Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2016., 11:20   #481
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
moje 5.polje je u lavu. sunce ima dva jaka aspekta sa jupiterom i saturnom, no tu su još dva minorna aspekta mjesec polukvadrat sunce (2°20s), uran kvintil sunce (0°49s), te aspekti sunca sa sjevernim mjesečevim čvorom (opozicija -1°34s) i kironom (kvadrat 0°58a). ubrajaju li se i ti aspekti kao pokazatelji broja djece ili ne? naime, imam troje djece i želim imati bar još jedno. (financije su jedina kočnica )
Uvijek pa tako i kod ovog pitanja brojnosti potomstva - glavni aspekt su najvažniji, dok ovi minorni samo nadopunjuju i nijansiraju postojeću planetarnu situaciju. Isto tako to što vladar 5. polja radi aspekte s Jupiterom i Saturnom s jedne strane govori o brojnosti (Jupiter), a s druge o tome da se osoba mora "kočiti" po pitanju osobnih želja i htijenja (Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:49   #482
O broju djece govori broj aspekata

dakle, imam 3; kvadrat na jupiter, opozicija na mjesec i trigon na veneru.

Vladar 5-te je saturn u strijelcu na IC-u. Budući da aspekt s jupiterom daje brojnost, nekako nisam uvjerena u brojnost u mom slučaju, zbog kvadrata. Imala sam prije želje za troje djece, ali sada mi je dovoljno jedno. Kako se radi o Saturnu kao vladaru, nekako mislim da cu imati jedno dijete zbog trigona i dvije neuspjele trudnoće. Bila bi jako sretna kada bi imala jedno, negdje tamo za 5 godina, krajnji rok 10 godina.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:07   #483
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
O broju djece govori broj aspekata
Da, ali ne na način kojim si ti dolje izdvojila (kao "redaljka"). Piše: o brojnosti djece govori i broj aspektata.


Ti aspekti uvijek "izviru" iz položaja vladara. Tvoj vladar je Saturn koji sam po sebi nije vezan uz brojnost i radi opoziciju na Mjesec - malo djece (jedno ili nijedno). Najegzaktniji aspekt vladara je trigon na Veneru u ovnu što može dati muškobanjastu curicu ili osjetljivog dečkića (iako prije ovo prvo). Tj. uvijek će aspekt s Mjesecom najsnažnije uvjetovati pitanje djece jer je majčinstvo Mjesečeva domena.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:22   #484
Imam neke zdravstvene probleme koji utječu na to hoću li uopće imati djecu, tu je u pitanju i nasljedjivanje nekih "loših" gena i ugroženost mog zdravlja u slučaju trudnoće.

Također, sumnjam uopće u svoju mogućnost da ostanem trudna. Nisam pokušavala pa ne znam, ali imam takav osjećaj. Treće, nisam osoba koju kad vidis pomisliš da je oko mene hrpa djece. No, ono što znam je da bi htjela imati jedno dijete, sve više bi bilo previše za mene. Bilo bi mi jako teško ako to u životu ne bi ostvarila i imam jaku želju za tim. Jednom...
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:24   #485
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Jao Baš sam otvorila pdf s mišlju da potražim ovu temu i evo je na prvoj strani Premda se dvoumim je li pitanje za ovu ili pak onu temu o simbolici u natalnoj karti, ne znam.


Noo.. upravo gledam/slušam iskustva roditelja čija su djeca postali ovisnici; dakle, iskustva iz te roditeljske perspektive. Primjerice, žena čiji video upravo gledam doživjela je to da su joj oba sina (blizanci) postali heroinski ovisnici, a jedan je umro.

Slušam tu ženu i ta njezina blagost i mirnoća.. mislim da nema ništa gore nego kada gledaš kada bliska osoba uništava samu sebe, a posebice ako je to dijete. Pitam se kako se čovjek nosi s time. I, sad, mene zanima što bi u karti roditelja ukazivalo na to da će dijete možebitno krenuti u tom smjeru. Ima raznih oblika ovisnosti i ne znaš koja je gora Droga, alkohol, kocka ..masu toga Baš me interesira Hvala!


AKO ikada budem imala dijete, najveći strah mi je da ne bude ovisnik o nečemu!
Za ovo pitanje se više odgovora može dobiti iz natalne karte osobe koja je ovisnik.

U roditeljskoj karti to može biti opisano izazovnom vezom Mjeseca i Neptuna (slabost koja se izražava kroz sferu majčinstva) ili Mjeseca i Plutona (destruktivnost, "devastacija" koja se ispoljava kroz sferu majčinstva) posebno kada su ti aspekti vezani za 5. polje (potomci).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:14   #486
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Za ovo pitanje se više odgovora može dobiti iz natalne karte osobe koja je ovisnik.

U roditeljskoj karti to može biti opisano izazovnom vezom Mjeseca i Neptuna (slabost koja se izražava kroz sferu majčinstva) ili Mjeseca i Plutona (destruktivnost, "devastacija" koja se ispoljava kroz sferu majčinstva) posebno kada su ti aspekti vezani za 5. polje (potomci).


Imam Mjesec kvadrat Neptun I neki lijevi aspekt Mjeseca i Plutona.
Jao A možda to može biti da je dijete veoma zainteresirano za te stvari, ali ne u smislu korištenja. Recimo, ja sam takva. Čitam puno knjiga o ovisnostima, posebno narkoticima ..a niti pušim, niti se drogiram No uvijek nekako upoznam ljude koji imaju veze s time (kao da je to danas teško )


Hvala
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:03   #487
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Imam neke zdravstvene probleme koji utječu na to hoću li uopće imati djecu, tu je u pitanju i nasljedjivanje nekih "loših" gena i ugroženost mog zdravlja u slučaju trudnoće.

Također, sumnjam uopće u svoju mogućnost da ostanem trudna. Nisam pokušavala pa ne znam, ali imam takav osjećaj. Treće, nisam osoba koju kad vidis pomisliš da je oko mene hrpa djece. No, ono što znam je da bi htjela imati jedno dijete, sve više bi bilo previše za mene. Bilo bi mi jako teško ako to u životu ne bi ostvarila i imam jaku želju za tim. Jednom...
Ja isto pretpostavljam da ako i bih ostala trudna, da se to ne bi održalo. Jer imam manjak estrogena.
Venera u Djevici...

A znam jednu curu rođenu istog dana, i ta je jedva došla do trudnoće, i sve tri su završile pobačajem.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 08:49   #488
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uvijek pa tako i kod ovog pitanja brojnosti potomstva - glavni aspekt su najvažniji, dok ovi minorni samo nadopunjuju i nijansiraju postojeću planetarnu situaciju.
zanima me uzimaju li se kvadrat s kironom i opozicija sa sjev. mjesesečevim čvorom u razmatranje budući da nisu planeti?

Quote:
Isto tako to što vladar 5. polja radi aspekte s Jupiterom i Saturnom s jedne strane govori o brojnosti (Jupiter), a s druge o tome da se osoba mora "kočiti" po pitanju osobnih želja i htijenja (Saturn).
ova kombinacija saturna i jupitera je baš zanimljiva i po pitanju potomstva. naime, dosta, dosta dugo sam bila uvjerenja da ću imati samo jedno dijete jer je tako "najbolje". u smislu da će to dijete biti moja najeća životna kreacija, a ja mu samo tako što je jedino dijete mogu pružiti svu svoju pažnju, ljubav, vrijeme, novac, prilike i ono će biti "savršeno". (lav na vrhu 5. kuće) i bilo je nešto slično, moja kćer je pet godina bila centar mog svijeta, sve sam podredila njoj i sve mi se vrtilo oko nje. jedva sam se odlučila na drugo dijete.

danas imam dugačija uvjerenja i dosta optimističniji stav (jupiter), a moj mjesec/neptun naprosto obožava bebe i malu djecu tako da po pitanju imanja djece imam puno opušteniji stav.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 10:34   #489
Meni se pitanje djece odlicno poslozilo po suprugu. Odlucila sam da cu ih imati za nekoliko godina uz dogovor s njim koji zeli sve preuzeti na sebe. On ima Sunce 0 Mjesec u 5. polju, ja imam Mo u lavu, pa pretpostavljam da je to simbolika Sunca (suprug) koji se posvecuje djeci. Nama je ta podjela dosla spontano i s moje i njegove strane jer smo veca razlika u godinama i on je svoje u karijeri vec izgurao i dokazao se, a ja tek trebam pa me razumije u tom smislu. A s druge strane on ima roditeljski instinkt veci nego ja i zna s djecom i voli to, npr. on ce ici i na porodiljni po svojoj zelji. Da mi se nije tako poslozilo sumnjam da bih se odlucila, a nisam ni ocekivala da ce mi se simbolika Mjeseca tako odigrati, prije sam mislila da cu biti samohrana majka .
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 15:54   #490
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera i Mjesec u biku daju puno mliječnih žlijezda, ne moraš imati velike grudi koliko su to "plodne grudi", budeš vidjela kada ostaneš trudna. Nemoj se iznenaditi ako budeš imala puno mlijeka (Mjesec 120º Jupiter).
Hm... Ja imam ovaj trigon (Mjesec/120/Jupiter) i to gotovo egzaktan, istina, ne u Biku, nego na relaciji Vaga/Blizanci, ali uopće nisam dojila, jerbo mlijeka gotovo da nisam niti imala... Bit' će valjda zato kaj sam pušačica i to kronična... Ili je nešto drugo tome kumovalo?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 17:13   #491
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Hm... Ja imam ovaj trigon (Mjesec/120/Jupiter) i to gotovo egzaktan, istina, ne u Biku, nego na relaciji Vaga/Blizanci, ali uopće nisam dojila, jerbo mlijeka gotovo da nisam niti imala... Bit' će valjda zato kaj sam pušačica i to kronična... Ili je nešto drugo tome kumovalo?
Već puno puta to pisah, jedan aspekt je samo aspekt koji se može odraziti na mnogo načina. Ali postoji generalna "hijerarhija" i prije aspekta uvijek je položaj planete u znaku jer on bazično locira područje tijela, određuje nagon planete prema području gdje se ona želi izraziti.. Još bazičnije od toga je i element koji određuje "elementarnu pojavnost". Pa je element voda uvijek vezana uz područje emocija i "tekućina", zrak uz mentalnu sferu, uz disanje i respiratorni sustav, zemlja uz materiju, vatra uz kolanje krvi (životne energije) itd. Pa je tako Mjesec uvijek vezan uz grudi u trudnoći i opisuje "njihovo ponašanje", onaj u biku stavlja fokus na mliječne žlijezde (kojih bik prirodno ima mnogo, bik je znak vezan uz plodnost), Jupiter to sve uvećava...dok je Mjesec u vagi je više orijentiran na druge dijelove tijela kao što su npr. bubrezi.

Za odgovor na pitanje zašto ti nisi imala mlijeko u trudnoći treba pogledati cijelu kartu, skupa s tranzitima/progresijama u to vrijeme.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:22   #492
...

Mjesec mi je u Ribama i ima kvadrat sa neptunom
..znaci li to puno tecnosti...mlijeko i dojenje nakon poroda....
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 15:14   #493
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
ženi koja nema niti će imati djecu 5.polje (prazno) počinje u vagi a venera u (plodnim) ribama ima ove aspekte: sekstil mjesec, konjunkcija merkur, trigon asc.
wtf?
di je zapelo tj.što sam još trebala gledati a nisam?
zar samo činjenica da je venera na MC-u vuče sve ove ok aspekte na rad s djecom (žena radi u dječjem vrtiću)?
mislim da je zapelo u ovom boldanom! konjunkcija merkur venera nije dobro za djecu - tako kažu razni izvori
da li jednako vrijedi kad je u pitanju konjunkcija merkura i vladara 5. (saturn)?
prvi slučaj je jedna sestra, drugi slučaj je druga sestra a treći slučaj sam ja koju muči da li mogu otpisati majčinstvo ako mi je vladar 5. (mjesec) u kvadratu sa merkurom? mjesec nema drugih aspekata sa orbisom do 5 stupnjeva. 5.polje je prazno tako da ne vidim neku slamku spasa koja bi dala optimizam po tom pitanju
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 17:40   #494
..

Ja mislim da niko ne moze da garantira nekome da nece moc da ima djecu....
Ja sama imam urnisan mjesec i veneru ali se ne opterecujem jer zasto ne bi bilo djece ako.sam zdrava ?!
Kod mene je dobar aspekt Asc (Saturn u Vagi) i Merkura u 5 u Blizancu,Merkur ima 60 Venera ,Saturn 180 Venera egzaktno...
Mjesec 90Merkur
90 Neptun
180 Mars ....
120 Uran....
Venera je u Ovnu imani 180 Venere i Plutona..
Zelim djecu i naravno da cu da uvinim sve da ih imam...
Ne znam za iskustva ovdje zena na forumu....i tema je poprilicno ne ziva...

Zadnje uređivanje Rejnna : 07.08.2016. at 17:42. Reason: dopuna
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 12:55   #495
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5. 5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam

Stvarno sam primijetila kod Lavova, a posebno kombinacije Vage i Lava, da od imanja djece bježe ko od vraga. Logiku vidim u spoju Sunca i Venere, koji je jedan od najvećih indikatora potrebe za razonodom i usmjerenosti na sebe, što i je razlog u tim slučajevima.

Iako, ne znam koliko je to reprezentativan uzorak, jer to su osobe s kojima sam u prijateljskim odnosima, jako se dobro slažemo, pa je za očekivati da su to slični sklopovi.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:40   #496
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post

Stvarno sam primijetila kod Lavova, a posebno kombinacije Vage i Lava, da od imanja djece bježe ko od vraga. Logiku vidim u spoju Sunca i Venere, koji je jedan od najvećih indikatora potrebe za razonodom i usmjerenosti na sebe, što i je razlog u tim slučajevima.

Iako, ne znam koliko je to reprezentativan uzorak, jer to su osobe s kojima sam u prijateljskim odnosima, jako se dobro slažemo, pa je za očekivati da su to slični sklopovi.
Mislim da ima smisla to za Lavove, ili kad neko ima izraženo Sunce i znak lava općenito.. usmjerenost na sebe pomalo čak i egoizam
Imam Mo u Lavu, Sunce u 5.polju, pa sam uvijek skeptična po tom pitanju i ako se odlučim na potomstvo, vjerujem da neće bit više od jednog, ali nikad ne znaš

Za Vage mi je čudno s obzirom da predstavljaju brak, a dosta ljudi brak poistovjećuje s potomstvom odnosno podrazumijeva jedno s drugim, a i teže skladu pa mislim da mogu težit tako nekoj skladnoj zajednici s lijepom dječicom još ako je prisutan znak Raka onda dodatno do izražaja dođe ta potreba.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 16:26   #497
A ne znam, možda je Lav odlučujući.

Jedna od tih ženskih osoba je Vaga s Ve i Ma u Lavu. Ta je malo je reći, usmjerena na fizički izgled, tako da znam da je njegovo narušavanje problem.
A druga je Lav sa stelijem, i s Mjesecom u Vagi.

Ne mogu ocijeniti do čega je, jer su osobe jako sličnih shvaćanja života.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:08   #498
Evo jednog kontra lava Dečko mi je lav sa mjesecom u djevici i venera u raku i mislim da je venera zaslužna da zeli imati djecu,još zasad ne,ali u bliskoj budućnosti da,kak i ja Ja sam ovca

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:58   #499
Ja sam Lav s Merkurom i Saturnom u Lavu i nemam djece; nemam preveliku zelju za djecom. Ne znam jel to egocentricnost, za mene to osobno predstavlja prevelik rizik, napor, stres itd. Inace sam panicar i perfekcionist, pa jedan tako odgovoran posao kao roditeljstvo mi je too much.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 17:49   #500
Da nadopunim. Mjesec u 1. u Strijelcu opozicija Venera i Jupiter (konjukcija) u 7., trigon Saturn i Merkur. Vladar 5.kuce mi je Mars u Blizancu u 7. koji radi opozciju na Neptun u 1., sekstil sa Suncem i trigon s Plutonom. 5. kuca mi je prazna (u Ovnu).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.