Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 08:40   #801
hvala na info. malo sam još pročačkala i treba proći 21 dan od cijepljenja, a isto nikome koga znam nisu niti putovnicu životinje pogledali.

uglavnom, maleni je jučer čipiran i cijepljen i s obzirom da nemam izbora ide s nama. pa kako bi.....
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:42   #802
Mi smo sa psom u boksu na zadnjem sjedalu ili u prtljažniku često prešli granicu, a da nismo pokazali pseći pasoš i nitko nas nije ništa pitao.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:57   #803
Čak ni kada smo iz Srbije ulazili u Hrvatsku, iako smo dali pasoš, nitko ga nije ni otvorio. A obavezan je titar na bjesnoću.

Ali nikad se ne zna kada će se naletiti na nekoga revnog.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:55   #804
Putovnicu niko ni negleda, a pogotovo da će brojit koliko je dana prošlo od cjepiva... jedino nesmi se priko svih prijelaza ulazit, ima na internetu preko koji smiju. Nekidan su mi zbog toga radili probleme, ali opet su me pustili na kraju.


Sent from my iPad using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 09:51   #805
Unhappy pomoc-prelazak granice

Pozdrav svima,
evo da oživim temu, maca je cijepljena i cipirana jucer, za deset dana putujemo kroz Sloveniju. Put nije bio planiran i nazalost nismo na vrijeme obavili administraciju. Znam da mora proc 21 dan, vet je reko da se ne brinemo jer su male sanse da ce nas neko zbog toga zezati ali ja sam dosta u panici jer su ipak to Slovenci (koji stvarno znaju bit nezgodni). Ima li tko kakva iskustva na ovu temu (po mogucnosti pozitivna hahah)?
MAnchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:08   #806
Quote:
MAnchi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
evo da oživim temu, maca je cijepljena i cipirana jucer, za deset dana putujemo kroz Sloveniju. Put nije bio planiran i nazalost nismo na vrijeme obavili administraciju. Znam da mora proc 21 dan, vet je reko da se ne brinemo jer su male sanse da ce nas neko zbog toga zezati ali ja sam dosta u panici jer su ipak to Slovenci (koji stvarno znaju bit nezgodni). Ima li tko kakva iskustva na ovu temu (po mogucnosti pozitivna hahah)?
Što znači ovo da Slovenci znaju biti nezgodni? Ne znam koliko puta sam prešao slovensku granicu na različitim prijelazima i nikada nisu bili nezgodni. Obave svoj posao nekad površno, nekad detaljno. I to je to.

Malog smo psa u transporteru na zadnjem sjedalu ili u gepeku često prevezli preko slovensko-hrvatske granice bez davanja psećeg pasoša na pregled s našim dokumentima i nitko nas nije ništa pitao. Sve je bilo kako treba s pasošem, ali mi se nije vadio iz torbe.

Nitko ne može garantirati da nećete naići na revnog graničara koji će sve provjeravati i inzistirati na propisima te ne dopustiti prolaz mački. Ali bih rekao da su šanse za to male, pogotovo ako je mačka u transporteru i ne baš vidljiva na prvu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:14   #807
Quote:
MAnchi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

evo da oživim temu, maca je cijepljena i cipirana jucer, za deset dana putujemo kroz Sloveniju. Put nije bio planiran i nazalost nismo na vrijeme obavili administraciju. Znam da mora proc 21 dan, vet je reko da se ne brinemo jer su male sanse da ce nas neko zbog toga zezati ali ja sam dosta u panici jer su ipak to Slovenci (koji stvarno znaju bit nezgodni). Ima li tko kakva iskustva na ovu temu (po mogucnosti pozitivna hahah)?

Kao sto je rekla forumasica, sa Slovencima nikad problema i to na uzorku zadnjih desetak godina par puta mjesecno. Budi pristojna, daj mu sve dokumente prije nego sto pita i problema nece biti.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:15   #808
Slovenci uopće nisu nezgodni, dapače. Meni su slovenski graničari pomagali pohvatati dvije labradorice. Sitka je išla Matku na operaciju, a Ksanta kao pratnja. Pa je Slovenac očitao čipove, vratio knjižice, a onda mu je valjda skener nešto krivo dojavio pa je htio ponovo očitati jedan čip. Curke su to shvatile kao poziv da izlete iz auta i malo protrče.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:38   #809
Ni ja nikad problema sa slovencima na granici....prosla toliko puta i nikad nas nisu pitali za putovnicu, iako mi je maca znala lezati u krilu i spavati...a ima sve sto treba - cjepivo, putovnicu, cip....kao da je nema
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:00   #810
Super! Hvala svima na odgovorima, nadam se da cemo i mi imati tolko srece da bas ne idu provjeravati datume Moja iskustva sa Slovencima bas i nisu tako sjajna, pod "nezgodni" nisam naravno mislila da maltretiraju i tuku na granici, većinu prelazaka smo stvarno prošli brzo i bez ikakvih problema, ali zadnjih godinu-dvije smo imali i situacija gdje su nam provjeravali putovnice dobrih 15ak minuta, zaustavljali nas sa strane, a jednom cak i globili jer putnik na stražnjem sjedalu nije bio vezan. Naravno da je sve po zakonu, ali znaju bit malo prerevni, a to mi eto u ovoj situaciji bas i ne pase

Zadnje uređivanje MAnchi : 28.12.2017. at 21:19.
MAnchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 08:31   #811
samo da javim svoje svježe iskustvo prelaska BiH granice. maca je čipirana i cijepljena 12 dana prije puta, a pečat za putovanje je dobila dan prije. ja sam bila u beskrajnoj panici oko toga, a na kraju je nitko nije niti pogledao. ni pri odlasku niti dolasku
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:27   #812
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
samo da javim svoje svježe iskustvo prelaska BiH granice. maca je čipirana i cijepljena 12 dana prije puta, a pečat za putovanje je dobila dan prije. ja sam bila u beskrajnoj panici oko toga, a na kraju je nitko nije niti pogledao. ni pri odlasku niti dolasku
Joj super, kad bi barem mi tako prosli! A kakav pecat, to treba i za EU?
MAnchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:27   #813
Nama iz EU za EU nije trebao nikakav pecat - samo putovnica, cjepivo i cip...to vrijedi za sve EU zemlje (osim UK kada se putuje avionom, mission impossible naci avio prijevoznika)
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:36   #814
Quote:
MAnchi kaže: Pogledaj post
Joj super, kad bi barem mi tako prosli! A kakav pecat, to treba i za EU?


Treba. Odes vetu gdje je cijepljen i neka ga on zvekne na prikladnu stranicu u knjizici.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 23:30   #815
Pecat na sto i za sto
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 23:32   #816
Prolistaj knjizicu od svog ljubimca, pri kraju nakon cjepiva.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 23:43   #817
U putovnici pored svakog cjepiva koje je dobila(bjesnoca i zarazne), nalazi se potpis i pecat veterinara od kojeg je to dobila...ali to dobije isto tren kada se cijepi, nije nesto specijalno za sto se ide naknadno veterinaru....zar postoje veterinari koji to tako ne rade
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:07   #818
.....listaj dalje, nema bas toliko stranica
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:25   #819
Ja ne vidim u svojoj putovnici tj. od macke nikakav drugi pecat...niti me itko taj pecat trazio kada sam kontaktirala ministarstva zemalja u koje putujem..uvijek je jedini uvjet bio cip, cjepivo protiv bjesnoce i eu putovnica...zato molim lijepo tocnu info o kakvom ti pecatu pricas i za koje zemlje...cemu tolike sifre i tajnovitost, pogledaj tu, pogledaj tamo itd...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 03:13   #820
Nemam ni ja u putovnici od mačke nikakav pečat.
Za pse nisam provjeravala.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.