Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2006., 13:16   #21
Quote:
Noemi kaže:
Pusti mazenje,a kad u 4 ujutro gleda u tavan i majuce tonom za prestanak opasnosti,otprilike identicne kolicine decibela...e to je muka.
e to je to. ista stvar. miiiijaaaaaauuuuuu. i nemožeš mu ništa. još je k tome ovaj moj gluh ko top pa se nemoš derat na njega...
:::bouz::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 13:30   #22
ima jedna motoda dekoncentracije kod mjaukanja (al ne i za gluhe macke )
daklem, kad ga krene, nek krene i vas Ozbiljno, mjaucite nak kak pravi macak. Skamenit ce se i bit ce mira
e sad, mozda meni podje za rukom/jezikom izrec nekaj prijetece na macjem ...
aj bas probajte pa prijavite kak je proslo.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 01:40   #23
Ajd,gal ako se sjetim toga nocas probati cu.

Problem je sto ostali ukucani zahtjevaju apsolutnu tisinu nocu...i mali gadovi znaju da se MORAM dignuti zbog njih.

Zamisljam si izraz na licu kad mi udju u sobu bijesni zbog poremecenog sna,a kad tamo mjaucemo i ja i macak
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 09:03   #24
ne smije te vidjet dok mjauces!
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:36   #25
Ovakva je situacija:

Dvije mačketine u kući:
Jedan muški mačak kojeg treba sterilizirati,i to u principu ne predstavlja neki problem.
Problem je u ženskoj mački kod koje nakon sterilizacije na trbuhu postoji nekoliko dana šav koji bi mogao biti u opasnosti da bude rasporen uslijed igre i hrvanja dvije mačke. Isto tako nemam pojma kako će se mačka ponašati i koliko joj treba vremena da se opopravi toliko da nemamo više brige oko njenih šavova.

Kakva su vaša iskustva?
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:45   #26
ja planiram za tjedan, dva na sterilizaciju sa svoje dvije mace. tako da skupa odmaraju i oporavljaju se od operacije. sad, posto je ova mala zvrk i stalno davi i naganja stariju, tih par dana dok savovi ne zacijele, drzat cemo ih odvojene. svaka u svom dijelu stana..
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:52   #27
Pričekat ću malo toplije dane, pa ću ih onda sterilizirat.
A kako sam u kući, ako će biti problema, ona će na kućnu njegu u kući, a on će prespavati par noći dok se ona ne oporavi vani. Ionako se već par puta nije želio vratiti iz vana sve do jutra.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:17   #28
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Ovakva je situacija:

Dvije mačketine u kući:
Jedan muški mačak kojeg treba sterilizirati,i to u principu ne predstavlja neki problem.
Problem je u ženskoj mački kod koje nakon sterilizacije na trbuhu postoji nekoliko dana šav koji bi mogao biti u opasnosti da bude rasporen uslijed igre i hrvanja dvije mačke. Isto tako nemam pojma kako će se mačka ponašati i koliko joj treba vremena da se opopravi toliko da nemamo više brige oko njenih šavova.

Kakva su vaša iskustva?
mačka ti se jako brzo oporavi poslije sterilizacije.ona se probudi relativno brzo ali ce ti biti malo ošamućena i padati ce,nije to ništa strašno.za par sati ce sve biti ok.a šta s tiče šavova,malo pripazi ako vidiš da se krenu igrati ali skužit će druga mačka da ovoj nešto je,bez brige,nisu životinje glupe.
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:26   #29
Mene nije nitko pitao da li će joj podvezati ili izvaditi jajnike, nisam ni znala da je moguća opcija podvezivanja (u Sloveniji). Uglavnom, šav je bio minimalan (mislim da su radili laparoskopski), već za dva sata je skakutala kao da ništa nije bilo. Bojala sam se da joj ne puknu šavovi, jer je jako zaigrana, al' sve je bilo OK.

U Hrvatskoj je moja mama dala sterilizirati mačku isto nedavno. Nitko ništa nije pitao također; maca je imala više šavova (jedno 5 na trbuhu s nekim poprilično debelim koncem) i spavala je još cijelu tu večer onako omamljeno. Drugo jutro isto sve OK.
Blomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:47   #30
Smile Nakon sterilizacije/kastracije

koliko je vasu macu drzala "mamurnost" nakon sterilizacije?

primam sve savjete i vasa iskustva poslije sterilizacije mace
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:57   #31
Naša je došla sebi tek drugi dan,trebala je ona mirovati do vađenja konaca ali to nije bilo moguće,mi smo se mogli samo moliti da konci ne popuste jer kada ju je prestalo boljeti ona je uredno divljala.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:58   #32
moj pokojni mačak je bio steriliziran nakon 3 godine starosti..bio je mamuran jedan dan..ako imaš transporter, stavi ga unutra i nek bude unutra dok se skroz ne razbudi..počet će mijaukati i onda ga pusti..jer onako mamuran bi mogao negdje tresnuti o zid ili pak nesto drugo..
nakon sterilizacije obolio je, ni danas ne znam od čega jer mi je glupi vet svaki put govorio neku drugu dijagnozu i kad je vec bio pri kraju života rekao je da je otrovan! Imala sam spucat veta u glavu!!
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 22:20   #33
moja je operirana u 8 ujutro. bila je u transporteru sve dok se nije probudila, onda sam ju
stavila u veću kutiju+ dekice itd. cijelo vrijeme se pokusavala dici na nogice al joj bas nije islo
evo sad moze hodati al jos uvijek ju zanosi. stavila sam ju malo izvan kutije pa je na svaki sum preplaseno pocela trckarati, opet je u kutiji ali stalno trazi vanal mo njoj vidim da je jos uvijek opijena, zjenice su joj jako prosirene.

razmisljam o tome da ju stavim u kupaonu, tamo joj je wc i mogla bi joj sloziti kutiju tamo, jer je stvarno jako uznemirena u kutiji. a i tvrdoglava hoce van i nema druge. u kupaon je mir i nebi ju nista uznemirivalo
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:16   #34
Nemoj ju puštati van na dan sterilizacije, sve do jutra nakon, a pogotovo ne ponoći. Može pokidati konce, pasti, probati negdje skočiti, pa čak nam se jedna maca skoro utopila u padelici sa vodom. Ionako ti mora mirovati i pusti je do ujutro i to bez hrane i vode - za njeno dobro, da ne povraća.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:28   #35
Talking

ajme sjecam se moje macke nakon sterilizacije...jadna nisam je mogao gledati..imala je onu neku mrezicu oko tijela...nije znala kuda hoda...lupala bi glavom od zid
dao bi joj da pije a ona bi gazila u to...
mislim da je drugi dan dosla sebi...a konce si je sama povadila...
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:35   #36
evo sad sam procitala sto si napisala pingvich. nisam ju pustila odnjela sam ju skupa s kutijom u kupaonicu tamo je tišina i neka odmara. a mala nelly ce nocas spavati bez mame

iksde i moja je takva potpuno bezorijentirana zao mi ju je takvu gledati ali to je za njezino dobro i to me tjesi
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:38   #37
Quote:
iksde kaže: Pogledaj post
ajme sjecam se moje macke nakon sterilizacije...jadna nisam je mogao gledati..imala je onu neku mrezicu oko tijela...nije znala kuda hoda...lupala bi glavom od zid
dao bi joj da pije a ona bi gazila u to...
mislim da je drugi dan dosla sebi...a konce si je sama povadila...
Vidiš, meni je tako svaki tjedan. Stalno imamo mace na čuvanju nakon sterilizacije.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:42   #38
Quote:
sivi_machor kaže: Pogledaj post
iksde i moja je takva potpuno bezorijentirana zao mi ju je takvu gledati ali to je za njezino dobro i to me tjesi
meni je to bio uzasan sok. moja macka je inace zla i opaka , a kad sam ju vidjela ovakvu... cmizdrila sam, a familija mi se smijala

sad je opet ona stara - mica zlica
*masha* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 22:13   #39
pingvich svaka cast dok se sjetim da cu za par mjeseci opet to proc uhvati me nervoza
moja oggy je super danas je papala 2 puta ali jako malo, nisam joj dala puno da joj nebi bilo zlo. a i od toga sto sam joj dala je ostalo. jutros je u 8 legla na svoje omiljeno mjesto i probudila se sada prije 15 minuta i onda papala
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 03:13   #40
Upomoć - mačak nakon kastracije

Macak je bio u subotu ujutro na kastraciji. Probudio se popodne, ali je kunjao, jeo je malo navecer i hodao normalno.
Danas,totalni kolaps. Straznje noge su mu slabe i hoda kao pijanac. Kad skoci negdje padne jer nema snage se drzat na straznjim nogama. Apetit mu je prozdrljiv. Pojeo je veliku konzervu, 2 zdjelice whiskasa i nesto piletine. Sad je opet pojeo zdjelicu. Cvili za popizditi i ne zeli spavati.
Dal da ga vodim sutra veterinaru? On se vec trebao unormaliti nakon operacije.
Savjeti molim vas.
eko-eko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.