Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 12:41   #81
Quote:
Hammer Sickle kaže: Pogledaj post
Štednja raste. OK.
postavi si pitanje po kojoj cijeni stednja raste...prvo i osnovno...

Quote:
Ja sam za vraćanje kredita a protiv dizanja kamata jer je to lov u mutnom. Digli su dreku i pokušavaju u toj galami zaraditi na nama.
ma ti si nitko i nista da ces reci jel je ili nije lov u mutnom...ti si korisnik usluge i potpisao si...postpisao si ugovor kakav si potpisao i to je cijela poanta price...imao si mogucnost fiksnih kamata...nisi pitaj sebe zasto nisi ili ti nisu...kao niti oni ameri koji su htjeli postati vlasnici nekretnina a nisu si realno to mogli priustiti...
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:42   #82
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
nisi mi odgovorio zašto bi neki građanin koji plaća porez i KOJI NEMA ŠTEDNJU putem proračuna GARANTIRAO za štednju građana uloženu u banke??
ako su bankari svemogući i nedodirljivi zašto im je potrebna pomoć države za garanciju uložene štednje? Država ima mehanizme kontrole banaka i tu bi trebala prestati briga za banke...
Lasangel možeš li u društvu porazgovarati na ovu temu i pokušati proširiti, uključiti istomišljenike. Zanima me je li moguća "grupa za pritisak" u ovakvoj javnosti.
Jučer su Grci napali policijsku stanicu. I onda neki ovdje misle da je nemoguće da ja i slični potjeramo ekipu za deložaciju...
Hammer Sickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:44   #83
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
nisi mi odgovorio zašto bi neki građanin koji plaća porez i KOJI NEMA ŠTEDNJU putem proračuna GARANTIRAO za štednju građana uloženu u banke??
nisam ti odgovorio na pitanje zato sto ne znas osnove i mislis kako je drzava isla tom odlukom najvise bankama na ruke...da se dogodio kojim slucajem bank run pitam se sto bi onda rekao...

Quote:
ako su bankari svemogući i nedodirljivi zašto im je potrebna pomoć države za garanciju uložene štednje? Država ima mehanizme kontrole banaka i tu bi trebala prestati briga za banke
nije potrebna nikakva pomoc...da se sva ta zagarantirana stednja mora prelomiti preko leda poreznih obveznika valjda ti je jasno da drzava nema ta sredstva...kao sto nema irska da garanitra 200 milijardi eura...to je simbolicki cin i nista vise kojim je drzava htjela gradanima dati na znanje kako je njihova stednja sigurna...nista vise od puke simbolike...odakle bi drzava isplatila gradanima preko 200 milijardi kuna stednje? odakle?

Zadnje uređivanje Banque : 03.02.2009. at 12:50.
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:44   #84
Meni ovo isto izgleda kao korištenje situacije (od strane banaka), ali isto tako se slažem da nemožemo pobijati ono što smo potpisali. Obveze su obveze.
Po meni nije kriva banka što se hoće bogatiti (ili osigurati u kriznim vremenima). Kriva je država što se ponaša kao svačiji pijun.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:45   #85
Stampanjem novca bi isplatili. Jest da bi onda tvoja ustedjevina vrijedila znatno manje.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:45   #86
Quote:
Banque kaže: Pogledaj post
postavi si pitanje po kojoj cijeni stednja raste...prvo i osnovno...



ma ti si nitko i nista da ces reci jel je ili nije lov u mutnom...ti si korisnik usluge i potpisao si...postpisao si ugovor kakav si potpisao i to je cijela poanta price...imao si mogucnost fiksnih kamata...nisi pitaj sebe zasto nisi ili ti nisu...kao niti oni ameri koji su htjeli postati vlasnici nekretnina a nisu si realno to mogli priustiti...
nisam postavio pitanje po kojoj cijeni raste štednja.
Pa ti stvarno branis poredak. Nekako mislim da mi ti ne možeš reći je li nešto lov u mutnom, kao što to ne mogu ni ja tebi... tvoja stvar...
Hammer Sickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:46   #87
Quote:
Hammer Sickle kaže: Pogledaj post
Jučer su Grci napali policijsku stanicu. I onda neki ovdje misle da je nemoguće da ja i slični potjeramo ekipu za deložaciju...
anarhija...anarhija......joj pa ti si sve potpuno promasio.....

hajde okupi oko sebe ljude....hocemo se kladiti u taj stancic koji otplacujes da se bavis glupostima? priznaj iskreno koji je tvoj problem...a nemoj zakamuflirano ovdje pisati....
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:48   #88
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Meni ovo isto izgleda kao korištenje situacije (od strane banaka), ali isto tako se slažem da nemožemo pobijati ono što smo potpisali. Obveze su obveze.
Po meni nije kriva banka što se hoće bogatiti (ili osigurati u kriznim vremenima). Kriva je država što se ponaša kao svačiji pijun.
hvala aurora. O tome se radi. Oni koriste situaciju, mi takođe. Oni prestanu (prijetiti kamatama), mi takođe...
Hammer Sickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:48   #89
Quote:
Hammer Sickle kaže: Pogledaj post
nisam postavio pitanje po kojoj cijeni raste štednja.
Pa ti stvarno branis poredak. Nekako mislim da mi ti ne možeš reći je li nešto lov u mutnom, kao što to ne mogu ni ja tebi... tvoja stvar...
postavio si glupo pitanje...raste stednja...da ali po kojoj cijeni i ako mislis da se to nece reflektirati u kreditnim plasmanima kamatama i da ce banke taj trosak snositi onda si neznalica...

i da napisao sam na prethodnim stranicama kako za mene ovo nije ok...imaju rekordnu dobit blabla bla vrati se pa citaj ....

branim poredak? tako nisko padas....

Zadnje uređivanje Banque : 03.02.2009. at 12:58.
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:49   #90
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Stampanjem novca bi isplatili. Jest da bi onda tvoja ustedjevina vrijedila znatno manje.
napisi mu samo koliko manje....
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:51   #91
Quote:
Banque kaže: Pogledaj post
napisi mu samo koliko manje....
zašto moraš upotrebljavati termine glupo, ne razumiješ....pa ovdje samo pričamo....
osim toga, nije li država vratila staru deviznu štednju?
i nisi mi rekao, zašto bi država garantirala i za jednu kunu iz proračuna za pokriće gubitka? možda je baš tu kunu uplatila osoba koja nema ušteđenu ni lipu.....
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:54   #92
Isto tako mislim da ovo nemože dugo ići ovako.
Malo tko će se odvažiti dizati kredit (kome nije baš o glav. Znam ih nekoliko što su htjeli invesitat u posao ( i imaju dobar depozit) ali čekaju i odugovlače radi situacije sa kamatama. Tako da kako je netko već rekao poslije kiše dolazi sunce... Samo se nadam da neće biti predugo ovako.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:55   #93
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
osim toga, nije li država vratila staru deviznu štednju?
o je je...samo koliko i uz koju cijenu....danas u bankama ima preko 200 milijardi kuna stednje....to su ti dva hr godisnja proracuna...70% bdp-a....valjda je svakom jasno kao sto sam gore napisao da je to samo puka simbolika...i nista vise...prva je irska krenula sa tim sranjima...i onda su je slijedile sve druge eu zemlje jer je irska pokrenula tu lavinu....

Quote:
i nisi mi rekao, zašto bi država garantirala i za jednu kunu iz proračuna za pokriće gubitka? možda je baš tu kunu uplatila osoba koja nema ušteđenu ni lipu.
zato sto joj je u interesu...bez stednje nema gospodarskog rasta...investcija i svega ostalog....
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:55   #94
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
zašto moraš upotrebljavati termine glupo, ne razumiješ....pa ovdje samo pričamo....
osim toga, nije li država vratila staru deviznu štednju?
i nisi mi rekao, zašto bi država garantirala i za jednu kunu iz proračuna za pokriće gubitka? možda je baš tu kunu uplatila osoba koja nema ušteđenu ni lipu.....
Lasangel, mislim da ne treba upadati u mudrovanja sa Banque. Ima on pravo na svoje mišlenje, ali ne zna razgovarati...
Hammer Sickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:58   #95
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Isto tako mislim da ovo nemože dugo ići ovako.
Malo tko će se odvažiti dizati kredit (kome nije baš o glav. Znam ih nekoliko što su htjeli invesitat u posao ( i imaju dobar depozit) ali čekaju i odugovlače radi situacije sa kamatama. Tako da kako je netko već rekao poslije kiše dolazi sunce... Samo se nadam da neće biti predugo ovako.
svjesni su oni toga....kamate ce prema dolje...to je sigurno...smatram da su banke s obzirom na velike dobiti koje ostvaruju mogle taj trosak preuzeti na sebe....ali to ne mijenja bit problema ovdje...nesto si potpisao i normalno je da si covjek koji drzi do rijeci...na kraju niti nemoras...mozes prestat placat...izbor je na tebi....neka si taj otvarac teme zamisli sto bi se dogodilo drzavom da svi pocnu razmisljati kao on....raspad preko noci...raspad....
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:58   #96
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Isto tako mislim da ovo nemože dugo ići ovako.
Malo tko će se odvažiti dizati kredit (kome nije baš o glav. Znam ih nekoliko što su htjeli invesitat u posao ( i imaju dobar depozit) ali čekaju i odugovlače radi situacije sa kamatama. Tako da kako je netko već rekao poslije kiše dolazi sunce... Samo se nadam da neće biti predugo ovako.
eto. Ja želim reći da uz mali pritisak banke mogu do toga doći ranije. Ne mogu pristati da šutke slušamo preseravanja o potrebi povećanja kamata. Kad smo već šutjeli o poskupljenju kruha zbog goriva...
Hammer Sickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:59   #97
Quote:
Hammer Sickle kaže: Pogledaj post
Lasangel, mislim da ne treba upadati u mudrovanja sa Banque. Ima on pravo na svoje mišlenje, ali ne zna razgovarati...
ja ne znam komunicirati...tko je kome napisao da brani poredak? ja tebi ili ti meni? ...sto je to nego vrijedanje?
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:00   #98
Quote:
Banque kaže: Pogledaj post
svjesni su oni toga....kamate ce prema dolje...to je sigurno...smatram da su banke s obzirom na velike dobiti koje ostvaruju mogle taj trosak preuzeti na sebe....ali to ne mijenja bit problema ovdje...nesto si potpisao i normalno je da si covjek koji drzi do rijeci...na kraju niti nemoras...mozes prestat placat...izbor je na tebi....neka si taj otvarac teme zamisli sto bi se dogodilo drzavom da svi pocnu razmisljati kao on....raspad preko noci...raspad....
Bravo Banque!!! O tome se radi. Neka i oni zamisle što bi bilo sa državom! čestitam, biće nešto od tebe, samo moraš promjeniti pristup. Malo više afirmacije nauštrb negacije...
Hammer Sickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:00   #99
Quote:
Banque kaže: Pogledaj post
prva je irska krenula sa tim sranjima...i
Irsku smo imali priliku vidjeti u Hrvatskoj i zove se Glumina banka.. iz čega proizlazi da smo ipak napredniji od njih...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:02   #100
Quote:
Hammer Sickle kaže: Pogledaj post
Bravo Banque!!! O tome se radi. Neka i oni zamisle što bi bilo sa državom! čestitam, biće nešto od tebe, samo moraš promjeniti pristup. Malo više afirmacije nauštrb negacije...
i to ti je u interesu samo zato sto nisi znao sto potpisujes? eh kada bi drzavu rusili radi necijih hirova...kada bi gospodarske krize izazivali zato sto je nekom ispod casti platiti ono sto je potpisao ili zato sto nije znao sto potpisuje....

Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
Irsku smo imali priliku vidjeti u Hrvatskoj i zove se Glumina banka.. iz čega proizlazi da smo ipak napredniji od njih...
uopce ne razumijem o cemu pricas...

Zadnje uređivanje Banque : 03.02.2009. at 13:14.
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.