Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2006., 15:13   #1
Smile Astro Help

Ovaj topic je nastao kao nastavak topica s Duhovnosti Astro help- tumačenje kuća u natalnoj karti koji je zbog prevelikog broja stranica zatvoren.



Na njemu možete staviti bilo koje pitanje iz astrologije...jednom riječju (ustvari dvije ) - pitaj astrologa. Poželjna su kraća i jasno napisana pitanja.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.10.2007. at 08:00. Reason: premještaj postova
Fish 1968 is offline  
Old 12.11.2006., 16:55   #2
Evo bum ja
Kaj znači kad je neki planet na kraju kuće. Navodno to treba gledat u iduću kuću
Recimo, Mars mi je na kraju 12-te.
Tinchi is offline  
Old 12.11.2006., 17:33   #3
Quote:
Tinchi kaže:
Evo bum ja
Kaj znači kad je neki planet na kraju kuće. Navodno to treba gledat u iduću kuću
Recimo, Mars mi je na kraju 12-te.
onako, ogoljeno, to ti znači da se planet interpretira kao da je u slijedećoj. znači da se njegova energija više ispoljava u polju koje slijedi - u tvom slučaju 1. ( i moj marsić je u 1. ). što bi značilo...da si ovnica još više neg kaj jesi

detaljnije ostavljam kaći ili teti fish
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 13.11.2006., 11:27   #4
Quote:
Tinchi kaže:
Kaj znači kad je neki planet na kraju kuće. Navodno to treba gledat u iduću kuću
Recimo, Mars mi je na kraju 12-te.
Polly Mislim, barem tako kaze astro.com. Uvijek doda da je na kraju te i te kuce ali da se interpretira kao da je u narednoj. Znam sve ovo sto i polly, nista vishe

(ali ne znam zasto mi se cini da je teta fish jednom rekla da se planeta ipak tumaci u onoj kuci u kojoj jeste teto jel mi opet mutiralo pamcenje?

ali ajde, ako slushamo astro.com i tvog marsa tumacimo kao da je u prvoj kucici, onda to meni ima veze itekako sa tobom(ili onim kako tebe dozivljavam ovako preko foruma ), jer taj mars prsti od energije, spreman je za akciju, malo je borbeniji i pomalo nestrpljiv...hm, mislim da je tebi mars u vagi, tako da ipak nije ona cista ovnovska agresivna energija vec je tako malo obojana i sharmom jedne vage, pa se mozda i zna iskontrolirati, biti sharmanta i simpatichna u svim tim akcijama. sve u svemu, jer je u prvoj kuci(a prva kuca je ono kako nas drugi vide i kako zelimo da budemo vidjeni) ta energija se odmah primjeti na tebi...to bi bilo ono sto smo svi i komentirali na tvojim slikama
kachunchica is offline  
Old 13.11.2006., 11:28   #5
Quote:
Bani kaže:
ja to jos nis ne razmem nis idem pak ispocetka citat i gledat te znake na mojoj karti
ako imash strpljenja predlazem da malo prelistash po astro helpu, tamo smo se pocele uciti i polly, ilumi, ja...svi, pa cesh tamo naci puno zgodnih savjeta.
i fish je masterka za objasnjenja ima tamo puno slatkih odgovora i opisa
kachunchica is offline  
Old 13.11.2006., 13:57   #6
Quote:
kachunchica kaže:
Polly Mislim, barem tako kaze astro.com. Uvijek doda da je na kraju te i te kuce ali da se interpretira kao da je u narednoj. Znam sve ovo sto i polly, nista vishe

(ali ne znam zasto mi se cini da je teta fish jednom rekla da se planeta ipak tumaci u onoj kuci u kojoj jeste teto jel mi opet mutiralo pamcenje?
Da rekla sam, pamćenje ti je odlično.

Planeta se uvijek interpretira u onoj kući u kojoj se nalazi. Ne bi inače bila upravo tamo.

Ali isto tako se mora uzeti u obzir da nije svejedno da li se ta ista planeta nalazi na početku, sredini ili samom kraju kuće. Jer, ako je na kraju pomalo poprima na sebe karakteristike slijedeće kuće.

Evo primjer:
Ideš u shoping u npr. Italy i dođeš do granice.
Postoje naseljena mjesta s jedne i druge strane. Iako ljudi u oba naselja pričaju Talijanski i Hrvatski jezik, kada pada kiša pada s obje strane, a fizički granica ne postoji…dobro se zna tko je Hrvat, a tko Talijan.

Napomena:
U slučaju kada se radi o prelazu iz 12.-te kuće u 1. kuću (kao kod Tinchi) situacija je specifična. Taj prijelaz iz 12.-te u 1. kuću je osjetljiva točka horoskopa jer se tu zodijački krug zatvara. I započinje posve novi ciklus.
Astrološkim jezikom se kaže - planet je na ASC pa ima pojačanu simboliku.

To je jedan od razloga što je ASC sasvim posebna točka svake natalne karte.
Fish 1968 is offline  
Old 13.11.2006., 17:32   #7
Quote:
fish 1968 kaže:
Napomena:
U slučaju kada se radi o prelazu iz 12.-te kuće u 1. kuću (kao kod Tinchi) situacija je specifična. Taj prijelaz iz 12.-te u 1. kuću je osjetljiva točka horoskopa jer se tu zodijački krug zatvara. I započinje posve novi ciklus.
Astrološkim jezikom se kaže - planet je na ASC pa ima pojačanu simboliku.

To je jedan od razloga što je ASC sasvim posebna točka svake natalne karte.
Hvala shvatam.
kachunchica is offline  
Old 13.11.2006., 20:01   #8
Hvala svima na pojašnjenju
Tinchi is offline  
Old 02.12.2006., 14:38   #9
Talking poly se konstruktivno uključuje u razgovor

hmm...iako je prošlo nešto više od 10 dana otkad mi je fishica zadala DZ, tek sad je gotovo malo su mi se profesori ushuktali ( bliži se kraj polugodišta i tooo... ) pa sam imala vremena bavit se astrološkim pitanjima tek na nezanimljivim satovima dakle...

kako poly vidi astrološko sunce i merkur?

pa... sunce bi bilo, hm, evo jedna poznata fraza...izvor života. osim što doista predstavlja srce kao organ, rekla bih da predstavlja srce čovjekove osobnosti. ne pokazujemo ga svima, štoviše često do njega treba...kopati. bagerom. u većini astroloških tekstova piše da je sunce ono čeg smo svjesni, "conscious mind", i ok, načelno se slažem. ali mislim da je čest slučaj da neke, ako ne i mnoge osobine svog sunca pokušavamo sakriti od sebe. npr, u duhu nedavnih razgovora na astrohelpu, moj mjesec u jarcu me često pokušava uvjeriti da sam jaka i da me ništa ne dira i da rijetko plačem tako me čak i drugi ljudi vide. ali kad se pojavi netko tko ima dovoljno strpljenja da sjedne u onaj bager, odjednom se pojavi hrpa ribljih osobina. peraje, škrge, sve u kompletu.
( a opet možda to ima veze i sa činjenicom da mi je sunčeko smješteno u 12. kuću )
no, da se ne udaljavam od teme, navela bih jedan izraz kojim je neki striko Grant Lewi opisao sunce: "the psychological bias which will dominate your actions". dakle, nekakav nevdljivi psihološki put koji upravlja našim akcijama. ovo mi se sviđa znači, bili mi tog svjesni ili ne, to postoji. urezano u srce osobnosti, sama suština karaktera. tako ja vidim sunčeko.

a merkur... merkur su, kao što znamo, naše mentalne aktivnosti. kako vidimo svijet, koliko smo uopće u stanju vidjeti svijet onakav kakav jest, a koliko se zavaravamo da je nešto što nije. kako interpretiramo ono što nazivamo stvarnošću, tj po kojem uzorku to radimo: da li smo brzi ili spori, koliko smo analitični a koliko neprecizni... također, čini mi se da planeti s kojima se merkur povezuje - i vrsta veze ofkors - predstavljaju aspekt stvarnosti u koji ulažemo svoj ratio, kojeg pokušavamo racionalizirati - uspješno ili neuspješno. to mi je sinulo kad sam pročitala neko tumačenje sunca u konjunjkciji s merkurom u kojem, između ostalog, kaže da rezultira pretjeranim identificiranjem sa svojim mislima. onak, baš mi je to ilo zanimljivo pročitat. naravno, sjetila sam se mog dragog koji ima spomenuti aspekt i prvo mi nije bilo logično. ja sam uvijek mislila da je ta kombinacija kod njega zaslužna za izraženu inteligenciju i jak intelekt. no, naravno, kako to uvijek s astrologijom biva, jedan jedini aspekt možeš proučavat godinama i uvijek ćeš naić na neš novo što simbolizira tako sam ja primjetila da čovjek zaista previše brije na misli. tj uvijek daje prednost razumu, uvijek svoje želje poistovjećuje s onim što on o tome MISLI. a želje su isto tako odraz onog kakav usitinu jesi. iritantno
dakle, da rezimiramo, merkur je naš intelektualni software, kako bi naš parsi rekao

nisam sigurna koliko je ovaj tekst stopostotno moj jer je pretpostavljam ipak nekakva sinteza svega što sam pročitala o tome tijekom ovih godinu dana otakako sam se "nabrijala" na astrologiju, ali eto...nadam se da ipak nešto valja
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 02.12.2006., 16:21   #10
Quote:
polyhymnia kaže:
pa... sunce bi bilo, hm, evo jedna poznata fraza...izvor života.
Poznata i istinita.
Quote:
ne pokazujemo ga svima, štoviše često do njega treba...kopati. bagerom.
Misliš li da je tako kod svih 12 znakova ili metaforički...kod posljednjeg znaka - ribe?
Quote:
znači, bili mi tog svjesni ili ne, to postoji. urezano u srce osobnosti, sama suština karaktera. tako ja vidim sunčeko.
Centar.
Quote:
merkur je naš intelektualni software, kako bi naš parsi rekao
Gdje si se njega sada sjetila?

Shalim se, dobro bi to on rekao.
Quote:
nisam sigurna koliko je ovaj tekst stopostotno moj jer je pretpostavljam ipak nekakva sinteza svega što sam pročitala o tome tijekom ovih godinu dana otakako sam se "nabrijala" na astrologiju, ali eto...nadam se da ipak nešto valja
Naravno da je tvoj.
Valja.
Fish 1968 is offline  
Old 02.12.2006., 17:25   #11
Quote:
fish 1968 kaže:
Misliš li da je tako kod svih 12 znakova ili metaforički...kod posljednjeg znaka - ribe?
mislim da je kod svakog znaka. i ne mislim da je to neko pravilo, nego da je često takav slučaj. pa uostalom, znaš da je često puta puno puno lakše pogoditi asc nego sunčev znak. asc je ono prema van, a sunce je središte. no, mislim da je kod riba to naglašenije, upravo zbog njihove povezanosti s 12. poljem, a i neptunom, koji kako si jednom rekla donosi izmaglicu gdje dođe...

Quote:
Naravno da je tvoj.
Valja.
hvala
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 03.12.2006., 10:02   #12
Quote:
polyhymnia kaže:
mislim da je kod svakog znaka. i ne mislim da je to neko pravilo, nego da je često takav slučaj. pa uostalom, znaš da je često puta puno puno lakše pogoditi asc nego sunčev znak.
Dakle Sunce je centar bića, a često se na ljudima fizički više vidi podznak nego znak. Jesi tako mislila?
Quote:
asc je ono prema van, a sunce je središte. no, mislim da je kod riba to naglašenije, upravo zbog njihove povezanosti s 12. poljem, a i neptunom, koji kako si jednom rekla donosi izmaglicu gdje dođe...
Imaš pravo da je kod riba izraženije…zbog Neptuna koji je u padu upravo u znaku lava.
Sunce je centralno tijelo oko kojeg se okreću druga tijela, pa ima urođeni smisao za hijerarhiju. Nema izmaglice, sve je jasno.
Quote:
hvala
Nema na čemu, dobro si napravila.
Fish 1968 is offline  
Old 03.12.2006., 10:13   #13
Quote:
Dakle Sunce je centar bića, a često se na ljudima fizički više vidi podznak nego znak. Jesi tako mislila?
da. jer je podznak ono što pokazujemo prema van. a sunce to uopće ne mora biti. centar ne podrazumijeva ispoljavanje i pokazivanje.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 26.02.2007., 08:34   #14
Tranzitni Saturn na ASC , u isto vrijeme tranzitni Pluton na Suncu u 5. kući.

Jel' to jako strašno?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.10.2007. at 07:59.
Baphomet is offline  
Old 26.02.2007., 22:33   #15
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tranzitni Saturn na ASC , u isto vrijeme tranzitni Pluton na Suncu u 5. kući.

Jel' to jako strašno?
Vaga s podznakom u... Blizancima? Zašto strašno i to jako?
tamo is offline  
Old 27.02.2007., 08:05   #16
Quote:
tamo kaže: Pogledaj post
Vaga s podznakom u... Blizancima? Zašto strašno i to jako?
Vaga sa podznakom u Blizancima nije strašna kombinacija. Zračni znakovi koji lijepo surađuju međusobno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 28.02.2007., 14:50   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tranzitni Saturn na ASC , u isto vrijeme tranzitni Pluton na Suncu u 5. kući.

Jel' to jako strašno?
Bogme…nije lako, jer oba tranzita traže od osobe da se posveti sebi na dubokom nivou. A kako je u pitanju prilično otvorena i ekstrovertirana kombinacija strijelac/lav, to ne ide samo takoo.

Dakle,

- Osim što ova dva tranzita pokrivaju dvije najvažnije točke natalne karte (znak i podznak), ono što upada u oči jest da su obje točke tranzitirane neosobnim planetama (Saturn i Pluton).

- To znači da navedeni tranziti pokreću događaje koji izazivaju promjene u svijesti individue... povezane s ulogom za koju je društveno predodređena (žena kao majka, muškarac kao otac).

- Tranziti neosobnih planeta su posebno stresni ukoliko se individua drži za ukorijenjene navike, poznate i sigurne obrasce života. Osobe koje imaju znanje o univerzalnim zakonima koja oblikuju naša iskustva, te povjerenje u mudrost i poredak života, lakše prolaze kroz ovakve napete periode.

- Saturn i Pluton tranzitiraju vatrene točke (strijelac i lav), a također i vatrena polja (1. i 5. polje) što naglašava snagu i inicijativu ovih tranzita….moraju se aktivno ispoljiti.

- Plutonovi tranziti su dugotrajni, traju po nekoliko mjeseci, a uobičajeni orbis je 5º. Pluton u tranzitu je spor i oprezan, a kako je retrogradan i dugo boravi u jednom znaku, najprije sije sjeme promjene i transformacije, da bi prava biljčica (promjena) nastala naknadno.

- O tranzitu Saturna preko ASC sam pisala tu.


Tranzit Plutona preko Sunašca (5. polje)

Jednom sam čitala da tranzit Plutona preko Sunca djeluje poput egzorcizma ili oblika kirurgije, jer se nakon njegova prolaska jedan dio osobe radikalno odstranjuje.
To može biti emocionalni dio (ako Pluton još aspektira Mjesec), mentalni (ako aspektira Merkur), fizički (ako aspektira Mars) ili duhovni (ako aspektira Neptun).

Plutonov tranzit iznosi na površinu potisnute strahove i aktivnosti koje su kontrolirale dotadašnji pristup životu. Kako je ovaj tranzit 5.-im poljem to su najčešće strahovi vezani uz ljubavnu vezu ili ovisno o godinama….djecu (reprodukciju).
Tranzit Plutona 5. tim poljem može dovesti osobi fatalne i opasne ljubavi, kao i novi aspekt sexualnosti. Traži od pojedinca da prihvati svojevrstan rizik kako bi mogao primiti u svoj život novu energiju.

U žemskoj karti ovaj aspekt djeluje jače, a često se ispoljava kroz rastanak s ocem.

Ono što je karakteristično za tranzit Plutona jest da se odvija kroz iskustva koja nemaju racionalnog objašnjenja, uz dozu tajnovitosti i prisutnost ekstrema.



Zaključak:

Pluton daje osobi snagu, a Saturn koncentraciju da ponovo….počme.
Svrha ovih tranzita je da osoba odbacujući prerasle modele preuzme kontrolu nad vlastitim životom/sudbinom. Da nauči uobličiti i stvoriti vlastiti identitet, sexualnost i svrhu snagom volje.

Ali ovo iskustvo istovremeno uči individuu o ograničenjima osobne moći, o tome što može, a što ne može napraviti.

P.S. Napisala sam malo šire, da se ima šta čitat’.
Fish 1968 is offline  
Old 28.02.2007., 15:05   #18
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
P.S. Napisala sam malo šire, da se ima šta čitat’.
Hvala najljepša
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 28.02.2007., 20:16   #19
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Bogme…nije lako,
- O tranzitu Saturna preko ASC sam pisala tu.
evo, ponovo sam citala i sta reci osim: gorka istina.
kachunchica is offline  
Old 01.03.2007., 08:08   #20
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
evo, ponovo sam citala i sta reci osim: gorka istina.

tesko ti je? meni se vratio u 12. kucu, a onda ce po 3. put preko ASC i venere. i nije tako lose
iluminata is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.