Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2008., 14:15   #81
Odličan tekst, Fish!

Svakako si mi razjasnila nešto oko čega lomim glavu nedeljama. Bilo je stvarno očigledno ali nisam shvatila zašto su neke osobe koje znam krajnje površne. Konstantno sam optuživala izraženog Merkura, ali sam viđala i primerke koji nisu površni, a Merkur im je istaknut. Jeste bilo logično da se setim Saturna (ali nisam se setila, jelte) i da neko ko ga nema istaknutog se često bavi stvarima koje ne mogu da izdrže probu vremena, ili pak sami nisu spremni da ulože vreme u nešto. Tačno - to je to, bez strukture (Sa) i uloženog vremena (Sa), nema dubine (Pl) i istinskog zadovoljenja i regeneracije (Pl).

Ako mogu nešto da pridodam - nikad nisam čula da je neko rekao za sebe da je površan, nego uvek za to optužujemo druge. Ja to zovem ''efektom trigona Merkura i Neptuna'' .

Čini mi se da su Venerini tipovi često površni jer je Venera sva onako raskalašna i pasivna, nesklona dubljem zalaganju. Nije da ne može da prodre u suštinu (može, čim je u Vagi egzaltiran Saturn), ali je često previše lenja.
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 14:36   #82
evo bas lijenost ja sam mislila da sam lijena ali nisam nasla neke velike pokazatelje u svojoj karti,dobro osim tog mjeseca kvadrat jupiter,koji ne mari puno za se,a da pa na tom polju i jesam lijena.ima perioda kad to postane degutantno a ima perioda kad to nestane
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 12:21   #83
MOje sunce jeste u povrsnom strelcu,a takodje i Merkur,ali ovaj Merkur gradi najajci aspekt u mojoj natalnoj,konjukciju sa Saturnom-tako da ovde nema nikako povrsnosti...
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:00   #84
Osvetoljubivost:










Osveta je vrlo snažan nagon da se uzvrati na počinjeno zlo kako bi se osoba osigurala da se kazne oni koji su to zlo počinili. Osveta je u neku ruku suprotna osobina oprostu. Ustvari, osveta je nemogućnost oprosta. Kako je suštinsko zlo kao pojam astrološkom simblikom opisano planetom Pluton, a fizički nagon mržnje planetom Mars, postoji samo jedan znak koji u sebi ujedinjuje ta dva planeta.


• Zato kada je osveta u pitanju s pravom pomislimo na jedan znak – znak scorpiona. Taj znak je sposoban najdublje otići u krajnosti na relaciji ljubav-mržnja, a osveta proizlazi upravo iz tog polariteta. Taj znak objedinjuje u sebi osvetoljubljivost jer je to osobina u kojoj vlada nekontrolirana ljutnja (Mars), u osveti ima puno nagonske i destruktivne energije (Mars) ali i nemogućnosti da se njome ovlada (Pluton). Tako da se može reći da je kod osvetoljubljivosti u prvom redu istaknut znak scorpiona u osnovnom karakteru, te planeta Mars (izvršioc). Taj tip energije je sadržan kod npr. Marsa u znaku scorpiona koji posjeduje jake i duboke instinkte.


• Osobe koje su sposobne za osvetu moraju posjedovati veliku dozu okorjelosti jer je osveta spoj mržnje, ljutnje (Mars) i neosjetljivosti (Saturn). Zato osobe sposobne za izvedbu osvete imaju napeti aspekt Mars (egzekutor) - Saturn (kazna). Taj aspekt predstavlja sraz između fizičkog poriva i inhibicije. Napeti aspekt Mars - Saturn je vrlo okrutan, svirep i bezobziran aspekt. Posebno je jak kvadrat.


• Kod osvetoljubivosti taj kvadrat je u prvom redu vezan uz vodena polja (4. 8. i 12. polje) jer su ta polja polja tkz. psihičkog trojstva. Tj. polja vezana uz psihičke procese koji pokazuju što se događa na podsvjesnim razinama i polja koja opisuju uvjetovane reakcije osobe, reakcije koje funkcioniraju nesvjesno. Planete u vodenim poljima uvijek govore o emocionalnim predispozicijama osobe, ali i o tome kako ona uspjeva ispuniti osobne emocionalne potrebe (osveta jedan vid nemogućnosti rješavanja unutranjeg emocionalnog konflikta).


• Posebno je kod osvete istaknuto 8. polje jer ono predstavlja najdublju potrebu da se pronađe emocionalna sigurnost, mir i spokoj što je na neki način i krajnji cilj osvete. Također, 8. polje pokazuje kako se osoba uspjeva suprostaviti opsesivnim osjećajima, te govori o načinu na koji se osoba suočava s opsjednutošću. Ono je također vezano uz spolnost, a osveta i spolnost često idu jedno s drugim.


• Osim vodenih polja kod osvetoljubivih osoba naglašeno je 1. polje jer je izvršno polje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 18:57   #85
a kakva je situacija sa konjukcijom saturna i marsa ?

kaj je sa uranom u škorpiji, 8. kući, kvadrat mjesec u 12.oj ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 23:00   #86
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
a kakva je situacija sa konjukcijom saturna i marsa ?
Konjunkcija Mars/Saturn je povoljnija od kvadrature. Daje iznimno otporan i istrajan karakter koji je sposoban fanatično slijediti cilj. Jako ovisi u kojem je znaku i kakve aspekte prima. Ako je skladno aspektirana može biti izvor snage i doslovno životinjske izdržljivosti. Jači Mars nosi više povjerenja u vlastite snage, a jači Saturn veću istrajnost (maratonac).

Kod tog aspekta svi početci su teški (posebno kada je konjunkcija u ovnu). Ali osoba puno lakše kontrolira fizičku i seksualnu energiju nego kod kvadrata. Ustvari prisiljena je da je kontrolira.

U kontekstu osvetoljubivosti osoba kontrolira (Saturn) mržnju (Mars) pa je sposobna i jače i učinkovitije usmjeriti energiju na cilj osvete.
Quote:
kaj je sa uranom u škorpiji, 8. kući, kvadrat mjesec u 12.oj ?
Ovaj aspekt više vuče na ekscentričnost i želju da se sve nepoželjno portaraca u smislu nestrpljivosti kada osoba želi postići promjenu, daje uvredljivost, živčanost.


P.S. Inače u slučaju ovih dviju planeta jača se ispoljava opozicija nego kvadrat (opozicija ima prirodu Urana).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 09:30   #87
A kad imaš konjukciju Saturna(Rak) i Marsa(Lav) u petoj, kvadrat Uran(Škorpion) u 8. ? Ispadi bijesa nakon razdoblja spremanja svega pod tepih?
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:48   #88
@ Fish
oni saturn i mars su - u škorpionu (kvadrat sunce u vodenjaku)
da, fascinira me ... ustoličenost u mišljenju. ljubaznost i sve, ali osobu ne možeš izbacit iz takta ni pod razno. naprosto me oduševljava taj aspekt.

a kaj znači portaraca ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:05   #89
Egzibicionizam:


"Pod pojmom egzibicionizam se podrazumjeva nastranost kod koje središnje mjesto zauzima parcijalni seksualni nagon gledanja, ali i seksualno nastrano ponašanje koje se očituje pokazivanjem dijelova tijela ili spolnih organa drugim ljudima pri čemu eksibicionisti postižu spolni užitak."


No ovdje neću pisati o egzibicionizmu kao seksualnoj devijaciji već o onome što se obično podrazumjeva pod tim pojmom i u neku ruku karakternom crtom. Kada se kaže da je netko egzibicionist, misli se na blaži slučaj tj. težnju individue za pokazivanjem vlastitog tijela, isticanjem sama sebe, a samim tim činom potiče se seksualno uzbudjenje kod njega/nje.







• Egzibicionizam je u prvom redu domena zračnih znakova (koketizam).


• Kod egzibicionizma je uvijek prisutna nota samodovoljnosti (Uran) koja je vezana uz seksualno uzbuđenje pa je kod egzibicioniste često postoji veza Urana (indiskrecija) i 8. polja (seksualnost).


• Kod egzibicioniste koji voli tijelom šokirati i seksualno iznenaditi onoga tko gleda postoji veza vladara 1. polja (fizičko tijelo), Urana (indiskretnost, devijacija) i 8. polja (seksualnost).


• Egzibicionizam je jedan oblik fetišizma, može se reći fetišizma na vlastito tijelo. Kako je fetišizam astrološkom simbolikom vezan uz Neptuna i 8. polje (seksualna fantazija), egzibicionist koji je baš baš jako fetišist na sebe ima vezu na relaciji Neptun/8. polje/vladar 1. polja.


• Kako 5. polje predstavlja polje kroz koje individua traži potvrdu vlastitog identiteta, polje koje općenito pokazuje stav prema erotici, pokazuje način i sposobnost uživanja u ljubavi kod egzibicioniste ovo polje je često slabo tj. mentalno naglašeno. Dakle vezano uz zračni element i općenito mentalnu kategoriju jer osoba više ima potrebu za mentalnim uzbuđenjem nego da to radi onako kako spada.


• Za razliku od 5. polja 8. polje je kod egzibicionizma kao i kod svih ostalih devijacija vezanih uz seksualnost naglašeno i aflicirano. Prije svega zato jer ono osim seksualnosti opisuje i opsjednutosti. Također kroz 8. polje osoba stiče emocionalnu sigurnost, a u korjenu egzibicionizma stoji neki oblik emocionalne nesigurnosti. Kod egzibicionizma često stoji veza između vladara 8. polja (seksualnost) i vladara ASC (fizičko tijelo) jer osoba želi postići emocionalnu sigurnost isticanjem vlastitog tijela. Često je vrh 8. polja u zračnom ili vodenom elementu jer su ta dva elementa vezana uz mentalni i emotivan nivo.


• Egzibicionista želi biti viđen i gledan, želi biti pasivni objekt nečije žudnje. Zato je kod egzibicionizma Mars slab (vaga, bik, rak) često vezan uz zračni element (koketizam), a Venera istaknuta (bik, vaga, ribe).


• Za razliku od voajerizma kod kojega se zadovoljstvo traži i nalazi u gledanju erotski uzbudljivih prizora, egzibicionizam je pasivni oblik ovog nagona (biti gledan). Daklem, egzibicionista se stavlja u poziciju "izložbenog primjerka" (Venera u jarcu ili aspekt Venera-Saturn). Manekenke često imaju Veneru u jarcu upravo iz ovog razloga, one/oni su u neku ruku izložbeni primjerci.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:12   #90
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
a kaj znači portaraca ?
Potaraca (greška u tipkanju) u biti znači nešto tipa sravni s zemljom bez razumjevanja i emotivnog uplitanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:25   #91
• Kod egzibicioniste koji voli tijelom šokirati i seksualno iznenaditi onoga tko gleda postoji veza vladara 1. polja (fizičko tijelo), Urana (indiskretnost, devijacija) i 8. polja (seksualnost).

ja sam ovaj tip,merkur(vladar 1) kvadrat uran koji je u konjukciji s marsom,vladarem 8
istina šokirati najvise volim,pa bilo cime,kad vidimo onaj prenerazeni,tup,ili izgubljen pogled

isto tako venera trigon saturn-izlozbeni promjerak

a gledam osvetoljubljivost,pa mislim si pa valjda bi nasla jace pokazatelje,ali eto nema u mene
ja sam onaj tip,onaj tren kad me uvati,planiram,vidit ces to svog Boga,pa me sutradan prodje,nakon par mjeeci,vec se zabavim necim drugim,a ta osoba ko da nije ni postojala,kad se vidimo,uvijek osjetim iskreno mu želim boljitak,jer ga iskreno zalim sto je kreten

ps,5 polje u jarecu,nije lagana,ali je zakoceno,ili se to tako meni cini,u mene je bilo duuuuugo zakoceno
a možda nije lose kad je vladar 5 u trigonu s venerom u 8,mozda se inace ne bi nikak otkocila
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 21:12   #92
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Površnost:
poznajem jednu vrlo povrsnu osobu, uklapa se u ovo

Quote:
Kod površnosti interesi osobe nisu usmjereni vertikalno već horizontalno.

• Površnost je u prvom redu odlika zračnog elementa. Zračni element je vid međuprostornog elementa, elementa koji ima sposobnost da sve ispunjava, ali istovremeno nema oblika i čvrste forme....zračni element je ajmo reć' vid relativiziranja. Zračni znaci posjeduju najbrži temperament u smislu pokretljivosti nervnih procesa, intelekt je vrlo brz, temerament sangviničan, a karakter vjetropirast oli hirovit. Nestalnost, nedosljednost, ležernost, neusiljenost, površnost su karakteristike zraka.
asc-blizanci-ima gomilu povrsnih odnosa


Quote:
• Osim zračnog elementa vatreni element (kolerični temperament) također je usmjeren horizontalno i osvajački. Vatreni element pripada brzom temperamentu jer se brzo uzbuđuje i brzo fizički reagira. U biti može se reći da je kod zračnih znakova površnost vezana uz nepresušnu znatiželju za novim informacijama, saznanjima i kontaktima, dok je kod vatrenih znakova površnost najčešće uzrokovana brzopletim fizičkim reakcijama zbog njihove osvajačke prirode.
Sunce u ovnu , mesec u lavu-pati od centra paznje, odusevljavanje kad sretne potpuno neke nebitne ljude u njenom zivotu, smeskanje,

Quote:
• Ipak površnost kao domena zraka & vatre se najviše vezuje uz dva znaka: od zračnih blizanca, a od vatrenih strijelca jer pripadaju znacima promjenjive kvalitete te je ta os naglašena kod površnosti.
asc-blizanci, stelijum u 7 u strelcu

Quote:
• Nadalje, površnost je odlika karte koja ima puno manjih i slabijih aspekata, u prvom redu sekstila jer je to aspekt otvorenosti prema novome...na ušrb konjunkcija (fokus) i kvadrata (napor).
ne znam da li mozemo kao slabije da uzmemo i trigone, ova osoba ih ima pun natal, (osim te 3 planete u 7, nijedna konjukcija vise)

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 29.11.2008. at 10:40. Reason: quote
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 23:42   #93
koliko se sjecam madoninne karte,a nisam nasla neke te naznake egzibicionizma
jel se varam?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 23:45   #94
Madonni je sunce u lavu,ona ne mora ni imati te aspekte egzibicionizma da bi bila egzibicionist,gdje ćeš veće egzibicioniste od lavova.

ja imam dosta ovih aspekata za egzibicionizam,a to nisam,vjerovatno zbog sunca u djevici i asc jarca.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 00:09   #95
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
koliko se sjecam madoninne karte,a nisam nasla neke te naznake egzibicionizma
jel se varam?
Samo sam vas tu čekala.

Zato jer je ona u biti mega fetišist.

Nisam namjerno napisala lavove pod egzibicionizam jer je to u neku ruku problem "definicije" egzibicionizma. Naime ta odlika "lavovskog" karaktera koja se najčešće podrazumjeva općenito pod pojmom egzibicionizam je u biti razvijena samosvijest.... samosvijest koja je okrenuta prema sebi (Sunce u lavu) i potreba lava da bude u centru pažnje (Sunce je također jako u znaku ovna, pa je i taj znak samosvijestan).

No egzibicionisti su u osnovi stidljivi, većinom su na neki način spolno blokirani i sramežljivi, pa imaju potrebu pozivati objekte kao "svjedoke" ne bi li se oni sami uzbudili iz njihove reakcije.

Madonna je dobar primjer toga, ona ima lavovsko Sunce (jaka samosvijest i ego) u 12. polju, vladara 1. polja (tijelo), Urana (samodovoljnost) i Plutona (moć) u 12. polju što u prvom redu govori da ona ima ekstremno jak fetish na...sebe.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 29.11.2008. at 00:36. Reason: a
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 00:18   #96
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
Madonni je sunce u lavu,ona ne mora ni imati te aspekte egzibicionizma da bi bila egzibicionist,gdje ćeš veće egzibicioniste od lavova.

ja imam dosta ovih aspekata za egzibicionizam,a to nisam,vjerovatno zbog sunca u djevici i asc jarca.
Da baš tako. Ti znaci su introvertirani, a ti u osnovnom karakteru (Sunce/ASC/luna) imaš dva stidljivka.


Inače ekstrovertiranost je domena zrak & vatra, a introvertiranost voda & zemlja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 01:39   #97
ali nije se spominjalo 12 polje!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a znaci mogu imati aspekatak koliko ocu a kad sam djevica/riba džabe

ma je to u meni ali ta stitdljivots cesto pobijedi
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 09:38   #98
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ali nije se spominjalo 12 polje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aj stavi još koji uskličnik.


Ma kažem ti, to je problem definicije egzibicionizma i što se uoće smatra pod njim.

Jer pod tim pojmom imaš dvije stvari: jedna su oni likovi s mantilićem što plaše bakice u parkićima. A druga je "egzibicionizam u svakodnevnom životu" pod kojim se u biti smatra ekstremna ekstrovertiranost, ekstremna potreba da se izrazi svoje jako "ja". Tako da u osnovi ako bi definirali egzibicionistu kao osobu koja sebe i svoje temeljno ja ne može izraziti, to bi bilo najuže opisivo aspektom: jako Sunce (lav, ovan) u 12. polju (ne mogućnost izražavanja).


(12. polje/Neptun je vezano za fetishe).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 13:55   #99
ma znam neptun/12,ali rece u kombinaciji s 8
sad se vatam tvojih rijeci doslovno po tom sablonu svima zanimljivima sada gledam

sada i ovo da ubacim u popis

napravit cu si skripticu svega ovoga,napisanog na forumu
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:21   #100
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ma znam neptun/12,ali rece u kombinaciji s 8
Da, Neptun je simbolika fetišizma općenito, em je vezan uz fantaziju, em je vezan uz sam pojam obožavanja, a 12. polje je polje tajnih želja. No kada je sam Neptun povezan s 8. poljem tada je vezan uz seksualnost (fetišizam je oblik seksualne devijacije u obliku fantazije).

12. polje i 8. polje imaju puno sličnosti jer su oba polja na neki način polja nezadovoljenih želja, bolje rečeno želja koje cijeli ovozemaljski vijek težimo zadovoljiti. Tj. oba polja simboliziraju žudnju za potpunim duševnim i emocionalnim mirom.

I 8. i 12. polje odnose se na vid duboke patnje (čežnje duše za "spasom") koja se može ispuniti jedino ronjenjem u dubine unutrašnjeg svijeta (u samom sebi). Osnovna razlika između tih polja jest ta da se s patnjom 8. polja treba suočiti "direktno" oslobađanjem od opsesija i nagonskih želja (seks je jedan od najjačih nagona), dok patnju 12. polja treba transcendentirati kroz predaju, "služenje" i preusmjeravanje "višem idealu" koji onda djeluje na individuu neposredno-nadahnjuje.
Quote:
sada i ovo da ubacim u popis

napravit cu si skripticu svega ovoga,napisanog na forumu
Aj ubaci.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.