Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2009., 22:06   #61
Quote:
cecilia kaže: Pogledaj post
Fish, možete li mi napisati da li je gore ako neka osoba ima npr., merkur u strijelcu (gdje je u izgonu) u 3. kući blizanaca (komunikacija, promet) nego u 9.kući (strijelca).

Ili npr. mjesec u jarcu (hladnoća) u 4. kući (osjećajni život, djetinjstvo). Ja nisam astrolog, ali zar te loše osobine mjeseca ne dolaze tu više do izražaja nego da je u 10.kući. Te sam planete samo uzela kao primjer.
Mogu cecilia - no najprije ti moram napisati da kužim što pitaš, ali isto tako da ti ne mogu odgovoriti s da ili ne. Prije svega zato jer bi trebala definirati što su to po tebi "loše" osobine?

Probati ću biti slikovita:

Budući da polja u natalnoj karti predstavljaju polja iskustva ali i područja života na kojima se određene energije (planeta) mogu najlakše izraziti, energija Mjeseca najlakše se izražava u polju doma - 4. polju (jer mu je to prirodno polje). To je ono mjesto gdje je on svoj na svome i gdje može dati najbolje od sebe. To je mjesto gdje on-Mjesec može dati svoju najčišću energiju i najspontanije ispuniti svoje potrebe (unutarnje zadovoljstvo, nagon za sigurnošću, osjećaj pripadnosti, intima). Baš kao što se stidljivi čovjek najbolje može opustiti u vlastitu domu jer tamo može šetati u donjem vešu bez bojazni da će ga netko zbog toga krivo gledati.

Mjesec u jarcu uvijek nagonski preuzima kontrolu nad situacijom, njegova prva spontana reakcija je uvijek – odbojnost. On je emotivno zatvoren i suzdržan, pun strahova i sumnji, osjećajno zblokiran...i bio on u bilo kojem polju on je takav- teško se prepušta.

Pa bi tako Mjesec u jarcu u 4. polju bi bio poput direktora u odjelu koji se od tog odjela teško razgaći i u vlastitom domu. Dok bi Mjesec u jarcu u 10. polju bio onaj koji spava sam na kauču u firmi jer je to i mjesto koje doživljava domom i jer se uvijek mora osjećati društveno korisnim. Pa sad ti vidi što je "lošije".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 22:36   #62
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... čime bi se u natalu mogla opisati jaka odanost i privrženost prijateljima? Kojim položajem planeta?
Jaka privrženost i odanost su odlike emotivnih tijela (privrženost je odlika Venere, dok je ona "privrženost" koja je vezana uz odanost više odlika Mjeseca). 11. polje simbolizira grupe ljudi kojima težimo stupiti u kontakt jer dijele slična intelektualna gledišta (stav prema prijateljima, sposobnost za prijateljstvo). Pa bi odanost i privrženost prijateljima bila - Venera/Mjesec u 11. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 22:55   #63
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jaka privrženost i odanost su odlike emotivnih tijela (privrženost je odlika Venere, dok je ona "privrženost" koja je vezana uz odanost više odlika Mjeseca). 11. polje simbolizira grupe ljudi kojima težimo stupiti u kontakt jer dijele slična intelektualna gledišta (stav prema prijateljima, sposobnost za prijateljstvo). Pa bi odanost i privrženost prijateljima bila - Venera/Mjesec u 11. polju.
... a kako bi se, kada je u pitanju odnos prema prijateljima ispoljio Mars u 11. polju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 23:29   #64
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... a kako bi se, kada je u pitanju odnos prema prijateljima ispoljio Mars u 11. polju?
U ovisnosti kako je aspektiran ali uvijek donosi prijateljstva u Marsovoj simbolici. Dakle s muškarcima (ili "muškobanjastim ženama"), nekako nagonska, ali i suparnička, neka nota grubosti u prijateljskim odnosima i raskidima je prisutna, obojana su strašću u smislu da prijatelj može postati neprijatelj (svađe i mirenja) ali i s nekim zanosom u vezi prijateljstava u smislu borbe s zajedničkim ciljem ili da s nekim posebnim žarom zna braniti i zauzeti za prijatelja s kojim dijeli mišljenje...što se veli "potukla bi se za svog prijatelja", itd.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 23:50   #65
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
.... prijateljstva u Marsovoj simbolici. Dakle s muškarcima (ili "muškobanjastim ženama"),
... ili sa ženama koje imaju mušku energiju ,da se tako izrazim, ne moraju fizički biti " muškobanjaste " ?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
... s nekim zanosom u vezi prijateljstava u smislu borbe s zajedničkim ciljem ili da s nekim posebnim žarom zna braniti i zauzeti za prijatelja s kojim dijeli mišljenje...što se veli "potukla bi se za svog prijatelja", itd.
... baš tako, hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 23:58   #66
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ili sa ženama koje imaju mušku energiju ,da se tako izrazim, ne moraju fizički biti " muškobanjaste " ?
Da.
Quote:
... baš tako, hvala.
Nema na čemu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:34   #67
koja je razlika između jupitera i merkura u mentalnom smislu? Odnosno blizanca i strijelca? znam da jedan predstavlja komunikaciju drugi nekakve moralne principe....no može mi to netko detaljnije objasniti, nisam sigurna da shvaćam
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 01:40   #68
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
koja je razlika između jupitera i merkura u mentalnom smislu? Odnosno blizanca i strijelca? znam da jedan predstavlja komunikaciju drugi nekakve moralne principe....no može mi to netko detaljnije objasniti, nisam sigurna da shvaćam
U mentalnom smislu Merkur je informacija, činjenica, detalj, podatak, dok Jupiter predstavlja značenje i znanje.

Dok Merkurom čovjek analizira, koordinira mislima i činjenicama, procjenjuje, proučava, raščlanjuje, zapaža, tumači, izražava se, posreduje, Jupiterom on spoznaje i razumije na jedan obuhvatniji i smisleniji način. Jupiter u mentalnom smislu predstavlja način kojim osoba podiže činjenicu (Merkur) na jedan viši stupanj razumjevanja, da bi obogatila vlastiti život u intelektualnom (ili materijalnom ili duhovnom) smislu.

Možda je najbolja usporedba ovih dvaju planeta upravo ona da je kada čitamo neku knjigu Merkur onaj koji pamti riječi i usvaja podatke na nivou informacije i pojma, dok je Jupiter onaj koji nam omogućuje i da shvatimo cjelinu knjige i da na osnovi pročitanih informacija usvojimo stav i donesemo sud o onom što smo pročitali. Na taj način postajemo "mudri" (Jupiter).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 09:58   #69
hvala, kvalitetno i jasno.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 21:55   #70
Sidereal zodiac

hej.
molim da mi netko objasni što je to sidereal zodiac.jer kolko kužim,znakovi i datumi se kod njega ne podudaraju s našim običnim horoskopom.hvala.
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 20:19   #71
Na koji način mogu saznat koji mi je planet i znak dominantan u natalnoj, što se tu gleda, to me oduvijek zanimalo jer definitivno nisan ni "s" od strijelca.........pa ako netko zna......
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:39   #72
Quote:
ŠLUS kaže: Pogledaj post
Na koji način mogu saznat koji mi je planet i znak dominantan u natalnoj, što se tu gleda, to me oduvijek zanimalo jer definitivno nisan ni "s" od strijelca.........pa ako netko zna......
O tome imamo cijelu temu - Dominantna planeta i konačni dipozitor.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:44   #73
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
O tome imamo cijelu temu - Dominantna planeta i konačni dipozitor.
Hvala
Uf, samo ako uspijem skontat onu tablicu
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 18:19   #74
Quote:
ŠLUS kaže: Pogledaj post
Na koji način mogu saznat koji mi je planet i znak dominantan u natalnoj, što se tu gleda, to me oduvijek zanimalo jer definitivno nisan ni "s" od strijelca.........pa ako netko zna......

pa eto ako ne skontas tablicu mozes napraviti natalnu na astro.com, onda pullen/astrolog i ides na zadnju opciju..vidjet ces koji ti je dominantan planet i znak. mada koliko je to tacno..ne bih ti garantovala. jer se ja ne slazem..redosljedom koji je meni ispao.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 00:48   #75
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
pa eto ako ne skontas tablicu mozes napraviti natalnu na astro.com, onda pullen/astrolog i ides na zadnju opciju..vidjet ces koji ti je dominantan planet i znak. mada koliko je to tacno..ne bih ti garantovala. jer se ja ne slazem..redosljedom koji je meni ispao.
Piše da mi je venera....pa saturn.....pa pluton...isuse.
A za znakove, prvo škorpion(to san i mislila), pa vaga, pa vodenjak
...aj dobro

Većina mi ima smisla

Čak mi je i dragom škorpion ....jadna san ti
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 12:43   #76
Dali mi netko može natalnu kartu napraviti?? reći di ju mogu naći,pa objasniti?
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 01:02   #77
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
Dali mi netko može natalnu kartu napraviti?? reći di ju mogu naći,pa objasniti?
oj suseda odi na http://www.astro.com/ -> free horoscopes ->horoscope drawings and calculations -> chart drawing


mene zanima dal kad gledam neku kucu, gledam polje kojim kuca zapocinje il obadva koja kucu okruzuju? jer meni su sve kuce rascjepkane izmedju 2 znaka..
isto tako, npr 4.kuca mi je u znaku jarca i vodenjaka
jarcu je vladar saturn, a vodenjaku i saturn i uran. kod te kuce znaci gledam di su mi vladari saturn i uran? to se gleda ako u kuci nema planeta uopce il nevezano uz to? ako nevezano uz to, postoji li prioritet kaj od toga je vaznije? hvalaa
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 14:46   #78
Imam par pitanja, uzela sam astrološki riječnik na netu kako bih nešto naučila, no naišla sam na pojmove koji su mi nejasni.

1. Što je to ambivalentna planeta? U riječniku piše, ona koja je i dobra i loša, ali zar nisu sve takve, većinom?

2. Anafora je planet koji slijedi iza Venere i Mjeseca, ali...koje značenje ona uopće ima u horoskopu natalnom?

3. Shvaćam što je pad, egzaltacija, egzil i sjedište, no opet, kako oni,svaki pojedinačno utječu na planete?

4. Svaki znak ima po tri dekanata, što kad se neka planeta nađe u prvom, što u drugom,a što u trećem?

5. Možete li mi dati primjer za jedan dispozitor?

6. Koji su to sve kritični stupnjevi i što to znači da su kritični?

7. Kada je planet u orbiti, znači da je "spaljen" od Sunca jer mu je jako blizu, od 0-16 minuta, no ne piše koji je utjecaj zapravo na taj planet?

8. Razumijem značenja retrogradanih planeta, no što je sa stacionarnim? O njima malo tko govori.

9. Zašto je bitan orbis? To su stupnjevi gdje mogu početi aspekti? Ali zašto je bitno to gdje mogu, u analizi natalne?

Znam hrpa pitanja, onom tko mi odgovori biti ću jako zahvalna
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 14:56   #79
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
oj suseda odi na http://www.astro.com/ -> free horoscopes ->horoscope drawings and calculations -> chart drawing

mene zanima dal kad gledam neku kucu, gledam polje kojim kuca zapocinje il obadva koja kucu okruzuju? jer meni su sve kuce rascjepkane izmedju 2 znaka..
isto tako, npr 4.kuca mi je u znaku jarca i vodenjaka
jarcu je vladar saturn, a vodenjaku i saturn i uran. kod te kuce znaci gledam di su mi vladari saturn i uran? to se gleda ako u kuci nema planeta uopce il nevezano uz to? ako nevezano uz to, postoji li prioritet kaj od toga je vaznije? hvalaa
Kuća ili polje ti je jedno te isto, mislila si na znakove koji ju okružuju i koji se nalaze u njoj.
Kad analiziraš kuće, prvo je bitno u kojem se znaku kuća nalazi, a to ćeš znati kad vidiš u kojem znaku kuća počinje, a to se zove VRH kuće. Nakon toga, to što ti se dva znaka nalaze u jednoj kući je normalno, ako se jedan cijeli znak nalazi unutar jedne kuće, onda je taj znak ukliješten i planete u njemu imaju slabije djelovanje koliko sam shvatila. Ali ne mora samo znak biti ukliješten, ako se jedna cijela kuća nalazi u jednom znaku, onda je ta kuća ukliještena.

Četvrta kuća, kao i svaka ti može biti samo u jednom znaku, tamo gdje joj je vrh, u tome je znaku. Ako je u jarcu, onda gledaš gdje se smjestio saturn(u kojoj je kući), a ako je u vodenjaku, onda gledaš gdje se smjestio uran i saturn. Ako kuća ima u sebi planet onda je taj planet vladar te kuće i to je prioritetno pogledati, a ako imaš dvije planete u toj kući, onda je primarnija ona koja je bliža vrhu kuće, iako ne smiješ zanemariti drugu. Ako kuća nema planeta, onda kao što rekoh, gledaš u kojem je znaku vrh kuće i gdje se smjestio vladar. Nadam se da sam ti uspjela objasniti.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 01:48   #80
Quote:
Četvrta kuća, kao i svaka ti može biti samo u jednom znaku, tamo gdje joj je vrh, u tome je znaku. Ako je u jarcu, onda gledaš gdje se smjestio saturn(u kojoj je kući), a ako je u vodenjaku, onda gledaš gdje se smjestio uran i saturn.
thx, jasno je sad, samo ove planete sa 2 vladara, oba su jednaka po vaznosti il je jedan jednakiji od drugog?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.