Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 14:06   #421
nova sam na forumu pa se ne snalazim jos ...isto kao s citanjem i izradom natalne. Rodjena sam 27.2.1982 u Novoj Gradisci oko 7 ujutro. a ako moze i za muza - rodjen 17.11.1969.oko 5 ujutro 12 km dalje od N.Gradiske. budite tak dobri pa mi izraöunajte
__________________
Važno je nikad ne prestati postavljati pitanja.
Nivilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:49   #422
Ne može oko 7, oko 5, već precizno vrijeme. Piše ti u rodnom listu, valjda.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:54   #423
Quote:
Nivilan kaže: Pogledaj post
nova sam na forumu pa se ne snalazim jos ...isto kao s citanjem i izradom natalne. Rodjena sam 27.2.1982 u Novoj Gradisci oko 7 ujutro. a ako moze i za muza - rodjen 17.11.1969.oko 5 ujutro 12 km dalje od N.Gradiske. budite tak dobri pa mi izraöunajte
ti si dupla riba (dakle i podznak je u znaku ribe)...a sa mjesecom u ovnu...a mužev ascedent varira od u odnosu na točno virijeme rođenja... ako je rođen samo petnaest minuta ranije, ascedent( podznak )počinje vagom....vrijeme rođenja nakon toga pada u znak škorpije...

evo program https://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ra...rs=3;btyp=w2gw pomoću koga možeš lako otvoriti svoju natalnu kartu
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:08   #424
Da li je za podznak bitno navesti i grad/državu rođenja?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:12   #425
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da li je za podznak bitno navesti i grad/državu rođenja?
Naravno, jer mjesto ima svoje geografske koordinate na Zemlji koje se uračunavaju pri izradi natalne karte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:20   #426
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno, jer mjesto ima svoje geografske koordinate na Zemlji koje se uračunavaju pri izradi natalne karte.
Znači : ako vam dam samo znak i sat svog rođenja, vi ne biste znali točno pogoditi moj podznak?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 00:26   #427
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znači : ako vam dam samo znak i sat svog rođenja, vi ne biste znali točno pogoditi moj podznak?
Ascendent je točan stupanj zodijaka na istočnom horizontu u trenutku nečijeg rođenja. Zodijački znak u kojem se nalazi točka ascendenta naziva se "uzlazni znak" ili kako se to u narodu uvriježilo - podznak. Dakle, podznak je znak koji se uspinje na istočnom horozontu u trenutku nečijeg rođenja zahvaljujući rotaciji Zemlje, onako kako je viđen iz mjesta rođenja. Budući da dan ima 24 sata, a znakova 12, podznak se mijenja svaka dva sata. Zato ako znamo kada otprilike izlazi Sunce u tom dijelu svijeta u vrijeme kada se osoba rodila nije teško pogoditi podznak i bez znanja o točnom mjestu gdje se osoba rodila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 00:59   #428
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ascendent je točan stupanj zodijaka na istočnom horizontu u trenutku nečijeg rođenja. Zodijački znak u kojem se nalazi točka ascendenta naziva se "uzlazni znak" ili kako se to u narodu uvriježilo - podznak. Dakle, podznak je znak koji se uspinje na istočnom horozontu u trenutku nečijeg rođenja zahvaljujući rotaciji Zemlje, onako kako je viđen iz mjesta rođenja. Budući da dan ima 24 sata, a znakova 12, podznak se mijenja svaka dva sata. Zato ako znamo kada otprilike izlazi Sunce u tom dijelu svijeta u vrijeme kada se osoba rodila nije teško pogoditi podznak i bez znanja o točnom mjestu gdje se osoba rodila.
Što onda na koncu samo treba? Znak + sat rođenja?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 01:25   #429
Da se ne komplikuje džabe, trebaš unijet tačan datum, vrijeme i mjesto rođenja.

https://cafeastrology.com/ascendantcalculator.html
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:47   #430
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što onda na koncu samo treba? Znak + sat rođenja?
Daklem, ako želiš izračunati točan stupanj ascendenta i napraviti točnu natalnu kartu trebaš datum, vrijeme i mjesto gdje se osoba rodila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 15:35   #431
Kako točno saznati koji si podznak.
Meni nekad izbaci da sam vaga, a nekad djevica, omjer je tu negdje.
Uvijek u te kalkulatore unosim iste podatke.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 17:36   #432
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Kako točno saznati koji si podznak.
Meni nekad izbaci da sam vaga, a nekad djevica, omjer je tu negdje.
Uvijek u te kalkulatore unosim iste podatke.
Nemoguće. Točka ASC-a je matematički izračun, to je kao da kažeš da u kalkulator ubacuješ stalno dva plus dva, a on izbacuje različiti rezultat.

Također, nikakvi netovski kalkultori tu nisu mjerodavni jer ne uzimaju u obzir sve podatke, postoje profesionalni programi koji točno izračunavaju tu točku jzimajući u obzir sve što je potrebno za njen izračun. Npr. to možeš napraviti na sajtu astro.com-a.

Ako ti ne ide slobodno ostavi podatke (datum, vrijeme i mjesto rođenja) pa ti izračunam.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 18:27   #433
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nemoguće. Točka ASC-a je matematički izračun, to je kao da kažeš da u kalkulator ubacuješ stalno dva plus dva, a on izbacuje različiti rezultat.

Također, nikakvi netovski kalkultori tu nisu mjerodavni jer ne uzimaju u obzir sve podatke, postoje profesionalni programi koji točno izračunavaju tu točku jzimajući u obzir sve što je potrebno za njen izračun. Npr. to možeš napraviti na sajtu astro.com-a.

Ako ti ne ide slobodno ostavi podatke (datum, vrijeme i mjesto rođenja) pa ti izračunam.
Evo, išla sam ponovo na nekoliko različitih stranica.
Ne znam o horoskopu gotovo ništa, ali znala sam toliko da sam vaga u poznaku. I sad prije nekog vremena išla sam ponovo na jedan od tih kalkulatora i ispadne djevica.
Uglavnom, probala sam maloprije, i na 3 od 4 ispadne djevica.
To je uglavnom na svim onima gdje se ne upisuje mjesto rođenja.
Ne znam ima li to kakve veze, ali tako je ispadalo.
Uz potpune podatke ispadne vaga pa ću se držati tih rezultata.
Hvala ti svejedno na pomoći, uskoro ću postaviti pitanje na jednoj od tema pa ću ostaviti cijelu kartu
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 18:56   #434
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Evo, išla sam ponovo na nekoliko različitih stranica.
Ne znam o horoskopu gotovo ništa, ali znala sam toliko da sam vaga u poznaku. I sad prije nekog vremena išla sam ponovo na jedan od tih kalkulatora i ispadne djevica.

Uglavnom, probala sam maloprije, i na 3 od 4 ispadne djevica.
To je uglavnom na svim onima gdje se ne upisuje mjesto rođenja.
Ne znam ima li to kakve veze, ali tako je ispadalo.
Uz potpune podatke ispadne vaga pa ću se držati tih rezultata.
Hvala ti svejedno na pomoći, uskoro ću postaviti pitanje na jednoj od tema pa ću ostaviti cijelu kartu
Kao što napisah, internet je pun kalkulatora koji ne uračunavaju sve što je potrebno za točan izračun točke podznaka. Te stranice koje posjećuješ očito su takve stranice. Moraš to napraviti u profesionalnom programu, što je toliki problem utipkati podatke u astro.com?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 23:21   #435
također bila bi zahvalna ako bi mogao netko izračunati podznak, rođenje sisak, 10.12.1996, 07:55 (ujutro)...
aanonima is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 23:54   #436
Quote:
aanonima kaže: Pogledaj post
također bila bi zahvalna ako bi mogao netko izračunati podznak, rođenje sisak, 10.12.1996, 07:55 (ujutro)...
Znak, podznak i Mjesec su u strijelcu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 15:45   #437
Može li se reći da imam osim kvadrata Saturna i aspekte Jupitera i Neptuna na ASC?

Asc je na 14° Djevice, Neptun je na 5° Jaraca, a Jupiter na 5°Riba. Ako da, što to znači? Inače, Saturn mi je na 9°Strijelca.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 12:30   #438
Svaka natalna karta je jedinstveno strukturirana mreža simboličkih odnosa između planetarnih načela. Astro.com ne crta aspekte na točke (ASC/DSC, IC/MC) već samo aspekte između planeta - zato jer te točke nisu nosioci dinamičke psiho-strukture kojom se pokreću naši psihički, mentalni, emocionalni, organski procesi.

ASC je točka koja predstavlja onaj trenutak u vremenu i prostoru u kojem je sve što posjedujemo pokrenuto - stavljeno u pogon. On je naša - startna točka. No, to je i točka neprestane projekcije prema vani koja simbolizira kvalitete/stvari koje želimo/trebamo razviti jer zapravo ne vidimo da ta energija pripada nama. Mi tu energiju ASC-a razvijamo u sinergiji s drugima/okolinom. Nekidan sam gledala neki dokumentarac o tome kako se male bebe smješe jer je to urođeni "preživljavački instinkt" - na taj način one šarmiraju okolinu i sebi osiguravaju "bolju poziciju"...to je priča ASC-a.

ASC je dakle uloga koju igramo, slikovito rečeno on je kao naše lice, ne možemo ga vidjeti bez ogledala, bez projekcije i povratne slike...mi smo tako blizu ascendentu (licu) da ne možemo promotrati njegove karakteristike izravno. ASC je stoga i onaj dio jastva koji se suočava s društvenim svijetom i nije u potpunosti reprezentativan za naš istinski unutarnji identitet, on je naša psihološka šminka koju koristimo u prikazivanju sebe...baš kao što nikada ne izlazimo vani goli i bez ikakva pokrivala tako i ne izlazimo bez ASC-a.

Aspekti planeta na ASC su kanali za očitovanje načela kojeg taj planet simbolizira, npr. osoba koja ima Marsa na ASC-u će Mars koristiti kao svoju psiho-šminku, taj Mars će se očitovati kroz ASC pa će ona na sebe i svoje lice stavljati crvenu boju, posjekotine, istaknut nos ili neku drugu "mušku karakteristiku" .


U tablici astro.com-a mogu se očitati aspekti između ASC-a i planeta. Nekakvo opće prihvaćeno pravilo je da bi orbis s tim točkama bio 5°, makar kao i kod općenito pitanja orbisa neki uzimaju više ili manje od toga. Pa pogledaj kod sebe koje planete imaju aspekte na ASC.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 14:54   #439
Znači ASC bi bio maska, o pa super. Što smo onda pravi mi? Sunce i Mjesec?

Inače na astro.com ASC ima trigon s Neptunom, opoziciju s Jupiterom, kvadrat sa Saturnom, Marsom, i Uranom. No, samo aspekt sa Saturnom zadovoljava taj orbis od 5 stupnjeva, tako da nije mi jasno što je sada točno.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 15:48   #440
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Znači ASC bi bio maska, o pa super. Što smo onda pravi mi? Sunce i Mjesec?
"Pravi mi" smo Sunce.
Quote:
Inače na astro.com ASC ima trigon s Neptunom, opoziciju s Jupiterom, kvadrat sa Saturnom, Marsom, i Uranom. No, samo aspekt sa Saturnom zadovoljava taj orbis od 5 stupnjeva, tako da nije mi jasno što je sada točno.
Astro.com uzima malo veće orbise, dakle sama moraš provjeriti koliki orbis ti osjećaš u svom životu. To možeš provjeriti praćenjem tranzita.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.