Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2007., 15:26   #21
Novin problem su sapunice i domaća produkcija.

Obadvoje je OK, ali u umjerenim količinama. 3-4 sapunice je previše, barem na dvije bi bilo OK. Domaća produkcija je isto bezveze (Interijeri, Nova Lova, Cimer Fraj, Zuhra Light...), ali ima i dobrih emisija kao Dnevnik (i njemu trebaju velike promjene), Kod Ane, Istraga, Kontakt i Večernja škola. Sve ostale su tako-tako, ne bi mi bilo žao da se ukinu.

Sjetite se, kad ste bili orijentirani na strane emisije i serije, koju ste gledanost imali. I to još sa manjom pokrivenošću na teritoriju Hrvatske. Emitirali ste super filmove, serije i sapunice. I to je sve trajalo do negdje kraja 2003. i početka 2004., kad je krenula faza domaće produkcije i SSN talenata. Tad vam je program bio grozan. Malo ste se popravili dolaskom CME-a, ali današnji najveći problem su vam preloše sapunice i domaća produkcija.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:17   #22
Quote:
zepina kaže: Pogledaj post
Pa normalno da je program Nove Tv itekako bolji!!
Ajde ti meni reci što fali Novoj???
Nova ima samo dvi licence za strane emisije a sve ostalo su domaći vrhunski program i najnovije serije!!!
Dobro ja radije gledam Novu nego RTL, ali sa sapunicam ste stvarno pretjerali, i Cimer frai je jako loš i površan ovo ostalo je gledljivo.
Hakal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 16:35   #23
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Gledanost određenih emisija se ne ispituje odmah na prvom nastavku. Logično je da "Večera za 5" ima lošu gledanost kada je u tom terminu 9 mjeseci išla "Sudnica" koja je imala katastrofalnu gledanost. Ljudi još nisu niti saznali da je došlo nešto drugo na programu ... ista stvar je sa K.T.2 i vijestima, cijeli raspored na RTL-u se promijenio, a prava gledanost određenih emisija će se moći ispitati za cca 2-3 tjedna ....

Netko ovdje je spomenuo NOVU TV ... hahaha... ta televizija nikad nije imala bolju gledanost od RTL-a, budimo realni (by Kazo)

gledanost se koliko ja znam mjeri po emisijama, ne televizijama. nova tv je sigurno bolja televizija, sa boljim vijestima i nekoliko prilicno dobrih emisija (kontakt, istraga, cak ni epicentar i srida nisu losi, a njihovi rtl-ovski pandani su znatno losiji). jedino kaj valja je knjaz. najgledanije kaj rtl ima je mijenjam zenu , a to je trash totalni.
nadalje, sudnica na rtl uopce nije imala tako losu gledanost, odnosno imala je malo vecu od one na novoj (koja je bolja duplo) u usporedbi s tim kakvo je smece bila.
vecera za 5 ima losiju gledanost od k.t2 sto je cudno. ali eto, ukusi publike su nekada usitinu neshvatljivi.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 18:03   #24
Quote:
Hakal kaže: Pogledaj post
Dobro ja radije gledam Novu nego RTL, ali sa sapunicam ste stvarno pretjerali, i Cimer frai je jako loš i površan ovo ostalo je gledljivo.
s nove tv mi najavljuju da će najesen biti samo 2 sapunice.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 18:38   #25
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post


s nove tv mi najavljuju da će najesen biti samo 2 sapunice.
Ajde hvala Bogu.

Ali sto posto će staviti još domaćeg programa. Što je isto jedan veliki minus.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 19:13   #26
meni je rtl najbolji, nova tv je iskreno sranje,(nek se niko ne u vrijedi) nova i ma same sapunice i neke domače serije koje nisu bes nesto, ne kažem da je rtl bez mane i ma i on nekih svojih glupih emisija i serija(sudnica,kt2)
**girl** is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 19:16   #27
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post


s nove tv mi najavljuju da će najesen biti samo 2 sapunice.
e hvala bogu to je normalan broj još da je jedna od njih hr sapunica a druga kvalitetna strana i to je to. netko je spomenuo da nova ima samo dvije licencne emisije, e pa ja baš mislim da im treba još koja takva. jer onda se događaju stvari kao cimmer fraj (nema segmenta u kojem ta serija nije noćna mora-scenografija itd.). novoj su problem sapunice (koje će riješit) ali i ipak preduge reklame, često loši filmovi (ako ne uspoređujemo s rtl-om) te sranja koja rade s terminima cjelokupno. ja i dalje mislim da im treba jedan centralni veliki projekt-pa prije su imali i glazbenu produkciju!
p.s. ako žele imat domaću produkciju šta je u krajnjoj liniji normalno jer filmovi ne mogu biti udarni naslovi onda se treba iskeširat love koliko god treba i treba bit gotovo savršeno napravljeno. u jednom intervjuu sa svilanom spomenuo je da neki govore da je promocija bitnija od sadržaja (!!!)al da on misli da je omjer 50:50. pa šta će držat emisiju ako nema sadržaja- primjer je več škola u dosta slučajeva.
za jesensku shemu po meni mogu zadržat nmk, kviskoteku (u ranijem terminu-subotom možda), u sridu možda, istragu malo kasnije stavit i nad lipom+red carpet. to je to. nadam se da imaju ideja a mislim da i grafiku za najave reklama trebaju promijenit.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 20:24   #28
Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
e hvala bogu to je normalan broj još da je jedna od njih hr sapunica a druga kvalitetna strana i to je to. netko je spomenuo da nova ima samo dvije licencne emisije, e pa ja baš mislim da im treba još koja takva. jer onda se događaju stvari kao cimmer fraj (nema segmenta u kojem ta serija nije noćna mora-scenografija itd.). novoj su problem sapunice (koje će riješit) ali i ipak preduge reklame, često loši filmovi (ako ne uspoređujemo s rtl-om) te sranja koja rade s terminima cjelokupno. ja i dalje mislim da im treba jedan centralni veliki projekt-pa prije su imali i glazbenu produkciju!
p.s. ako žele imat domaću produkciju šta je u krajnjoj liniji normalno jer filmovi ne mogu biti udarni naslovi onda se treba iskeširat love koliko god treba i treba bit gotovo savršeno napravljeno. u jednom intervjuu sa svilanom spomenuo je da neki govore da je promocija bitnija od sadržaja (!!!)al da on misli da je omjer 50:50. pa šta će držat emisiju ako nema sadržaja- primjer je več škola u dosta slučajeva.
za jesensku shemu po meni mogu zadržat nmk, kviskoteku (u ranijem terminu-subotom možda), u sridu možda, istragu malo kasnije stavit i nad lipom+red carpet. to je to. nadam se da imaju ideja a mislim da i grafiku za najave reklama trebaju promijenit.
Ne slažem se s tobom. Već su imali Hrvatski Idol 2 koji im nitko nije gledao. Nitko ne zna ime pobjednika. Eh da, ima i ona Žena iz snova.

Licencni show im uopće ne treba, jer je ljudima već dosta toga (Big Brother ima nove sezone, i to je jedan format, Ples sa zvijezdama i Zvijezde pjevaju)

RTL ima OK filmove, nekad bolje nego na Novoj, ali HTV ima najbolje.

U jesenskoj shemi se treba napraviti "od svega pomalo" shema. Malo zabave, malo sporta, malo serija, malo filmova, malo domaće produkcije. Najesen treba izbaciti Cimer Fraj, Zuhra Light, Novu lovu, Interijere, Novac, Sudnicu i Navigator. Malcolma, Lude sedamdesete, South Park, Willa & Grace, Roswell, Izgubljene, Dva metra pod zemljom i Dharmu i Grega natrag.

I Vijesti skratiti na pola sata. I to bi bilo to.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:40   #29
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s tobom. Već su imali Hrvatski Idol 2 koji im nitko nije gledao. Nitko ne zna ime pobjednika. Eh da, ima i ona Žena iz snova.

Licencni show im uopće ne treba, jer je ljudima već dosta toga (Big Brother ima nove sezone, i to je jedan format, Ples sa zvijezdama i Zvijezde pjevaju)

RTL ima OK filmove, nekad bolje nego na Novoj, ali HTV ima najbolje.

U jesenskoj shemi se treba napraviti "od svega pomalo" shema. Malo zabave, malo sporta, malo serija, malo filmova, malo domaće produkcije. Najesen treba izbaciti Cimer Fraj, Zuhra Light, Novu lovu, Interijere, Novac, Sudnicu i Navigator. Malcolma, Lude sedamdesete, South Park, Willa & Grace, Roswell, Izgubljene, Dva metra pod zemljom i Dharmu i Grega natrag.

I Vijesti skratiti na pola sata. I to bi bilo to.
zuhra light showa,cimmer fraja gotovo pa sigurno najesen neće biti. interijeri će se prikazivati onoliko dugo koliko bude bila dobra gledanost(isto tak vrijedi za navigator i novac). nova lova se možda i ukine(to je bila ionak emisija koja je trebala nekim dijelom novu tv izvuć iz minusa). sudnica će se najvjerojatnije ukinuti,a zamijenit će ju neka druga emisija. od nabrojenih serija gotovo sigurno se vraćaju will i grace,izgubljeni,dva metra pod zemljom.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:44   #30
..pa nismo se negdje složili da Studio i nije baš neki relevantni i pouzdani pokazatelj gledanosti
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:50   #31
al je sudnica tako lose gledana?
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 22:28   #32
..valjdaje dopi****a ljudima...a imaš i na RTL - u isto to, tak' da...ništa čudno...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 22:53   #33
Quote:
ANDY_1212 kaže: Pogledaj post
zuhra light showa,cimmer fraja gotovo pa sigurno najesen neće biti. interijeri će se prikazivati onoliko dugo koliko bude bila dobra gledanost(isto tak vrijedi za navigator i novac). nova lova se možda i ukine(to je bila ionak emisija koja je trebala nekim dijelom novu tv izvuć iz minusa). sudnica će se najvjerojatnije ukinuti,a zamijenit će ju neka druga emisija. od nabrojenih serija gotovo sigurno se vraćaju will i grace,izgubljeni,dva metra pod zemljom.
A zašto na Novoj ne žele otkupiti Malcolma, South Park i Lude sedamdesete kad su im donosili izvrsnu gledanost. Evo sami vidite da ljudi to žele. Ako ste mogli Cosbyja, možete i ovo.

Kao jedne od boljih emisija izdvajam Kod Ane, U sridu, Istragu i Kontakt te Večernju školu.

Ovim serijama što će se nastaviti dajte bolji termin i vrhunska gledanost zagarantirana.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:06   #34
Quote:
Cheza kaže: Pogledaj post
Ma kako se to dogodilo?Da najbolja televizija na kugli zemaljskoj ima tako malu gledanost? Ha, ha, ha.A kaj smo mogli očekivat od rtl.Drek od televizije. Reprize već j..u u mozak.A i pobrat će i svaku glupost kaj neko snimi na hrvatski.Kao Krim team....To samo moja čorava baka gleda....
I to valjda zato sto gospodja baka ne moze vidjeti ono troje genijalaca, nego samo cuti, a i to je previse !
__________________
Mediji su desna ruka anarhije !
Temporary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 11:35   #35
Mislim da bi bilo puno bolje kad bi "KT2" i "Večera za pet" zamjenili termin! Bila bi puno veća gledanost "večere"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:04   #36
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Ajde hvala Bogu.

Ali sto posto će staviti još domaćeg programa. Što je isto jedan veliki minus.
Gle domaća produkcija mora biti od nekih 20% na programu tako nalaže zakon o televiziji, stoga neće se smanjiti, ali trebali bi se malo potruditi očito možemo i mi nešto napraviti dobro, npr. Bitange i princeze i Odmori, zaslužio si. Ono što bi ja pokrenuo, to su kriminalističke serije, ali ne ništa tipa kt2 nego kvalitetne serije sa dobrim i zanimljivim scenarijem i dobrim glumcima. Mislim da bi se AVA mogla malo potruditi i uložiti novac u neki dobar i kvalitetan projekt, a ne da samo izbacuju besmislene i jeftine sapunice. I ne mislim na Balkan inc. jer je toga je stvarno dosta da su u hrvatskoj sve vrti oko kurvi droge i ostalih sranja. Mislim na nešto pametnije što te tjera da malo uključiš mozak kad gledaš.
Hakal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 14:17   #37
Kako sam saznao na jesen će preko dana ići jedna do dvije dnevne emisije zato će biti samo dvije sapunice
Nadam se da će sa tim pobljšati popodnevni program
zepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 14:25   #38
Ma RTL je ionako katastrofa sam po sebi, sa jednom serijom koja valja i pristojnim filmom jedanput mjesečno (ako i to). Još kad najavljuju filmove ŽNJ produkcije: Onaj lik sa dubokim glasom, kad kaže BLOCKBUSTERRRRRRRRR. SAMO NA RTL-u.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:34   #39
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Onaj lik sa dubokim glasom, kad kaže BLOCKBUSTERRRRRRRRR. SAMO NA RTL-u.
onaj lik bi trebao biti onaj debeli iz bolesne breće
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:25   #40
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s tobom. Već su imali Hrvatski Idol 2 koji im nitko nije gledao. Nitko ne zna ime pobjednika. Eh da, ima i ona Žena iz snova.

Licencni show im uopće ne treba, jer je ljudima već dosta toga (Big Brother ima nove sezone, i to je jedan format, Ples sa zvijezdama i Zvijezde pjevaju)

RTL ima OK filmove, nekad bolje nego na Novoj, ali HTV ima najbolje.

U jesenskoj shemi se treba napraviti "od svega pomalo" shema. Malo zabave, malo sporta, malo serija, malo filmova, malo domaće produkcije. Najesen treba izbaciti Cimer Fraj, Zuhra Light, Novu lovu, Interijere, Novac, Sudnicu i Navigator. Malcolma, Lude sedamdesete, South Park, Willa & Grace, Roswell, Izgubljene, Dva metra pod zemljom i Dharmu i Grega natrag.

I Vijesti skratiti na pola sata. I to bi bilo to.
ma dobro idol i žena iz snova, to je van konkurencije. samo mislim da bi jedan dan trebala biti emisija uživo poput plesa ili pjevanja, možda neki reality. ne moraju biti licence, ako su sposobni sami smislit nešto dobro.
po meni sve serije koje si nabrojao mogu ić samo ne mogu naravno "sve" u prime time, al bolje ikad (popodne možda) nego nikad.
opće mišljenje je kako rtl ima dobre filmove. po meni niš posebno, naravno ima i dobrih ali neki su totalno smeće (blokbaster najave)...
nova bi trebala otvorit dva dobra termina tjedno rezervirane za najbolje filmove a druge ni ne moraju prikazivat. nadam se da imaju ugovor sa blitz-om.
interijreri su ok za poopodne. fali im uglavnom zabave (ne humora, zabave)nadam se da će to dodat za jesen-imaju toliko mogućnosti.
a za dnevnik mislim da je donekle ok iako bi bilo bolje da je na pol sata. dakle, ok je al ih strašno jebe onaj dio sa vremenskom prognozom oko 19.50...

p.s. nadam se da čitaju s nove, kolko će inspiracije sada imati...
i još jednom nek pozovu malo kolege sa slovačke sestre markize i popričaju malo o programu-slični smo narodi, sličan ukus
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.