaže "50% fatalnih sudara nastaje radi distrakcije vozača" se već kosi sa MUP-ovskom mantrom, uklesanom u čvrstu stinu još od stoljeća sedmog:

"brzina je izvor svog zla, pošteni građanin i komunista netreba da žuri - to je kapitalistička represija koja tera ljude na žurbu"

Dakle filmić ti je nevaljan, neprimjenjiv, nebitan.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:37   #5108
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Odi u lijepi kurac - druga rečenica koju frajer kaže "50% fatalnih sudara nastaje radi distrakcije vozača" se već kosi sa MUP-ovskom mantrom, uklesanom u čvrstu stinu još od stoljeća sedmog:

"brzina je izvor svog zla, pošteni građanin i komunista netreba da žuri - to je kapitalistička represija koja tera ljude na žurbu"

Dakle filmić ti je nevaljan, neprimjenjiv, nebitan.
MUP ne razlikuje pojmove uzroka i posljedice...
https://www.24sata.hr/news/jedna-oso...-udbine-548857

pravi primjer gdje ce MUP rec da je uzrok prometne brzina... ovdje sam uvjeren da tu nije uopce bia problem brzina, vec mobitel ili nesto slicno... tamo se, kao sto je netko i komentira ispod samog clanka uredno vozi po 120km/h... tamo garantirano nitko nije prokliza, izgubia kontrolu nad vozilom, vec je jedino moga odsetat u suprotnu traku ukoliko se bavia drugim stvarima osim voznjom. u pretjecanje sumnjam jer bi inace, barem kao svjedok bilo ukljuceno i trece vozilo.

posljedice, kako ce se pojedinci ovdje odma referencirat bi bile manje da su oboje vozili 50 (iako je ogranicenje 80-90), ali posljedica nebi ni bilo da netko od njih nije odseta u suprotni smjer.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:54   #5109
Sve je to istina ako nitko ne pogriješi može se voziti i 120. Ali baš zato što ljudi nisu idealni strojevi nego ljudi od krvi i mesa sa svim svojim manama i greškama, zbog toga i postoje ograničenja koja su niža od brzine koja bi se mogla postići kad bi savršenstvo bilo moguće. Da li je netko zaspao, gledao na mobitel ili tko zna što ne znam no zbog nečeg što (na žalost) pojedinci rade je prešao na drugu stranu. Toliko teško za shvatiti? I najveća budala zna stisnuti po gasu i biti brži od ograničenja. Ograničenja se pišu da se rizik od nesreće smanji na minimum. Apsolutnu sigurnost nitko ne može garantirati ali svatko razuman može zaključiti da je veća brzina opasnija od manje. Ne govorim o tome kad svi voze 130 a pojedinac 30 nego ako svi voze po ograničenju onda su nesreće daleko daleko manje.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:42   #5110
Nije to toliko banalno.
Brdo ljudi kada im je dosadno izgubi nenamjerno koncentraciju i počnu im pažnju odvraćati druge stvari.

Svakako je sigurnije kada je vozač koncentriran na promet, a ne kada je sporije.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:02   #5111
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nije to toliko banalno.
Brdo ljudi kada im je dosadno izgubi nenamjerno koncentraciju i počnu im pažnju odvraćati druge stvari.

Svakako je sigurnije kada je vozač koncentriran na promet, a ne kada je sporije.
A sto mi mislimo zasto se svi ovi safety sustavi izmisljavaju i ubacuju u automobile? Npr lane assist, pa kada skreces u drugu traku pocne ti tuliti i prene te da se vratis. Pa nije da netko iz guzice vadi sve te sustave vani, nego se zna i vidi kako se nesrece dogadjaju pa se razvijaju sistemi sigurnosti protiv toga pogotovo kada je sada elektronika dostupnija/jeftinija.

I kod svih automobila koje kupim - dodam sve sigurnosne sisteme koji trenutno postoje kao nadoplatu a felga/boja itd - ako bude ostalo budjeta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:05   #5112
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A sto mi mislimo zasto se svi ovi safety sustavi izmisljavaju i ubacuju u automobile? Npr lane assist, pa kada skreces u drugu traku pocne ti tuliti i prene te da se vratis. Pa nije da netko iz guzice vadi sve te sustave vani, nego se zna i vidi kako se nesrece dogadjaju pa se razvijaju sistemi sigurnosti protiv toga pogotovo kada je sada elektronika dostupnija/jeftinija.

I kod svih automobila koje kupim - dodam sve sigurnosne sisteme koji trenutno postoje kao nadoplatu a felga/boja itd - ako bude ostalo budjeta.
A kaj točno radiš dok voziš pa ti auto krene u susjednu traku? Spavaš? Listaš Facebook?
Ako nisi u stanju držati kontrolu nad vozilom radije nemoj voziti.
Igloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:10   #5113
E sad si ga pogodio u sridu ... samo pogledaj oko sebe kako voze i što rade dok "šoferiraju" ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:14   #5114
Quote:
Igloo kaže: Pogledaj post
A kaj točno radiš dok voziš pa ti auto krene u susjednu traku? Spavaš? Listaš Facebook?
Ako nisi u stanju držati kontrolu nad vozilom radije nemoj voziti.
Gle daj nemoj...imas na milijarde vozaca koji imaju na milijarde distrakcija na dnevnoj bazi. Statisticki gledano nesrece se dogadjaju. Npr u Italiji su prije par godina stavili neku reklamu za donji ves ili bikini sa nekom super zgodnom zenskom i na tom krizanju je od tada bilo hrpa nesreca pa su plakat maknuli. True story; nije moja izmisljotina. Ili kada ti po ljeti u gradu dok vozis pored tebe je neki ultra super zgodni komad u ljetnoj haljinici koja leprsa - reci mi vozaca a da je musko i da nije peder koji nece bacit oko. I nek kolona ispred zakoci a ti gledas noge....bum. Koliko puta vidis mlade mame koje voze bebe kojoj padne neka igracka i onda se silno deru i urlaju ko da ih koljes pa ova nema gdje stati i vozi i dodaje igracku da dijete zasuti. Ili banalno mjenjanje radio stanica. Pa su se izmislile komadne na volanu da ne moras skretati pogled u radio a za to se nitko ne buni. Da mi teoretski mozemo reci - tko ti je kriv? Sto gledas? Sto dodajes igracku itd. No kao sto je i tutek rekao - svi smo mi ljudi. Ako mozes imati auto koji ima lane assist ili AEB zasto ne? Pa makar ti nikad ne zatrebao. A neka ti 1 put zatreba isplati se. Isto kao i ABS ili ESP. U vecini slucajeva ili skoro nikad se vozis pa se ne pali. No kada se upali dobro da se upalio.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:15   #5115
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
E sad si ga pogodio u sridu ... samo pogledaj oko sebe kako voze i što rade dok "šoferiraju" ....
Kada sam ja vozio u Japanu na posao ekipa ti cita papirnate novine i vozi u koloni na posao. Znaci papirnate novine na volan i perifernim vidom pratis aute. Koliko je to sigurno.....znamo da nije. No kada vozis 2h u jednom smjeru iz godine u godinu iz desetljeca u desetljece ljudima ocito popizdi pa zmisljavaju sve moguce a nije voznja i utjece negativno na sigurnost voznje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:18   #5116
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Sve je to istina ako nitko ne pogriješi može se voziti i 120. Ali baš zato što ljudi nisu idealni strojevi nego ljudi od krvi i mesa sa svim svojim manama i greškama, zbog toga i postoje ograničenja koja su niža od brzine koja bi se mogla postići kad bi savršenstvo bilo moguće. Da li je netko zaspao, gledao na mobitel ili tko zna što ne znam no zbog nečeg što (na žalost) pojedinci rade je prešao na drugu stranu. Toliko teško za shvatiti? I najveća budala zna stisnuti po gasu i biti brži od ograničenja. Ograničenja se pišu da se rizik od nesreće smanji na minimum. Apsolutnu sigurnost nitko ne može garantirati ali svatko razuman može zaključiti da je veća brzina opasnija od manje. Ne govorim o tome kad svi voze 130 a pojedinac 30 nego ako svi voze po ograničenju onda su nesreće daleko daleko manje.
opet se vracamo na to da ovo nije ni blizu voznja na noz, nije maksimum koji mozes tamo potegnit, jer realno mozes potegnit i na 200 na pojedinim dijelovima. tamo se vozi 120 zato sto je to skoro pa sweetspot te ceste... ako gledas 100 vozila koja tamo prodju, u rasponu od 100 do 140 ce ih bit barem 80%, 15% ce ih vozit od 80 do 100, ili od 140 do 160, a ona manjina ce ic ili sporije ili znatno brze... ti mozes ogranicenjem pokusat nesto u tom pogledu promijenit, ali realno neces. da sad tamo stavis 60, ljudi bi ga ignorirali bas kao i hrpu znakova u hrvatskoj jer su nerealni. cak i s 80 koliko je tamo postavljeno ti si na donjoj granici i cinis najsporija vozila koja se krecu tom cestom. kamioni tamo voze vise (ako nemaju limitator).

ono sto je cista fizika je da su posljedice prometne pri 30 manje od posljedica pri 50 su manje od posljedica pri 80 itd. zaboravljas pritom da posljedice nastaju zbog razlika u brzini, a ako znas da nitko nece ic brzinom koja je postavljena, najveca opasnost prijeti upravo od onih koji ce iz nekog razloga odlucit postivat takvo ogranicenje. ovo nije zagovaranje da se zakon kao zakon krsi, vec zagovaranje revizije svih postavljenih znakova, bilo da je rijec o znakovima brzine, pune linije ili nesto sasvim deseto. jer jednom kad shvatis da prvi znak laze, drugi znak laze, treci isto, onda ces deseti jednostavno ignorirat, a taj je mozda onaj pravi.

Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nije to toliko banalno.
Brdo ljudi kada im je dosadno izgubi nenamjerno koncentraciju i počnu im pažnju odvraćati druge stvari.

Svakako je sigurnije kada je vozač koncentriran na promet, a ne kada je sporije.
slazem se... ne samo da se gubi koncentracija, vec se povecava i nervoza... gledam samo po sebi, razina stresa na 30km/h u gradskom prometu mi je sto puta veca nego vozit 130 gore spomenutom cestom...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:21   #5117
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
da sad tamo stavis 60, ljudi bi ga ignorirali bas kao i hrpu znakova u hrvatskoj jer su nerealni. cak i s 80 koliko je tamo postavljeno ti si na donjoj granici i cinis najsporija vozila koja se krecu tom cestom. kamioni tamo voze vise (ako nemaju limitator).

shvatis da prvi znak laze, drugi znak laze, treci isto, onda ces deseti jednostavno ignorirat, a taj je mozda onaj pravi.
Mos mislit - da me plavci zaustave da ja vozim 100-120 gdje je ogranicenje 60 pa da platim kaznu, bodovi, ostajanje bez vozacke itd. Zaboravi tu pricu. I to skroz je zaboravi. Ako pise 60 (a moglo bi i 100-120) ja ti vozim 80. I nema.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:22   #5118
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nije to toliko banalno.
Brdo ljudi kada im je dosadno izgubi nenamjerno koncentraciju i počnu im pažnju odvraćati druge stvari.

Svakako je sigurnije kada je vozač koncentriran na promet, a ne kada je sporije.
Takvima kojima je vožnja po propisu dosadna na krivom mjestu (na cesti) traže zabavu. Odi na Grobnik, izluftaj se, izbaci višak adrenalina, sredi hormone i vrati se razumnoj vožnji. Opet kažem ako ti je vožnja po propisu dosadna onda i nemoj voziti. Ne bi me iznenadilo da jednom potpuno zabrane vožnju (Japan i slični možda već za nekoliko godina, ostatak svijeta 10-15...) - jer je opasna i ostave smo autonomna vozila. Pa će ti biti još dosadnije...

Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
... da sad tamo stavis 60, ljudi bi ga ignorirali bas kao i hrpu znakova u hrvatskoj jer su nerealni. cak i s 80 koliko je tamo postavljeno ti si na donjoj granici i cinis najsporija vozila koja se krecu tom cestom. kamioni tamo voze vise (ako nemaju limitator).

zaboravljas pritom da posljedice nastaju zbog razlika u brzini, a ako znas da nitko nece ic brzinom koja je postavljena, najveca opasnost prijeti upravo od onih koji ce iz nekog razloga odlucit postivat takvo ogranicenje
...
Da tamo staviš 60 onda bi većina vozila manje od 80, zajedno s kamionima... ali bi nastao veliki nesrazmjer u brzini jer wifisti bi vozili po svom a ostali kako treba.
Okrenuo si stvari totalno naopačke. Nisi ti taj koji određuje pravila nego su pravila tu da ih ti poštuješ. Razlike u brzini postoje što neki poštuju ograničenja a neki ne ali ti krive ljude želiš promijeniti. Nisu problem oni koji se drže ograničenja nego baš oni poput tebe koji se ne drže. Kad bi ti i tebi slični poštivali ograničenje onda nebi bilo razlika u brzinama, opet ne kužiš nešto tako jednostavno...Sve si okrenuo naglavačke.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:26   #5119
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Takvima kojima je vožnja po propisu dosadna na krivom mjestu (na cesti) traže zabavu. Odi na Grobnik, izluftaj se, izbaci višak adrenalina, sredi hormone i vrati se razumnoj vožnji. Opet kažem ako ti je vožnja po propisu dosadna onda i nemoj voziti.
Tocno to. Ako ti je voznja dosadna, ili se ispucaj na pisti ili ostani doma i igraj playstation ili sto te vec zanima.

Quote:
Ne bi me iznenadilo da jednom potpuno zabrane vožnju (Japan i slični možda već za nekoliko godina, ostatak svijeta 10-15...) - jer je opasna i ostave smo autonomna vozila. Pa će ti biti još dosadnije...
To ce ziher biti. Naime svaka nesreca kosta narod - zdravstvo, osiguranja i povecanje premija, hitne sluzbe, popravak prometnice, firme jer nema radnika, obitelj itd. A ako imas autonomna vozila (kada ih naprave do kraja) i nesreca nemas a ljudi se i dalje transportiraju sa mjesta A na mjesto B, rucna voznja ce biti zabranjena. A tko hoce gustati i voziti ce ici u zabavne parkove ili neka si kupi zemljiste pa se bude tamo vozio po svom.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:31   #5120
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Gle daj nemoj...imas na milijarde vozaca koji imaju na milijarde distrakcija na dnevnoj bazi. Statisticki gledano nesrece se dogadjaju. Npr u Italiji su prije par godina stavili neku reklamu za donji ves ili bikini sa nekom super zgodnom zenskom i na tom krizanju je od tada bilo hrpa nesreca pa su plakat maknuli. True story; nije moja izmisljotina. Ili kada ti po ljeti u gradu dok vozis pored tebe je neki ultra super zgodni komad u ljetnoj haljinici koja leprsa - reci mi vozaca a da je musko i da nije peder koji nece bacit oko. I nek kolona ispred zakoci a ti gledas noge....bum. Koliko puta vidis mlade mame koje voze bebe kojoj padne neka igracka i onda se silno deru i urlaju ko da ih koljes pa ova nema gdje stati i vozi i dodaje igracku da dijete zasuti. Ili banalno mjenjanje radio stanica. Pa su se izmislile komadne na volanu da ne moras skretati pogled u radio a za to se nitko ne buni. Da mi teoretski mozemo reci - tko ti je kriv? Sto gledas? Sto dodajes igracku itd. No kao sto je i tutek rekao - svi smo mi ljudi. Ako mozes imati auto koji ima lane assist ili AEB zasto ne? Pa makar ti nikad ne zatrebao. A neka ti 1 put zatreba isplati se. Isto kao i ABS ili ESP. U vecini slucajeva ili skoro nikad se vozis pa se ne pali. No kada se upali dobro da se upalio.
Znaš kaj postižeš na taj način? Kontraefekt, ma auto mi ima te sustave pa ja čitam novine na putu do posla. Sve je to u stvari pizdarija koja je beskorisna. Ili vozi ili budi vožen pa čitaj.
Dok god istog trena svi ne budemo prebačeni u samovozeča vozila za volanom imaš biti skoncentriran na vožnju i gotovo. Nema alibija u tim sustavima. Onog trena kad si sjeo za volan jednom nogom si u grobu a drugom u zatvoru. Na tebi je da se ni jedno ne dogodi.
Igloo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.