Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2010., 20:50   #81
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ako se ti dogovoriš nešto s bankom i ona ne plati,naravno da ako ste tako stavili u ugovoru možeš naplatiti
kao i kod svakog pravnog subjekta,ugovor vrijedi
Stvarno što napraviti ako ti Banka naplati nešto što nije u ugovoru. Primjerice digne ti sa računa stotinjak kuna. Tužiti ih?
Ali za privatnu tužbu ti treba novaca.
U stvari. Postoji li kakva kontrolna institucija koja može Banki zabraniti rad ako utvrdi da je (za male iznose) potkradala svoje klijente.
Većina tih prava izgleda ovako. Vi imate pravo odletjeti na Mjesec, ali realno je to nemoguće.
Quote:
zašto pravni subjekt ne bi smio određivati cijene?
komunizam je mrtav,uostalom da li te itko prisiljavao da na to pristaneš?
kakav državni kapitalizam ti spominješ,davno smo mi od tamo otišli prema liberalizaciji
Znači ti smatraš da svaki ekonomski subjekt može samostalno određivati cijene na tržištu. To je anarhizam a ne liberalizam. Slobodno tržište ima svoj čvrsti okvir gdje i najmanji poremećaj odvodi do krize.
Čemu služi država?
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 21:25   #82
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
Da mene fascinira to kako oni mogu naplaćivati opomenu na opomenu...mislim kad razmislim onda se sjetim pa da mi smo u Hrvatskoj
hm... znam bar dvije zapandoeuropske drzave u kojima je to isto tako...
bankari inace isto kostaju a treba neko naplatiti i srocenje pisma i slanje kuverte i markicu kao i uostalom one koji su srocili ugovor a koji jadnik nije procitao samo ga je potpisao jer mu se u tom trenutku ucinio dobrim...
ne branim banke ni u kom slucaju ali cinjenica je da bez njih ne mozemo ( ili bar ja)... sam sam platio prosle godine ca. 200euro zbog zakasnjenog placanja racuna ali sam sam si kriv i znao sam da to tako funkcionira mada nisam ni jednog trena bio (niti u dozvoljenom a pogotovo u nedozvoljenom) minusu... u molm slucaju nehat
danas postoji toliko razlicitih banaka i ako ti se jedna od njih ne dopada jednostavno podmiris dugove i predjes u drugu...
neko je spomenuo anarhizam...pa nisam bas siguran koliko ovdje Bakunjin ima upliva ali sve te banke imaju nesto sto nude... i mi idemo kod njih... ako cu ja za bankovnu karticu kod jedne banke dati 100 kuna mjesecno a kod druge 15 kuna uz iste uvjete normalno da cu i ja kao i sve ostale osobe otvoriti racun kod ove druge...a ona prva ili ce se prilagoditi ili propasti... to je zakon trzista i nema tu dzungle na asfaltu
decko iz prvog posta je kriv iako se tako mozda ne osjeca ...ali to ce mu biti zivotna skola da procita ono sto potpisuje
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 21:51   #83
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Stvarno što napraviti ako ti Banka naplati nešto što nije u ugovoru. Primjerice digne ti sa računa stotinjak kuna. Tužiti ih?
Ali za privatnu tužbu ti treba novaca.
U stvari. Postoji li kakva kontrolna institucija koja može Banki zabraniti rad ako utvrdi da je (za male iznose) potkradala svoje klijente.
Većina tih prava izgleda ovako. Vi imate pravo odletjeti na Mjesec, ali realno je to nemoguće.

Znači ti smatraš da svaki ekonomski subjekt može samostalno određivati cijene na tržištu. To je anarhizam a ne liberalizam. Slobodno tržište ima svoj čvrsti okvir gdje i najmanji poremećaj odvodi do krize.
Čemu služi država?

ne treba ti novac ako si odvjetnik
ove daljnje blezgarije neću ni komentirati
nego tko nego subjekt određuje cijenu,nema ti više KP i sličnih idiotizama
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 09:23   #84
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

ne treba ti novac ako si odvjetnik
ove daljnje blezgarije neću ni komentirati
nego tko nego subjekt određuje cijenu,nema ti više KP i sličnih idiotizama
OK. Ako su bljezgarije glupo je dalje komentirati.
Ne znam zašto si se uhvatio KP , koji nema nikakve veze sa ekonomijom, niti sam je ja uopće spomenuo. Pretpostavljam da misliš na ekonomiju socijalizma. Tada bi bilo poželjno da pročitaš knjigu Branka Horvata "Politička ekonomija socijalizma".
Diskusija završena. Bok.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 10:54   #85

ajde odgovori pametni tko određuje cijenu poslovnom subjektu ?
ajde odi ti provjeriti to
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 14:25   #86
Glupo je uopće prepirati se oko ovoga. Banka ima ugovor - šprancu koju moraš (ili ne) potpisati. Neće na tvoje traženje posebno pregovarati o stavkama ugovora, osim ako nisi neki veliki korisnik. I TU NISU U PRAVU.

Nadalje, moraš biti stvarno uporan ako želiš to na taj način istjerati, zato je puno bolje lagano ih ucjeniti.

Ja gledam po sebi - na meni zarade 100 kn u 3 mjeseca - vođenje računa. netbanking, provizije. Da dobijem takvu opomenu - ako im se isplati da zbog 50 ili 100 kn opomene izgube klijenta, neka im bude...drugih banaka ima. I one imaju opomene, ali eto - one ih još nisu dale...
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:03   #87
Negativan saldo na tekućem

Kratko pitanje-dal banka obračunava kakvu kamatu na to što sam već pol godine u minusu? tj.koristim nonstop sredstva u minusu na tekućem računu nikak da dođem na pozitivnu nulu
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:48   #88
da
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:58   #89
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje-dal banka obračunava kakvu kamatu na to što sam već pol godine u minusu? tj.koristim nonstop sredstva u minusu na tekućem računu nikak da dođem na pozitivnu nulu
Pogledaj si malo izvjestaje koji ti kuci dolaze ...na kraju svakog mjeseca ima prikazane kamate na prekoracenje..koje nisu male
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 21:53   #90
eto dilema riješena....blaženo neznanje....
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 09:20   #91
Ja sam imala prazan tekuci jer ne koristim tu karticu za nista i tako su oni malo po malo 5 po 5kn za odrzavanje racuna dosli do 20kn minusa...onda su mi poslali doma obavjest o tom minusu i poceli skidat lovu s deviznog i nadopunjavat te minuse. sve 2 po 2 eura mjesečno grozno
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:12   #92
A pazite ovo...mene je zvala ženska iz banke da će mi ukinuti minus cijeli jer imaju u evidenciji da u nekoj drugoj banci,neznaju kojoj i neznaju koliko,sam neredovita u plaćanju kredita i moram donijeti potvrdu od te banke da redovito plaćam taj kredit da mi ga ne ukinu...a u svojoj banci nikad nisam prekoračila minus,sve redovito plaćam,plaća redovita svaki mjesec u dan.
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:24   #93
I što je tu čudno?

Minus je kredit i ako si drugdje loš klijent po pitanju vraćanja kredita zašto bi ti oni trebali dati kredit?!
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:42   #94
Ok ali meni su ograničili minus na 6 mjeseci,a nisu me obavijestili,ja u plusu bila cijelo vrijeme i odem prije mjesec dana u banku i pitam jel imam minus jel sve ok kaže on da imate cijeli minus sve super,ali ne kaže vrijedi vam još mjesec dana i ja naravno uđem u minus i sad me zovu....haloooo???....znači po tome bi mi trebali ukinuti kredit u toj banci,koji redovito uplaćujem zbog toga jer u nekoj drugoj banci sam neredovita....to je ista stvar,kaj ne?
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:58   #95
Pa ako možeš doći na forum možeš otići i u svoje net bankarstvo i vidjeti sve što te zanima.
Neće ti ukinuti višegodišnji kredit zbog toga ali sasvim sigurno uzeli bi u obzir prilikom traženja nekog drugog kredita.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 12:06   #96
Tako je u pravu si ali ja u net bankarstvo neću i neželim ulaziti,nije mi teško prošetat do banke i pitat,zato su tamo i radnici na šalteru da daju obavijesti,ja netražim ništa novo,ništa više nego što imam i uredno podmirujem...zašto onda ukinuti nešto zbog treće stvari koja se ne tiče osobno njih?,ja mislim da to nije u redu,neka naplaćuju kamatu neka naplaćuju vođenje svega i svačega,od toga i žive ali ovaku glupost još nisam doživjela!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:30   #97
tiče se,jel po tome ako si tamo neuredni platiša zaključuju da bi ti se to i tu moglo dogoditi pa ti ne žele dati svoju lovu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:43   #98
jedno pitanje. Imam dozvoljen minus u pbz-u 30 000 kn. Jučer sam si uzeo 15 000 jer mi je trebalo hitno. Zanima me kad ja moram vratit taj minus. I dali mogu mjesečno otplačivat 2-3 mjeseca tako ili moram to vratit odmah idući mjesec. Nikad nisam bio u minusu prije pa neznam, help??
UndisputedGod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:24   #99
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
tiče se,jel po tome ako si tamo neuredni platiša zaključuju da bi ti se to i tu moglo dogoditi pa ti ne žele dati svoju lovu
Ok,imaš pravo ali zašto mi onda ne raskinu i kredit koji imam isto kod njih i otplaćujem ga uredno da nebi bilo jednog dana nismo znali...ako je takva politika banke ok,njihovo pravo,ali onda za sve ista politika!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:47   #100
Za taj kredit imaš neki ugovor sa jasnim uvjetima a minusi, kreditne kartice...su da tako kažem "dobra volja" banke i mogu ih mjenjati po svojim procjenama pa i potpuno ukinuti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.