Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 19:27   #221
Događaj se zbio u ljeto 1908. godine, bilo je više očevidaca eksplozije i stabla nisu padala polomljena od leda u svim pravcima, već su pala cijela kao snoplje u smjeru od epicentra ka rubu udarnog vala.

Po svemu viđenom nepoznati objekat je eksplodirao u zraku.

memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:07   #222
Tesla je nešto prije te eksplozije iz knjižnice uzeo zemljovid Sibira. ( gledao u dokumentarcu )
Kugla visokonabijene plazme koja se spustila u niže slojeve atmosfere i zagrijala okolni zrak na desetine miliona stupnjeva, poput H bombe, Tesla je prvi u povijesti shvatio da su visoki slojevi atmosfere pogodni za prijenos energije, i dokazao tim eksperimentom, naravno nije se hvalio što je sravnio Sibir.

Razvio je najčišće i najučinkovitije oružije kakvo nitko nema ni danas, njegove izjave da može prepoloviti svijet nisu bile pretjerane.

A možda su svemirci.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:38   #223
Ajde dobro je, veća je fora mistifikacija nego da se radi o sasvim pritodnoj pojavi.I u Sloveniji je ležalo sve drveće koje je bilo u šumama u istom smjeru.Odi autoputom Ljubljana-Razdrto,još i dana danas se vide posljedice,a drva tamo imaju za loženje bar za slijedećih 10 godina. U Sibiru su stabla tanka i visoka a šume guste, i kad počne padat u jednu stranu, pada sve živo dokraja, jer i ne može padat u suprotnim smjerovima pošto je šuma gusta. Po Sloveniji je bilo naslagano sve jedno na drugo i nevjerojatno je podsjećalo na Sibir gdje leda bar ne nedostaje. Ma isti je to slučaj, tj.uzrok, da je u Sloveniji kojim slučajem onakva šuma ko u Sibiru, prizor bi bio potpuno identičan. Ko "Titanik" i "Britanik". Egal.
https://youtu.be/qj4CZOPXWBo
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:44   #224
Nisam znao da ljeti smrzavaju šume, a i na tvom videu ne vidim ništa slično slikama iz šuma oko Tunguske.

Ledene kiše su se dogodile i u nas, pa opet nisam vidio nikakvu sličnost.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:12   #225
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Nisam znao da ljeti smrzavaju šume, a i na tvom videu ne vidim ništa slično slikama iz šuma oko Tunguske.

Ledene kiše su se dogodile i u nas, pa opet nisam vidio nikakvu sličnost.
Ljeto u Sibiru? Ma ima na tubeu slika koje sam ja vidio vlastitim očima i odmah reko sam sebi - uuuu,jebote pa ovo isto ko Tunguska katastrofa. Vjeruj mi nije to nikakva puka ledena kiša bila, nego prava katastrofa. Pakao. Jedva sam živu glavu izvukao iz toga, a bio na autoputu gdje nemaš kud - stabla su padala na sve strane....ma moraću naći još snimaka, šteta što nisam i sam snimio, ali tad sam se borio za goli život....A svašta ljudi, svašta katastrofa...i svašta mene jadnoga i bedastog...
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:24   #226
Evo sad polako nalazim snimke - iako su ove iz Italije - zamisli od negdje Grosuplja pa sve do Udina pa i Dalje - svo drveće je ležalo i potrgano - tako da faktički na tom velikom prostoru nije niti jedno cijelo drvo ostalo. A šta da je tu bila onakva Sibirska šuma?

https://youtu.be/BI2qa7wm1xw -ledeni pakao
https://youtu.be/LXIhgW8qvE8 -posljedice nakon ledenog pakla-ko da je prasnula hidrogenska bomba.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:28   #227
bonecrusher imaj na umu da je na Sibiru u "epicentru" krater, tako da se svakako radi o eksploziji ili trenutnom oslobadjanju velike energije, npr radi udarca nekog teśkog tijela velikom brzinom.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:19   #228
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
bonecrusher imaj na umu da je na Sibiru u "epicentru" krater, tako da se svakako radi o eksploziji ili trenutnom oslobadjanju velike energije, npr radi udarca nekog teśkog tijela velikom brzinom.
Malo sam gledao o tome na tv ali nisam znao za nikakav krater jer ustvari dosta je ljudi tamo nešto tražilo, a nisu našli ništa konkretno i zato je to još uvijek misterija i još uvijek se tamo nešto traži....već sam i zaboravio detalje pa ću malo proguglati da vidim pa se javim. Samo ipak znam jednu stvar - da nitko ne zna zašto to drveće leži tamo....
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:53   #229
Zato śto ne stoji?

Pa oborilo ih je ono śto je prouzrokovalo spomenuti krater.

Możda pad meteroita, pad NLO/UFO, proba nekog orużja bića koji navodno żive ispod zemlje ili mora, ili pitaj dragog Boga śta drugo
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:06   #230

SLOVENIJA 2014.



TUNGUSKA 1908.

IPAK MIRIŠI MALO, NIJE DA NE MIRIŠI PO TUNGUZIJI....
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:11   #231
Śta se sugerira Teslom?
Da je on (neki njegov izum) bio umjeśan u Sibirsku eksploziju?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:16   #232
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Zato śto ne stoji?

Pa oborilo ih je ono śto je prouzrokovalo spomenuti krater.

Możda pad meteroita, pad NLO/UFO, proba nekog orużja bića koji navodno żive ispod zemlje ili mora, ili pitaj dragog Boga śta drugo
Da, BIĆE SVE osim onog što je poobaralo stabla u Sloveniji.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:26   #233
U jednu ruku i u Poljskoj je slićan prizor poslije nedavne oluje:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...zu,764148.html
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:29   #234
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Śta se sugerira Teslom?
Da je on (neki njegov izum) bio umjeśan u Sibirsku eksploziju?
Da, da je navodno u pitanju bio posljednji Teslin eksperiment jačine 2000 atomskih bombi bačenih na Hirošimu a radi se o električnom pražnjenj 10.000 ampera. To je impuls, a napon, koji on dobija dostiže 100 miliona volti.Nema nićega gdje netko ne ugura i Teslu. I kod Titanica i kod Mjeseca i svugdje.

Ali nikada nije pronađen nikakav udarni krater, a naučnici su počeli istraživati to područje tek 20 godina nakon eksplozije.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:30   #235
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ljeto u Sibiru?

/cut
Pa zašto diskutiraš, ako ne znaš barem neke osnove oko tog događaja.

I da, ljeto postoji u Sibiru.

Ta zadnja slika je iz 1929. godine, a ovako je izgledalo 1927.



Trebalo im je 20 godina za poslat prvu znanstvenu ekspediciju, koja je snimila prve slike.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:31   #236
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Da, BIĆE SVE osim onog što je poobaralo stabla u Sloveniji.
I kod nas je bilo, po zimi ledena kiša u Gorskome kotaru, dan danas se vide poslijedice mnogih polomljenih stabala, lomila su se od težine leda.
No problem sa Tunguskom, je što je krater i tzv. brisani prostor u samome centru, što govori da se radilo o nećemu.... veliki buuum...valjda.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:36   #237
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Da, da je navodno u pitanju bio posljednji Teslin eksperiment jačine 2000 atomskih bombi bačenih na Hirošimu a radi se o električnom pražnjenj 10.000 ampera. To je impuls, a napon, koji on dobija dostiže 100 miliona volti.Nema nićega gdje netko ne ugura i Teslu. I kod Titanica i kod Mjeseca i svugdje.

Ali nikada nije pronađen nikakav udarni krater, a naučnici su počeli istraživati to područje tek 20 godina nakon eksplozije.
A pomoću ćega je trebalo uslijediti to prażnjenje i kako to da u Rusiji?
Dakle daleko od USA, gdje je bio Tesla a i kako bi ćak u Rusiju "prokrijumćarili" taj izvor (uredjaj?) tog prażnjenja?

Valjda se ne misli da je mogao poslati neku podosta dugu ili kuglastu munju, koju je proizveo neki njegov izum?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:36   #238
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
U jednu ruku i u Poljskoj je slićan prizor poslije nedavne oluje:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...zu,764148.html
E ovo je super - kak si to našao? Eto vidiš da se nađe još primjera "Tunguskih katastrofa". Šta je pak porušilo ta stabla?
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:44   #239
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
I kod nas je bilo, po zimi ledena kiša u Gorskome kotaru, dan danas se vide poslijedice mnogih polomljenih stabala, lomila su se od težine leda.
No problem sa Tunguskom, je što je krater i tzv. brisani prostor u samome centru, što govori da se radilo o nećemu.... veliki buuum...valjda.
Jedno je sigurno:
To je moralo biti djelo muśkog, jer żenska bi napravila "ne buuuum!!!"
Bok Begemotica, sto ljeti je proślo, jel da?

Taj krater smatram da je najbitniji u prići, jer on dokazuje udarac/eksploziju nećega, od ćega je poleglo drveće.

Dapaće on negira, da je nesto moglo eksplodirati u zraku, jer krater ne bi postojao ili bi bio możda śiri i plići -ovisi koliko visoko iznad zemlje bi to neśto moralo eksplodirati.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:44   #240
Malo gledam slike no ne.mogu naći neku koja bi pokazala smjer padanja stabala.
Ako je taj smjer od centra prema van, svih stabala, onda je morao biti neki ....katakatabuuuum....

Dok sa druge strane, stabla koja su padala pod težinom ledene kiše koja se ledila na granama u debelom sloju, padala su na.onu stranu na koju su bila prirodno nagnuta.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.