Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 15:25   #661
Hvala na odgovorima. Puno su pomogli.

Započinjem s space operom Prostranstvo a kasnije ću vidjeti što dalje.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:47   #662
Ima li možda netko popis SW knjiga prevedenih na hrvatski i gdje se mogu nabaviti.
Davnih dana sam čitao Thrawn trilogiju (imam doma 1 i 2 dio) i nedavno sam naletio u Algoritmu na par novijih naslova : Gospodari Sitha, Tarkin itd.

Također, da li je bitno čitati ih nekim redoslijedom? Može i na PM. Unaprijed zahvaljujem.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:28   #663
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Ima li možda netko popis SW knjiga prevedenih na hrvatski i gdje se mogu nabaviti.
Davnih dana sam čitao Thrawn trilogiju (imam doma 1 i 2 dio) i nedavno sam naletio u Algoritmu na par novijih naslova : Gospodari Sitha, Tarkin itd.

Također, da li je bitno čitati ih nekim redoslijedom? Može i na PM. Unaprijed zahvaljujem.
"Naslovi objavljivani na hrvatskom jeziku pripadaju ovom drugom nizu te prate zbivanja i likove u filmovima, a kronološki se redaju ovako: Fantomska prijetnja (Terry Brooks), Napad klonova (Jane Mason i Sarah Hines-Stephens), Ratovi klonova (nije prevedeno), Osveta Sitha (nije prevedeno), Gospodari Sitha (Paul S. Kemp), Tarkin (James Luceno), Nova zora (nije prevedeno), Thrawn trilogija (Nasljednik imperija, Uspon mračne sile, Posljednja zapovijed - Timothy Zahn), Rogue One (nije prevedeno), Nova nada (George Lucas), Nasljednik Jedija (nije prevedeno), Bojište : satnija sumraka (Alexander Freed), Imperij uzvraća udarac (Donald F. Glut), Povratak Jedija (James Kahn), Poslije bitke (Chuck Wendig), Poslije bitke : životni dug (nije prevedeno), Izgubljene zvijezde (Claudia Gray), Poslije bitke : kraj carstva (nije prevedeno).
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:01   #664
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Ima li možda netko popis SW knjiga prevedenih na hrvatski i gdje se mogu nabaviti.
Davnih dana sam čitao Thrawn trilogiju (imam doma 1 i 2 dio) i nedavno sam naletio u Algoritmu na par novijih naslova : Gospodari Sitha, Tarkin itd.

Također, da li je bitno čitati ih nekim redoslijedom? Može i na PM. Unaprijed zahvaljujem.
Ovo je kronologija za ovih 5 novoobjavljenih od Znanja. I ja planiram čitati pa sam tražio redoslijed. No, vjerovatno nisu usko povezane pa i nije toliko važno.

Gospodari Sitha - Paul S. Kemp
Tarkin - James Luceno
Izgubljene zvijezde - Claudia Gray
Bojište: Satnija sumraka - Alexander Freed
Poslije bitke - Chuck Wendig
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:41   #665
Pročitao Godspodare Sitha i sad sam na Satniji sumraka.

Zanima me gdje se mogu nabaviti stariji naslovi.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:34   #666
Kako mogu skinuti roman "Prostranstvo"?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:05   #667
Može preporuka nečega gdje imamo kolonizaciju svemira, ali s još uvijek razjedinjenom Zemljom, pa onda imamo kolonijalna carstva u svemiru i sve političke probleme i zavrzlame koji iz toga slijede?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:10   #668
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Može preporuka nečega gdje imamo kolonizaciju svemira, ali s još uvijek razjedinjenom Zemljom, pa onda imamo kolonijalna carstva u svemiru i sve političke probleme i zavrzlame koji iz toga slijede?
Romani Crveni, Plavi i Zeleni Mars. S time da se u njima govori samo o kolonizaciji Marsa, a ne i Svemira. I nema hiper-super-duper tehnologije poput antigravitacijskog pogona, crvotočina, lasera koji mogu prepiliti cijelu planetu kao Zvijezda Smrti iz SW-a.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:56   #669
Ma dobro, ne treba mi sad neka super-duper tehnologija. Više me zanima sama kolonizacija svemira, teraformiranje i politički aspekti svega toga.
Za tu Mars trilogiju sam već čuo, bacit ću onda oko na to.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 06:39   #670
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Može preporuka nečega gdje imamo kolonizaciju svemira, ali s još uvijek razjedinjenom Zemljom, pa onda imamo kolonijalna carstva u svemiru i sve političke probleme i zavrzlame koji iz toga slijede?
The Human Reach serijal to ima, sa naglaskom na kolonijalna carstva, politicke probleme i zavrzlame koje iz toga sljede. Takodjer je rocketpunk hard SF.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:29   #671
Ne trebam preporuku per se, ali trebam neki linkić na pm otkud bih si mogla skinuti Kaya na Kindle. Nisam ga još čitala, planiram krenuti pa bi mi dobro došlo.

Samo ću reći, google was not my friend.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:32   #672
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Ne trebam preporuku per se, ali trebam neki linkić na pm otkud bih si mogla skinuti Kaya na Kindle. Nisam ga još čitala, planiram krenuti pa bi mi dobro došlo.

Samo ću reći, google was not my friend.
Google behaves far more friendly when it comes to downloading something in doc, docx, or pdf format, using your tablet or smartphone. Windows are far more rigid.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:37   #673
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Ne trebam preporuku per se, ali trebam neki linkić na pm otkud bih si mogla skinuti Kaya na Kindle. Nisam ga još čitala, planiram krenuti pa bi mi dobro došlo.

Samo ću reći, google was not my friend.
Znam da ovo nije traženo, ali neće škoditi...
Po tome koliko su se meni svidjele - prve tri su odlične, srednjih 6 solidno štivo, zadnje 3 loše...

Lavovi Al-Rassana
Posljednja svjetlost sunca
Pjesma za Arbonnu

Odjedriti u Sarant / Gospodar careva
Tigana
Ispod neba / Rijeka zvijezda
Ysabel

Stablo ljeta / Lutajući plam / Najtamnija cesta
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:45   #674
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Google behaves far more friendly when it comes to downloading something in doc, docx, or pdf format, using your tablet or smartphone. Windows are far more rigid.
Našla sam.
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Znam da ovo nije traženo, ali neće škoditi...
Po tome koliko su se meni svidjele - prve tri su odlične, srednjih 6 solidno štivo, zadnje 3 loše...

Lavovi Al-Rassana
Posljednja svjetlost sunca
Pjesma za Arbonnu

Odjedriti u Sarant / Gospodar careva
Tigana
Ispod neba / Rijeka zvijezda
Ysabel

Stablo ljeta / Lutajući plam / Najtamnija cesta
Super, dobro dođe preporuke. Tigana prvo na redu.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:41   #675
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Znam da ovo nije traženo, ali neće škoditi...
Po tome koliko su se meni svidjele - prve tri su odlične, srednjih 6 solidno štivo, zadnje 3 loše...

Lavovi Al-Rassana
Posljednja svjetlost sunca
Pjesma za Arbonnu

Odjedriti u Sarant / Gospodar careva
Tigana
Ispod neba / Rijeka zvijezda
Ysabel

Stablo ljeta / Lutajući plam / Najtamnija cesta
Zaboravio si "Children of Earth and Sky", to je zadnje od Kaya što sam čitala
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:56   #676
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Našla sam.


Super, dobro dođe preporuke. Tigana prvo na redu.
Tu sam i ja prvu pročitao, skoro me odbila od Kay-a. Na drugo čitanje nedavno, bila mi je znatno bolja..
Radije izaberi Lavove ili Pjesmu za početak...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:58   #677
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Tu sam i ja prvu pročitao, skoro me odbila od Kay-a. Na drugo čitanje nedavno, bila mi je znatno bolja..
Radije izaberi Lavove ili Pjesmu za početak...
Da, Tigana je odlična, ali spora priča. Bolje je krenuti sa te dvije, ili Gospodar careva(dvije knjige, jel). Meni osobno je Ysabel odlična, ali poželjno je pročitati Fionavarsku triologiju prije zbog konteksta.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:47   #678
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Tu sam i ja prvu pročitao, skoro me odbila od Kay-a. Na drugo čitanje nedavno, bila mi je znatno bolja..
Radije izaberi Lavove ili Pjesmu za početak...
E kasno sad, na 260 sam strani. Na počeku mi bilo sporo, ali sad me baš uhvatilo i sviđa mi se. Mislim da nije bio loš izbor početi s tom.

Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Da, Tigana je odlična, ali spora priča. Bolje je krenuti sa te dvije, ili Gospodar careva(dvije knjige, jel). Meni osobno je Ysabel odlična, ali poželjno je pročitati Fionavarsku triologiju prije zbog konteksta.
Sporo mi bilo na početku, kao što rekoh, ali nekako se fino razvija sada, ne smeta mi.
Nakon što pročitam ovu, krećem s tim drugima koje ste preporučili. Mislim da će mi se svidjeti.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:45   #679
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Da, Tigana je odlična, ali spora priča. Bolje je krenuti sa te dvije, ili Gospodar careva(dvije knjige, jel). Meni osobno je Ysabel odlična, ali poželjno je pročitati Fionavarsku triologiju prije zbog konteksta.
Poveznica između tih knjiga je maglovita poslastica za fanove. Fionavarsku tapiseriju (Stablo, Plam, Cesta) ne preporučujem. Kay je htio kopirati Tolkiena i nije ispalo dobro...Ostale knjige, gdje je došao na svoje, puno su kvalitetnije.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:38   #680
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Poveznica između tih knjiga je maglovita poslastica za fanove. Fionavarsku tapiseriju (Stablo, Plam, Cesta) ne preporučujem. Kay je htio kopirati Tolkiena i nije ispalo dobro...Ostale knjige, gdje je došao na svoje, puno su kvalitetnije.
Fiomavarska tapiserija je zbrkana i svašta je nagurao unutra, puno simbolike, čudni likovi, ali... To je takva prekrasna epsko lirska saga da ti dah stane kad pogodi onu pravu notu.
Tolkien to nikad nije uspio, koliko god da mi je LOTR inače draži.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.