Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2010., 19:20   #61
Quote:
rotti kaže: Pogledaj post
Imam štene bostona, sad ima 4 mjeseca, htio bi ga voditi na izložbu zagreb u 11. mjescu jer ima dosta dobru rodovnicu, on če tad imati 7 mjeseci. Mogu li ja njega izlagati u "normalnom" djelu ili ono što tek kasnije počinje za štence od 6-9 mjeseci i junior hendling jer ja imam 16 god pa bi ga i tu izlagao. Do sad sam bio na 4 izložbe i gledao kako se izlažu psi posebno bostonski, na što još trebam prepaziti kod izlaganja?
Ti bi svog psa trebao prijaviti u Puppy Class iliti Razred Najmlađih pošto će ti tada pas imati 7 mjeseci.
Za juniore se možeš slobodno prijaviti ako hoćeš a prijave se vrše na dan izložbe na štandu gdje se dižu i papiri i redni brojevi. Ako nemaš iskustva sa izlaganjem, ja ti ne preporučam odmah juniore nego odi zasad samo na obično izlaganje ili kako se kaže "show handling". Ja osobno duugo idem po izložbama pa znam kroz što se sve prolazi, a i kolika je konkurencija među juniorima

Eto, ja imam dosta iskustva s izložbama, pa ako netko ima kakvo pitanje, slobodno
ena94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:25   #62
moja prva izlozba pasa

jucer sam bili na izlozbi u samoboru, sa svojoj jazavcarkom.
natjecalo se 28 jazavcara.
moja kujica je stara 14mj i natjecala se u razredu mladih.
ugl glavni cilj zasto sam isao je da dobijem ocjenu izgleda, da kasnije mogu dobiti uzgojnu dozvolu.
od 28 pasa 5ih je dobio ocjenu "ODLICAN" a ostali vrlo dobar, dobar...
moja kujica je dobila vrlo dobar, bila je malo preplasena, pa nije bilo sve idealno.

ocjenu koju sam dobio upisao sam u rodovnik.
sad me zanima dal ce ta ocjena bit glavna kad cu imat stence pa da stencima pise da im je mama vrlo dobra!?

i namjeravam ic na neku izlozbu di ce bit manja konkurencija, a i vec poznata atmosfera da dobijem ocjenu odlican, a mozda i nesto vise.
dal ce se onda kasnije uzet u obzir za leglo ocjena odlican ili vrlodobar?!

nov sam u svemu tome pa neznam... sad se grizem dal sam se zajeb* jer sam upiso vrlo dobar. dal ce to kasnije rusit, kak da kazem "ugled psu" odnosno dal ce se pisat samo ta ocjena u rodovnik od mladih ili ce se odabrat ona najbolja- odlican (kad ju dobijem)

hvala na odgovorima
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 21:47   #63
Ovako, stajalište - ići ću na drugu izložbu gdje je manja konkurencija je - koma!! Samo u jakoj konkurenciji i kod suca stručnjaka možeš vidjeti kakav je tvoj pas i biti koliko toliko objektivan.
Plahost u bilo kojoj pasmini je strašno loša i nepoželjna- sad samo ovisi je li plahost posljedica nesocijalizacije, lošeg iskustva ili je urođena. U standardu moje pasmine piše- plahi i agresivni psi se trebaju diskvalificirati na izložbama- što bi značilo da se ne bi trebali koristiti dalje u uzgoju. Tako da ako joj je urođeno, može ti 100 sudaca dati 100 titula ali parenjem i daljim uzgojem činiš samo sebi štetu. Vjeruj mi, na skoro svakoj izložbi gledam kako plahost upropaštava moju pasminu jer ljudi misle, ma nije to ništa i puštaju te pse dalje u uzgoj.
Što se tiče ocjene vrlo dobar, to se dogodi i najboljima. Čak i moj pas koji je sa 12 mj. bio BOB, BOG, JBIS, BIS3 i pobijedio svog tatu koji je bio BISS klupske specijalke, ima jednu četvorku u ocjenskoj listi, tako da ja ne čitam što piše nego tko piše Što se tiče upisivanja u rodovnik (ja osobno ne upisujem tamo ništa osim što su zdravstveni rezultati upisani, ostalo je u radno-izložbenoj knjižici) to možeš i ne moraš, ja pola izložbi nemam upisano, čak ni onih gdje je dobivao prvake razreda mladih, kad je završio mladi šampionat, mislim da nismo poslije toga ništa upisivali, osim CAC-a kad je otvorio odrasli i sad je u pauzi od izlaganja.
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 22:54   #64
U rodovnik stenaca ne uspisuju se ocjene roditelja, nego samo sampionati i evenutalno polozeni ispiti. Da bi imao zatvorene sampionate, provjeri na staranici HKS sta ti je sve potrebno za sampionat pasmine koju imas.

I sad jedno provokativno pitanje. Ako si nov u svemu, po cemu mislis da tvoj pas uopce zasluzuje ocjenu odlican?

Nadalje, ocjena na izlozbi je sklop exterijera i ring dresure. Dakle, moras pasa vise izlagat stresu izlozbi da bi se normalno ponasao na njima.

I kakva bi ti satisfakcija bila da ti pas dobije ocjenu odlican i tutule cac, cacib i ostale, kad je sam na izlozbi?

I jos jedna stvar, moze ti se desiti da ti pas uopce ne bude ocjenjen ocjenom, pa cak niti sa 3! Nego samo dobije kratki opis.

Sta mislis, da svi psi na izlozbi moraju dobiti ocjenu, narocito ocjenu odlican?
Ja, na svu srecu vecine u mojoj pasmini, nisam sudac, jer masa pasa bi ostala neocjenjena
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 01:34   #65
upisuje se ocjena roditelja u rodovnik štenadi

ali valjda ona najbolja
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 09:09   #66
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
upisuje se ocjena roditelja u rodovnik štenadi

ali valjda ona najbolja
Ocjena roditelja SE NEUPISUJE u rodovnik. Kako napisah u rodovnik se upisuju samo sampionati i polozeni ispiti.

Mopsica molim te sliku rodovnika u kojem je upisana ocjena
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 09:27   #67
Quote:
staffmen kaže: Pogledaj post
jucer sam bili na izlozbi u samoboru, sa svojoj jazavcarkom.
natjecalo se 28 jazavcara.
moja kujica je stara 14mj i natjecala se u razredu mladih.
ugl glavni cilj zasto sam isao je da dobijem ocjenu izgleda, da kasnije mogu dobiti uzgojnu dozvolu.
od 28 pasa 5ih je dobio ocjenu "ODLICAN" a ostali vrlo dobar, dobar...
moja kujica je dobila vrlo dobar, bila je malo preplasena, pa nije bilo sve idealno.

ocjenu koju sam dobio upisao sam u rodovnik.
sad me zanima dal ce ta ocjena bit glavna kad cu imat stence pa da stencima pise da im je mama vrlo dobra!?

i namjeravam ic na neku izlozbu di ce bit manja konkurencija, a i vec poznata atmosfera da dobijem ocjenu odlican, a mozda i nesto vise.
dal ce se onda kasnije uzet u obzir za leglo ocjena odlican ili vrlodobar?!

nov sam u svemu tome pa neznam... sad se grizem dal sam se zajeb* jer sam upiso vrlo dobar. dal ce to kasnije rusit, kak da kazem "ugled psu" odnosno dal ce se pisat samo ta ocjena u rodovnik od mladih ili ce se odabrat ona najbolja- odlican (kad ju dobijem)

hvala na odgovorima
Drugi puta kod , eventualne, četvorke, ne moraš upisivati u rodovnik, čekaj odličan
Ocjena neće biti glavna, uzima se nekakva sveukupna ocjena. Naravno, prevagnu one bolje.

Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Ovako, stajalište - ići ću na drugu izložbu gdje je manja konkurencija je - koma!! :rolleyes: Samo u jakoj konkurenciji i kod suca stručnjaka možeš vidjeti kakav je tvoj pas i biti koliko toliko objektivan.
Plahost u bilo kojoj pasmini je strašno loša i nepoželjna- sad samo ovisi je li plahost posljedica nesocijalizacije, lošeg iskustva ili je urođena. U standardu moje pasmine piše- plahi i agresivni psi se trebaju diskvalificirati na izložbama- što bi značilo da se ne bi trebali koristiti dalje u uzgoju. Tako da ako joj je urođeno, može ti 100 sudaca dati 100 titula ali parenjem i daljim uzgojem činiš samo sebi štetu. Vjeruj mi, na skoro svakoj izložbi gledam kako plahost upropaštava moju pasminu jer ljudi misle, ma nije to ništa i puštaju te pse dalje u uzgoj.
Što se tiče ocjene vrlo dobar, to se dogodi i najboljima. Čak i moj pas koji je sa 12 mj. bio BOB, BOG, JBIS, BIS3 i pobijedio svog tatu koji je bio BISS klupske specijalke, ima jednu četvorku u ocjenskoj listi, tako da ja ne čitam što piše nego tko piše Što se tiče upisivanja u rodovnik (ja osobno ne upisujem tamo ništa osim što su zdravstveni rezultati upisani, ostalo je u radno-izložbenoj knjižici) to možeš i ne moraš, ja pola izložbi nemam upisano, čak ni onih gdje je dobivao prvake razreda mladih, kad je završio mladi šampionat, mislim da nismo poslije toga ništa upisivali, osim CAC-a kad je otvorio odrasli i sad je u pauzi od izlaganja.
Takvo stajalište ponekad imaju i najbolji uzgajivači, idu na manje izložbe s manje dobrim psima. Jer im treba, reputacija i te stvari Ne vidim tu ništa loše, ne mogu svi biti najbolji niti šampioni, naročito dok su u pitanju mlađi i neformirani psi (ovisi o pasmini).
Čestitam , dobro si iskoristio temu, za samopromociju.
božur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:31   #68
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
upisuje se ocjena roditelja u rodovnik štenadi

ali valjda ona najbolja
meni u rodovniku od kuijice pise kod oba roditelja odlican.

a da sad odg ostalima.
nemam ja nikakvo glupo stajaliste...
mnogi psi koji su dobili cetvorku bili su i cac i ostala sranja...
nije sudac mogo svim 28 pasa dat odlican
a ovo zasto mislim da zasluzuje pet, mislim zato jer mi je i jedan sudac reko da je odlicna i mnogi drugi koji imaju jazavcare...
i nije ona bila plaha tako jako da nij ehtjela hodat. drzala je rep normalno i hodala. no naravno tu i tamo je povukla koji put.
takoder neki psi su bili mokri do koze jer nemaju uvjete ko kod profi izlagaca.
ovaj koji je pobjedio bio suh a vani nevrijeme jer su ga do zadnjeg drzali u autu i samo ga je pokazao u satoru kod suca...makr to ne igra neku ulogu
sudac je bio srbin a srpski pas podbjedio- al opet mozda se samo poklopilo.
sve u svemu to je bila prva izlozba za nju a i za mene.
sada namjeravam ic na sljedecu izlozbu pa da pokusam dobit odlicnu ocjenu...jer u opisu psa kojeg je sudac napiso je sve pohvalno, nikakvih prigovora nema.

a dajte mi recite sad sljedeci mjesec idem na IPO ispit i tamo ima mogucnost da se ocjeni eksterijer za 50kn
dal ce se to vrijedit ko ocjena na izlozbi (znaci dal mogu to upisat u rodovnik pod one napomene na zadnjoj str) i dal ce onda srednja ocjena ako dobije odlican bit odlican?!
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:01   #69
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Ocjena roditelja SE NEUPISUJE u rodovnik. Kako napisah u rodovnik se upisuju samo sampionati i polozeni ispiti.

Mopsica molim te sliku rodovnika u kojem je upisana ocjena
samo za tebe, hrvatski rodovnik od mog psa starog godinu i 3 mjeseca


istina, pretci imaju samo upisane šampionate

http://img189.imageshack.us/img189/9748/rujan10.jpg
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:09   #70
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
samo za tebe, hrvatski rodovnik od mog psa starog godinu i 3 mjeseca


istina, pretci imaju samo upisane šampionate

http://img189.imageshack.us/img189/9748/rujan10.jpg
e da...tako i meni pise.
vidim da postoji vise uzgojnih skupina po kvalieti.
pa ako znas koji su kriteriji za jazavcare, jer svaka skupina ima odredeno koliko pasa dobije rodovnik
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:33   #71
Quote:
božur kaže: Pogledaj post
Takvo stajalište ponekad imaju i najbolji uzgajivači, idu na manje izložbe s manje dobrim psima. Jer im treba, reputacija i te stvari Ne vidim tu ništa loše, ne mogu svi biti najbolji niti šampioni, naročito dok su u pitanju mlađi i neformirani psi (ovisi o pasmini).
Čestitam , dobro si iskoristio temu, za samopromociju.

Prvo, nemam se što samopromovirati jer nisam uzgajivač, nemam štence niti ih prodajem. Meni je moj pas prvo kućni ljubimac, tako da nemam baš nikakve materijalne koristi od njega.

Drugo, najbolji uzgajivači ne stvaraju reputaciju na malim izložbama gdje je loša konkurencija već upravo suprotno - na jakim izložbama kod stručnjaka. Onaj tko pobjeđuje samo na malim izložbama bez konkurencije- upravo takvu reputaciju i ima. Pogriješio si u onome da svi psi ne mogu biti šampioni, nažalost u našoj državi svaki pas može postati šampion, zato nam toliko i šampionat "vrijedi".
Nije ni čudo da nam je kinologija u banani kad ljudi ovako razmišljaju.

staffmen, primi moj najiskreniji savjet koji ti dajem kao osoba koja je prilično nedavno (prije 6 godina) krenula u kinologiju. Ako namjeravaš ići na izložbe i ući u uzgoj, prvo dobro, dobro prouči pasminu koju imaš. Znam da ti glupo zvuči to što ti napominjem i vjerojatno misliš da većinu toga znaš i da se nema više što puno učiti, ali ljudi čitav život uče o pasmini. Prouči standard do najmanjih detalja, stupi u kontakt s dobrim uzgajivačima, tu najviše moraš imati sreće i držim fige da naletiš na dobrog, savjesnog i susretljivog uzgajivača. Idi na stotine izložbi, gledaj pse, opipaj ih, popričaj s vlasnicima. Osoba koja će ti govoriti da je sve na psu savršeno, ne želi ti dobro. Nema savršenog psa. Kad budeš jako dobro svjestan svih mana svog psa, što je poprilično teško biti objektivan prema svom psu, tek onda kreni u uzgoj i traži parnjaka koji bi mogao popraviti mane koje ima tvoj pas. Na kraju ćeš shvatiti da su i ocjene i titule potpuno nebitne. Svaki pas koji iole liči na pasminu kad tad može dobiti ocjenu odličan, čak i šampionat završiti, ali to nije cilj uzgoja, svaka ocjena, svaka titula je onako - ako dobijem dobro, ako ne dobijem opet dobro. Sad u 10.mj. će biti europska izložba pasa u Celju. Ne znam kakav vam je sudac, ni pse, ni uzgajivače, ali znam da vrijedi pogledati, ako ništa drugo tamo će biti više pasa tvoje pasmine nego što ih imaš prilike vidjeti i na jednoj bližoj izložbi, odi, gledaj, pričaj... Sretno!
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:37   #72
Quote:
staffmen kaže: Pogledaj post
e da...tako i meni pise.
vidim da postoji vise uzgojnih skupina po kvalieti.
pa ako znas koji su kriteriji za jazavcare, jer svaka skupina ima odredeno koliko pasa dobije rodovnik
Meni isto pišu samo šampionati, zdravstveni rezultati i IPO. Pretpostavljam da ukoliko pas ima završen šampionat onda se upisuje on, a ukoliko nema onda samo ocjena.

Ovo za ograničen broj rodovnika je bilo odavno, već dugo svi štenci, čiji roditelji zadovolje uvjete za uzgoj, dobivaju rodovnik.
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:50   #73
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
samo za tebe, hrvatski rodovnik od mog psa starog godinu i 3 mjeseca


istina, pretci imaju samo upisane šampionate

http://img189.imageshack.us/img189/9748/rujan10.jpg
Pretpostavljam da su navedeni psi,tj roditelji isli samo na uzgojnu i nista vise, u tom slucaju se upisuje ocjena sa uzgojne dozvole.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:53   #74
pa ako nema zatvoren šampionat isto se upisuje samo ocjena
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:24   #75
Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Prvo, nemam se što samopromovirati jer nisam uzgajivač, nemam štence niti ih prodajem. Meni je moj pas prvo kućni ljubimac, tako da nemam baš nikakve materijalne koristi od njega.

Drugo, najbolji uzgajivači ne stvaraju reputaciju na malim izložbama gdje je loša konkurencija već upravo suprotno - na jakim izložbama kod stručnjaka. Onaj tko pobjeđuje samo na malim izložbama bez konkurencije- upravo takvu reputaciju i ima. Pogriješio si u onome da svi psi ne mogu biti šampioni, nažalost u našoj državi svaki pas može postati šampion, zato nam toliko i šampionat "vrijedi".
Nije ni čudo da nam je kinologija u banani kad ljudi ovako razmišljaju.

staffmen, primi moj najiskreniji savjet koji ti dajem kao osoba koja je prilično nedavno (prije 6 godina) krenula u kinologiju. Ako namjeravaš ići na izložbe i ući u uzgoj, prvo dobro, dobro prouči pasminu koju imaš. Znam da ti glupo zvuči to što ti napominjem i vjerojatno misliš da većinu toga znaš i da se nema više što puno učiti, ali ljudi čitav život uče o pasmini. Prouči standard do najmanjih detalja, stupi u kontakt s dobrim uzgajivačima, tu najviše moraš imati sreće i držim fige da naletiš na dobrog, savjesnog i susretljivog uzgajivača. Idi na stotine izložbi, gledaj pse, opipaj ih, popričaj s vlasnicima. Osoba koja će ti govoriti da je sve na psu savršeno, ne želi ti dobro. Nema savršenog psa. Kad budeš jako dobro svjestan svih mana svog psa, što je poprilično teško biti objektivan prema svom psu, tek onda kreni u uzgoj i traži parnjaka koji bi mogao popraviti mane koje ima tvoj pas. Na kraju ćeš shvatiti da su i ocjene i titule potpuno nebitne. Svaki pas koji iole liči na pasminu kad tad može dobiti ocjenu odličan, čak i šampionat završiti, ali to nije cilj uzgoja, svaka ocjena, svaka titula je onako - ako dobijem dobro, ako ne dobijem opet dobro. Sad u 10.mj. će biti europska izložba pasa u Celju. Ne znam kakav vam je sudac, ni pse, ni uzgajivače, ali znam da vrijedi pogledati, ako ništa drugo tamo će biti više pasa tvoje pasmine nego što ih imaš prilike vidjeti i na jednoj bližoj izložbi, odi, gledaj, pričaj... Sretno!
hvala.
dapace sve sto si rekao stoji...
vec sada svakog dansa sve vise znam o jazavcarima, uso sam u drustvo lovaca i ostalih ljudi koji se njima bave.
nisam rekao da je pas savrsen. al da su mi mnogi rekli, opipali ju da je sve u redu sa gradom i svim. to mi je rekao sudac za jamare.
ici cu na izlozbe makar mi to nije bilo u planu. al probat cu da dobijem cim bolje rezultate. zvuci jadno mozda zato jer sad ja nes serem za odlican. dapace vrlo dobar je dobra ocjena, mnogi koji vec imaju titule ju dobivaju, ne mogu uvijek biti najbolji, sve ovisi o sucu.
kad sam doso kasnije u kancelariju da mi upisu "vrlodobar" zenska me onak pogleda i kaze pa sta da vam to upisejm. ja sam joj reko nek samo upise to je prva izlozba, pas je jos mlad i nek bude.
na koji je to ona nacin rekla odma mi se zgadila.
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:27   #76
Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Meni isto pišu samo šampionati, zdravstveni rezultati i IPO. Pretpostavljam da ukoliko pas ima završen šampionat onda se upisuje on, a ukoliko nema onda samo ocjena.

Ovo za ograničen broj rodovnika je bilo odavno, već dugo svi štenci, čiji roditelji zadovolje uvjete za uzgoj, dobivaju rodovnik.
jel mi mozes rec koji su sve uvjeti za jazavcare. znam da nemoraju na snimanje kukova, da moraju imat ocjenu sa izlozbe...itd
al ako znas nesto vise molim te da mi kazes jer pokusavam po netu nac nesto al sve sam vec procito.
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 16:05   #77
Ja sigurno ne bih upisivala u rodovnik ocjenu vrlo-dobar svojoj kujici i to sa prve izložbe.

Moja NJOica pobjeđuje na svim izložbama, dobiva BOB (na BISu ne ostajemo jer NJO nije u pravilu pasmina koja ga osvaja), ali kvalitetu svoje kuje potvrđujemo i na specijalkama za NJOe, gdje bude isto ocjenjena sa odličnim i osvaja prva mjesta (ako ne osvoji, padamo u stvari mi kao hendleri )
Izvaditi ćemo i uzgojnu dozvolu, na izložbe idemo iz đira, jer čisto sumnjam da ćemo ikada imati leglo.
Profi kinolozi nam zamjeravaju takav stav, jer je šteta ne širiti kvalitetan genetski materijal - ali uvjeti koje bi ja kao zaštitar životinja tražila od svojih kupaca su toliko rigorozni da bolje da nikada ne radimo leglo.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:04   #78
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Ja sigurno ne bih upisivala u rodovnik ocjenu vrlo-dobar svojoj kujici i to sa prve izložbe.

Moja NJOica pobjeđuje na svim izložbama, dobiva BOB (na BISu ne ostajemo jer NJO nije u pravilu pasmina koja ga osvaja), ali kvalitetu svoje kuje potvrđujemo i na specijalkama za NJOe, gdje bude isto ocjenjena sa odličnim i osvaja prva mjesta (ako ne osvoji, padamo u stvari mi kao hendleri )
Izvaditi ćemo i uzgojnu dozvolu, na izložbe idemo iz đira, jer čisto sumnjam da ćemo ikada imati leglo.
Imam dva pitanja.

Prvo, puno ime i prezime tvoje NJOice koja osvaja BOB?
Drugo, jel znas sta za NJO treba za uzgojnu dozvolu? Nju kod njemaca nije lako dobit samo iz đira.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:40   #79
Quote:
staffmen kaže: Pogledaj post
meni u rodovniku od kuijice pise kod oba roditelja odlican.

a da sad odg ostalima.
nemam ja nikakvo glupo stajaliste...
mnogi psi koji su dobili cetvorku bili su i cac i ostala sranja...
nije sudac mogo svim 28 pasa dat odlican
a ovo zasto mislim da zasluzuje pet, mislim zato jer mi je i jedan sudac reko da je odlicna i mnogi drugi koji imaju jazavcare...
i nije ona bila plaha tako jako da nij ehtjela hodat. drzala je rep normalno i hodala. no naravno tu i tamo je povukla koji put.
takoder neki psi su bili mokri do koze jer nemaju uvjete ko kod profi izlagaca.
ovaj koji je pobjedio bio suh a vani nevrijeme jer su ga do zadnjeg drzali u autu i samo ga je pokazao u satoru kod suca...makr to ne igra neku ulogu
sudac je bio srbin a srpski pas podbjedio- al opet mozda se samo poklopilo.
sve u svemu to je bila prva izlozba za nju a i za mene.
sada namjeravam ic na sljedecu izlozbu pa da pokusam dobit odlicnu ocjenu...jer u opisu psa kojeg je sudac napiso je sve pohvalno, nikakvih prigovora nema.

a dajte mi recite sad sljedeci mjesec idem na IPO ispit i tamo ima mogucnost da se ocjeni eksterijer za 50kn
dal ce se to vrijedit ko ocjena na izlozbi (znaci dal mogu to upisat u rodovnik pod one napomene na zadnjoj str) i dal ce onda srednja ocjena ako dobije odlican bit odlican?!
Tipično hrvatski. Toiliko o tome što meni spočitavaš bilo što.Sudac je kriv

Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Prvo, nemam se što samopromovirati jer nisam uzgajivač, nemam štence niti ih prodajem. Meni je moj pas prvo kućni ljubimac, tako da nemam baš nikakve materijalne koristi od njega.
Ajde još jednom pročitaj svoj post

Quote:
Drugo, najbolji uzgajivači ne stvaraju reputaciju na malim izložbama gdje je loša konkurencija već upravo suprotno - na jakim izložbama kod stručnjaka. Onaj tko pobjeđuje samo na malim izložbama bez konkurencije- upravo takvu reputaciju i ima. Pogriješio si u onome da svi psi ne mogu biti šampioni, nažalost u našoj državi svaki pas može postati šampion, zato nam toliko i šampionat "vrijedi".
Nije ni čudo da nam je kinologija u banani kad ljudi ovako razmišljaju.
Šta sam neobično rekla? I drugačije od tebe?
Prvo i osnovno,govorim iz iskustva, nisam to sad ovaj čas izmislila da bi kontrirala nekome na Forumu.
Godinama sam išla na izložbe i znam o čemu pričam, tako da..
Neko vrijeme nisam aktivna što ne znači da se nešto drastično promijenilo. Što se vidi iz boldanog - skačeš si u usta.

Quote:
staffmen, primi moj najiskreniji savjet koji ti dajem kao osoba koja je prilično nedavno (prije 6 godina) krenula u kinologiju. Ako namjeravaš ići na izložbe i ući u uzgoj, prvo dobro, dobro prouči pasminu koju imaš. Znam da ti glupo zvuči to što ti napominjem i vjerojatno misliš da većinu toga znaš i da se nema više što puno učiti, ali ljudi čitav život uče o pasmini. Prouči standard do najmanjih detalja, stupi u kontakt s dobrim uzgajivačima, tu najviše moraš imati sreće i držim fige da naletiš na dobrog, savjesnog i susretljivog uzgajivača. Idi na stotine izložbi, gledaj pse, opipaj ih, popričaj s vlasnicima. Osoba koja će ti govoriti da je sve na psu savršeno, ne želi ti dobro. Nema savršenog psa. Kad budeš jako dobro svjestan svih mana svog psa, što je poprilično teško biti objektivan prema svom psu, tek onda kreni u uzgoj i traži parnjaka koji bi mogao popraviti mane koje ima tvoj pas. Na kraju ćeš shvatiti da su i ocjene i titule potpuno nebitne. Svaki pas koji iole liči na pasminu kad tad može dobiti ocjenu odličan, čak i šampionat završiti, ali to nije cilj uzgoja, svaka ocjena, svaka titula je onako - ako dobijem dobro, ako ne dobijem opet dobro. Sad u 10.mj. će biti europska izložba pasa u Celju. Ne znam kakav vam je sudac, ni pse, ni uzgajivače, ali znam da vrijedi pogledati, ako ništa drugo tamo će biti više pasa tvoje pasmine nego što ih imaš prilike vidjeti i na jednoj bližoj izložbi, odi, gledaj, pričaj... Sretno!

Nemoj da se čovjek razočara, uvjerio si ga da ima šampiona.
božur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:15   #80
Quote:
božur kaže: Pogledaj post
Tipično hrvatski. Toiliko o tome što meni spočitavaš bilo što.Sudac je kriv



Ajde još jednom pročitaj svoj post



Šta sam neobično rekla? I drugačije od tebe?
Prvo i osnovno,govorim iz iskustva, nisam to sad ovaj čas izmislila da bi kontrirala nekome na Forumu.
Godinama sam išla na izložbe i znam o čemu pričam, tako da..
Neko vrijeme nisam aktivna što ne znači da se nešto drastično promijenilo. Što se vidi iz boldanog - skačeš si u usta.




Nemoj da se čovjek razočara, uvjerio si ga da ima šampiona.
Nisam reko nista konkretno protiv suca al da je moguce moguce je...

i nemoj prcat ljude okolo...ako ne mislis pomoc tj djelit svoja iskustva s drugima lagano se makni s foruma.
ocito ti je jako dosadno pa nemas pametnijeg posla.
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.