Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 23:09   #12881
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Kad mu je Kardum reko onim mladim nadobudnim nije li nepraktično gurati u automat 16000 dolara (tj 100tinjak tis.kuna)da kupiš bitcoin, ovi se odma uzjogunili iako to nije bilo pitanje, kao da je tome kriva država, a ne zato šta je to balon, onda se ubacio Prpić kao da ne moraju kupit toliko nego 0,01 haha, koji prozirni likovi, Kardum bi ih pojeo za doručak da su ga pustili, skvičali bi ti sektaši ko i ovdje na forumu kad ih napadneš. Što je samo znak da u sve skupa ne vjeruju, nego žele da mali naivci kupuju njihov precjenjen balon da zarade mjenjačnice .
A daj mi reci na kojem ti to FIAT bankomatu mozes podic vise od 4000kn ? ili da mozes negdje podic kako bi podigao 100000 kn? isto kao i na ovom BTC bankomatu , cuj nemres ti doc ni u banku podic 100 000 kn a da se ne najavis prije pa neznam sto je postavljao uopce takvo glupo pitanje jer tko bi uopce isao i kupit 1 btc na bankomat. Ti i inace ides na bankomat dizat 100 000kn ?

fakat ga lupetas
livada2 is offline  
Old 14.12.2017., 23:09   #12882
dukatići,

žuti kanarinčići
Loui is offline  
Old 14.12.2017., 23:10   #12883
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
šta kad solarna magnetska oluja sprži sve kompjutere na zemli izgubit ćete sve bitcoine
A i izbrisat će mi se kredit za kuću, which is fine.

Pretty pretty pretty pretty, pretty good.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 14.12.2017., 23:10   #12884
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
šta kad solarna magnetska oluja sprži sve kompjutere na zemli izgubit ćete sve bitcoine
i ti svoj FIAT. ili ga mozda drzis u carapi?
livada2 is offline  
Old 14.12.2017., 23:11   #12885
http://www.index.hr/vijesti/clanak/j...0/1013799.aspx

"Diže se nakon ovoga"

Bitcoin jel.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 14.12.2017., 23:12   #12886
Quote:
QuarkTheFerengi kaže: Pogledaj post
Ne znam jel tko prije komentirao, no vidio sam da se spominjalo ovdje na forumu da je kao prednost BTC-a što se ne može ovršiti. To je sada točno ali da će tako ostati neće sigurno. Tj.,neće ga se moći ovršiti na način kao što ti sada FINA sjedne na račun, ali da će biti legalno da ti držiš dio imovine u BTC-u dok si pod ovrhom to neće. Ako je to dio tvoje imovine pratiti će sudbinu tvojeg fiata, pokretnina i nekretnina, a skrivanje podataka o imovini koju imas u BTC-u će biti kažnjivo.

Tako da super zvuči anonimnost, novac koji je samo tvoj, ne može ga dotaknuti država, banke, no kad dođe pod regulaciju neće izbjeći šapu države.

Ne govorim uopće o cijeni niti kakva će biti jednog dana cijena već o tome da zbog BTC-a neće svijet odjednom postati bajka



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
PA kako ce ti ovrsit BTC .aj da im iz neznam kojeg razloga kazes da imas BTC novcanik. Kakko ce to oni tebi uzet ista iz tvog novcanika ako im ti nedas sam private kljuc? Cupace ti nokte dok ne kazes?
livada2 is offline  
Old 14.12.2017., 23:13   #12887
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
PA kako ce ti ovrsit BTC .aj da im iz neznam kojeg razloga kazes da imas BTC novcanik. Kakko ce to oni tebi uzet ista iz tvog novcanika ako im ti nedas sam private kljuc?
Uvest će država waterboarding i silovanje mozga narodnjacima na full volume.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 14.12.2017., 23:16   #12888
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Uvest će država waterboarding i silovanje mozga narodnjacima na full volume.
ili ce te zavezat ispred TV-a i pustat sjednice sabora
livada2 is offline  
Old 14.12.2017., 23:17   #12889
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
šta kad solarna magnetska oluja sprži sve kompjutere na zemli izgubit ćete sve bitcoine
A od stotine tisuca nodova koji odrzavaju blockchain, jedan ce valjda prezivjet.
Prije ces ti izgubit novac u centraliziranim bazama banaka
Le Savage is offline  
Old 14.12.2017., 23:17   #12890
Gle, ja sam i rekao da ti to neće moći tehnički ovršiti kao što ti mogu sada preko banke, no da neće biti legalno da ti držiš novce u BTC-u dok s druge strane gomilaš dugove i recimo da si pod ovrhom. Bit ćeš u kažnjivoj zoni, vjerojatno izložen i kaznenom progonu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 14.12.2017., 23:19   #12891
Quote:
QuarkTheFerengi kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam i rekao da ti to neće moći tehnički ovršiti kao što ti mogu sada preko banke, no da neće biti legalno da ti držiš novce u BTC-u dok s druge strane gomilaš dugove i recimo da si pod ovrhom. Bit ćeš u kažnjivoj zoni, vjerojatno izložen i kaznenom progonu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Znaci ne gine ti gledanje sjednice sabora
Cuj zakonska regulativa se krece u potpunodrugom smjeru od tog kojeg ti spominjes i siguran sma da ce tijekom sljedece godine i EU donjet neku regulativu o BTC-u koja eto nece odma sve koji imaju ili kupuju BTC proglasit kriminalcima.
livada2 is offline  
Old 14.12.2017., 23:34   #12892
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Cuj zakonska regulativa se krece u potpunodrugom smjeru od tog kojeg ti spominjes i siguran sma da ce tijekom sljedece godine i EU donjet neku regulativu o BTC-u koja eto nece odma sve koji imaju ili kupuju BTC proglasit kriminalcima.
Zapravo Amerikanci su baš o tome raspravljali. Da svako neprijavljeno posjedovanje kriptovaluta bude kriminalno djelo.

https://news.bitcoin.com/proposed-u-...nceal-bitcoin/

Teško da tako nešto može proći.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 14.12.2017., 23:50   #12893
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Kad mu je Kardum reko onim mladim nadobudnim nije li nepraktično gurati u automat 16000 dolara (tj 100tinjak tis.kuna)da kupiš bitcoin, ovi se odma uzjogunili iako to nije bilo pitanje, kao da je tome kriva država, a ne zato šta je to balon, onda se ubacio Prpić kao da ne moraju kupit toliko nego 0,01 haha, koji prozirni likovi, Kardum bi ih pojeo za doručak da su ga pustili, skvičali bi ti sektaši ko i ovdje na forumu kad ih napadneš. Što je samo znak da u sve skupa ne vjeruju, nego žele da mali naivci kupuju njihov precjenjen balon da zarade mjenjačnice .
Koji klaun... znači on je hodao gradom sa par milijuna kuna kad je kupovao stan?
rocker1987 is offline  
Old 14.12.2017., 23:55   #12894
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Znaci ne gine ti gledanje sjednice sabora
Cuj zakonska regulativa se krece u potpunodrugom smjeru od tog kojeg ti spominjes i siguran sma da ce tijekom sljedece godine i EU donjet neku regulativu o BTC-u koja eto nece odma sve koji imaju ili kupuju BTC proglasit kriminalcima.
Očito je da me ne shvaćate što želim reći. Pravnik sam po struci pa mi je zanimljiv taj aspekt. Ja ne kažem uopće da je netko tko ima BTC kriminalac ili mutan, sumnjiv i slično. Naprotiv, siguran sam da je puuuno veći postotak kriminalaca među onima koje ne zanima Bitcoin. Volim tehnologije i pobornik sam kriptorevolucija koja se događa, no htio sam se osvrnuti na ovaj pravni aspekt koji je mnogim, recimo to tako tech-oriented, ljudima stran.

Ako BTC ostane, a nadamo se da hoće, i uđe u mainstream kao opcepriznato i prihvaćeno sredstvo plaćanja, štednje, investiranja ili što već doći će pod regulaciju. Zakonsku regulaciju šta s njim smiješ i šta ne smiješ, na što plaćaš porez, a na što ne.

Tvoj BTC je samo tvoj, ali da će se ticati samo tebe, ne i države to možemo zaboraviti. Da će država zažmiriti da toliko novca kola okolo bez određene mjere kontrole.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 14.12.2017., 23:56   #12895
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
Recimo da sada želiš napraviti neki decentralizirani app. Za Ethereum ima daleko najviše dokumentacije, primjera, podrške i svega ostalo. Znam da postoje platforme koje bi te sponzorirale da radiš na njima, ali Ethereum ima veliki 1st mover advantage. Unatoč svim manama i solidityu
Je istina. No ja sam takav da si ne mogu (ja osobno) zamisliti da krećem u neki ozbiljan projekt i da sam toliko lijen da ne želim pokrenuti svoj custom coin.

Posla za takvo šta skoro pa isto kao i za pokrenuti token na ETH-u a benefiti koje imaš kad si mrežu prilagodiš sebi i egzaktnim zahtjevima projekta su daleko veći nego šlepanje na ETH.

Shvačam korištenje ETH-a u projektima koji ustvari crypto koriste za neke stvari koje nisu vezane za "valutu", npr. osiguranjave IoT uređaja. To mi ima puno smisla napraviti na ETH.

Napraviti "nacionalnu valutu" ili takvo nešto na ETH mi ima u potpunosti suprotno smisla naspram ovog gore primjera sa IoT uređajima.

I velim još jednom, to je moj stav i nije objektivan već je izrazito subjektivan i ne namjeravam ga (da odmah prekinem tolove, ne tebe) podupirati sa "dokazima".
Ja sam po ETH-u pljuvao davno prije ICO eksplozije i bubble-a. Pljuvao sam kad je nenormalno rastao a BTC padao. Pljuvao sam kad je bio maltene na 50% market cap-a, pljuvao sam kad je bio no1 po količini trejdanja. ETH mi smrdi toliko da ti ne mogu opisati.
Kroz godine pračenja alt-ova sam razvio taj neki detektor smrada koji mi se pali maltene na svakom ALT-u, negdje više, negdje manje, ali na ETH vrišti.

I sad bi čovjek zaključio: "eh pa šta sere ako nema ETH". Al vjerovali ili ne, dio crypto portfolia s kojim se "igram" je u ETH-u. Al i dalje pljujem po njemu. Jbg...to mi je maltene fizička reakcija.

Zadnje uređivanje stjepan21 : 15.12.2017. at 00:10.
stjepan21 is offline  
Old 15.12.2017., 00:06   #12896
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
Zapravo Amerikanci su baš o tome raspravljali. Da svako neprijavljeno posjedovanje kriptovaluta bude kriminalno djelo.

https://news.bitcoin.com/proposed-u-...nceal-bitcoin/

Teško da tako nešto može proći.
Nisam znao za to, no svatko s imalo zdrave logike može zaključiti da će se ići u tome smjeru.

Znam da će me svi sada napasti, no nije regulacija nužno zla i loša. Nemaju svi dobre namjere, odnosno rekao bih da dobar dio ljudi nema. Nije problem što ću ja sad dio plaće svaki mjesec staviti u BTC I kupiti preko neta mobitel ili slično ili si platiti putovanje, no problem je recimo slijedeće.

Nemam redovni posao za koji primam plaću od poslodavca nego se npr. bavim nekim poslom preko weba i primam naknadu za to u BTC i to mi je jedini prihod. Što se tiče obiteljske strane razveden sam i imam dvoje djece za koje ne želim plaćati uzdržavanje jer sam đubre. Oni pokrenu ovrhu a ja fućkam i smijem se u lice cijelom sustavu, trošim svoj BTC, putujem svijetom i život mi je lijep jer nitko mi ništa ne može. Malo sutra

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 15.12.2017., 00:07   #12897
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
šta kad solarna magnetska oluja sprži sve kompjutere na zemli izgubit ćete sve bitcoine
U slučaju da se to dogodi, ljudska vrsta bi imala daleko veće probleme od Bitcoina. U tom trenutku i fiat prestaje vrijediti IŠTA a i zlato je upitno....tada kick in-aju nagoni za preživljavanje i anarhija.
stjepan21 is offline  
Old 15.12.2017., 00:09   #12898
Quote:
QuarkTheFerengi kaže: Pogledaj post
Očito je da me ne shvaćate što želim reći. Pravnik sam po struci pa mi je zanimljiv taj aspekt. Ja ne kažem uopće da je netko tko ima BTC kriminalac ili mutan, sumnjiv i slično. Naprotiv, siguran sam da je puuuno veći postotak kriminalaca među onima koje ne zanima Bitcoin. Volim tehnologije i pobornik sam kriptorevolucija koja se događa, no htio sam se osvrnuti na ovaj pravni aspekt koji je mnogim, recimo to tako tech-oriented, ljudima stran.

Ako BTC ostane, a nadamo se da hoće, i uđe u mainstream kao opcepriznato i prihvaćeno sredstvo plaćanja, štednje, investiranja ili što već doći će pod regulaciju. Zakonsku regulaciju šta s njim smiješ i šta ne smiješ, na što plaćaš porez, a na što ne.

Tvoj BTC je samo tvoj, ali da će se ticati samo tebe, ne i države to možemo zaboraviti. Da će država zažmiriti da toliko novca kola okolo bez određene mjere kontrole.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Mnogi zaboravljaju da je državi koja ima kontrolu na svemu OKO bitcoina ustvari vrlo jednostavno identificirati pojedinca prilikom ulaska u Bitcoin, te ga dalje pratiti (njegovu potrošnju) daleko jednostavnije i efikasnije nego sada u bankarskom sustavu.

Tko god kaže: "države će zabraniti Bitcoin jer ne mogu naplatiti porez" ili nešto u tom smjeru, nema apsolutno nikakvog pojma kako Bitcoin funkcionira.
stjepan21 is offline  
Old 15.12.2017., 00:11   #12899
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Kod svake transkacije sa kriptovalutama, osim onoga koji šalje i onoga koji prima, postoji i treća strana, a to je mreža ljudi i njihovih računala koja osigurava tehničke preduvjete da bi sve to funkcioniralo. A ta treća strana, baš kao i banke, želi svoj dio novca jer je jako deprimirajuće gledati kako milijarde novaca prolaze kroz tvoje ruke, a tebi ništa ne ostane. Ne bih rekao da je u tome neka bitna razlika između ovih i onih valuta.
Normalno je da se svaka usluga plaća i je nemam ništa protiv toga. Čak ako transfer vlasništva bitcoinom i više košta od bankovnih usluga ja glasam za njega jer to je moj novac i novac svih onih koji ga posjeduju i kojim nitko treći nemože manipulirati pa vrijedi onoliko koliko svi mi koji ga imamo procesom slobodne trgovine određujemo.

For better and worse.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 15.12.2017., 00:11   #12900
Quote:
QuarkTheFerengi kaže: Pogledaj post
Očito je da me ne shvaćate što želim reći. Pravnik sam po struci pa mi je zanimljiv taj aspekt. Ja ne kažem uopće da je netko tko ima BTC kriminalac ili mutan, sumnjiv i slično. Naprotiv, siguran sam da je puuuno veći postotak kriminalaca među onima koje ne zanima Bitcoin. Volim tehnologije i pobornik sam kriptorevolucija koja se događa, no htio sam se osvrnuti na ovaj pravni aspekt koji je mnogim, recimo to tako tech-oriented, ljudima stran.

Ako BTC ostane, a nadamo se da hoće, i uđe u mainstream kao opcepriznato i prihvaćeno sredstvo plaćanja, štednje, investiranja ili što već doći će pod regulaciju. Zakonsku regulaciju šta s njim smiješ i šta ne smiješ, na što plaćaš porez, a na što ne.

Tvoj BTC je samo tvoj, ali da će se ticati samo tebe, ne i države to možemo zaboraviti. Da će država zažmiriti da toliko novca kola okolo bez određene mjere kontrole.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Mozda. Al al i dans smo svi svjedoci drzanja love na raznoraznim otocima poreznim oazama itd. zato npr sanader nakon zapljene i dalje ima novaca za placat skupog advokata kao i todoric . U biti sad i je tek jasno gdje su sakrili novac - pa kupili su si BTC

Al mislim da drzava ima druge instrumente za takve. jer sto ce ti stotine BTCa ak si pod ovrhom i ne smijes ih nigdje ni potrosit ni pokazat jer drzava ce te pitat za porijeklo imovine.
livada2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.