Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2006., 23:03   #21
"Teta u banci" kod koje sam zadnji puta bio mi je pokušala prodat foru da se preko Vise Electron može plaćati preko interneta .... toliko o njhovoj "informiranosti"

Nego, da se mi vratimo na temu ... kada ja oročim tih 2 000 kuna na dvije godine, što to zapravo znači? Da ja do tih 2 000 kuna neću moći doći 2 godine (kao što ne mogu onih 40 kuna potrošiti kojih sam dao za Visu Electron prošli tjedan), ili ??

Što točno znači "limit po kartici" ?

Ajd preporuči neku normalnu banku koja će mi 100% htjeti dati kreditnu (Visa) ako oročim tih 2 000 kuna na dvije godine
....
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 23:46   #22
Ja ti mogu reći za zabu jer njihovu karticu takve vrste imam ja.

Oročiš svoje novce na recimo 2000 kuna na 2 godine. Klasično oročenje, kamata ti normalno ide. Dobivaš visa classic karticu ( ta kod njih je revolving) ili kreditnu ecmc karticu. Dalje ti pišem za visu jer ovu drugu nemam. Limit koji dobivaš je 1800 kuna. Kamata na to je jednaka kamati na oročenje +2,49pp ( znači ako je kamata recimo 4% na karticu je 6,49%). Taj limit možeš potrošiti odmah tj. kako želiš.
Kod te kartice obavezan si platiti 5% po učinjenom trošku tj. po primitku obavijesti o učinjenim troškovima. Ostatak tokom 2 godine tj. kako ti paše, ali onda plaćaš kamatu. Ako sve podmiriš odmah nema kamate i limit je slobodan u cijelosti.
Novci koji su oročeni --> pa naravno da ne možeš do njih, oni su blokirani sve dok imaš karticu. Pa kaj si mislio oročiti, dobiti karticu i podići novce??
Naravno ništa pa tako niti ta kartica nije besplatna. Koliko košta stvarno ne znam, imam onaj njihov paket pa plaćam samo mjesečnu naknadu za paket.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 01:15   #23
Ok, sve sam više manje shvatio ali imam još 3 pitanja....

1.) kada oročim 2 000 na 2 godine, nakon dvije godine oni meni oduzimaju karticu (ukoliko je ne želim produžit) i vračaju 2 000 kuna (sa kamatama) ? Mogu li ja prekinuti to oročenje nakon recimo godinu dana, vratiti im karticu a oni meni (naravno) mojih 2 000 kuna?

2.) Nije mi još posve jasno ovo sa 1800 kuna. Ako sam te dobro shvatio 1800 kuna je limit koji mogu stavit na karticu (i potrošiti) u te dvije godine? Nije li to premalo?

3.) Mogu li ući u minus preko te kreditne?

p.s. sorry na ovim glupim pitanjima ali nov sam u svemu ovome ....
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 08:36   #24
1) DA

2) molim te pročitaj ponovo moje postove. Na iznos koji oročiš limit po kartici u npr. zabi je 90% od njega. Oroči više pa ćeš imati veći limit.

3) imaš taj limit i to je to - neme nikakvog minusa. O minusu u tvojim godinama -> ne razmišljati ( pa čak i kasnije )

p.s. treba naučiti razliku između kreditne kartice, charge, debitne kartice... minus imaš kada ne platiš račun, ali tada imaš i problema.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 10:12   #25
E hvala ti puno Lavice, sada kužim Znam da je Zagrebačka banka zeznuta u svemu, pa znaš li možda postoji li neka banka u HR koja traži manji iznos oročenog novca a daje veći limit (recimo 200% od iznosa) I mogu li ja taj izos oročenog novca povećati nakon što potrošim limit koji mi banka daje?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 12:31   #26
Ja imam Visu Electron vezanu uz devizni racun u Erste banci. Karticu samkoristio za placanje u trgovinama (treba pin), ali i za placanje na Internetu (ne treba pin, ali postoji zastitni kod na kartici sa zadnje strane). Dakle, moguce je placanje preko Interneta s Visom Electon iz Erste Banke....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 13:09   #27
Plaćao si Visom Electron na internetu? Kako? Ajd plz navedi barem jednu stranicu preko koje ti je uspjela kupnja ....
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 17:53   #28
Quote:
soundvision kaže:
Plaćao si Visom Electron na internetu? Kako? Ajd plz navedi barem jednu stranicu preko koje ti je uspjela kupnja ....
Evo npr. ovi ili ovi
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:17   #29
Aha, tu ima baš opcija Visa Electron .... zanimljivo ...

Nego, vidim da je ovaj drugi link kladionica.. kako si pokupio dobit?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:23   #30
Uplate ti nazad na racun. Naime, kao sto sam vec napisao, Visa Electron je vezana uz devizni racun. Mozes potrositi samo onoliko koliko imas na racunu. Isto tako drugi ti mogu uplatiti. Kod placanja nema pina, ali moras upisti kod sa zadnje strane kartice .... Inace, za sve ostale Internet transkcije sam koristio Amex
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:48   #31
Odlicno .. cim dobijem svoju Visu Electron (rekli su za 10tak dana) uclanjujem se na tu stranicu

Nego, hoce li biti problem što je moja VisaE nije vezana za devizni nego za tekuci racun?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:55   #32
Quote:
soundvision kaže:
Nego, hoce li biti problem što je moja VisaE nije vezana za devizni nego za tekuci racun?
Ne bi smjelo biti problema. Ipak ako je rijec o kunskom racunu moras racnat na troskove konverzije ...
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:03   #33
Nesto sam malo citao na toj stranici i sad mi nije jasno kolika je najmanja isplata? Pise da troskove prve isplate u mjesecu nosi bwin, koliki su troskovi druge/trece isplate u mjesecu? I postoji li kakva mjesecna naknada koja se placa?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 19:25   #34
Quote:
soundvision kaže:
Opcija sa roditeljima otpada. Sramota je da u 21st NITI JEDNA banka u Hrvatskoj nema karticu tipa Vise Virtuon, odnosno bilo kakvu karticu namijenjenu ISKLJUČIVO za plaćanje putem interneta...
Ima jedna! Doduše nije banka ali ipak...
http://www.diners.hr/Kartice/privatni/E_Card.aspx

E,da, i dostupna je studentima.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 11:07   #35
Da, ali za otvarane Diners Club e-card potrebno je imati osnovnu Diners karticu, koju ja nemam. Za otvaranje studentima osnovne Diners kartice ponovno je potreban roditelj/staratelj koji će jamčiti da ću na vrijeme podmiriti sve troškove (te se vjerojatno to veže za njihov račun). Rekao sam na početku da opcija sa roditeljima otpada.

Ovo je ista stvar kao što Visa svojim korisnicima kreditne kartice nudi opciju otvaranja Visa Virtuon kartice (i onima u Hrvatskoj), ali bez kreditne ne možeš ništa ...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 20:06   #36
Visa Electron u inozemstvu?

Molim nekog dobro informiranog da mi odgovori da li mogu koristiti svoju Visa Electron debitnu karticu Splitske Banke u Londonu na bankomatima i u trgovinama?

Ponavljam, riječ je o debitnoj kartici i nisam aktivirala opciju ulaska u minus.

Također, zna li itko koliko se provizije uzima sa stranih bankomata, odnosno uzima li se provizija i u trgovinama?

Hvala.
__________________
Kao prvo, promijenite jastuk na kojem spavate!
CosmicGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 13:08   #37
VISA Electron kartica koju ti imaš je, pretpostavljam, za devizni račun...?
Ako je, možeš je koristiti bilo gdje, ako imaš sredstava na računu, s tim da ne znam kako možeš dobiti minus po deviznom računu...
Ako dižeš na bankomatu strane države, dobit ćeš domicilnu valutu, tj. onu kojom se bankomati u toj državi pune... A što se provizije tiče, platit ćeš je, i to sukladno propisima o proviziji u toj državi, jer ako ti na računu imaš eure, a vadiš, recimo funte, prilikom obračuna će doći do tečajne razlike i biti će ti zaračunata provizija za tu transakciju... Isto ti je i sa plaćanjem u dućanima.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 23:07   #38
mozes. ja imam visu electron od PBZ-a (ziro) i s njom normalno sam mogla dizati novce u engleskoj
__________________
O, do you but glance in my general direction else I must surely die.
OpiumTea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:56   #39
Quote:
johnny_B. kaže: Pogledaj post
A što se provizije tiče, platit ćeš je, i to sukladno propisima o proviziji u toj državi, jer ako ti na računu imaš eure, a vadiš, recimo funte, prilikom obračuna će doći do tečajne razlike i biti će ti zaračunata provizija za tu transakciju... Isto ti je i sa plaćanjem u dućanima. [/FONT]
hmm....

s ovim se baš ne bi složila

provizija za dizanje isplate na bankomatima u inozemstvu ne zavise o propisima te države već o tarifi banke - izdavatelja kartice

da je tako kako ti kažeš onda bi u tarifama banaka bio mali milion tarifa po zemljama, a ne univerzalno za isplate u inozemstvu

ne znam kako ostale banke jer korisitm zabinu visu, no najbolje je imati samo eure na računu jer se sve transakcije vode u eurima ...
naime, ako dižeš npr funte logika nalaže da na račun staviš funte, no to je krivo jer ćeš imati puno više tečajnih razlika
banka funte preračunava u eur pa onda eure u funte
ako imaš eure nema ponovnog preračunavanja u funte
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 15:36   #40
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ne znam kako ostale banke jer korisitm zabinu visu, no najbolje je imati samo eure na računu jer se sve transakcije vode u eurima ...
naime, ako dižeš npr funte logika nalaže da na račun staviš funte, no to je krivo jer ćeš imati puno više tečajnih razlika
banka funte preračunava u eur pa onda eure u funte
ako imaš eure nema ponovnog preračunavanja u funte
Greška u startu. Visa electron kartice koje se kod nas izdaju za devizne račune su "baždarene" na valutu po odabiru (kod otvaranja kartice tj.računa). Mislim da naše banke nude samo EUR, USD i CHF kao opciju. Jednom kad ti je izrađena kartica koja glasi na određenu valutu, tada bankomat, pos ili bilo koji elektronički prijenos podataka prepoznaje samo tu valutu. U prijevodu, ako na računu imaš funte a kartica ti nosi oznaku eura, ni u engleskoj ni u hrvatskoj ni u mađarskoj nećeš moći podići ni lipe (osim na samom šalteru banke). Tako da ako misliš vani koristiti karticu pobrini se da na računu imaš isključivo valutu kartice, a ako ona nije ista domicilnoj valuti zemlje gdje karticu koristiš tada će ti se obračunati tečajna razlika i naplatiti naknada (koja je univerzalna i ovisi o banci koja ti je izdala karticu, a ne o zemlji gdje dižeš)

EDIT: Ok, sad sam malo pronjuškao po zabi i izgleda da zaba zaista sva ino korištenja kartice veže uz eure (šta je poprilično nezgodno rješenje, posebno za one koji posluju večinom sa ostalim valutama)
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.