Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 19:23   #21
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post

I ja sam rodila s 20, nemam neku podršku od muža. Zajedno smo, al mi je zlo od njega. Ne radi, ne brine se za mene i dijete, sve mu je ravno jer ima podlogu od mamice i tatice. I upravo ovo, zajebala sam ali sad je gotovo. Mogu ostat s njim, mogu otići. Treba napraviti najbolje za sebe i dijete. A bolje otići nego živjeti u nezdravoj okolini.
I dalje si s njim...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:29   #22
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Po napisanome se čini kao da mali baš žudi za tim djetetom.
Malo provociram.
Oni su balavci i nemaju pojma.
Treba im medijator, a isto treba i forumasici pulank i njenom muzu.

Mozda da odu traziti pomoc u czs ili kod svecenika, a znam da caritas ima svoje savjetnike koji nisu losi.

Nisam vjernik da ne ispadne...
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:38   #23
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Malo provociram.
Oni su balavci i nemaju pojma.
Treba im medijator, a isto treba i forumasici pulank i njenom muzu.

Mozda da odu traziti pomoc u czs ili kod svecenika, a znam da caritas ima svoje savjetnike koji nisu losi.

Nisam vjernik da ne ispadne...
I jel to savjet ili provokacija?

Nikakav medijator ne vrati/da osjećaje.
On może (sam sam njim bio dvije godine) jedino unijeti malo "razuma" i svjeżeg, nepristranog pogleda u slućaju kada joś postoje neki osjećaji ali manje volje, pameti ili mogućnsti -u vezi zadnje dvije rijeći.

U slućaju tog dećka nitko mu neće vratiti osjećaje (viśe milsim da je to bila fascinacija nego ljubav) a niti ubrzati sazrijevanje...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:41   #24
Najmanji je problem gdje putuje i s kim se naslikana
Rekao ti je da osjeća da te više ne voli,rekla si mu da ide(što je izgleda jedva dočekao).
Koliko god da te boli,a sigurno da boli i razočarana si, moraš se okrenuti sebi i svojoj bebici.
Što se tiče njega,ti ga najbolje poznaješ i ako zaista su i sama svjesna da te ne voli,da to nije isti čovjek, onda nemaš ni šta spašavati,bar što se tiče tebe i njega.
Ne može se silom ništa postići,a pogotovo očekivati da te netko opet voli.
Možeš s njim jedino sjesti i razgovarati o njegovoj ulozi oca,alimenraciji i svemu vezani za vaše dijete..
Nadam se od srca da bar imaš podršku iz okoline:roditelji,rodbina,prijatelji?


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:45   #25
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Što se tiče njega,ti ga najbolje poznaješ
Na żalost on je u takvim godinama, da joś sam sebe ne poznaje kako treba.

U tim godinama teśko je oćekivati zrelost od żenske a gdje tek od muśkarca.
Zna se da to nije uvijek tako (śto se tiće godina) ali je u većini slućaja.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:02   #26
Ne znam kako drugi forumaši osjećaju ,ali meni se baš plaće zbog ove tvoje situacije.
Ne jer je frajer kreten , nego jer si napisala da nemaš nikog na svijetu osim svoje bebe
Imaš tek 21 godinu ... šta je sa tvojom familijom - roditeljima , rođacima ?

Oprosti što guram nos , no ovo me jako potreslo
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:54   #27
Pozdrav,hvala svima na odgovorima, ljepo je vidjet da ima ljudi kojima je stalo.. evo nekoliko odgovora na vasa pitanja.. Zivjeli smo zajedno 3 godine,nisu bile savrsene ali mi nije bilo ni na pameti da bi me mogao prestat voljet kada dobijemo dijete.. Za njega mogu reci da stvarno voli malenog, ali po meni ne brine dovoljno pogotovo zato jer sad od kada ne zivi sa nama jedan put je bio 15 min a jedanput ga uzeo na sat vremena,a zivi od nas 10 min pjeske,stalno ima neke obaveze i negdje ide.. neznam dali sam samo ja takva ali ja bi svoe dijete htjela cim duze i cesce vidatii.. Da bio je na putovanju ali boli kad vidim da na tome putovanju svojeg necaka hrani i pazi kad sam ja doma sa nasim sinom.. Njegivi roditelji su uveliko krivi,po tom pitanju jesam si i sama malo kriva .. Nisam htjela provodit vrijeme sa njegovima jer mi ne pasu ,ljudi koji se bogate tako da kradu od drugih, oni neznaju kaj znaci kuhat doma stalno restorani itd. Ja nisam tak odrasla i ne svida mi se to,nit su ikad oni voljeli mene jer nisam njihovog ranga.. mene je uzasno smetalo jer je on mamin sincic i stalno bil nezadovoljan zivotom jer je imal visoke snove bas zbog nametljivosti roditelja.. kad nije bilo njih uvijek je bilo sve super... ugl. Nisam ocekivala da ce otici jer cinil se sretnim.. evo danas vidio malog na 1 sat ujutro i od onda nije ni pital za njega
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:57   #28
I da zaposlena sam ali dobivam bijednih 2900 i podstanar sam .. rekao je da ce mi davat 1500 kn mjesecno..
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:58   #29
Imam obitelj ali oni imaju svoje zivote povratak kod mojih doma nije opcija jer vlada vjecna anarhija tamo
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:01   #30
Stvarno moraš biti ljiga da ostaviš ženu dok dijete ima 4 mjeseca. Mislim da čak ni zakon ne dopušta prije godine dana razvod u tom slučaju, ako se dobro sjećam.

A bar će ti plaćati alimentaciju za razliku od more onih koje sud mora ganjati. To nije neka lova što spominješ, ali ljudi prežive i s manje. Tko ga jebe.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:04   #31
Ljudi moji iskreno meni svejdeno cak da mi i daje 500 kn mjesecno,ja bi samo da vida naseg sina cim cesce a ne da cijeli dan ne pita za njega i da mu je sve vaznije, hocu da moj sin ima oca za kojeg zna da je uvijek tu pa ima tek 4 mj
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:07   #32
Quote:
Momwho kaže: Pogledaj post
Ljudi moji iskreno meni svejdeno cak da mi i daje 500 kn mjesecno,ja bi samo da vida naseg sina cim cesce a ne da cijeli dan ne pita za njega i da mu je sve vaznije, hocu da moj sin ima oca za kojeg zna da je uvijek tu pa ima tek 4 mj
Neiživljena budala. Nažalost, na to ne možeš nikako utjecati. Možeš popričati s njegovima jedino iako osobno to ne smatram nekim potezom, ali ono, možda su ljudi ok iako teško ako su odgojili takvog lika...
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:27   #33
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Na żalost on je u takvim godinama, da joś sam sebe ne poznaje kako treba.

U tim godinama teśko je oćekivati zrelost od żenske a gdje tek od muśkarca.
Zna se da to nije uvijek tako (śto se tiće godina) ali je u većini slućaja.
Vjeruj , ne moraju igrati godine ulogu samo.
Zrelost je i u glavi.
Odgovornost,također.
Najlakše je tražiti opravdanje za loše postupke.
Neki se ovako ponašaju iako imaju npr 40god i 4ero djece.
Nažalost,znam slučaj meni bliske osobe
Muž je sve,samo nece da bude muž i otac.
Živi ko dečko,bez brige i bez pameti..
Quote:
Momwho kaže: Pogledaj post
Ljudi moji iskreno meni svejdeno cak da mi i daje 500 kn mjesecno,ja bi samo da vida naseg sina cim cesce a ne da cijeli dan ne pita za njega i da mu je sve vaznije, hocu da moj sin ima oca za kojeg zna da je uvijek tu pa ima tek 4 mj
Nemoj da ti bude svejedno.
Ako ne zbog sebe,zbog djeteta.
Ako već neće da pokaže odgovornost fizički,svakako financijski da.
Ništa ne pada s nebesa,tvom djetetu će trebati za razne potrebe.
Ovo kako su ga opisala,ko neki mondeni mamin sinek gotovan,naviknut na sve servirano na pladnju...
Mamini sinovi se teško mijenjaju,pa čak i preoblikuju.
Možda jedino kad sami od sebe "nadođu" i poslože prioritete.
Ako je već moralo da se desi,bolje prije..
Mlada su jako,pred tobom još je mnogo mogućnosti.
Al najvažnije da posložiš budućnost za sebe i dijete.
Što se tiče njegovog odnosa prema bebi,mnogi očevi upravo se tako ponašaju u prvim mjesecima.
Ne znaju što bi s bebom,kako bi se povezali,šta da čine
Mnogima treba crtati,poticati,usmjeriti.
A onda se odjednom kao "probude"kad je dijete već vece,kad hoda, počinje slagati prve riječi,traži sudjelovanje u igri..
Ako bude htio& želio,naći će način da sudjeluje u životu svog djeteta.
Ako ne, naći će tisuće izgovora..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."

Zadnje uređivanje plavi-safir : 05.11.2017. at 23:40.
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 00:27   #34
Jesi li na faksu? Ako ne, imaš li mogućnosti i ambicije da se dalje obrazuješ? Kada klinac malo poraste. Znam da se to sad može činiti kao nešto nemoguće, no s time imaš veće šanse da ti i maleni imate bolji život.

Nemoj me krivo shvatiti, nipošto ne mislim da je netko tko nema fakultet manje vrijedan! Samo je tako da taj element ipak malo više ide u prilog većem rasponu mogućnosti u vidu zaposlenja koje pak vodi ka nekom situiranijem životu. No opet nije garancija niti tome, nažalost.

Baš bi mi bilo drago da unatoč trenutno teškoj situaciji jednog dana dijete i ti imate lijep život i bez njihove pomoći. Baš su ološ!

A to što je odlučio otići, a jebiga. Kažeš da ste zajedno od 17-e godine.. pa, oprosti, ali bili ste klinci i nerealno je očekivati da će ti odnosi izdržati prelazak u dvadesete. Većinom to pukne. Nije ništa loše htjeti nešto drugačije, ALI pritom trebaš biti obazriviji nego što li je ovaj mamlaz. Naravno da je cijela situacija teža kada je u sve to upleteno maleno dijete. Osobno ne vjerujem da se netko samo tako može probuditi pa odlučiti da nekoga ne voli kao prije. To neko vrijeme mora kuhati u čovjeku.

Je li se dijete dogodilo ili ste planirali?

Ono, kao, dijete će oživjeti odnos? Šašavo skroz, ali mnogi djecu smatraju nečim čarobnim što povezuje, a uglavnom preskoče onaj dio u kojem dijete oduzima masu vremena i energije pa se ta čarolija putem negdje raspline I onda ne da nemaš popravljen odnos NEGO imaš još jedno dijete koje je, osim ljubavi, OGROMNA obveza. Ako odnos više nije kao prije onda napraviti dijete samo kako bi ga se oživjelo i nije win-win situacija

U svakom slučaju, sviđa mi se kako gledaš na dobrobit klinca i želiš da ima pažnju svoga tate, ali radije ti tu alimentaciju reguliraj zakonskim putem da se ne bi dogodilo da jedan mjesec kapne, a sljedećih par ne I da, unatoč malenom imaš svako pravo na sreću i neku drugi, zreliju, ljubav. Nekako mi se čini da si u ovom dečku pronašla kakvu takvu sigurnost i mirnoću koju nisi imala doma i da te to dijelom držalo u tom odnosu. Sada tonprobaj uzeti kao lekciju da se za svoju dobrobit i sigurnost boriš sama jer vjerujem da možeš. Upravo je to razlog zbog kojeg sam te pitala
imaš li želju obrazovati se.. neka viša škola ili fakultet

Ma sretno! Evo ti! https://youtu.be/fCR0ep31-6U
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 00:31   #35
Meni je uistinu sokantno da ljudi od 20 godina nisu spremni na djecu i odrzavanje partnerskog odnosa kada dode dijete u tim godinama.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 00:53   #36
Da prohodali smo mladi,desilo se slucajno, jedanput pobjegnulo i dogodila se moja srecica, zapravo ja sam bila vrlo ugodno iznenadena njegovom reakcijom tri dana je plakal od srece dok sam ja nije da se ponosim time bila jako neugodno iznenadena i nisam bila sigurna dali ja to mogu, jako je dobar tata bio stvarno,uvijek je bio tu za nas(znam da 4 mj nije puno, al meni se cini vec ko vjecnost haha) ali pomirdba sa njegovim roditeljima nam je jako pokvarila nase odnose doma.. nije nam veza bila savrsena al smatram da ni nije bila tolko losa.. On ocito smatra da svugdje stalno cvatu ruze,pokusala sam mu objasnit neke stvari, pokusala popricat sa njim da pokusamo promjenit ono sto mu smeta medutim , nije htio on je jako tvrdoglava osoba koja misli da je u pravu,a ima jako krivo razmisljanje.. pokusala sam mu objasnit da normalno da smo sad malo nervozniji i da sam i ja malo osjetljivija da je tek proslo 4 mj. Al badava... fakultet nemam, ne bojim se za svoju buducnost i posao moram se pohvalit da od navrsenih 17 radim,imala sam ljepu placu ali sam bila prijavljena na minimalac jer ipak ljepa nasa Hrvatska haha! Neznam bojim se, smatram da sam jako dobra majka posvecujem se malome maksimalno, al ocu da ima i oca , bojim se odgajat bas sama
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 02:33   #37
Quote:
Momwho kaže: Pogledaj post
Ljudi moji iskreno meni svejdeno cak da mi i daje 500 kn mjesecno,ja bi samo da vida naseg sina cim cesce a ne da cijeli dan ne pita za njega i da mu je sve vaznije, hocu da moj sin ima oca za kojeg zna da je uvijek tu pa ima tek 4 mj
Lijepo i normalno da żeliś, samo ne probaj ga "siliti" na ćeśće i dulje kontakte jer prisilne metode najćeśće djeluju na ljude kao straśilo na ptice...

Ako ćeś povremeno htjeti "produljavati" i/ili ćiniti ćeśćima njegove kontakte s djetetom, savjetujem da ne upotrebljavaś rijeći u svojem imenu tipa "smatram, zaśto tako malo?" itd, nego rijeći u imenu djeteta tipa: "pita tata, gleda ćesto prema vratima, pokazuje na tvoje slike/tebe na slikama."
Na taj naćin możeś u njemu povećati/poboljśati osjećaj roditeljstva, te time moguću veću potrebu kontakta s djetetom jer će gledati na to da ga dijete treba/ima premalo a ne da Ti imaś pretenzije prema njemu, drżiś pridike ili ne daj Boże da mu zapovijedaś...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 08:27   #38
Koliko god sad situacija izgleda grdo, čovjek možda nije u osnovi loš. Ne može biti, čim ga je autorica voljela. I još uvijek voli.

Pitanje. Što bi pomirdba zahtjevala od tebe? Koliko bi onoga što on želi ti trebala integrirati u vaš život? Onoga za što, očigledno nije bilo do sada želje i volje. Kako stojiš s tim?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:32   #39
Ovako.

Kad su djeca tu bilo bi normalno više vremena provoditi s njima a ne s nekim drugim.
Imaš posla s nezrelim klincem a i njegovi mi nisu jasni jer koji normalni roditelji vuku sina sa sobom a znaju da ima djete.

Moja sveki koja nije baš cista sa sobom nikad muza nije odvajala od djeteta.

Mislim da vaš odnos dugoročno neće uspjeti nazalost.

Uredu nisi htjela kod njegovih jer te nerviraju. Ali jesi pokušala njima dat priliku da pokažu kakvi oni zapravo jesu?
Napisala se da se bogate jer kradu druge.

Gledaj to se priča i za mog oca i za mog muza danas.
Pričaju ljudi koji nisu nas upoznali dulje od 10 minuta.
Ovo za jedenje u restoranu. Nek jede gdje zeli ako moze. Nije sramota ne kuhati ako ne zelis a imaš mogućnost jest van.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:03   #40
Dala sam im 4 prilike! Prvi put su me fizicki napali, uvijek nesto jer i on se sam sa njima svada i miri prvo se cuju pa se god dana ne cuju i tako u krug stalno
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.