Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2006., 18:41   #41
Ne mogu kod kartica biti kamate 18% jer je zakonska 15%.
Da je visoka to je točno ( a opet zavisi kakva, imaš ih i po 7,5%) ali nemojmo pretjerivati.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 18:46   #42
Quote:
Lavica02 kaže:
Ne mogu kod kartica biti kamate 18% jer je zakonska 15%.
Da je visoka to je točno ( a opet zavisi kakva, imaš ih i po 7,5%) ali nemojmo pretjerivati.
Evo kolike su kamate na mojoj Visa Dividend kartici (ja sam u Kanadi):
Annual-19.50%
Daily-----0.05342%

Compound Interest Calculator
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:15   #43
Sorry... nisam znala da si ti preko oceana.

I onda kažu da je u svijetu sve jeftinije
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:25   #44
Quote:
Lavica02 kaže:
Sorry... nisam znala da si ti preko oceana.

I onda kažu da je u svijetu sve jeftinije
Pa, to ti je glavna odlika kapitalizma-da je drzavna kontrola minimalna i da koorporacije imaju previse slobode.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 13.09.2006. at 21:21.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 21:26   #45
No opet neka ograničenja trebaju postojati...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 02:31   #46
Quote:
Lavica02 kaže:
No opet neka ograničenja trebaju postojati...
Ja se slazem, ali u kapitalizmu to tako ne funkcionira.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 03:00   #47
Kartice...

Imam tekući u zabi i diners karticu. Razmišljam o tome da ukinem diners i uzmem mastercard iz sljedećih razloga:
1.Diners naplaćuje godišnje članstvo od nekih 250 kn?
2.Internet,Paypal itd...

Kad gledam mastercard definitivno ima prednost pred dinersom ili se varam?
Zgodan_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:18   #48
naravno

i to si uzmi go card, ak već uzimaš mastercard, i najbolje bi ti bilo da imaš neki od paketa 1 za sve da ti je članarina i upisnina džabe
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:54   #49
da bog da vam Vlatka raspolagala karticama..
__________________
Ljepota žene se povećava kako godine prolaze
riječkaleptirica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.10.2007., 19:07   #50
Quote:
riječkaleptirica kaže: Pogledaj post
da bog da vam Vlatka raspolagala karticama..
S mojim "karticama" jedva da bi se zabavila jednim šopingom po importaneu. Mislim da naša ljubav ne bi dugo trajala.

Fala edgar provjerit ću to.
Zgodan_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:40   #51
Quote:
Zgodan_67 kaže: Pogledaj post
Imam tekući u zabi i diners karticu. Razmišljam o tome da ukinem diners i uzmem mastercard iz sljedećih razloga:
1.Diners naplaćuje godišnje članstvo od nekih 250 kn?
2.Internet,Paypal itd...

Kad gledam mastercard definitivno ima prednost pred dinersom ili se varam?
odi u zabu, uzmi si paket 1 za sve (40kn mjesečno i prva godišnja članarina ti je besplatna) i onda si uzmi GO!card to ti je 3 kartice u jednoj. ništa lakše za kupovinu sa odgodom plaćanja, dizanje gotovine, kupovinu na rate.... ma genijalis

+ dobit ćeš poklon dobrodošlice i preplatu 6mj. na časopis po želji (nije nešto ali je ipak NEŠTO).
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:40   #52
Quote:
::andariel:: kaže: Pogledaj post
odi u zabu, uzmi si paket 1 za sve (40kn mjesečno i prva godišnja članarina ti je besplatna) i onda si uzmi GO!card to ti je 3 kartice u jednoj. ništa lakše za kupovinu sa odgodom plaćanja, dizanje gotovine, kupovinu na rate.... ma genijalis

+ dobit ćeš poklon dobrodošlice i preplatu 6mj. na časopis po želji (nije nešto ali je ipak NEŠTO).
40 kn mjesečno mi se čini puno onako na prvu... 440 kn godišnje. Pogledaću kakve mi se sve usluge nude u tom 1 za sve pa ću vidjet...Primarno mi je da uzmem mastercard za paypal i možda srezat trošak članarine za karticu tako da ukinem diners a uzmem mastercard. Đaba su mi sve te njihove usluge ako ih neću koristit nikad a plaćam za njih.
Zgodan_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:08   #53
ako nećeš koristiti e-zabu i sl. onda ti se zapravo i ne isplati paket 1 za sve. imaš pravo....
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:27   #54
40 kn mjesečno je 480 kn godišnje. Ispričavam se, no bilo je jače od mene.

Istina je da su i meni te njihove usluge zapravo "usluge" pošto ih također ne bih koristio pa zato ni nisam kod njih.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 10:02   #55
Quote:
GO!CArd!
Nakon prve godine korištenja, članarina iznosi 200 kuna.

Ako ste korisnik paket-računa “1 ZA SVE”, ovisno o odabranom modelu paket-računa, nakon prve godine ne plaćate članarinu ili ostvarujete 50% popusta.
Quote:
VISA Avenue Mall
bez plaćanja članarine i upisnine u prvoj godini korištenja.

Korisnici paket-računa 1 ZA SVE, ovisno o odabranom modelu paket-računa, nakon prve godine ne plaćaju članarinu ili ostvaruju popust od 50%.
što se sve nudi u paketu 1 za sve -Expert model:
http://www.zaba.hr/info/pb/1zasve/1zasve.htm#Ekspert


ipak mi se nekako čini da je to dobra računica....
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:44   #56
Žiro račun i kreditna kartica?

Hej društvo!
Imam jedno pitanje i nadam se da mi netko može pomoći. Uglavnom, već godinama radim sezonski na ugovor o radu 7.,8. i 9. mjesec (ide staž, doprinosi itd itd), a ostatak godine honorarno na ugovor o djelu. Sva primanja mi dolaze na žiro i tekući račun u Zabi. Na temelju poreznog izvješća proizlazi da imam veća godišnja primanja od hrvatskog prosjeka. E sad pitanje: da li je moguće da mi koja banka odobri izdavanje neke kreditne kartice bez obzira što nisam stalno zaposlen? Hvala.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:03   #57
Najjednostavnije ćeš ju dobiti ako otvoriš devizni račun i položiš nešto novaca na njega. Ne znam dali će ti karticu izdati baš odmah ali u tom slučaju ne zanima ih gdje si zaposlen. Tako možeš dobiti Visu ili MasterCard i sasvim svejedno koju uzmeš.

Drugi način je da zatražiš dodatnu karticu od roditelja npr.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:00   #58
@neno1966

e, sad dal sam ja tebe dobro shvatila ...
znači govorimo o zabi => kad bi na svoj devizni račun (a vista) položila nešto novaca, banka bi joj temeljem toga sama izdala kreditnu karticu kroz neko vrijeme
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:21   #59
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
@neno1966

e, sad dal sam ja tebe dobro shvatila ...
znači govorimo o zabi => kad bi na svoj devizni račun (a vista) položila nešto novaca, banka bi joj temeljem toga sama izdala kreditnu karticu kroz neko vrijeme
Ne znam za zabu, račun o kojem govorim imam u PBZ. Otvorio sam devizni račun a vista, položio novac i mislim da je tako stajao cca. godinu dana. Kada sam nakon godinu dana došao nešto podići službenica mi je sama predložila karticu bez da sam išta pitao. Rekao sam- ali nemam tekući kod vas i uopće nisam zaposlen. Rekli su da nije uopće važno, ispunio sam pristupnicu i dobio.

Uvijek moraš ispuniti pristupnicu, kreditne kartice ne izdaju po defaultu.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:42   #60
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Uvijek moraš ispuniti pristupnicu, kreditne kartice ne izdaju po defaultu.
niti se ne izdaju bez depozita, plaće, kreditne sposobnosti pa mi zato nije jasno ...

i to što si dobio je stvarno kreditna kartica, ono s odgodom plaćanja, revolving i to ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.