Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 14:59   #101
Quote:
mary210210 kaže: Pogledaj post
bok! zanima me ako netko zna koliko posto lupe na parfeme ako je on sa shippingom 300kn?!
hvala unaprijed i ispricavam se ako je slično pitanje već bilo postavljeno, nisam stigla sv pročitati, ima toga dosta..
Bok, negdje oko 100 kuna, imaš ovdje temu o tome:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=292222
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:08   #102
Quote:
mary210210 kaže: Pogledaj post
naravno za to dobivaš poziv da im pošalješ račun proizvoda!
A kako da im pošaljem račun kada se kupi polovno
mikuser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 16:40   #103
pa dobiješ na paypalu "virtualni" račun - potvrdu da si platila to toliko-i-toliko na ebayu

imam pitanjce - jel koga carinilo (polovna) kolica?
Ja sam uzimala 2008. (polovnu quinny trokolicu) na ebay.uk i prošla sam bez carine (iznos je bio 1700kn total) a sad bih opet htjela uzeti neka ali me strah jer sam načula da su se postrožili u zadnje vrijeme i da carine sve živo i neživo. Dakle:
mogu li očekivati carinu na (skupa ali korištena, dakle ne nova) dječja kolica ili to nema šanse?
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 17:14   #104
Ma sve živo carine, slala moja teta iz inozemstva cipele mojoj baki, njene, znači nošene, i to su isto carinili.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 00:51   #105
mikuser, ninna ti je rekla,,,ma da,,sve gamad carine,,,znači i na parfeme oko 30-ak posto,,to sam se i bojala...hvala
__________________
http://www.facebook.com/group.php?gid=102121339840720 - my group with nails :)
mary210210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 10:54   #106
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Ma sve živo carine, slala moja teta iz inozemstva cipele mojoj baki, njene, znači nošene, i to su isto carinili.
ako su neke obične cipele, onda ne carine!

ako su "diazjnerske", onda je to "luksuzna roba" (po njima)...pa carine!
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 11:26   #107
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
ako su neke obične cipele, onda ne carine!

ako su "diazjnerske", onda je to "luksuzna roba" (po njima)...pa carine!
I gamad prilično nepažljivo otvara pakete! Prošli tjedan naručio nešto za brata, bilo je tvornički zapakirano u celofanu i gamat to sve očerupala i razvalila kutiju i tako mi poslala dalje.
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 11:49   #108
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
ako su neke obične cipele, onda ne carine!

ako su "diazjnerske", onda je to "luksuzna roba" (po njima)...pa carine!
Pradine su bile
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 12:07   #109
zanimljiva tema iako mi je zao sto mi iz hrvatske ne mozemo prodavat stvari preko e baya.
nadam se da ce nas paypal ubrzo podrzati kao ne samo kupce nego i da mozemo primati novac na paypal
Cien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:09   #110
Quote:
Cien kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema iako mi je zao sto mi iz hrvatske ne mozemo prodavat stvari preko e baya.
nadam se da ce nas paypal ubrzo podrzati kao ne samo kupce nego i da mozemo primati novac na paypal
na eBAYu možeš prodavati, ali je li se isplati?

poštarina prema van je zilion kvadrilion kn!
Paypal članstvo se isto mora platiti, ako se prima novac na njeg...
pa još udio za eBAY!

ispalo bi ga za stvar iz HR oko cijene manjeg tabnkera u Južnoj Koreji!
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:44   #111
HITNO molim pomoć.
Naručio sam sa ebay-a neke stvari od Apple-a i platio PayPal-om 50-ak kuna sa shippingom. 05.08 mi je došla obevijest od ebay-a kako je to poslano u RH no i do dana danas nemam nikakve informacije o tome. Trebalo bi ić USPS-om. Zvao sam DHL, HP EXSPRESS, OVERSEAS, ali niko ništa bez broja za praćenje. Na ebay-u mi piše da oni nisu dobili broj za praćenje pošiljke. Pošiljka je poslana iz ebay centra u SAD-u. Iz DHL-a su mi provjerili po prezimenu jel što stiglo ali nisu ništa pronašli. Neznam gdje je zapelo, što je sa pošiljkom i gdje je.... Što da radim? Ako ima netko neki prijedlog ili iskustvo slićno. Hvala unaprijed svima :-)
ivek095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 22:21   #112
Quote:
ivek095 kaže: Pogledaj post
HITNO molim pomoć.
Naručio sam sa ebay-a neke stvari od Apple-a i platio PayPal-om 50-ak kuna sa shippingom. 05.08 mi je došla obevijest od ebay-a kako je to poslano u RH no i do dana danas nemam nikakve informacije o tome. Trebalo bi ić USPS-om. Zvao sam DHL, HP EXSPRESS, OVERSEAS, ali niko ništa bez broja za praćenje. Na ebay-u mi piše da oni nisu dobili broj za praćenje pošiljke. Pošiljka je poslana iz ebay centra u SAD-u. Iz DHL-a su mi provjerili po prezimenu jel što stiglo ali nisu ništa pronašli. Neznam gdje je zapelo, što je sa pošiljkom i gdje je.... Što da radim? Ako ima netko neki prijedlog ili iskustvo slićno. Hvala unaprijed svima :-)
50 kuna a ti zoves pola svita jel su ti nasli taj vridan paket. zovni i australija post mozda je zavrsilo kod nekog aboridjina greskom

ako bi tribalo doc usps-om, onda ce tako i doc, u biti nece, tebi ce ga donit nasa Posta. a sad popi dva apaurina prije nego procitas da usps-om paket zna ic i do misec dana ako je poslan first class mailom, a najvjerojatnije je da u ovon slucaju jeste.
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:44   #113
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
50 kuna a ti zoves pola svita jel su ti nasli taj vridan paket. zovni i australija post mozda je zavrsilo kod nekog aboridjina greskom

ako bi tribalo doc usps-om, onda ce tako i doc, u biti nece, tebi ce ga donit nasa Posta. a sad popi dva apaurina prije nego procitas da usps-om paket zna ic i do misec dana ako je poslan first class mailom, a najvjerojatnije je da u ovon slucaju jeste.
Hvala! Sorry ako zvučim ko da je nešto veliko ali ovo mi je prvo iskustvo.
Sad još samo ako ima da mi keže...
Stvar je ovakva:
Naručio bih bateriju za laptop i sa shipping-om je 290kn. Dali carina lupi još nešto osim 33% na tu cjenu i čuo sam nešto za manji račun da bi izbjegao carinu. Što točno trebam reči selleru u vezi sa tim da izbjegnem cariniranje i plaćanje carine. Kako da mi umanji račun ako ga izdaje PayPal? Eh, da.... Baterija bi došla isto USPS-om ali USPS Express Mail InternationalTM... Jeli zna neko kolko je to brzo i ko to dostavlja (HP Express, DTL ili Overseas)? Hvala!
ivek095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:21   #114
ma zajebajen te.
sta 33%? ne kupujen take pizdarije iz vani ali mislin da idje 10% carine i na sve skupa 23% pdv, dakle nije 33% nego malo vise na kraju, java te odnija ko te matematiku ucija +imas jos nekih 50Kn troskova nase Poste.

e, sad, express mailom ti je postarina oko $30-35, tako da dobro provjeris kaku bateriju kupujes jer iz ove racunice je placas 100Kn, ne razumin se bas ali ja san nedavno dao 1000Kn za bateriju pa da ne ubodes niko kinesko smece.

akos uzimat nek ti bateriju izvadi iz orginal pakiranja i umota u oni babl najlon. tako ne pari nova i nece je carinit.

express mailon di dodje u roku par dana, ako je veci paket donese hpexpress ako je manji postar. ja san uzima bass gitare i jos neke pizdarije, nikad ne cekan priko 5 dana ukupno.

sa "priuredjivanjem" racuna se nemoj zajebavat
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:41   #115
Quote:
ivek095 kaže: Pogledaj post
Hvala! Sorry ako zvučim ko da je nešto veliko ali ovo mi je prvo iskustvo.
Sad još samo ako ima da mi keže...
Stvar je ovakva:
Naručio bih bateriju za laptop i sa shipping-om je 290kn. Dali carina lupi još nešto osim 33% na tu cjenu i čuo sam nešto za manji račun da bi izbjegao carinu. Što točno trebam reči selleru u vezi sa tim da izbjegnem cariniranje i plaćanje carine. Kako da mi umanji račun ako ga izdaje PayPal? Eh, da.... Baterija bi došla isto USPS-om ali USPS Express Mail InternationalTM... Jeli zna neko kolko je to brzo i ko to dostavlja (HP Express, DTL ili Overseas)? Hvala!
U pravilu, baterije i tehniku uopće je rizično kupovati preko ebay-a, je da ti prodavaći često priznaju povrat novca ukoliko je neispravno, no poštarinu ti plaćaš i to u oba smjera. U tvom slučaju baterije, cca 30$ do tebe+cca 30$ nazad, pa ti vidi.

Inače, meni je iz USA paket znao doći i nakon 45 dana, tako da se nemoj previše uzbuđivati oko toga, najeftinija poštarina je iz UK i najbrža, talijani znaju biti odvratno skupi, 10-15 eura za sitnicu. Ako kupuješ novo a ne treba ti originalno pakiranje, prije nego što kupiš pitaj prodavaća da li hoće predmet izvaditi iz originalnog pakiranja i da ti paket pošalje bez računa, tada ti paket možda prođe bez carine, ovisi o carinikovoj procjeni, s prepravljanjem računa se ne igraj.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:04   #116
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
U pravilu, baterije i tehniku uopće je rizično kupovati preko ebay-a, je da ti prodavaći često priznaju povrat novca ukoliko je neispravno, no poštarinu ti plaćaš i to u oba smjera. U tvom slučaju baterije, cca 30$ do tebe+cca 30$ nazad, pa ti vidi.

Inače, meni je iz USA paket znao doći i nakon 45 dana, tako da se nemoj previše uzbuđivati oko toga, najeftinija poštarina je iz UK i najbrža, talijani znaju biti odvratno skupi, 10-15 eura za sitnicu. Ako kupuješ novo a ne treba ti originalno pakiranje, prije nego što kupiš pitaj prodavaća da li hoće predmet izvaditi iz originalnog pakiranja i da ti paket pošalje bez računa, tada ti paket možda prođe bez carine, ovisi o carinikovoj procjeni, s prepravljanjem računa se ne igraj.
Shipping je 15 USD + baterija 36 USD to je 51 USD + na to 33% je 400kn. Isto iz SAD-a je. Nazovem ja servis od HP-a i pitam za bateriju (cjenu), on kaže: 123 EURA.... Po tome mi se više isplati ebay, al opet me strah ako ne dođe (ako me seller prevara) i carine.... Neznam.... Možda da seller stavi unutra poruku umjesto računa tipa; Ivan, this is a little gift for you. Jer oni kolko ja znam otvaraju sve što im dođe tamo.... 50% šanse da prođe bez ikakve carine i još nek izvadi sve osim eventualno jamstva, ako je uopče ima a i pitanje ako se što dogodi dali bi ovi naši priznali strano jamstvo.... Mislim da ovo nije smeće.... Ima 270 negativnih feeback-a ali ima i 3800 pozitivnih (iako znam da se to može nekako smuljati, ali ebay bi valjda već reagirao...) Evo link-a: http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAP...edbackAsSeller
Još samo jedna stvar... Jel netko dobio TRACKED NUMBER/ID kad je preko USPS-a slano...?
ivek095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:38   #117
gledaj, moze on ako oce napisat da baterija kosta 50 dolara a postarina je $1, ako salje express mailom to je oko $30 a ostalo je kolko baterija "vridi". sve su to stnice kojima se minja stvarna slika proizvoda i privlace kupci.
ne kazem da ne valja, ali dobro provjeri prije nego kupis. baterija ce ti skoro sigurno doc, to nije pitanje, pitanje je kakva je kvaliteta iste.

ja sam se nakupova po ibeju stvari od vridnosti 10 eura do 2500€ pa znam otprilike kako to ide.

nek ti jednostavno umota bateriju u najlon sa zraznim baluncicima i ostalo sve baci, nikakvi natpisi "gift" i slicna sranja, nisu ni nasi carinici veslo sisali, to im samo budi sumnju i daje razlog da te traze ispis transakcije.

sta se tice garancije, zajebi to, to nisu orginal HP baterije koje oni stavljaju u laptope nego zamjenske, ko zna ko ih proizvodi uopce, sad, ima zamjenskih sta valjadu i sta ne valjadu.

express mail ima traking number koji stvarno radi i pokazuje ti tocno di je paket po putu, priority isto ima treking number ali je niskoristi jedino sta ti napise je kad je paket preuzet u USA i odaslan.
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:48   #118
Neznam... Ni sam nisam pametan...
Baterija koju mi je uvalio tko drugi nego naš dragi HG SPOT puna je kineskih znakova i nakon godinu dana i malo više je počela bukvalno - oprostite na izrazu s***i.... Zvao sam u servis i zbog HGSPOT-a jer mi se sustav nije mogao instalirat pa sam nosio nazad da to nešto deblokiraju.... Tip mi je rekao da se dosta ljudi žali na HGSPOT... Al sad da ne skrećem sa teme..... Neznam kako da najpametnije provjerim valja li roba ili ne......
ivek095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 09:15   #119
Quote:
ivek095 kaže: Pogledaj post
Shipping je 15 USD + baterija 36 USD to je 51 USD + na to 33% je 400kn. Isto iz SAD-a je. Nazovem ja servis od HP-a i pitam za bateriju (cjenu), on kaže: 123 EURA.... Po tome mi se više isplati ebay, al opet me strah ako ne dođe (ako me seller prevara) i carine.... Neznam.... Možda da seller stavi unutra poruku umjesto računa tipa; Ivan, this is a little gift for you. Jer oni kolko ja znam otvaraju sve što im dođe tamo.... 50% šanse da prođe bez ikakve carine i još nek izvadi sve osim eventualno jamstva, ako je uopče ima a i pitanje ako se što dogodi dali bi ovi naši priznali strano jamstvo.... Mislim da ovo nije smeće.... Ima 270 negativnih feeback-a ali ima i 3800 pozitivnih (iako znam da se to može nekako smuljati, ali ebay bi valjda već reagirao...) Evo link-a: http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAP...edbackAsSeller
Još samo jedna stvar... Jel netko dobio TRACKED NUMBER/ID kad je preko USPS-a slano...?
Quote:
ivek095 kaže: Pogledaj post
Neznam... Ni sam nisam pametan...
Baterija koju mi je uvalio tko drugi nego naš dragi HG SPOT puna je kineskih znakova i nakon godinu dana i malo više je počela bukvalno - oprostite na izrazu s***i.... Zvao sam u servis i zbog HGSPOT-a jer mi se sustav nije mogao instalirat pa sam nosio nazad da to nešto deblokiraju.... Tip mi je rekao da se dosta ljudi žali na HGSPOT... Al sad da ne skrećem sa teme..... Neznam kako da najpametnije provjerim valja li roba ili ne......
270 negativnih i 3800 pozitivnih je u biti dosta loš "ebay skor" dobro pročitaj na što se odnose negativni feedback-i.

Što se tiče provjere ispravnosti i kvalitete proizvoda, nema druge nego kupiti pa isprobati.

No možeš i ovako; lijepo u tražilicu upišeš naziv i teh. detalje proizvoda pa pogledaš recenzije na raznim forumima, naravno stranim, više manje za sve ima nekakvih info o kvaliteti nekog predmeta kupljenog na ebay-u, to će ti uzeti malo vremena ali ti može uštedjeti dosta novaca.

Ovo sa stavljanjem "gift" poruke u pakete, uglavnom prolazi tako da ti zatraže račun, isto tako što se tiče "prepravljanja računa" i "dupliranja računa" svi tragovi postoje na ebay-u, cariniku je dovoljno ukucati id transakcije, naziv proizvoda, datum prodaje pa "histori of sale" ili samo ime-naziv prodavaća i eto vraga Ne igrati se s tim.

Edit; Sad sam pogledao link i negativne feedback-e, puno žalbi na neispravne ili loše kvalitete baterija, da sam na tvom mjestu poslušao bi ovaj savjet jednog od kupaca;
Quote:
IF YOU READ THIS. LEARN FROM MY MISTAKE. DO NOT BUY. CHEAP PRODUCTS....

Zadnje uređivanje NINJA 07 : 18.08.2010. at 09:24.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 09:23   #120
Quote:
Cien kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema iako mi je zao sto mi iz hrvatske ne mozemo prodavat stvari preko e baya.
nadam se da ce nas paypal ubrzo podrzati kao ne samo kupce nego i da mozemo primati novac na paypal
Samo da se osvrnem na ovo... nije problem u PayPalu, već u zakonima RH koji ne dopuštaju takve stvari.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.