Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 21:25   #461
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
IK je selektivna mjera, a nasi zakoni ionako propisuju kazne za sve vrste nasilja, pa i u obitelji, tako da je IK tu visak.
Drugo, jako mi smeta sto IK spominje da Ce djelatnosti u vezi zastite itd prepustiti udrugama i strankama, jer to otvara prostor raznoraznim makinacijama i manipuliranjima financija i jos vecoj netransparentnosti nego dosad. Drzava je ta koja mora imati sigurne kuce/ustanove itd .
Tko ce odrediti koje su udruge adekvatne kao i stranke?
Sve ovo dovodi u sumnju u pravi cilj IK.
Super, znaci profesionalni placenici istih lobija koji su kreirali IK ce nam sluzbeno biti ovlasteni odlucivati o njezinoj primjeni, a sve cemo mi placati iz svojih dzepova bez mogucnosti legalnih prigovora.

Definicija sistemske korupcije i diktature.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 21.11.2017. at 21:37.
ruka-slave is offline  
Old 22.11.2017., 00:36   #462
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
...
Što je sa lažnim optužbama za pedofiliju nad vlasittom djecom koje su česte kod razvoda, i po pravilu (95% slučajeva) se ispostavi da su lažne? Jel ima posljedica za lažne potužbe koje čovjeku mogu u potpunosti uništiti život? Je li to nasilje?
Što je onda tek sa lažnim optužbama za nasilje u braku? Opet ništa posljedice za lažne optužbe? Je li to nasilje?
Jest.
Korištenje represivnog aparata na taj način je također represija. Nasilje.

I to nasilje koje bi moralo biti tretirano sukladno šteti koju uzrokuje. Kao i svako drugo.

To važi za sve optužbe koje se dokažu kao lažne.

Quote:
Jel ima ikakvih posljedica za socijalne radnike koji svojim neradom, nestručnošću i pristranošću dozvoljavaju i potiču ovakvo ponašanje?
Na žalost, ne.

Nisam siguran kakve to ima veze s IK.

Ništa nas ne sprečava da takve propise naš Sabor izglasa.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.11.2017., 06:52   #463
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jesu li Instabulskom konvencijom obuhvaćeni muškarci lažno prijavljeni za nasilje?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...u/1008828.aspx
Jesu, ako čitaš ili ako si čitao jesu. No ponavljam, jesu i u postoječim zakonima koje ne primjenjujemo. Nasilje mora biti potvrđeno. Tako da vrlo lako je shvatljivo tko je nasilnik , a tko žrtva. Kod nas je problem što već pri prvom prijavljivanju žrtvu i nasilnika stavljaju u znak jednakosti. Oboje dobiju kaznene prijave.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Old 10.02.2018., 12:26   #464
Quote:
ŽRTVA NASILJA
'TUKAO ME, URLAO DA ĆE UBITI I MENE I SEBE. POBJEGLA SAM U SIGURNU KUĆU...' Potresna priča partnerice Vedrana Rohatinskog, sina bivšeg guvernera HNB-a
https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...hnb-a/7018992/

Ah ta zlatna mladež
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 10.02.2018., 12:27   #465
Quote:
Svijet bez nasilja nad ženama
Prosvjed "Sluškinje ustaju za ratifikaciju Istanbulske konvencije" u podne na Cvjetnom
http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/...ne-na-Cvjetnom

Ja sam za ratifikaciju a vi??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 10.02.2018., 12:38   #466
Sad će HNS pritisnuti vladu da ratificira konvenciju, kao predstavnici uljuđenog, građanskog dijela Hrvatske, kako si vole tepati
BrokenEmpire is online now  
Old 10.02.2018., 13:22   #467
Onako,bez previše razmišljanja,ako je HDZ protiv-ja sam za.
Robert Mugabe is offline  
Old 10.02.2018., 13:25   #468
Protiv.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 10.02.2018., 14:44   #469
Ako je ovaj novokomponirani "HDZ" za, ja sam protiv!

Inače, da se mene pita, nasilnici ne bi tako brzo vanka iz zatvora, međutim, u našem školskom sustavu se uči to da je biti nasilnik faca već u školi i da može što hoće!

A vidim da nasilnici imaju i kod cura dobru prođu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 10.02.2018., 14:59   #470
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Te bi prvo trebale prosvjedovati protiv otmice i zlostavljanja malog Cezare-a.


Jedno pitanje...sto istambulska konvencija govori o laznim prijavama za fizicko maltretiranje?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 10.02.2018., 18:07   #471
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Jedno pitanje...sto istambulska konvencija govori o laznim prijavama za fizicko maltretiranje?
što govori naše zakonodavstvo?
Lizzie M is offline  
Old 10.02.2018., 18:08   #472
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
IK je selektivna mjera, a nasi zakoni ionako propisuju kazne za sve vrste nasilja, pa i u obitelji, tako da je IK tu visak.
Drugo, jako mi smeta sto IK spominje da Ce djelatnosti u vezi zastite itd prepustiti udrugama i strankama, jer to otvara prostor raznoraznim makinacijama i manipuliranjima financija i jos vecoj netransparentnosti nego dosad. Drzava je ta koja mora imati sigurne kuce/ustanove itd .
Tko ce odrediti koje su udruge adekvatne kao i stranke?
Sve ovo dovodi u sumnju u pravi cilj IK.
Točno
Osim toga pola EU je nije ratificiralo a u drugoj poli koja jeste nije došlo do smanjenja nasilja.
nexst is offline  
Old 10.02.2018., 19:04   #473
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja ne, ni u ludilu - promašeni zakon koji ne donosi ništa pozitivno po pitanju zaštite žena što već u HR zakonima nema, donosi probleme po pitanju distinkcije spolova - pogotovo je to problematično s djecom - što je po meni nedopustivo, donosi komponente seksualizacije ženske djece gdje se ista pravila kao slučajno ne odnose samo na žene već i na djevojčice i zadnja jako problematična točka - donosi jačanje nekakvih udruga i slabljenje države - paramilitarne formacije su očito danas jako cool...

Jesi li pročitao, ali stvarno pročitao instanbulsku konvenciju???
hilderik is offline  
Old 10.02.2018., 19:52   #474
Meni po toj konvenciji ispada, da su svi muškarci potencijalni nasilnici prema ženama. Bolje da djecu uče kako zaraditi novac, a ne ove piz...
Pythonhim is offline  
Old 10.02.2018., 21:07   #475
Ova rodna ideologija i sve povezano s time ide direktno protiv žena. Ženski sport će nestati, jer će se netko tko se "osjeća" ženom natjecati u ženskom sportu. Primjera već ima od zadnje olimpijade do MMA borbi ili tenisa.

U SAD-u koja je "naprednija" po tom pitanju u ženski wc mogu ući svi koji se osjećaju tako. U VB, isto tako "naprednoj" "Lily" Madigan je postao zastupnik žena u laburističkoj partiji. Feministice se bune.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 10.02.2018., 21:39   #476
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Protiv.
tTreba te muž izbubati dva-tri put..pa da vidim.....al to je zato jer mu je stalo do tebe.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 10.02.2018., 21:41   #477
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ja ne, ni u ludilu - promašeni zakon koji ne donosi ništa pozitivno po pitanju zaštite žena što već u HR zakonima nema, donosi probleme po pitanju distinkcije spolova - pogotovo je to problematično s djecom - što je po meni nedopustivo, donosi komponente seksualizacije ženske djece gdje se ista pravila kao slučajno ne odnose samo na žene već i na djevojčice i zadnja jako problematična točka - donosi jačanje nekakvih udruga i slabljenje države - paramilitarne formacije su očito danas jako cool...

Jesi li pročitao, ali stvarno pročitao instanbulsku konvenciju???
Jesi li ti pročitao? Ako i jesi ne čini mi se da si shvatio. Ako to ionako ima u zakonima zakej ne ratificirati?
Zar zaista misliš da državne strukture poput hdz-a manje štete nanose nego udruge civilnog društva....
Nego obzirom da si čitao kako točno istambulska konvencija slabi države? Mijenja im ustav?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 10.02.2018., 21:43   #478
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ova rodna ideologija i sve povezano s time ide direktno protiv žena. Ženski sport će nestati, jer će se netko tko se "osjeća" ženom natjecati u ženskom sportu. Primjera već ima od zadnje olimpijade do MMA borbi ili tenisa.

U SAD-u koja je "naprednija" po tom pitanju u ženski wc mogu ući svi koji se osjećaju tako. U VB, isto tako "naprednoj" "Lily" Madigan je postao zastupnik žena u laburističkoj partiji. Feministice se bune.
A Istanbulska konvencija uvodi ista od toga sto si spomenuo?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 10.02.2018., 21:46   #479
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
tTreba te muž izbubati dva-tri put..pa da vidim.....al to je zato jer mu je stalo do tebe.
Inače, ja sam muško.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 10.02.2018., 22:17   #480
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Inače, ja sam muško.
Aha ti si onaj koji buba...... Pa je .....svi vidimo kako se fantastično primjenjuju rh zakoni pa se bolje osigurati...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.