Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 20:01   #1
Nasljedstvo - problemi?

Prijatelj mi ispričao, što se dogodilo, kada su umrli njegovi roditelji. On živi u VB, a ima sestru, koja živi u Hrvatskoj. I ogorčen je zbog svega.

Umro naprije otac, pa za par godina majka i po oporuci majka je ostavila pola, pola njemu i sestri. Kuće je brzo prodana i dobio brzo nekih 40.000 eura. Sve ostalo što je ostalo od roditelja, nije dobio ništa, jer sestra i nećakinje tvrde da on nema pravo na ništa, jer nije živio sa roditeljima. A ostalo je prilično toga, lijepi namještaj, auto, dobri kućanski aparati, zlatnina itd. pa jedno 5.000 eura u gotovom novcu, koje je on dao roditeljima, pa štedna knjižica sa oko 10.000 eura, sve njegov novac. On je također plaćao sestri za zadnje dvije godine 700 eura mjesečno da se brinu o majci, jer u domu nije bilo mjesta. I na kraju, krajeva njemu ništa, pa ga sada to boli. Da li je to sve u redu, ja mislim da nije. I kako dijasporaši su prošli sa nasljedstvom, ako žive u inozemstvu?
Blues Dada is offline  
Old 21.11.2017., 20:07   #2
Ja sam u inozemstvu a brat u Hrvatskoj i nismo imali ovakve probleme kad su umrli roditelji. Tvog prijatelja nije zeznuo zakon nego sestra, nažalost. Trebao se prije ostavinske s njom dogovoriti, isto tako prijaviti tu imovinu bilježniku koji je proveo ostavinsku, ili barem na ostavinskoj navesti sve nabrojeno kao majčinu imovinu i tražiti polovicu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 21.11.2017., 23:19   #3
evo PDF koji se bavi time:

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=272
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.