Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2016., 13:08   #5581
Ja ću svakako naručiti par komada od tog dobavljača jer sve i da ispadne da su šrot, barem nisam potrošila bog zna kakve novce...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 23:28   #5582
Ajd javi kakve su vam kad isprobas
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 11:22   #5583
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
. Covere sam našla na ebayu i to naručujem odmah, predivne su i frendica je naručila, oduševljena je.
Može link?
__________________
***Girl blog***
-> Moj album <-
illy ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 11:33   #5584
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Tetre su dobra opcija, no u početku dok ne otpadne pupak možda ćeš dijete imati u jp.
Zašto se dijete mora imati u jednokratnoj dok ne otpadne pupak?
__________________
***Girl blog***
-> Moj album <-
illy ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 03:03   #5585
Ne mora. Nekom je tako mentalno lakse. Pupak s pelenom nije u vezi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 08:07   #5586
Quote:
illy ema kaže: Pogledaj post
Zašto se dijete mora imati u jednokratnoj dok ne otpadne pupak?
Nije da mora,ali platnene idu puno vislje pa se pupak moze lako namociti od mokrace sto nije dobro za brzo zarastanje.jednokratne pelene su napravljene s urezom na tom dijelu tako da pelena ide ispod pupka. To je jako vazno. Samo platnenu pelenu stavljati ispod,a ne preko pupka.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 23:37   #5587
Pozdrav svima, čitam već nekoliko dana o platnenim pelenama na internetu i muž i ja smo se dogovorili da ćemo probati. Zaista nisam znala da je to toliko komplicirano

E sad bih htjela tu napisati neki zaključak onog što sam pročitala pa me ispravite.

Plan je prvih nekoliko dana/tjedana - dok se ne uhodamo koristiti jednokratne (uz široko povijanje), a kasnije prijeći na platnene. E sad, nakon što sam dosta toga pročitala, vidim da najjednostavnije tetra pelene nisu uopće loša opcija.

Imam za sada 10 komada, ali mi djeluju nekako tanko, htjela bih kupiti još barem 20. Vidjela sam da dosta preporuka ide Ekobutiku i Lola Ribar tetra pelenama. Koliko sam dalje shvatila, trebam snappi kopču (webshop roda ili ekobutik) i jednokratne papiriće (preporuka bambino mio). Za motanje pelena preporučuje se orgiami ili kite fold (youtube).

Zanima me jesam li što propustila? I s obzirom da dosta vas hvali tetra pelene, zbog čega onda moderne platnene pelene koje su puno skuplje?
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 05:55   #5588
Cestitam na dobroj odluci za pocetak!
Dodaću da su ti potrebni i coveri za preko tetre. Rodino su super ili Motherease. S njima nemaš greske 100% a ima i puno drugih.

S drugim sam puno vise tetrala (s prvim nisam). Na početku tetru lakse i lepše smotam na mali guzu. Mpp mogu biti glomazne. Mada eto s prvim nisam tetrala. Sada sam pp koristila od rođenja. Sada mi je beba previse aktivna i tesko mi je da ga spakujem u tetru. Lakse mi je zakopcati mpp.

Off: siroki povoj nema nikakvog uticaja na eventualnu dosplaziju. Nemoj bzvz gubiti vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 15:30   #5589
Da, da, to sam znala, samo sam zaboravila napisati (model Rikki ili Rodina pusa, zar ne?). Otkud naručujete MotherEase?

Aha, da ima smisla ovo da je lakše s MPP kada je beba veća i aktivnija. Onda ćemo tako kako sam gore napisala. Kad računam, nije to uopće toliko velika investicija za početak, cca. 300 kn za tetre, 200 kn za cover i 100 kn za ove sitnice.

Kakve su Snappi kopče s ebayja? http://www.ebay.com/itm/Fastener-Cli...3D171961109277
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 11:49   #5590
Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Da, da, to sam znala, samo sam zaboravila napisati (model Rikki ili Rodina pusa, zar ne?). Otkud naručujete MotherEase?

Aha, da ima smisla ovo da je lakše s MPP kada je beba veća i aktivnija. Onda ćemo tako kako sam gore napisala. Kad računam, nije to uopće toliko velika investicija za početak, cca. 300 kn za tetre, 200 kn za cover i 100 kn za ove sitnice.

Kakve su Snappi kopče s ebayja? http://www.ebay.com/itm/Fastener-Cli...3D171961109277
200kn za cover? Racunas uzeti dva? Bit ce ti to premalo ako ces tetrat malu bebu, stolica im procuri skoro svaki put Snappiji s ebaya lako pucaju i nisu elasticni toliko, meni ukratko bacene pare. Dovoljna su ti dva. I preporucam linere za pelene u pocetku
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 20:52   #5591
S prvim sam imala 3 covera i pamtim pocetak roditeljstva po tome da sam ih stalno prala. S drugim sam imala preteranih 6.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:21   #5592
Procuri im kakica? Pretpostavljam s tetre na cover, ali ne dalje? A jel se to događa i s MPP?
Liner su jednokratni papirići?

Oprostite ako pitam glupa pitanja, ali još lovim termine
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 19:24   #5593
Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Procuri im kakica? Pretpostavljam s tetre na cover, ali ne dalje? A jel se to događa i s MPP?
Liner su jednokratni papirići?

Oprostite ako pitam glupa pitanja, ali još lovim termine
Da, procuri s tetre na cover, ako u pocetku ne stavljas one size cover nego bas po velicini za male bebe ne procuri. ista stvar i s mpp, vecina one size je prevelika za pocetak pa bi i iz njih procurilo na cover, postoje newborn mpp al mislim da ti stvarno nema smisla investirat u njih jer se ne isplate u tih mjesec-dva sto se koriste.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 19:24   #5594
E da, ja sam si baš danas kupila 20 kom rabljenih svega 7 mjeseci mpp rodina pusa i 5 covera za sitne novce-500 kuna. I mislim si isto kupiti AI2 cover i imam tetre pa cu koristiti oboje, investicija uopće nije velika, a em što činiš uslugu okolišu, činiš uslugu svom novčaniku. Ako nemaš face, a nešto te zanima samo pitaj )
Što se tiče bambino mio linera-jel ti znaš gdje ih se može kupiti?
Ninach12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 20:58   #5595
ne peglam otkad je malac napunio 2 mjeseca, samo slozim u prefold i ubacim u pelenu. upija ok, mislim nista bajno al da se iskoristit, stavljala sam tetre umjesto uloska u pelenu (sve su mi splitice) kad mi se nije dalo uparivat uloske
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:50   #5596
Potvrđujem isplativost pp, sad čekamo drugu bebu i maltene, osim za bolnicu i dr., ne trebam jednokratne! Naravno, ako se kupi dovoljan broj, nama se pokazao 30, dobili još 4, a ne kolekcionarstvo... Jest da su isprane, malo stanjene, ali ulošci se mogu kombinirati, dodati tetra koja je jeftina, covere imam svih veličina i to je to! Ako baš bude trebalo, mogu dokupiti par komada, no mislim da neće trebati. Ne vidi se ispod covera i robe je li pelenica isprana. Trošak pranja je minimala, peglanja nema, a znate da doma imate pelene, ne morate brinuti hoće li ponestati.
A što se tiče kretanja, brat i ja smo bili u tetrama, nije bilo druge, ja prohodala s 12 mj i odvikla se od pelena s 19, a on prohodao sa 17 i bio pelenaš do 2,5. Mislim da je do djeteta, ne do vrste pelena.
__________________
Strenght and honor!
Mirjana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:56   #5597
nije dozvoljeno reklamiranje fb grupa i takvi postovi se kartoniraju.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:02   #5598
Drage mamice, molim odgovor jer imam dilemu: ako se u maloj dobi beba povija u tetre, trebaju li one kopče, Snapy ili tako nešto? Za kasnije imam pp, no sjećam se da mi je mališa dok je još bio sitan u njima guzu imao kao balon pa bih sad prvo krenula s tetrama. Hvala!
__________________
Strenght and honor!
Mirjana33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 06:00   #5599
Trebaju. Imaš ih u Rodi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 13:31   #5600
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Trebaju. Imaš ih u Rodi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala! Idem si ih pogledati. Gledala sam malo po e-Bayu, vidim da se cijene razlikuju i da ima "lažnih", tj. kineskih kopči, i originalnih, ne znam koji im je općenito vijek trajanja, koliko treba za jednu bebu? I koje su vam tetre najbolje upijajuće?
__________________
Strenght and honor!
Mirjana33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.