Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2005., 13:46   #1
Škole stranih jezika - upiti i preporuke

zanima me koje škole stranih jezika u zagrebu drže tečajeve ruskog (poželjno je da budu u centru) i ima li itko iskustva sa istima, preporuku, upozorenje.

hvala
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 15:50   #2
Lightbulb Re: Učenje ruskog jezika u Zagrebu

Quote:
PrittPen kaže:
zanima me koje škole stranih jezika u zagrebu drže tečajeve ruskog (poželjno je da budu u centru) i ima li itko iskustva sa istima, preporuku, upozorenje.

hvala

Za Sovu znam da ima isti u ponudi, ali se rijetko skupi dovoljno zainteresiranih.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:01   #3
tečaj talijanskog-institut ili D.Alighieri?

e pa...hoću nastaviti talijanski učiti jer sam prestala nakon trećeg stupnja ali od tada sam se sama puno naučila i u poslu ga svaki dan koristim i bla bla....međutim imam te glupe rupe u gramatici koje moram popuniti ...samoj mi se ne da jer nemam vremena, a i nisam disciplinirana za to.... dakle upisala bih nastavak tečaja...

jel netko učio pri Talijanskom institutu za kulturu (Preobraženska 2) ili u Dante Alighieri? Dante je jeftiniji za 750 kn a jedini razlog koji mi pada na pamet zašto su profesori Talijani u institutu.

pa bi ja sad vaša mišljenja i dojmove....

grazie!
__________________
Optimism's my best defense...
baby jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 09:59   #4
Nisam iz Zg-a pa ne znam točno. Mogu ti samo, prema iskustvu reći, da s Danteom ne možeš pogriješiti. Tim više što je onaj u Zagrebu verificiran kao ispitni centar za certifikat PLIDA.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 10:56   #5
Svakako Dante
Profesorica Malinar radi odličan posao
dok ovi u Institutu primjenjuju Berliz metodu koja se u konačnici uvijek pokaže kao loša
bahod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 12:54   #6
Dante obavezno.bijah isao tamo i stvarno je super.Sanja se zove profesorica i stvarno je izvrsna.Uglavnom, preporucam
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 15:46   #7
ma dajte? a ja baš mislila kak će mi svi sad reći da idem u institut.... i baš sam nekako htjela, kad sam se sjetila da pitam ljude tu....

znači tako onako svi kategorički za Dante.... hm samo mene moraju testirati prvo a mislim da se to plaća... a u institutu je besplatno
__________________
Optimism's my best defense...
baby jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 01:11   #8
Ja znam par ljudi koji su išli u Dante i svi su ga hvalili.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:06   #9
dante
Bagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:18   #10
u institutu nisam isla na talijanski, a dante mi je bio dobar
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:14   #11
ja završila sve stupnjeve talijanskog u institutu i bilo mi super, dobila i stipendiju prek instituta pa išla na mjesec dana u firenzu. i mislim da je puno bolje učiti od izvornih govornika nego od domaćih. preporučam profesoricu silviu venchiarutti

Quote:
bahod kaže:
dok ovi u Institutu primjenjuju Berliz metodu koja se u konačnici uvijek pokaže kao loša
netočno. mislim, otkud ti molim te to za berlitz metodu? (ja ne mislim da je loša, al u institutu se ne primjenjuje sigurno)
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 10:52   #12
Tečaj njemačkog i talijanskog jezika u Rijeci

Dakle mene zanimaju iskustva sa školama stranih jezika u Rijeci.
Planiram upisati talijanski i njemački jezik ove jeseni (učila oba u srednjoj školi no sve pozaboravljala) i neznam u koju školu da se uputim.
Nije mi cilj naći najjeftiniju nego najbolju.

Što se njemačkog jezika tiće uvijek je problem naći grupu koja će se održati - svi dosta rano odustanu jer shvate da jezik nije lagan.
Pred 2 godine sam išla u jednu od riječkih škola gdje predaju njemački i bila sam razočarana kvalitetom predavača.
Zapošljavaju mlade tek sa faxa i u većini slučajeva se oni ne mogu usporediti sa iskusnijim profesorima.

Tako da sam sada na sto čuda.
Ti tečajevi nisu jeftini pa ne mislim plaćati loši tečaj.

Razmišljam da li je za talijanski bolja Zajednica talijana, Dante ili Sveučilište? ili nešto treće?

A za njemački pak pojma nemam????

Naslove ubuduće ne piši verzalom. Hvala.

Zadnje uređivanje Didi : 14.08.2007. at 13:52.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 19:45   #13
ej, ja sam bila u danteu ali samo na jednom satu kao da vidim da li mi pase, ali ja sam sam ga dosta znala a oni počeli pred pola godine, tako da mi je bilo lako, a napredniju grupu nisu imali...ali prof je bila ok sto mi se taj sat ucinilo

sveuciliste-tamo sam na ruski isla, ali znam da ti tal rade po progettu italianu, ako ti ista znaci, ali neeznam kakva su predavanja...

zajednica talijana-nisam bila

probaj sa lingue, tamo sam na eng jednu god isla, odusevljena bila, inace je skola koja ne uzima bilo koga....tako da ne sumnjam da je i tal na visini...

eto nadam se da sam pomogla
jasnica051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 19:46   #14
njemacki---pojma nemam iskreno
jasnica051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:22   #15
Zajednica Talijana i Društvo Dante Alighieri su jedno te isto.

Škola Dante je nedavno dobila nove vlasnike pa ne znam kako to funkcionira.

Ako te što zanima, pitaj. Ja radim u jednoj školi za talijanski.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 21:30   #16
Škole stranih jezika u Zagrebu

Gdje ste učili jezike? Imate koju školu za pohvaliti, preporučit ili ne-preporučiti?
Preferirate li individualno ili su vam grupe draze?
Dajte brzo neke korisne podatke jer upisi su u tijeku i moram brzo odlučit!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 21:33   #17
Na Filozofskom fakultetu, tone kolegija i tečaja, od opskurnih do svjetskih jezika... Besplatnih...

Još malo pa ću skupiti sve.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:57   #18
De,pojasni.Kolegiji su besplatni, a tečajevi ne?
Ili oboje pošto sam student? (jest da neću ove godine ništa upisat jer već pohađam tečaj ruskog,al' onako,informacije radi)
__________________
Never forget who you are, for surely the world won’t. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:47   #19
Quote:
Lapsus perpetuus kaže: Pogledaj post
De,pojasni.Kolegiji su besplatni, a tečajevi ne?
Ili oboje pošto sam student? (jest da neću ove godine ništa upisat jer već pohađam tečaj ruskog,al' onako,informacije radi)
Pa postoje i tečajevi u sklobu Centra za strane jezike, ali satnica je veća te se plaća i nije samo za studente, no imaju neki mizerni popust.

Koliko ja znam, na FF-u besplatno se mogu učiti sljedeći tečajevi iliti kolegiji jezični: ruski, engleski, španjolski, francuski, talijanski, njemački, bugarski, makedonski, srpski, slovenski, albanski, litavski, sanskrt, švedski, finski, norveški, estonski, mađarski, japanski, kineski, arapski, turski, nizozemski, staroirski, staroslavenski, grčki, novogrčki, latinski te neke opskurne jezike preko Kluba studenata lingvistike, ne kao kolegije nego kao besplatne tečajeve, ne boduju se i ne ocjenjuju. Ostali su obično dva sata tjedno, izuzevši ovih skandinavskih, oni imaju nekoliko sati tjedno, baš kao jezične vježbe.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:31   #20
Wow! Ti,besplatni tečajevi poznatiji i opskurnijih jezika su otvoreni samo za studente FF-a?
Finski
Švedski
Staroirski
Sanskrt
Arapski
Ja bih sve to učio...
I'm in love.
__________________
Never forget who you are, for surely the world won’t. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.