Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 15:18   #1
Hypo banka, iskustva molim.

Planiram malo veći iznos prebaciti u hypo banku, pa bi me zanimala iskustva i dojmovi o istoj, koliko su uslužni, koliko "pouzdani"...?

Čuo sam da se uz njih vezuju neke afere vezane uz pranje novca, Zagorčeve dragulje i slične stvari... Koliko to može utjecati na sigurnost mog položenog novca kod njih?

Zahvaljujem na komentarima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:27   #2
svojedobno, dok još nisma ulagao u dionice i fondove, i ja sam kod njih držo veću svotu.

prebacio je iz zabe, jer su imali veću kta, u ono doba mislim i najveću na tržištune računajući sonic banku, banku kovanicu i ostale bnake toga ranga

danas mislim da više nije tako

jednom kada sam došao razročiti oročenje, nisu mi davali više od 20000kn,a sam postupak je trajao više od 45 minuta, a u poslovnici ja sam, nigdje nikoga

da bi razročili, oni zahjtev šalju faksom nekud, valjda u centralu, a ak je dotična osoba u centrali trenutno na čik pauzi, ili gablecu, nemaš sreće..................
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:34   #3
Čekaj... kako misliš nisu ti davali više od 20000? Morao si čekati par dana da naruće lovu ili...?
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Edgar : 21.12.2007. at 20:51.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:56   #4
llijepo.

lova je isprva bila oročena na godinu dana, uz opciju da se više ne produžava.

ja došao i produžio bio lovu na još jednu godinu, nisam obračao pažnju, već je žena stavila opciju da oročenje istekom automatski oročava daljena isti period

onda sam došao nakon godinu dana. tražio isplatu 50000, ostalo nek se dalje oroči. kažu nemože, lova se automatski oročava dalje, možeš dobiti samo 20000 bez najave

naravno uz napomenu, da sam par mjeseci prije, kad mi je trebalo 40000 kn, istu isplatu najavio 2 dana ranije i dobio odgovor da za tako mali iznos nije potrebna najava isplate

a sad za 50000 je ispada, trebala najava

na karaju sma ih nagovorio da mi isplate 30000 na ruke. jedino, kako sam to ionako mislio uplatti u fond, ali zb aktiv, uspio sam ih nagovoriti da mi ostatak uplate u njihov hypo growth fond, koji je btw od onda u plusu čitavih 1,84% i ispada da bolje lovu nisam ni dirao, a zb aktiv je napravio 3x više (5,2%)
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:25   #5
Hypo

zanimaju me mišljenja ljudi o banci

znači građansko poslovanje i da li ima nekoga tok je nedavno otvorio račun u sklopu ove akcije?
http://www.hypo-alpe-adria.hr/bank/n...asp?nov_id=234
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:14   #6
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
zanimaju me mišljenja ljudi o banci

znači građansko poslovanje i da li ima nekoga tok je nedavno otvorio račun u sklopu ove akcije?
http://www.hypo-alpe-adria.hr/bank/n...asp?nov_id=234
Toplo ju ne preporučam (iz osobnog iskustva), a i po preporuci osoblja iste banke
__________________
------------------------------------------------------
Svi mi živimo pod istim nebom, samo nemamo isti horizont
simplemind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:53   #7
možeš malo obrazložiti?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 19:55   #8
hypo banka

vidjevši reklamu hypo banke o tekućem računu gdje dobiješ prekoračenje ( minus ) u visini dvije plaće, kredit od 50000 kn ...... prebacim račun u tu banku i ne dobijem skoro ništa. prekoračenje jedne plaće, za kredit morao sam vaditi masu papira i odbiju me. nisam na crnoj listi, jedino što imam jedan kredit, rata 650 kn plaću oko 4500 kn. osjećam se izigranim jer sam bez veze prebacio račun, a nisam dobio ništa od paketa koji nude pa čak ni plišanog konjića kao poklon, a oni novog klijenta.

paket: tekući račun s dodatnom opremom.
zoran zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:06   #9
što kažete na to?
zoran zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:53   #10
da stanes u red
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 17:12   #11
Priča se nešto o lošoj situaciji u Hypo banci. Jel ima u tome istine, koliko je realno da ta banka bankrotira ove ili iduće godine i da propadnu štednje? Ne vjerujem u to, ali možda netko zna nešto više...
tzuio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 22:06   #12
u austriji traje velika policijska istraga u hipo banci. i hrvatska navodno nije pošteđena ali vlada nešto koči pa su austrijanci jako ljuti na nas.
zoran zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:20   #13
I jel ima netko štednju u Hypo banci? Ja imam jer sam uzela Mastercard karticu vezanu uz oročenu štednju. Šta ćete napraviti u vezi štednje? Hoćete otkazatu štednju i podići novac?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 14:58   #14
ja sam se mislio prebaciti u hypo i ljudi tu mi rekli da nejdem
otišao 3 puta u razne poslovnici i svaki put nešto drugo govorili i tražili (nisam htio kredit )
na kraju sam digao ruke od njih
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 15:17   #15
Ja sa Hypom imam samo loših iskustava...
Ako imaš problema sa internet bankarstvom gotovo je nemoguće ikoga dobiti na telefon, leasing koji se plaća trajnim nalogom svakog mjeseca uredno terete za zatezne kamate, opet nikoga ne možeš dobiti na telefon, a teta na šalteru ništa ne zna jer to ona ne radi....

Naknade im nisu visoke ali usluga im je izrazito loša.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:23   #16
kriminalna banka - izbjegavati.

kad jednom napokon ova ili ona vlada pristane dati dokumentaciju o poslovanju vlade i nekolicine preko hypo banke europska unija ce ju unistiti do temelja...
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:49   #17
Quote:
zoran zoki kaže: Pogledaj post
vidjevši reklamu hypo banke o tekućem računu gdje dobiješ prekoračenje ( minus ) u visini dvije plaće, kredit od 50000 kn ...... prebacim račun u tu banku i ne dobijem skoro ništa. prekoračenje jedne plaće, za kredit morao sam vaditi masu papira i odbiju me. nisam na crnoj listi, jedino što imam jedan kredit, rata 650 kn plaću oko 4500 kn. osjećam se izigranim jer sam bez veze prebacio račun, a nisam dobio ništa od paketa koji nude pa čak ni plišanog konjića kao poklon, a oni novog klijenta.

paket: tekući račun s dodatnom opremom.
hm sad sam se stvarno zabrinula ...naravno i mene je ta reklama potaknula da se prebacim u njihovu banku i naravno uzmem taj kredit...samo naravno sad su godišnji odmori i niko niš ne radi niti ima pojma (a zovu to brzi prelazak, da baš), uglavnom papire sam sve predala...moja plača je 2700 i imam kredit od 650 kn ali veli da taj ne smeta jer ga ja ionako s ovim novcima mislim zatvorit, još ništa ne znam da li će mi ga na kraju odobrit ili ne ali uglavnom koma su jer niko ne zna ništa i svaki put kad sam došla uvijek je bila neka druga priča... ...ja se još uvik nadam da će sve ispast kako treba...javim vam oko 20.8. šta će bit...jer navodno do tada će se sve znati
mare26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 11:23   #18
prošle zime sam pokušala dobiti kredit u hypo banci... Prvo je sve bilo super - imam i više nego dovoljnu kreditnu sposobnost, jamstvo i sve štima, čujemo se za tjedan dana... Onda se nisu javljali skoro dva tjedna.
Odem ja u banku, veli ženska na šalteru - problem, morat ćemo ići na duži rok zbog kreditne sposobnosti... Meni baš i ne paše ali ajde, samo mi dajte pare (kupnja nekretnine od egzistencijalnog pitanja je u igri)
Veli ženska - čujemo se slijedeći tjedan da izradim dokumentaciju. Opet se ne javljaju, opet ja u banku, veli ona - trebate zatvorit sva dugovanja po revolving kreditnim karticama . Molim ?!
Ok, napravim ja i to. Iskeširam i zatvorim sva dugovanja. Naravno, za svaku karticu sam tražila potvrdu stanja i to bi banke naplačivale po 50kn. I oko 100kn novo izvješće HROK-a, koji nije ažuran pa opet trebaš ići u sve banke po potvrde o stvarnom stanju
Dođem ja sva sretna, žena veli sve super, čujemo se. Naravno... da skratim :
tražili su da prebacim račun u njihovu banku (odbila sam), tražili su da se osiguram full životno kod NJIHOVOG osiguravatelja, tražili su da ZATVORIM sve kartice - ne dugovanja već da ih vratim, tražili su da procjenim nekretninu kod njihovog procjenitelja - procjenu su napravili oko 30% manjom od cijene koju sam platila ( i to recimo napisali da je pvc stolarija a drvena je što je skuplje, da je obično staklo a izo staklo je, da nema instalacija a sve spojeno i slično, da je za dovršetak potrebno 20.000€ a samo projekt od arhitekta me košta 15.000€ i slično ) i naravno procjenu su naplatili 1500kn.
Onda su zahtjevali da otplatim kredit auto (koji prije nije bio problem) ... Da bi nakon tri mjeseca navlačenja ženska izjavila : mi se zapravo bojimo jer nemate muža i ulazite u kredit sami
Ljudi moji, nisam vjerovala šta čujem ?! Inaće, zaposlena sam u dd sa preko 1000 zaposlenih, stalni radni odnos, živim u vlastitoj kući i imam preko 10.000 kn neto plaću ... Kredit je za 2/3 vrijednosti nekretnine odnosno 1/3 ja dajem keš pare, osigurava nekretninu, osiguravam sebe...
Tako da, nakon svega...
Zahvalila sam im na maltretiranju, i otišla u Zabu, gdje su mi ISPLATILI isti kredit po boljim uvjetima za manje od 7 dana. Realno gledajući, napravili su mi štetu od par tisuća kuna neplaniranih troškova za ništa a živciranje i hodanje uopće neću spominjati!!!

BJEŽITE OD TAMO!!!!!
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 10:21   #19
Quote:
mare26 kaže: Pogledaj post
hm sad sam se stvarno zabrinula ...naravno i mene je ta reklama potaknula da se prebacim u njihovu banku i naravno uzmem taj kredit...samo naravno sad su godišnji odmori i niko niš ne radi niti ima pojma (a zovu to brzi prelazak, da baš), uglavnom papire sam sve predala...moja plača je 2700 i imam kredit od 650 kn ali veli da taj ne smeta jer ga ja ionako s ovim novcima mislim zatvorit, još ništa ne znam da li će mi ga na kraju odobrit ili ne ali uglavnom koma su jer niko ne zna ništa i svaki put kad sam došla uvijek je bila neka druga priča... ...ja se još uvik nadam da će sve ispast kako treba...javim vam oko 20.8. šta će bit...jer navodno do tada će se sve znati
eeevo me kao što sam i rekla da ću se javiti. i to evo me prije nego što sam mislila.... izgleda da sam ja imala sreće...odobrili mi kredit čitajući ovdje vaša iskustava i sve one različite informacije koje sam i sama dobila mislila sam da nema teorije da dobijem taj kredit...kad vidi čuda... zovu me jutros 10 do 8 i veli možete od 8 doć po papire kredit vam je odobren...... još uvijek ne mogu vjerovati....dobila sam ga
mare26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 19:15   #20
GRIJEŠITE SVI !!!

Najgora, ali definitivno najgora i nalopovskija banka u HR je Hypo.

Pazite što se meni dogodilo:

Imao sam minus u Zagrebačkoj i onda je Hypo imala neku akciju da tko prijeđe kod njih oni saniraku minus minusom ili kreditom i sve divno-krasno.

Odem tamo, oni mi odobre minus 17000kn i uplatim to odmah na Zabu.
Zaba (kako sam prestao biti njihov klijent posalje sve kreditne partje po karticama MC i GOCard odmah na naplatu preko tekućeg - cca 40000kn) me stavi na crnu listu, a u Hypo obećaju kako to zanemarim i kako će mi dati kredit i refinnacirat dugovanje u Zabi.

Na kraju kad sam podnio aplikacije svi peru ruke i kazu da zbog krize nema kredita.

I time me zaglave u 2 banke (kod sebe i u Zabi).

Tek sam Erste kreditom pokrio to....

Mislim, što dalje od Hypo ljudi!!!
mmpi_201 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.