Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 21:54   #101
Meni se desilo ta sam tako "izblijedila" iz života jedne prijateljice nakon što je ona dobila dijete, a ja sam bila mlada, bezmužna i bezdječna. Bile smo dobre dok smo dijelile interese i pričale o ljubavi i početničkim problemima na poslu. To je funkcioniralo i nakon njene udaje, friški brak, još smo mogle jedna drugoj davati "savjete" i razumjeti se. Kad je ona dobila dijete, meni je to postalo dosadno i nisam se osjećala ni voljnom ni spremnom u svojim mladim godinama već se početi baviti odgojem djeteta i podređivati svoje ponašanje djetetovim potrebama. Ja sam htjela još uvijek razglabati o seksu. Njoj to više nije bilo ni u primisli, jer je s mužem već postigla dovoljno intiman odnos da je o tome mogla pričati s njim, a oboma im je dijete bilo prioritet.

Moj zaključak je bio da smo mi jednostavno odrastale različitim tempom. Ona se jako brzo "uozbiljila", preuzela neke ozbiljne odgovornosti, isto je kućanstvo bilo na njoj, beba pretežno na njoj, uz to je još i radila, već na stalnom radnom mjestu na kom je kanila ostati dugo ili zauvijek, počela graditi kuću, usidrila se. Ja sam još uvijek bila djetinjasta, neodgovorna i "u prolazu". Radila za CV s namjerom da zgibam dalje, ne znajući gdje ću živjeti, bez namjere da se u dogledno vrijeme ubračujem itd. itd. Zajedničke teme su nam se počele svoditi više na prošlost nego na sadašnjost. Vjerujem da je to bilo obostrano. Nije me ona nešto puno zivkala i ispitivala što se desilo. Valjda sam i ja njoj postala dosadnjikava.

Tak da možda to nije neka velika drama. Možda se tvoja prijateljica, Pincica, ništa ne ljuti niti je povrijeđena. Možda je jednostavno zanima drugi stil života i druge teme razgovora. Ljudi se nekad jednostavno razdvoje bez nekog posebno dubokog razloga.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:58   #102
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pročitaj temu.
Ae. Sto stranica. Nemam vremena. I dalje mi je pizdunski tako prekinuti komunikaciju. Postenije bi bilo da ju je poslala u tri picke materine.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:03   #103
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ae. Sto stranica. Nemam vremena. I dalje mi je pizdunski tako prekinuti komunikaciju. Postenije bi bilo da ju je poslala u tri picke materine.
Vidiš po drugim upisima da ljudi to obično ne rade. Samo nestanu.
A i kako bi onda obnovili ljubav kad se negdje slučajno opet sretnu.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:09   #104
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
... samo reći da se nadaš da je sve ok i da si tu.
da vidim da mi je frendicu ćopila neka žuta minuta i da nešto proživljava, ali da joj evidentno ne paše nalaženje, ćaskanje itd., ono što bih joj ja poslala bio bi upravo takav nekakav sms - 'mislim na tebe, tu sam ako išta zatrebaš, javi se kad ti bude odgovaralo, nemoj mi samovati ako te nešto muči' i sl.

nakon što bi mi frendica u nekoj čudnoj situaciji kad kužim da se povlači u sebe i izbjegava kontakte rekla da joj se plače zbog svega što prolazi s liječnicima, a da znam da ima zdravstvenih problema, ne bi mi ni u najcrnjem ludilu palo napamet da joj dajem nekakav rok do kojeg mi se ima javiti 'jer inače'... jer će joj se inače u ponoć kočija pretvoriti u bundevu ili će meni pasti kruna s glave.

neki ljudi kad su u k... vole svih šmarati sa svojim problemima, a neki se povlače u sebe i počinju izbjegavati kontakte.

to nisu situacije u kojima se treba razmišljati o nekakvom svom 'ponižavanju' i brojati koliko si sms-ova poslao i koliko minuta si ti potrošila na nju, a koliko ona na tebe. to je izvanredna situacija u kojoj ako se zaista radilo o prijateljstvu, a ne tek o small talk i ispijanju kavica, ne računaš, ne zbrajaš i ne uvjetuješ.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:10   #105
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Vidiš po drugim upisima da ljudi to obično ne rade. Samo nestanu.
A i kako bi onda obnovili ljubav kad se negdje slučajno opet sretnu.
Mozda ne bi obnovili ljubav kad se slucajno sretni da su se prethodno ispickarali. Zasto je uvijek potrebno raspravljanje i objasnjavanje svega i svacega. Jebote cura joj se nejavlja. Il je boli kurac, ili joj se NE DA komunicirat s njom jer je u nekim svojim brijama.
Ako je prvo ok, akk je drugo opet ok. Pa nije joj ta frendica centar avijeta. Ima.dijete i muza bogu fala, zamisli da ih nema pa da se jos detaljnije posveti razbijanju mozga o svim vezama sa svim ljudima ikad. Ne kuzim kako se ljudima to da. Kaj nemrete upalit mjuzu, popit pivo, gledat u nebo j jednosravno odlucit "cuj necu si razbijat glavu s time kaj bude bice". I svi sretni zadivoljni.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:19   #106
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ae. Sto stranica. Nemam vremena. I dalje mi je pizdunski tako prekinuti komunikaciju. Postenije bi bilo da ju je poslala u tri picke materine.
a ovo što ti govoriš je također općenito moj stav za pošteni 'closure' u životu...

no mislim da postoje neke nijanse, gdje se ne svodi sve na neke definitivne odluke i gdje se treba uzeti u obzir da se nešto dogodilo, da ljudi nešto proživljavaju i onak... kaj ja znam... nastojim biti fleksibilna u tome i ne previše strogo suditi ako imalo sumnjam da čovjek nešto proživljava, a da je malo težak i trenutno možda prekonfuzan za podijeliti to.

onak, svašta se s ljudima desi, ne mora značiti da se odmah radi o elementarnom nepoštenju i da se nekad dobra osoba transformirala u govno.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:20   #107
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
I dalje mi je pizdunski tako prekinuti komunikaciju. Postenije bi bilo da ju je poslala u tri picke materine.
Da, to je, ako imaš neki konkretan razlog. Al kaj ako je samo ovo, što je kod mene bilo, nekakvo nestajanje dodirnih točaka i zajedničkih interesa. Nisam ja njoj ništa zamjerala, niti se ljutila, nego jednostavno mi je vrijeme odlazilo na ljude s kojima me više veselilo biti i susrete s njom sam odgađala, dok mi nije posve ispala iz planova.

Al da je danas slučajno sretnem, jako bih se razveselila, od srca. Imam jako dobro mišljenje o njoj kao osobi. I tada sam imala. Jedino mi je njen stil života tada bio užasno daleko i sve njene teme dosadne.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:20   #108
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
To je jako bitan element percipiranja vlastitog života bitnim i smislenim. Ako netko drugi jednako dobro zna pokupiti dijete iz vrtića i dati mu nešto da pojede, je li ona uopće bitna? Treba li ikome? Ima li joj život smisla?
U srž. <3
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:33   #109
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
.. nastojim biti fleksibilna u tome i ne previše strogo suditi ako imalo sumnjam da čovjek nešto proživljava, a da je malo težak i trenutno možda prekonfuzan za podijeliti to.

onak, svašta se s ljudima desi, ne mora značiti da se odmah radi o elementarnom nepoštenju i da se nekad dobra osoba transformirala u govno.
Ok, al onda valjda ta osoba kuzi da se udaljila i stavila upitnike nad glave svojim bliskim ljudima. Cak i kad ne es priznat sto se dogadja, neces se isponasat ko pizda ne odgovarajuci na pozive mjesec dana. Ako ti je stalo.
Ako ti nije stalo, a pristojna si i zrela osoba, napravit ces to pametnije tako da ne povrijedis ovog drugog.
Ako ti nije stalo i zaboli te sto ce tvoja dojucerasnja bff misliti, onda napravis ovo.


Kuzim da je ljudima lakse nestati, ali i dalje to smatram govnarskim.


I jebla vas tema, isla sam sve citati
Ono sto sam ja iscitala je rafalna paljba na autoricu koja se u svakom postu vama opravdava. Jer ona valjda ne smije bit povrijedjena i ne smije joj biti tesko.


Neki su cak i pretjerali u svojim analizama autoricinog zivota.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:40   #110
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ona samo radi....doma joj tata kuha i odlazi u nabavku namirnica, mama plaća račune....
Njezine obaveze u toj zajednici da pičisti stan.
Ja pak imam sve te obaveze. Mene ne čeka skuhano, osim ako si sama ne skuham....ne bapuni mi se frižider i škrinja osim ako fa mm i ja ne napunimo.....itd itd.

Velika je razlika raditi i biti sol i uz to još živjeti sa roditeljima, kakav god odnos da bio....i imati svoju obitelj i kojoj vodiš brigu.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
inače nisam čitala sve postove ovdje, samo tvoj uvodni i još poneki nakon toga.

sad sam ovo pročitala i jedino što nakon toga mogu reći je da vas dvije niste jedna za drugu, tj. da to među vama ipak nije prijateljstvo. i to, nemoj se ljutiti, ali mislim da ponajviše zbog tebe tj. s tvoje strane, zbog ovog tvog dubokog uvjerenja o vašoj silnoj nejednakosti (a naravno, ti si ta koja je u nadmoćnom položaju jer ručak - muž - škrinja ).

neki ljudi svašta smatraju prijateljstvom.

mislim da ti tražiš samo kavoispijačice (družbenice), čavrljalice i tete koje su u manje-više posve istom položaju kao ti. pa će ti tako 'prijateljice' u ovoj fazi biti mame ostale djece iz vrtića tvog djeteta s kojima ideš u kino, pa onda mame iz škole, pa ćete se do kraja osnovne škole sve već međusobno ispresvađati jer će se neka djeca pokazati naprednijom i uspješnijom, neka neuspješnijom, pa će proraditi jal i ljubomora, pa truć-trač, ugl. bapska posla.

čini mi se, dakle, da uopće ne razgovaramo o prijateljstvu, prema tome ne bih se previše uživljavala u to.

Zadnje uređivanje aryna : 27.09.2017. at 23:01.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:40   #111
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
neces se isponasat ko pizda ne odgovarajuci na pozive mjesec dana.
Da, to je, ako odjednom, iz čista mira počneš aktivno izbjegavati nekog tko ti je do jučer bio dobar prijatelj, to mi je malo bezveze. Tu se slažem s tobom da bi to bilo u redu iskomunicirati.

Ja sam temu shvatila kao da se ova frendica postepeno udaljavala.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:56   #112
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Da, to je, ako odjednom, iz čista mira počneš aktivno izbjegavati nekog tko ti je do jučer bio dobar prijatelj, to mi je malo bezveze. Tu se slažem s tobom da bi to bilo u redu iskomunicirati.

Ja sam temu shvatila kao da se ova frendica postepeno udaljavala.
Udaljavala se 2 godine, samo autorica to nije skužila.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:57   #113
Gzeno, da, pošteno je iskomunicirati, bez daljnjega, ali eto kako sama autorica kaže da je početkom ljeta ona zapostavila tu prijateljicu, poslije je prijateljica zapostavila nju, a znamo priču samo iz jednog ugla.

tko zna što je bilo i nastojim malo ukazati na to da prijateljica možda ima nekih problema zbog kojih se eto malo zblesala i povukla...a tko zna da li joj i nešto zamjera iz ove prve ture nejavljanja kad je autorica 'zapostavila' nju. a možda joj je i nešto rekla što ju je povrijedilo, tipa ovo ja imam obaveze, ti nemaš, dok je ova možda baš bila u nekom zeznutom stanju zbog zdravlja itd.

ne znam, nagađam, samo pokušavam ukazati na to da se druga strana može i tako sagledati. ponavljam, ne bih bila prestroga u situaciji kad bih imala nekih indicija da je ta druga strana možda u nekim brigama, nekoj depri i sl.
a nisam krpa od čovjeka i ne dam se zajebavati ni ponižavati i sl. tako da ne govorim to zato što sam šupendara.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:57   #114
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Da, to je, ako odjednom, iz čista mira počneš aktivno izbjegavati nekog tko ti je do jučer bio dobar prijatelj, to mi je malo bezveze. Tu se slažem s tobom da bi to bilo u redu iskomunicirati.

Ja sam temu shvatila kao da se ova frendica postepeno udaljavala.
Udaljavanje je druga stvar. Ljudi se razidju, nikakva drama.

aryna, ne znamo cijelu pricu, naravno da je moguc tvoj scenarij, ali malo su se tu ispretjerali s pljuvacinom.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:00   #115
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Udaljavala se 2 godine, samo autorica to nije skužila.
A di si ti to iscitala?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:08   #116
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Udaljavanje je druga stvar. Ljudi se razidju, nikakva drama.

aryna, ne znamo cijelu pricu, naravno da je moguc tvoj scenarij, ali malo su se tu ispretjerali s pljuvacinom.
a može bit... forum.

meni nije simpatično kad o prijateljici govoriš u stilu 'ma kaj ona, ona nema šta raditi, njoj mama i tata spreme, skuhaju, a ja moram ovo i ono, meni se neće škrinja sama napuniti '... u istoj rečenici prijateljstvo, škrinja (aluzije na to da je ova gotovanka), ajd' bjež ...to mi ne sliči ni na poštovanje, ni na simpatiju prema drugoj osobi, kamo li pravo iskreno prijateljstvo, zato sam skeptična.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:14   #117
Ja to nisam tak dozivjela nego kao objasnjenje zasto ona ima manje vremena od te svoje. A objektivno ima, ma sto god tu srali. Daleko od toga da je i autorica mogla napraviti par ustupaka.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:18   #118
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
A di si ti to iscitala?
Tamo gdje piše kako je ova postala "tmurna", ali kao zbog posla i stresa na poslu. Smanjile su viđanje, dopisivanje, zapostavila i sama autorica to prijateljstvo i svašta nešto. Znači nije bilo odjednom kako autorica navodi.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:20   #119
To je napisala za njezin zadnji posao. Napisala je da je u dvije godine promjenila 4 posla. A da se na zadnjem pocela tako udaljavati jer je radila non stop.

I da su se prorijedila druzenja i vidjanja.


To moze biti udaljavanje, a i ne mora. To je zivot, zapnes na poslu pa sest mjeseci ne izlazis. Nista neobicno.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:23   #120
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Tamo gdje piše kako je ova postala "tmurna", ali kao zbog posla i stresa na poslu. Smanjile su viđanje, dopisivanje, zapostavila i sama autorica to prijateljstvo i svašta nešto. Znači nije bilo odjednom kako autorica navodi.
ja sam to isto tako shvatila, da je ipak bilo nešto obostrano.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.