Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 08:10   #61
Quote:
B-away kaže: Pogledaj post
Ja sam to na tim autima (koji imaju tako rijesen odusak) radio nebrojeno puta prije duze voznje, imas pipac koji pritisnes pistoljem pri uljevanju i bez problema dodas dodatnih desetak litara. Ja bih obicno cekao da se napuni dok pistolj ne izbaci, onda bih zakacio pipac i dodao jos 10 litara (moglo bi i vise ali nikad nisam isprobavao do kraja). To sad vise noviji VAG-ovi nemaju.
Hakkler ti je vec napisao
mislim, fascinatno da je tako nešto zapravo toliko nepoznato. pogotovo na našim prostorima gdje caruje VW koji skoro jedini to i ima. možda još fascinantije da mi je tek direktor pcz-a spomenuo tu mogućnost i da je gotovo 100% siguran da je o tome riječ. zašto direktor? jer prodavač nije znao, pa poslovođa nije znao, pa su primjenili koncept "brigo moja prijeđi na drugoga" i dali broj od direktora.
dobro da nisam neki svađalački tip, inače bi ispao žešći idiot.
u svakom slučaju, navedeni direktor je ispao nadasve korektan i pristupačan u komunikaciji i pristupu rješavanju problema, uključivo i refundiranje ako treba, tako da tu sve pohvale s moje strane.
__________________
manje filozofije, više vožnje...
turbo sport karta #1, #2, gore lijevo klik na strelicu
bruno1024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:01   #62
Šta bi bilo nepoznato. Pa svako tko vozi auto iz VAG grupacije zna za tu foru. Ja sam za to znao još prije 15 godina a ti se danas tome iščuđavaš.

Nije te nitko zeznuo. Kod točenja je vjerojatno bio malo začepljen odušak i stalo je više goriva.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:56   #63
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ja dok sam imao golfa isto sam to radio. Stisnes taj odusak i stane u tank oko 7 litara vise goriva. A koja je poanta? Veci doseg i moras manje na benzinsku.
Pa da..poanta je u dosegu. Ideš na g.o. npr. i ne želiš gubit vrijeme na pumpi dok si na g.o.

Evo..od prije par godina. Zagorska lukoil..cca 54l je stalo do čepa..a bilo je valjda 10 od prije. AC do Ka..poslije D1 i cut off niz Velebit..ušlagiran bc u Obrovcu malo stali. 74km/h prosječna do tamo..



Rezultat..čudo koji se poslije nakon 10 dana istopio na AC.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:09   #64
Ništa novo ni čudno, i ja sam to radio na Ibizi 2006.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:20   #65
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Pa da..poanta je u dosegu. Ideš na g.o. npr. i ne želiš gubit vrijeme na pumpi dok si na g.o.

Evo..od prije par godina. Zagorska lukoil..cca 54l je stalo do čepa..a bilo je valjda 10 od prije. AC do Ka..poslije D1 i cut off niz Velebit..ušlagiran bc u Obrovcu malo stali. 74km/h prosječna do tamo..



Rezultat..čudo koji se poslije nakon 10 dana istopio na AC.
Na puntu 1.2 8v sam na toj dionici bc doveo do 1750 km dosega, iz Zg krenuo sa reset.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:19   #66
Ma čudo je taj bc u autu
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:40   #67
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post

B-away koliko te kostala ta igračka, naručio s ebaya? Patim na to da mi je točan prikaz pa bi volio kod sebe poštimat na hyundaiu..
Dok je bio pod garancijom kako otkrih da laze cca0.5l tražio u servisudamj to podese..al kao ne može se to
Nazalost ne bih ti znao nista oko tih sa ebaya, jer ja sam jedan od dugogodisnjih usera originalnog VCDS jos od njihovih samih pocetaka.
Kupio sam ga u USA.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:14   #68
Samo VCDS ne radi na hyundai-kia. To je dijagnostika baš za VAG grupu.
Koreanci imaju malo drugačiju dijagnostiku, skuplju i ne baš tako lako dostupnu.

Ali to možeš pratit sa bilo kojom malo boljom OBD dijagnostikom. Mislim da možeš i uzeti jeftini ELM 327 na bluetooth pa s njim upariti torque pro koji ima malo naprednije opcije.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:21   #69
Fabiu SDI kad napunim na taj odušak, pokazuje oko 1000 i kusur, ovisi o prijašnjoj potrošnji, i stvarno se toliko i pređe, super stvar za duži put, zašto nebi točio do kraja. VAG grupa ima samo to, za druge nisam primjetio.
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:32   #70
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Samo VCDS ne radi na hyundai-kia. To je dijagnostika baš za VAG grupu.
Koreanci imaju malo drugačiju dijagnostiku, skuplju i ne baš tako lako dostupnu.

Ali to možeš pratit sa bilo kojom malo boljom OBD dijagnostikom. Mislim da možeš i uzeti jeftini ELM 327 na bluetooth pa s njim upariti torque pro koji ima malo naprednije opcije.
Zato sam i napisao da ne bih znao nista oko tih s ebaya za Hyundai.
Inace spajao sam VCDS i na non-VAG vozila i sve ono sto je OBD standard radi i na njima, a to su uglavnom samo parametri koji utjecu na ispuh, mogu se i ocitavati greske ECU-a, cak ih se moze i prevesti na VAG "jezik". Ali nemogu se obavljati adaptacije i rekodiranja bilo cega, kao sto se to moze na VAG vozilima.
Vjerojatno ce tako raditi i sve ove jeftine OBD dijagnostike s ebaya...
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:34   #71
Sta ne kontate kako taj doseg radi? pa po trenutnoj potrosnji logicno. Bas auto zna kako ces ti voziti... On gleda trenutnu potrosnju, ako je ona recimo 3litre, dakle malo gasa, mala brzina, automatki se povecava i doseg . Ako ga stisnes do kraja, pogledaj koliko ce se doseg smanjiti
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:36   #72
vidi ovo

https://www.youtube.com/watch?v=wfsZpN5y3cU
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:41   #73
Quote:
IMTrener kaže: Pogledaj post
Sta ne kontate kako taj doseg radi? pa po trenutnoj potrosnji logicno. Bas auto zna kako ces ti voziti... On gleda trenutnu potrosnju, ako je ona recimo 3litre, dakle malo gasa, mala brzina, automatki se povecava i doseg . Ako ga stisnes do kraja, pogledaj koliko ce se doseg smanjiti
Krivo !
BC racuna doseg prema prosjecnoj potrosnji u zadnjih prijedjenih 50 km.
Sve pise u manualu - znaci RTFM.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:48   #74
Ajd testiraj onda.. Stisni gas do kraja, tj max ubrzanje i onda pogledaj doseg
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:30   #75
Ako to napravis, automatski si promjenio (povecao ) prosjek u zadnjih 50 km voznje i doseg se smanji.
Kao sto sam napisao, BC za doseg uzima prosjek u zadnjih 50 km voznje (taj podatak kao takav se nemoze vidjeti ali ga on ima stalno u memoriji) i tako ako si u zadnjih 50 km imao prosjek 10lit/100 km a u spremniku imas 10 lit goriva doseg ce ti biti 100 km. Ako si imao 5 lit/100 km, sa istih 10 litara ce ti doseg biti 200 km. Brojeve sam zaokruzio radi lakseg izracuna, ali to ti je princip na koji nacin radi i tko to zna, ne iscudjava se brojkama koje BC izbaci za doseg.
To se najbolje vidi kad vozis po gradu u guzvi, sa velikim prosjekom potrosnje, a onda izadjes na otvorenu cestu vozis 60 do 90 km/h i gledas doseg koji se odjednom povecava (pa se onda neki iscudjavaju kako im auto proizvodi gorivo). A povecava se zato sto sve manje imas gradske voznje u zadnjih 50 km, dok ne nestane skroz udjela gradske nakon sto si presao 50 km po otvorenoj. I cesto onda nakon tih dodatnih 50 km voznje po otvorenoj, imas sad na BC-u veci doseg nego si imao kad si napustio grad.
Ovo govorim za VAG-ove poput Fabije iz naslova teme, da sad opet ne krenu neki s drugim markama koji imaju drugaciju logiku BC-a.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:37   #76
Inace manual imate ovdje:

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManua...nersManual.pdf

i tu lijepo pise (str 15) c/p:

Na zaslonu se prikazuje procjenjeni doseg u kilometrima. On pokazuje koliku dionicu puta Vaše vozilo još može prijeći s trenutačnom količinom goriva u spremniku i uz isti način vožnje. Doseg se prikazuje u razmacima od 5 km.
Kod izračunavanja dosega u obzir se uzima potrošnja goriva u posljednjih 50 km. Vozite li štedljivije, doseg će biti veći.
Poništavate li pokazivač (nakon otspajanja akumulatora), morate voziti 50 km kako bi se prikazala odgovarajuća vrijednost.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:50   #77
Skoda, ali ne rade sve automobili na isti princip.. Recimo stari audi a4 prve generacije
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 02:11   #78
Pa ovdje je tema o Fabiji, ali isto vrijedi za ostale VAG-ove na istoj platformi (Polo,Ibiza) a vrijedi i za sve na G4 platformi. Stari A4 nije tema.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.