Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2011., 13:57   #81
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Treba biti dosadan, i zvati svaki dan, pa i više puta dnevno

Jeste li sigurni da želite u Hypo banku?
u njoj sam godinama, nas dvoje kao nositelji kredita i zbilja nismo do sada imali nikakvih problema
sad više neznam jesam li sigurna baš zbog svega što čitam, al smo imali kod naših poslodavaca tako dug period da nam izdaju uvjerenje o radu da nismo ni stigli razmišljat da se prebacimo negdje...
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 15:54   #82
Quote:
pearljam kaže: Pogledaj post
jel znaš možda kad su to povećali?...znam da je u ovoj godini, ali ne znam točno koji mjesec...meni više ne naplaćuju trošak izvoda zato što mi šalju na mail...jednog lijepog dana, kad vratim kredit, zatvaram račun u Hypu

Baš sam pogledao izvadak i u 5 mj. je još bilo 8,45 vođenje rač. a od 6-og mj. su digli na 11,90 kn.

U Raiffaisenu je vođenje 9 , IB 7 kn.

Tako hypo dere svoje klijente...
ivan x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 17:43   #83
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
čitam sve što tu pišete (danas tek vidjela temu)
papiri za kredit poslani na odobrenje prije cca 2 tjedna... nitko još ništa nejavlja
toliko negativnih komentara, a ja do sada zbilja nisam imala nikakvih problema njima
al čini se da ova 2 tjedna postaju problem, ili je normalno čekanje na odobrenje kredita toliko?!
Jel to onaj akcijski nenamjenski? Ja sam predala papire u utorak, a iduce srijede je bila isplata, bili su stvarno brzi no referentu sam naglasila da mi je hitno i malo ga "gnjavila" svaki dan s pitanjem kako napreduje. Tako da mi se dva tjedna za odobrenje cini jako dugo - zovi referenta, da nije otisao na go a kod zamjene nesto zastekalo...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 23:11   #84
jaaaaaako lijepo iskustvo imam s njima. već sam pisala prošle godine o tome ,a evo saga se nastavlja.
idući mjesec će biti točno godinu dana kako smo otplatili auto kredit kod njih i knjižicu vozila još hvala bogu nismo dobili nazad.
papiri svi potpisani, kod javnog bilježnika ovjereni, samo još da se sjete pozvati nas da nam mogu predati knjižicu vozila i potvrdu da je kredit zatvoren, a onda ja zatvaram njihova vrata zauvijek
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 08:33   #85
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Jel to onaj akcijski nenamjenski? Ja sam predala papire u utorak, a iduce srijede je bila isplata, bili su stvarno brzi no referentu sam naglasila da mi je hitno i malo ga "gnjavila" svaki dan s pitanjem kako napreduje. Tako da mi se dva tjedna za odobrenje cini jako dugo - zovi referenta, da nije otisao na go a kod zamjene nesto zastekalo...
stambeni kredit

zbilja do sada nisam imala neugodnosti snjima...zbilja rade koliko mogu (ok, u manjem sam gradiću) , čuli se jučer i razgovarali i sve ok...treba pričekat još malo....
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 10:10   #86
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
jaaaaaako lijepo iskustvo imam s njima. već sam pisala prošle godine o tome ,a evo saga se nastavlja.
idući mjesec će biti točno godinu dana kako smo otplatili auto kredit kod njih i knjižicu vozila još hvala bogu nismo dobili nazad.
papiri svi potpisani, kod javnog bilježnika ovjereni, samo još da se sjete pozvati nas da nam mogu predati knjižicu vozila i potvrdu da je kredit zatvoren, a onda ja zatvaram njihova vrata zauvijek
Gle, nije da ih branim, ali da li si pomislila da je tamo negdje jednostavno tvoj "slucaj" zapeo/zagubio se i zato te ne zovu. Meni kad je do neceg stalo - ja zovem. Gnjavim. Pa to je par minuta na telefonu i trosak od par kn (u stvari ako zoves njihov besplatan broj onda je i besplatno) i jednostavno trazi knjizicu vozila. Pa moras je dobiti nazad, sto ako hoces prodati auto, ne mozes bez toga

Jednostavno od banaka ne ocekujem da rade savrseno, dapace, znam da rade cesto i puno manje savrseno od drugih firmi iz razloga sto su jako kompleksni "organizam" i ima hrpa mjesta gdje papiri prelaze iz ruke u ruku i pri tome nastaju problemi koji nisu upereni protiv nekoga nego jednostavno se stvari bezveze zakompliciraju a da nitko ni ne zna da je nastao neki problem...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 10:12   #87
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
stambeni kredit

zbilja do sada nisam imala neugodnosti snjima...zbilja rade koliko mogu (ok, u manjem sam gradiću) , čuli se jučer i razgovarali i sve ok...treba pričekat još malo....
Ma stambeni uvijek traje dugo. Ja sam cekala skoro dva mjeseca sve skupa od predaje papira do isplate, a sve je bilo ok... Doduse to je bilo pred 7 godina ali ipak
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 00:35   #88
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
stambeni kredit

zbilja do sada nisam imala neugodnosti snjima...zbilja rade koliko mogu (ok, u manjem sam gradiću) , čuli se jučer i razgovarali i sve ok...treba pričekat još malo....
Jesi sigurna da to želiš? Pogotovo s ovim Bačićevim kreditima. Prvom prilikom će ti dić kamatu
Matej2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:21   #89
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Gle, nije da ih branim, ali da li si pomislila da je tamo negdje jednostavno tvoj "slucaj" zapeo/zagubio se i zato te ne zovu. Meni kad je do neceg stalo - ja zovem. Gnjavim. Pa to je par minuta na telefonu i trosak od par kn (u stvari ako zoves njihov besplatan broj onda je i besplatno) i jednostavno trazi knjizicu vozila. Pa moras je dobiti nazad, sto ako hoces prodati auto, ne mozes bez toga

Jednostavno od banaka ne ocekujem da rade savrseno, dapace, znam da rade cesto i puno manje savrseno od drugih firmi iz razloga sto su jako kompleksni "organizam" i ima hrpa mjesta gdje papiri prelaze iz ruke u ruku i pri tome nastaju problemi koji nisu upereni protiv nekoga nego jednostavno se stvari bezveze zakompliciraju a da nitko ni ne zna da je nastao neki problem...
ne, nisam zvala, nisam napravila trošak od par kuna za telefon, već je muž bio nekoliko puta osobno u banci, potrošio par kuna na gorivo i brdo živaca na odgovor da se čeka papir iz Našica. i da ne znaju kada će stići.

edit:
nije ovo jedini slučaj gdje nas zavlače

naime moj muž je bio drugi jamac mojoj mami za neki kratkoročni kredit i mama i prvi jamac(oboje imaju račun u hypo banci, a moj muž nema) nikada nisu dobili opomenu za taj kredit jer je mama napravila trajni nalog da joj se odmah skida s plaće i sve je bilo uredno plaćano,
ali moj muž je tri puta dobio opomenu pred ovrhu da postoji dug u iznosu od 400 + E i da će mu sjesti na plaću.
a jednom je čak i stigao dopis u firmu da mu stave administrativnu zabranu za taj iznos.
mislim tko je tu lud.
i svaki puta bih ja sa mamom otišla u banku da bi nam gospođe na šalteru rekle da se greške događaju.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?

Zadnje uređivanje Elich San : 08.08.2011. at 12:26.
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 14:08   #90
Što se tiče Hypo banke dovoljno je reći slijedeće...

reklamirali su stambene kredite u CHF za mlade pod komercijalnim imenom "pod sretnom zvijezdom" sa 3,88% i kada su u svoje mreže skupili dovoljno mušica, stegli su omči u sada ti krediti iznose u rasponu od 5,95% do 6,15% a bili su 6,45%...

eto, pa nek se zna..
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 18:03   #91
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
Što se tiče Hypo banke dovoljno je reći slijedeće...

reklamirali su stambene kredite u CHF za mlade pod komercijalnim imenom "pod sretnom zvijezdom" sa 3,88% i kada su u svoje mreže skupili dovoljno mušica, stegli su omči u sada ti krediti iznose u rasponu od 5,95% do 6,15% a bili su 6,45%...

eto, pa nek se zna..
Nadoknađuju ono što su izgubili na "ulaganjima" u Zagorca, Pašalića, Sanadera i ostale suradnike.

A tko se još sjeća onih 30ak milijuna eura koje su izvukli iz Slavonske banke pod krinkom nekakve prevare vezano uz "neprijavljene" rizične plasmane?!
Tko zna gdje su te pare završile i na čijim sve privatnim računima
sperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 18:43   #92
Quote:
šliper kaže: Pogledaj post
to je krucijalan problem hrvatskog bankarstva. nek se njihovi stručnjaci koji su odobravali rizične plasmane i nenaplative kredite, hebu sa tim likovima i neka im oni vraćaju pare, a ne mi.
zato je problematična hnb, regulatori, institucije, porezna...
Bingo! Da su radili svoj posao kako treba ni mi danas ne bismo bili u problemu.

sperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 18:46   #93
to je krucijalan problem hrvatskog bankarstva. nek se njihovi stručnjaci koji su odobravali rizične plasmane i nenaplative kredite, hebu sa tim likovima i neka im oni vraćaju pare, a ne mi.
zato je problematična hnb, regulatori, institucije, porezna... i vječno pitanje: "đe su pare?"

Zadnje uređivanje šliper : 16.08.2011. at 19:07.
šliper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 13:08   #94
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
Što se tiče Hypo banke dovoljno je reći slijedeće...

reklamirali su stambene kredite u CHF za mlade pod komercijalnim imenom "pod sretnom zvijezdom" sa 3,88% i kada su u svoje mreže skupili dovoljno mušica, stegli su omči u sada ti krediti iznose u rasponu od 5,95% do 6,15% a bili su 6,45%...

eto, pa nek se zna..
Moj muž je digao stambeni kredit sa hipotekom i jamcem u eurima gdje je kamata 2 godine fiksno na 5,5 % a poslje je promjenjiva (rekli nam kad smo ih pitali koliko, da će biti cca 6.3,6.50%)nije prošlo ni 2 godine digli nam kamatu na 6,3 %,kad smo išli tamo pitati zašto rekli da smo prekršili ugovor jer muž ne dobiva plaću na tekući (muž je u međuvremenu ostao bez posla iako smo i dalje svaki mjesec uredno plaćali kredit) i nakon 2 mjeseca dobijemo novu kamatu od 7,65% i kad sam išla vidjeti zašto kažu da je to ta promjenjiva kamata i da ovisi o situaciji na tržištu.
On ih je na vrijeme obavijestio da je nezaposlen a oni digli kamatu.
Dala sam zahtjev za smanjenjem kamate,i ništa,kad zovem kažu da se to polako razmatra i da su na godišnjem.
Kako su svi u priči o francima oni iskoristili priliku da ostalima dižu kamatu a isprika im je stanje na tržištu
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:43   #95
ponekad se pitam tko zapošljava te ljude u hypo banci.
jučer dođe moja stara da mi uplati novac ,ne rade kompjuteri.
ajde dobro, nisu oni krivi.
dođe danas moja stara da uplati novac, kompjuteri rade ali....
teta na šalteru ne zna napraviti uplatu iz hypo banke na tekući račun u erste banci.
prvo je drobila da nema broj erste banke, onda joj stara da broj, da joj moj broj računa, onda je drobila da treba moju adresu..
da joj stara adresu, ali onda joj treba i OIB(moj naravno).... nakon pola sata natezanja s njom, ona kaže kako ona ne može to uplatit jer njima komp ne prihvaća uplate za erste banku
mislim stvarno za nepovjerovat, stara svaki mjesec vrši tu uplatu + još jedan kredit plaća u erste banci sa istog tog računa u istoj toj banci.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 14:40   #96
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
ponekad se pitam tko zapošljava te ljude u hypo banci.
jučer dođe moja stara da mi uplati novac ,ne rade kompjuteri.
ajde dobro, nisu oni krivi.
dođe danas moja stara da uplati novac, kompjuteri rade ali....
teta na šalteru ne zna napraviti uplatu iz hypo banke na tekući račun u erste banci.
prvo je drobila da nema broj erste banke, onda joj stara da broj, da joj moj broj računa, onda je drobila da treba moju adresu..
da joj stara adresu, ali onda joj treba i OIB(moj naravno).... nakon pola sata natezanja s njom, ona kaže kako ona ne može to uplatit jer njima komp ne prihvaća uplate za erste banku
mislim stvarno za nepovjerovat, stara svaki mjesec vrši tu uplatu + još jedan kredit plaća u erste banci sa istog tog računa u istoj toj banci.
uf, ovo je stvarno nemoguce, u bilo kojem trenutku se mora moci uplatiti na bilo koji racun, jedina stvar koja oscilira je naknada za uplatu na drugi racun.
za ovo obavezno traziti voditelja smjene ili voditelja poslovnice, ili djelatnica na salteru to ne zna napraviti ili ne zeli ili jedno i drugo, no u svakom slucaju to se MORA moći napraviti, tako da ti samo trazi nadređenog!!
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 14:55   #97
Paa, ja sam s njima na žalost već 5 godina, i dosadašnji dojmovi su da oni baš i nisu
zainteresirani za rad s građanstvom (nekoliko puta pročitajte dok ne shvatite što to znači
za klijente)
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 14:55   #98
uplata na račun Erste banke

evo, uplacivao sam prije par dana prijatelju nešto novaca na tekuci u Erste i sjetio sam se ovog posta, pa super ako bude od pomoci nekom
ugl, kad uplacujes na neku banku, prvo ide vodeci broj banke i onda poslje crtice žiro račun te banke pa u poziv na broj odobrenja sam broj tekućeg od osobe kojoj uplacujes. Konkretno vezano za Erste banku, na mojoj uplatnici je pisalo

2402006-1031262160 (broj prije crtice je vodeći broj banke, u ovom slučaju Erste, a broj iza crtice je broj bankinog žiro računa isto u ovom slučaju Erste)
Poziv na broj 32xxxxxx (tu ide broj žiro računa od osobe kojoj se novac uplaćuje)

ali ono ranije i dalje stoji službenica izgleda ne zna to ili ima loš dan, no u banci mora biti netko tko to zna upisati u računalo, tako da u takvim situacijama obavezno tražiti voditelja ili nekog drugog djelatnika.
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 19:07   #99
Hypo banka smanjila ks za stambene kredite u švicarcima za pola posto...meni je od 01.11. ks 5,45%...jako sam zadovoljan...nude konverziju u eure bez naknade
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:27   #100
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
ponekad se pitam tko zapošljava te ljude u hypo banci.
jučer dođe moja stara da mi uplati novac ,ne rade kompjuteri.
ajde dobro, nisu oni krivi.
dođe danas moja stara da uplati novac, kompjuteri rade ali....
teta na šalteru ne zna napraviti uplatu iz hypo banke na tekući račun u erste banci.
prvo je drobila da nema broj erste banke, onda joj stara da broj, da joj moj broj računa, onda je drobila da treba moju adresu..
.....
pod broj od banke sam mislila na vodeći broj koji si ti naveo

Quote:
niko1983 kaže: Pogledaj post
evo, uplacivao sam prije par dana prijatelju nešto novaca na tekuci u Erste i sjetio sam se ovog posta, pa super ako bude od pomoci nekom
ugl, kad uplacujes na neku banku, prvo ide vodeci broj banke i onda poslje crtice žiro račun te banke pa u poziv na broj odobrenja sam broj tekućeg od osobe kojoj uplacujes. Konkretno vezano za Erste banku, na mojoj uplatnici je pisalo

2402006-1031262160 (broj prije crtice je vodeći broj banke, u ovom slučaju Erste, a broj iza crtice je broj bankinog žiro računa isto u ovom slučaju Erste)
Poziv na broj 32xxxxxx (tu ide broj žiro računa od osobe kojoj se novac uplaćuje)

ali ono ranije i dalje stoji službenica izgleda ne zna to ili ima loš dan, no u banci mora biti netko tko to zna upisati u računalo, tako da u takvim situacijama obavezno tražiti voditelja ili nekog drugog djelatnika.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.