Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2007., 09:07   #21
Meni je Saturn u 11. kući. Period povratka, te bivanja u 12. kući mi se manifestiralo kao "čišćenje" od "ne pravih prijateljstava".
Svi oni koji su nestali u tom razdoblju, pokazali su se prijatelji na neko razdoblje.
Svi oni koji su ostali, su prijatelji za cijeli život!
Sad mi je Saturn na ASC, i čini mi se da krojim jedno totalno novo razdoblje u životu. Puno zrelije i puno dublje... Dosta je bilo zahebancije!!!
Nije lako, ali upečatljivo..
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 01:26   #22
Šta se može događati kad je Saturn na MC (mislim na tranzit Satruna)? I kad prelazi 10. kuću?
Hvala unaprijed onima koji znaju!
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 19:15   #23
tiare, znači da ćeš morati uložiti puno truda da bi uspjela u poslu, možda bi čak i trebala biti promaknuta ili tako nešto, ali konačni ishod zavisi od aspekata-ako su loši više ćeš se namučiti i možda će rezultat biti manji od onoga što očekuješ. Uglavnom, zaokupljenost karijerom i pojačana ambicija na tom polju.
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:31   #24
što znači kad je saturn u osmoj kući u vodenjaku ,u
Jupiter Quincunx Saturn
Mars Trine Saturn

Zadnje uređivanje Dorée : 11.11.2007. at 13:03.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 06:56   #25
Saturn mi trenutno opozicionira Mjesec u 7-moj... Šta mislite o tome?
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:38   #26
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Saturn mi trenutno opozicionira Mjesec u 7-moj... Šta mislite o tome?
Upravo tvoj potpis na dnu tvog posta lijepo opisuje saturnov tranzit na mjesec u 7. Ovo je vrijeme kada moraš prihvatit veću odgovornost prema sebi, bez obzira koliko to bolno bilo za ljude oko tebe. Zbog mjeseca u 7. nesvjesno možeš zanemarit sebe i svoje potrebe jer mjesec u 7.ima potrebu da se brine o svem i svakom, a zbog te brige za druge često zanemaruješ sebe. Zato je saturnova opozicija nužna da shvatiš da moraš imat granicu kad je u pitanju briga za druge i briga za sebe.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 20:46   #27
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Upravo tvoj potpis na dnu tvog posta lijepo opisuje saturnov tranzit na mjesec u 7. Ovo je vrijeme kada moraš prihvatit veću odgovornost prema sebi, bez obzira koliko to bolno bilo za ljude oko tebe. Zbog mjeseca u 7. nesvjesno možeš zanemarit sebe i svoje potrebe jer mjesec u 7.ima potrebu da se brine o svem i svakom, a zbog te brige za druge često zanemaruješ sebe. Zato je saturnova opozicija nužna da shvatiš da moraš imat granicu kad je u pitanju briga za druge i briga za sebe.
Saturn u Djevici nas sve uči marljivosti, skromnosti, pedanteriji.. to ne odgovara Ribama jer su one sklone haosu i neredu, emotivnom a i fizičkom.
Nadam se da će meni ova opozicija srediti Mjesec u Ribama, kao što kažeš.
Saturn u Djevici u tranzitu kroz 1 me pomalo podsjeća na marljivog radnika koji radi sam, dok Mjesec u Ribama u 7 je sušta suprotnost.
Hm.. potpis sam baš stavila malo poslije početka tranzita..
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 00:19   #28
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Većina tvojih poslovnih kuća aspektirana je Saturnom, što govori o problematičnoj poslovnoj situaciji do perioda oko 30-te, pa taj period treba izdržat ....
mene zanima taj saturnov ciklus....kolko sam uspjela skužit traje oko 28 godina? zašto je on važan i kako utječe na kuće i planete? budući da je sad u djevici uskoro će mi doć na natalni saturn (U 10. kući) pa me zanima kako će se to odraziti prije svega na posao ali i ostale aspekte..

Zadnje uređivanje mush mushi : 24.01.2008. at 01:02.
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:55   #29
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
mene zanima taj saturnov ciklus....kolko sam uspjela skužit traje oko 28 godina? zašto je on važan i kako utječe na kuće i planete? budući da je sad u djevici uskoro će mi doć na natalni saturn (U 10. kući) pa me zanima kako će se to odraziti prije svega na posao ali i ostale aspekte..
Saturnov ciklus ili povratak označava vrijeme potrebno da tranzitni Saturn dođe na mjesto natalnog Saturna i treba mu od 28 do 30 god. Dakle prvi saturnov ciklus traje do otprilike 30-te a drugi od 30-te do 60-te god. života. Arroyo u svojoj knjizi Astrologija, karma i transformacija je to opisao ovako:
'...prvi saturnov ciklus se temelji na reakciji na prošle uvjetovanosti, karmu, roditeljske utjecaje i društvenu stegu. Za tog razdoblja u životu pojedinac je redovito postaje svjestan toga tko i što zapravo jest u temeljnim stvarima. No tada, s prvim saturnovim povratkom, često izgleda kao da se stara sumnja ispraznila, te da su mnogi karmički obrasci i obaveze odjednom maknuti...
...Osjećaj ograničenja izrasta iz činjenice kako pojedinac u većoj mjeri no do tada postaje svjestan toga što sudbina jest, te prema tome, što nadalje mora raditi. Tu više nema prividno beskrajnih mogućnosti i alternativa; sada znate da ste svoje eksperimente obavili i da ste proživjeli svoje mladenačke iluzije, ali da od sada nadalje morate raditi na ispunjavanju svoje uloge u širokoj drami, sve ako i nemate pojam o tome kako vam je uloga što je igrate uopće dodijeljena.
Vaša odgovornost prema sebi i prema drugima sada se vidi oštrom jasnoćom, a poneka od njih možda se osjeća kao teška i sputavajuća. No istodobno možete doživjeti i duboku unutarnju slobodu koja proizlazi iz shvaćanja da više niste vezani starim obavezama, strahovima i unutarnjim ograničenjima....
...Ako pripadate onoj vrsti osoba koje su za vrijeme mladosti čekale trenutak u kojem će doista naći sebe i početi se izražavati sa sigurnošću i naglašenim utjecajem, čekanje je prošlo. Sada je vrijeme za akciju, za rad i život u sadašnjosti s prihvaćanjem sudbine i radosti u znanju da vam je put sada jasan.
...Saturnova natalna kuća i kuća kojom Saturn vlada, redovito su područja života koja su nadalje definirana produbljenim razumijevanjem. Tu se redovito javljaju zamjetne promjene....'

Što se tiče Saturna na Saturnu u 10.kući, označava period velikih promjena po pitanju tvojih ambicija ili karijere. Nakon saturnovog prolaska slijedi ti stabilizacija poslovnog dijela života, pod uvjetom da znaš šta hoćeš i kuda se usmjerit.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 20:07   #30
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
...Saturnova natalna kuća i kuća kojom Saturn vlada, redovito su područja života koja su nadalje definirana produbljenim razumijevanjem. Tu se redovito javljaju zamjetne promjene....'

Što se tiče Saturna na Saturnu u 10.kući, označava period velikih promjena po pitanju tvojih ambicija ili karijere. Nakon saturnovog prolaska slijedi ti stabilizacija poslovnog dijela života, pod uvjetom da znaš šta hoćeš i kuda se usmjerit.

zahvaljujem na odgovoru ali u tome i je problem što ja ne znam, tj. nije mi baš sjelo kuda se usmjerit
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 14:43   #31
Da li bi mogle da napišete nešto o saturnu u 12. polju?
Već sam napisao na temi o umetnutim kućama, znakovima i planetama da mi je 12. polje umetnuto, a u njemu su mi mars i saturn. Također, za razliku od onoga što sam čitao da se energije umetnutih planeta teže ispoljavaju, ja ovog svog saturna dosta dobro osjećam kroz kostobolju, osjetljive desni potrebu za samoćom, povremene tjeskobe i nepovjerenje prema ljudima, uz neizostavni dašak mizantropije.
Volio bih znati nešto više o njemu i kako ga iskoristiti u svoju korist, a ne protiv sebe?
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 06:58   #32
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
Da li bi mogle da napišete nešto o saturnu u 12. polju?
Već sam napisao na temi o umetnutim kućama, znakovima i planetama da mi je 12. polje umetnuto, a u njemu su mi mars i saturn. Također, za razliku od onoga što sam čitao da se energije umetnutih planeta teže ispoljavaju, ja ovog svog saturna dosta dobro osjećam kroz kostobolju, osjetljive desni potrebu za samoćom, povremene tjeskobe i nepovjerenje prema ljudima, uz neizostavni dašak mizantropije.
Volio bih znati nešto više o njemu i kako ga iskoristiti u svoju korist, a ne protiv sebe?
Da bih ti što točnije odgovorio na ovo pitanje napiši mi u kojem se Saturn nalazi znaku, gdje vlada(u kojim kućama su Jarac i Vodenjak), i koje aspekte prima od ostalih planeta(i iz kojih kuća)?
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 10:24   #33
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Da bih ti što točnije odgovorio na ovo pitanje napiši mi u kojem se Saturn nalazi znaku, gdje vlada(u kojim kućama su Jarac i Vodenjak), i koje aspekte prima od ostalih planeta(i iz kojih kuća)?
Kao prvo, hvala ti, prijatelju, na dobroj volji!
Kao drugo, Saturn se nalazi u Škorpiji, vlada 2. (Jarac) i 3. (Vodenjak) kućom.
U kvadratu je s Mjesecom (3. kuća) i Venerom (3. kuća), a u konjukciji s Marsom (12. kuća).
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:17   #34
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
Kao prvo, hvala ti, prijatelju, na dobroj volji!
Kao drugo, Saturn se nalazi u Škorpiji, vlada 2. (Jarac) i 3. (Vodenjak) kućom.
U kvadratu je s Mjesecom (3. kuća) i Venerom (3. kuća), a u konjukciji s Marsom (12. kuća).
Saturn je planet rada,ograničenja i discipline. Također,askeze,odricanja i strahova. Tamo gdje je Saturn je teško, ali i treba da je teško, jer kad ga jednom savladamo onda smo majstori u tom polju života. Druga je stvar što nam se baš i ne da suočavati sa njim, jer to nije ni najmanje zabavno, a prije Saturnovog ciklusa(29g.) nije ni potrebno jer ga tek tu možemo potpuno savladati(a možemo i još odgoditi). 12.kuća je sama po sebi skrivena i ograničena, to je polje usamljenosti,odbačenosti,bolesti,zatvora,ludnice, ali i inspiracije,intuicije,višeg ja. Saturnov položaj u 12.kući najteži je položaj Saturna. Moraš naučiti biti sam sa sobom, moraš se povremeno potpuno izolirati od vanjskog svijeta, moraš psihički raditi na onome što te jako muči, doslovce se moraš sakriti od svih da bi se osjećao dobro i skupio energije za dalje. Ali do Saturnovog ciklusa(29.g.) postoji i strah od svega toga, pa se to ništa ne radi ili tek povremeno kad je jako teško. Zbog konjukcije sa Marsom ta se energija povećava, pa si prisiljen raditi na sebi, ili ćeš za prvu ruku naći nekog astrologa ili psihologa, ako se još nisi spreman sa time suočiti. Kvadrati na Mjesec i Veneru još to otežavaju, jer kad god se posvetiš radu na sebi i ozbiljnom učenju, još se i loše ili prestrašeno osjećaš. Ako si prošao 29.godina,onda bi trebalo biti nešto lakše. To što je Saturn vladar 2 i 3 kuće znači da si i u tim poljima ograničen dio života(29.g.) ali kasnije kao i u 12.kući tu možeš postati najuspješniji! Komunikacija sa najbližom okolinom će se poboljšati a možda i novčana situacija kroz dubok i predan rad na sebi. Sa Saturnom u 12.kući(najtežoj) pozvan si da sam otkrivaš i rješavaš razloge svojih neuspjeha, što je jako teško, ali ako uspiješ i istraješ u tome i nagrada je najveća što može biti: Potpuna spoznaja svega što te muči, i sredstva kako se nositi sa tim! Sretno!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:18   #35
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Saturnov položaj u 12.kući najteži je položaj Saturna. Moraš naučiti biti sam sa sobom, moraš se povremeno potpuno izolirati od vanjskog svijeta, moraš psihički raditi na onome što te jako muči, doslovce se moraš sakriti od svih da bi se osjećao dobro i skupio energije za dalje.
najbolje se i osjećam kada sam sam. ono što sam ja shvatio kao problem u vezi saturna u 12. polju jest to da je u redu biti sam, ali do određene granice.
ja sam prešao tu granicu.
potpuno se izolirati od svijeta i živjeti konstantno u svome svijetu kojeg ljubomorno čuvam od ostatka svijeta - e to je već druga priča, to je problem!!! ja znam biti sam sa sobom, to je najbolje što znam, ali mislim da bi saturnova lekcija u 12. polju trebala biti pronaći zajednički jezik s ostatkom svijeta, biti prožet tim svijetom, a ne vječno lutati u vlastitim svjetovima i samo na duhovnoj razini biti dio kozmosa.
kad se javi neki problem, ako me nešto muči u odnosu s nekom osobom, moja klasična izreka je: "ne brini, to je moj problem i to moram riješiti sam sa sobom."
eto, tu leži taj saturnovski problem. mislim da se tu skriva i kvadrat saturna i mjeseca jer ne dopuštam da mi itko pomogne. radije ću slušati nego pričati, a i osjećam da sve kužim...sve dubine boli i sreće koje jedan čovjek može doživjeti, osjećam da sam već doživio (saturn u toj fuckin 12.) i kada mi se netko jada, to je za mene već proživljena i 1000.puta prožvakana priča. s druge strane, boli koje mene muče, drugi ljudi ne razumiju, a pričati radi pričanja - to nije moj stil. ja sve razumijem, ali mene nitko baš ne kuži.
mislim, što reći?
dok s jedne strane tako savršeno funkcioniram, s druge strane, osjećam da moram naći način za izražavanje tog saturna jer će me potpuno otjerati u izolaciju. s jedne strane osjećam da bi najjednostavnije bilo otići u manastir i kontemplirati ali s druge strane spoznaja da je to najlakši način rješavanja problema, od toga me odbija. moja je dužnost nešto drugo...
konjukcija saturna i marsa je još jedna zanimljiva stvar...
podržavaju savršeno jedan drugog. volja i želja kojima pristupam bilo kojem projektu/poslu/odnosu toliko su neslomljive da ponekad djelujem zastrašujuće.
koju bih lekciju tu trebao naučiti? možda da ne moram baš sve sam napraviti? da mogu dopustiti ljudima da mi pomognu bez obzira što sumnjam u njihove sposobnosti.
opet...što reći? manje više teoretski mi je sve jasno, ali osjećam da se taj saturn očajnički želi izraziti, a ja ne znam naći medij koji bi mu najbolje odgovarao.
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Sa Saturnom u 12.kući(najtežoj) pozvan si da sam otkrivaš i rješavaš razloge svojih neuspjeha, što je jako teško, ali ako uspiješ i istraješ u tome i nagrada je najveća što može biti: Potpuna spoznaja svega što te muči, i sredstva kako se nositi sa tim! Sretno!
Hvala ti i na postu, i na trudu i na dobrim željama.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 15:54   #36
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Saturn je planet rada,ograničenja i discipline. Također,askeze,odricanja i strahova. Tamo gdje je Saturn je teško, ali i treba da je teško, jer kad ga jednom savladamo onda smo majstori u tom polju života ...
jako mi se svidjelo ovo objašnjenje pa sam te htjela zamoliti ako imaš vremena i volje objasniti moj Saturn u 10. kući koji je u Djevici, a inače je vladar 3. i 4. kuće, od aspekata imam 60 sa Suncem, 90 sa Mjesecom (2.), Marsom (7.kuća) i Neptunom (2. kuća)...znači dosta teških aspekata

bliži mi se 29. rođendan pa me zanima šta mi preporučaš prema ovakvom položaju Saturna?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:25   #37
Moja baba je imala Saturn u 12. polju pa sam je još kao klinka par puta skužila kako se u samoći i tišini sobe mlati koprivama po leđima i cijelom tijelu. Kao dobro za cirkulaciju, ali nekako se kužilo da to nije samo to.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:39   #38
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Saturn je planet rada,ograničenja i discipline. Također,askeze,odricanja i strahova. Tamo gdje je Saturn je teško, ali i treba da je teško, jer kad ga jednom savladamo onda smo majstori u tom polju života. kako se nositi sa...
šta ti je čovječe?
treba da nam bude lijepo i lako u životu a ne da se opterećujemo i mučimo.


__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:42   #39
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
jako mi se svidjelo ovo objašnjenje pa sam te htjela zamoliti ako imaš vremena i volje objasniti moj Saturn u 10. kući koji je u Djevici, a inače je vladar 3. i 4. kuće, od aspekata imam 60 sa Suncem, 90 sa Mjesecom (2.), Marsom (7.kuća) i Neptunom (2. kuća)...znači dosta teških aspekata

bliži mi se 29. rođendan pa me zanima šta mi preporučaš prema ovakvom položaju Saturna?
saturn ti je upravo sada iznad tvoga natalnog saturna i to znači drastične preinake i duboka razmatranja sa efektom u pogledu posla. dakle- pametne i mudre odluke i velike promjene u vidu zrelih poteza.
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:12   #40


evo, da i ja raskrinkam svog saturnčeka...

nalazi se u 1. kući, u djevici ... u sextilu je s uranom ( škorpion, 3. kuća) i s ascendentom (djevica)
... jarac vlada 5. kućom, a vodenjak 6.

...iz svega pročitanog čini mi se da saturn u 1. kući prekaljuje i čini nas jačim ... nakon naravno goleme količine tlačenja ..

enivej, ak ima neko volje da mi malo pojasni.. ... il da bolje ništ ni ne pitam
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.