Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2014., 20:39   #1881
Uz dužno poštovanje, s obzirom da ni sada ne znate dovoljno o III stupu i fond polici, pitanje je što je točno bankarica rekla, a što ste Vi mislili da je ona rekla i to prije sedam godina. Bio je očito šum na vezi...
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 20:41   #1882
http://www.azfond.hr/az-dobrovoljni-...tednja–3-stup/

Eto, pa proucite o dobrovoljnim mirovinskim fondovima

Osim toga sigurno su vam slali godisnja izvjesca o uplatama i stanju, gdje se lako vidi kako se krece cijena udjela
Ja redovno dobivam za obavezni, a i potvrdu za svaku mjesecnu uplatu
I za novcane fondove isto tako

Zapravo ako ste koristili kao poreznu olaksicu, onda ste i dobili te izvjestaje




A sad sto se tice bankarice, meni to nije neka sitnica da cu se predomisliti samo tako nakon par minuta razgovora s njom
Na zalost, sad znate za drugi put da je bolje pricekat, razmislit i dobro proucit i vidjet sto je bolje za vas
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:35   #1883
Victory , nemoram ni citati dalje od drugog reda da bi mi bilo sve jasno.
Quote:
Mi nismo pa smo nasjeli u slatkoriječivost službene osobe koja radi u instituciji gdje bi najmanje bilo za očekivati da će napričati ono što njoj odgovara
Kakva crna slatkorjecivost, jel ti dizes kredit ili si na dejtu ?
Istrazite sve opcije , odvagnuti sve rizike, zena vam je ponudila opciju zamjensku za jamce (jamci se sve manje upotrebljavaju kao ins.osiguranja, suduznici da kod stambenih ali to vise silom prilika) , pristali ste na njih (polog vam se vraca, a fond ko fond ako nije novcani postoji rizik da rikne i to je tak , to moras znati prije nego sto se upustas u uplate u bilo kakav fond)

Ove sve skupa ti nema nikakve veze sa ZAbom niti sa jednom konkretnom bankom odredenom..
Drugi puta pametnije, makar povest nekog , da ne kazem pametnijeg ali, iskusnijeg..

Quote:
Naravno da je dobila i proviziju od toga, ali ne vjerujem da vam ga je htjela metnuti jer kad naiđu takvi tutleki kao što si ti koji em ništa ne znaju, niti se informiraju, vjeruju na riječ i slično, uvaljaju ti dvije police životnog osiguranja na 30 godina bez treptaja.
Ovakav jedan vam moze pomoci
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 09:04   #1884
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
E vidiš, na šalteru su nam neki dan rekli kada stara navrši 50god odmah isti dan ili drugi dan mora doći da podigne svih onih 11.000kn koje će umanjiti, više ne znaš tko tu koga jer eto ti govoriš opet drugo.
Evo, već vidim tvoj sljedeći upis za sedam godina o lažima koje ti je čovjek rekao na šalteru da ćeš moći podići sav novac iz III stupa kad ti mama navrši 50 godina, a nećeš. Mystical ti je lijepo napisao modele isplate mirovine iz III stupa pa to isprintaj, odnesi čovjeku na šalter da ti to potvrdi.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 15:26   #1885
Zaba - Favorit štednja: stimulativna kamatna stopa

Gledam ovu Favorit oročenu štednju od ZABE i piše: "Mogućnost dobivanja stimulativne kamatne stope za veće iznose štednje"

Što bi to značilo "veće iznose štednje"? Ne zanima me u lipu, nego ugrubo, jel to 30 000, 50 000 ili 500 000 kn ili...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:24   #1886
Otprilike 100k eur pa nadalje.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 21:21   #1887
Moze i manje od toga. Znam pouzdano za slucaj stimulativne kamate na iznos cca 450 000 kn. Al dobro. To je dakle tu negdje. Mislio sam da moze mozda i manje...
Tnx!
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:03   #1888
Zna li netko da li Zagrebačka banka naplaćuje zatvaranje otplaćenog auto kredita, te da li izdaje potvrdu o otplaćenom kreditu?

Bila sam nekidan u banci informirati se što sve trebam napraviti sad kad mi je kredit istekao i kažu mi da je kredit otplaćen i da je to završena priča i da ne izdaju potvrde i da se sve vidi na računu. Ovo zadnje mi je bilo malo sumnjivo al ajd.
Tu dolazimo do drugog problema:
Pošto mi je kredit ujedno bio i preplaćen oko 24kn (trajnim nalogom se plaćao, a kredit se za par kuna umanjio zadnjih par mjeseci) pitam ja mogu li dobiti natrag tih 24kn, nije neki iznos, al ako mogu zašto ne bi uzela natrag. I svašta oni meni utipkavaju, potpisujem papire (od kojih ne dobijem ni jedan primjerak za sebe), dajem iban svog računa na koji će mi sjesti novci. Pitam na kraju: i sada je sve rješeno s tim kreditom? Kažu da, doviđenja.
Za tjedan dana zove me iz banke, u vezi tih 24kn povrata, da trebam natrag doći k njima u poslovnicu i neki formular ispuniti (mislim sranje, nije mi baš poslovnica usput, no ok), onda trebam taj formular predati javnom bilježniku na ovjeru (mislim, super još ću 50kn lupit uz to što ću potrošiti svoje vrijeme i plaćati prijevoz za dolazak u poslovnicu) i onda se moram vratiti k njima gdje svašta nešt trebaju i još im dati oko 120 kn za troškove. Ja im kažem, hvala, ali onda zanemarite tih 24kn povrata novca, ne želim plaćati cca 200kn da bi dobila 24 kn natrag. I kažu mi da je takva procedura i da moram doći to napraviti. Pitam, kako moram, što da uopće nisam ni tražila povrat novca, onda ne bi morala? Samo mi je odgovorila da se to mora.

Da mi je rekla da je to zbog zatvaranja kredita, još bi to progutala, alo ovo mi nema smisla više. Ima netko ovakva iskustva i savjete?
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 07:49   #1889
Quote:
feki kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li Zagrebačka banka naplaćuje zatvaranje otplaćenog auto kredita, te da li izdaje potvrdu o otplaćenom kreditu?

Bila sam nekidan u banci informirati se što sve trebam napraviti sad kad mi je kredit istekao i kažu mi da je kredit otplaćen i da je to završena priča i da ne izdaju potvrde i da se sve vidi na računu. Ovo zadnje mi je bilo malo sumnjivo al ajd.
Tu dolazimo do drugog problema:
Pošto mi je kredit ujedno bio i preplaćen oko 24kn (trajnim nalogom se plaćao, a kredit se za par kuna umanjio zadnjih par mjeseci) pitam ja mogu li dobiti natrag tih 24kn, nije neki iznos, al ako mogu zašto ne bi uzela natrag. I svašta oni meni utipkavaju, potpisujem papire (od kojih ne dobijem ni jedan primjerak za sebe), dajem iban svog računa na koji će mi sjesti novci. Pitam na kraju: i sada je sve rješeno s tim kreditom? Kažu da, doviđenja.
Za tjedan dana zove me iz banke, u vezi tih 24kn povrata, da trebam natrag doći k njima u poslovnicu i neki formular ispuniti (mislim sranje, nije mi baš poslovnica usput, no ok), onda trebam taj formular predati javnom bilježniku na ovjeru (mislim, super još ću 50kn lupit uz to što ću potrošiti svoje vrijeme i plaćati prijevoz za dolazak u poslovnicu) i onda se moram vratiti k njima gdje svašta nešt trebaju i još im dati oko 120 kn za troškove. Ja im kažem, hvala, ali onda zanemarite tih 24kn povrata novca, ne želim plaćati cca 200kn da bi dobila 24 kn natrag. I kažu mi da je takva procedura i da moram doći to napraviti. Pitam, kako moram, što da uopće nisam ni tražila povrat novca, onda ne bi morala? Samo mi je odgovorila da se to mora.

Da mi je rekla da je to zbog zatvaranja kredita, još bi to progutala, alo ovo mi nema smisla više. Ima netko ovakva iskustva i savjete?
Ovo je upravo nevjerojatno! Mislim da oni tu nešto krivo rade. Imam iskustvo u Zabi da je kredit bio preplaćen nekih 100-njak kuna i jednostavno sam došla svojoj osobnoj bankarici i tražila da mi to isplati na tekući. Napravila je to odmah i samo sam potpisala onu potvrdu o isplati.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:13   #1890
Quote:
feki kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li Zagrebačka banka naplaćuje zatvaranje otplaćenog auto kredita, te da li izdaje potvrdu o otplaćenom kreditu?

Bila sam nekidan u banci informirati se što sve trebam napraviti sad kad mi je kredit istekao i kažu mi da je kredit otplaćen i da je to završena priča i da ne izdaju potvrde i da se sve vidi na računu. Ovo zadnje mi je bilo malo sumnjivo al ajd.
Tu dolazimo do drugog problema:
Pošto mi je kredit ujedno bio i preplaćen oko 24kn (trajnim nalogom se plaćao, a kredit se za par kuna umanjio zadnjih par mjeseci) pitam ja mogu li dobiti natrag tih 24kn, nije neki iznos, al ako mogu zašto ne bi uzela natrag. I svašta oni meni utipkavaju, potpisujem papire (od kojih ne dobijem ni jedan primjerak za sebe), dajem iban svog računa na koji će mi sjesti novci. Pitam na kraju: i sada je sve rješeno s tim kreditom? Kažu da, doviđenja.
Za tjedan dana zove me iz banke, u vezi tih 24kn povrata, da trebam natrag doći k njima u poslovnicu i neki formular ispuniti (mislim sranje, nije mi baš poslovnica usput, no ok), onda trebam taj formular predati javnom bilježniku na ovjeru (mislim, super još ću 50kn lupit uz to što ću potrošiti svoje vrijeme i plaćati prijevoz za dolazak u poslovnicu) i onda se moram vratiti k njima gdje svašta nešt trebaju i još im dati oko 120 kn za troškove. Ja im kažem, hvala, ali onda zanemarite tih 24kn povrata novca, ne želim plaćati cca 200kn da bi dobila 24 kn natrag. I kažu mi da je takva procedura i da moram doći to napraviti. Pitam, kako moram, što da uopće nisam ni tražila povrat novca, onda ne bi morala? Samo mi je odgovorila da se to mora.

Da mi je rekla da je to zbog zatvaranja kredita, još bi to progutala, alo ovo mi nema smisla više. Ima netko ovakva iskustva i savjete?
Svašta. Osoba kod koje si bila nije upućena u svoj posao. Za zatvaranje kredita i povrat preplaćenog iznosa nije potrebno apsolutno ništa od javnog bilježnika. Odi do poslovnice i traži voditelja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:06   #1891
jel ti nad autom upisan zalog u korist Zabe? ovo što si opisao, po troškovima bi ispalo brisovno očitovanje za brisanje zaloga nad automobilom.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:31   #1892
Da,vjerojatno je trošak brisanja zaloga,no to nije obavezno napraviti niti platiti.Ako i kada planiraš prodavati auto tada napraviš i platiš brisanje zaloga.Do tada auto može biti uništen ili otuđen pa ne vidim svrhu plaćanja nečega sada što će ti možda trebati u budućnosti.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:05   #1893
Razgovarala sam na info telefonu sa zabinim služenikom o svom auto kreditu. I on mi je otrkio da je zapravo riječ o fiduciji.
Da moram prijenos auta napraviti na svoje ime i za to mi je logično da idem javnom bilježniku i formular potpisujem. I da to nema veze sa preplatom kredita.
Da su mi tako odmah na šalteru ili na telefonu rekli ne bi imala problema (zato sam ih i išla pitati u banku jer nemam pojma da li je to to ili moram još nešto obaviti sad kad je kredit otplaćen.) A ne da su mi digli tlak držeći me u uvjerenju da je to zbog preplate i ne objašnjavajući ništa.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:08   #1894
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Da,vjerojatno je trošak brisanja zaloga,no to nije obavezno napraviti niti platiti.Ako i kada planiraš prodavati auto tada napraviš i platiš brisanje zaloga.Do tada auto može biti uništen ili otuđen pa ne vidim svrhu plaćanja nečega sada što će ti možda trebati u budućnosti.
Možeš li ovo objasniti? Zašto je bolje kasnije to naraviti?
Nova sam u svemu ovom.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:41   #1895
Quote:
feki kaže: Pogledaj post
Možeš li ovo objasniti? Zašto je bolje kasnije to naraviti?
Nova sam u svemu ovom.
1.Ako misliš odmah ili vrlo skoro prodavati auto napravi i plati brisanje zaloga odmah.

2.Ako ćeš auto zadržati u vlasništvu duže vrijeme,npr. 5 godina,brisanje zaloga napraviš za 5 godina neposredno pred prodaju.Zašto?Zato jer se u 5 godina može svašta desiti sa autom.Napraviš totalku ili ga ukradu pa je potpuno svejedno imaš li zalog na autu ili nemaš.Dakle,ako sad platiš brisanje zaloga a za 5 godina slupaš auto novac za brisanje zaloga si doslovno bacila.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:20   #1896
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
1.Ako misliš odmah ili vrlo skoro prodavati auto napravi i plati brisanje zaloga odmah.

2.Ako ćeš auto zadržati u vlasništvu duže vrijeme,npr. 5 godina,brisanje zaloga napraviš za 5 godina neposredno pred prodaju.Zašto?Zato jer se u 5 godina može svašta desiti sa autom.Napraviš totalku ili ga ukradu pa je potpuno svejedno imaš li zalog na autu ili nemaš.Dakle,ako sad platiš brisanje zaloga a za 5 godina slupaš auto novac za brisanje zaloga si doslovno bacila.
Hvala na pojašnjenju. Ne planiram prodavati auto.
Da, sad mi je jasno da je brisanje zaloga onda bacanje novca ako se što dogodi. A opet mi je iz zabe žena rekla da se to mora obavezno napraviti, tako da mi je taj dio još uvijek nejasan. Pošto ti kažeš da nije obavezno.
Otići ću do njih pa ću vidjeti što će mi reći.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:43   #1897
Nije obavezno,pitaj ženu iz zabe gdje to piše u ugovoru o kreditu.I ja sam proljetos otplatio auto u pbz-u pa sam pojasnio ženi u pbz-u isto što i tebi i rekla je u redu.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:07   #1898
Hvala na pomoći.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:50   #1899
ZABA - evidencija stanja o nekretnini

Nisam siguran jesam li stavio dobar naslov jer se ne mogu točno sjetiti o čemu se radilo budući da sam zametnuo negdje taj papir koji je došao iz ZABE.

Nabacat ću ovdje čega se sjećam pa ako nekom bude poznato, molim da mi pojasni...

Prije cca mjesec dana došao mi je (kao korisniku dugoročnog stambenog kredita) iz ZABE neki papir u kojem me pitaju kako koristim nekretninu za koju sam digao kredit. Ne skrivam taj podatak i nemam nikakvog problema reći im da "živim na toj nekretnini". Međutim uz to su u zadnjoj rečenici uvalili još da se vlastoručnim potpisom obavezujem da ću ubuduće javiti svaku promjenu vezanu uz korištenje nekretnine. To je bio razlog zašto nisam odmah poptpisao jer sam pomislio kako se ne želim obavezati na to pa da im za 25 godina zaboravim javiti, a oni me opale (netko, bilo tko...) po džepu (npr.) radi toga i pokažu mi taj papir kao dokaz da sam se obavezao na to. Po mom mišljenju ja sam potpisao ugovor s njima kod dizanja kredita i tamo sam potpisao sve svoje obaveze. Ovo sve naknadno smatram da nije moj problem i što se mene tiče mogu mi svake godine poslati poštom isto pitanje, ali bez da se ja obavezujem na išta (osim da vlastoručnim potpisom jamčim istinitost podatka).

E sad, mene zanima jesam li u pravu. Ima li neki "jači" propis koji me obavezuje da se ipak moram obavezati na ovo? Ako da, koji? I, što se može desiti ako ja to njima ne potpišem? Naime, danas su me zvali iz banke da jesam li ja dobio taj papir, i budući da sam rekao da sam ga zametnuo, rekli su mi da bih trebao otići u bilo koju poslovnicu ZABE to potpisati...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 22:15   #1900
Ima već tema o tome...


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.