Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 20:16   #1
Erste banka - iskustva

...bez jamaca, bez hipoteke, do 180.000 kuna, ujedinite sve vase obveze u samo jednu, bla bla bla, jos jedan skolski primjer obmane, ajmo debile navuc u banke pa dalje cemo valjda nekak...
dakle, fora je u slijedecem, al nemojte me kriviti i prozivati ako slucajno netko dobije drukcije informacije jer ja sam bila kod samo dva financijska savjetnika u samo dvije poslovnice, pa ako netko dobije trecu verziju, nisam ja namjerno ili zbog manjka mozga javila krive informacije

dakle ovak; prvo-ovo kaj se tice 180000kn bez jamaca i kredita, informacije radi, to vam je samo za klijente. al i to je subjektivno, jer mozda direktorica kaze da moze

kak ja to znam? ovak; prijateljica mamina, zena penzionerka, 2100 penzija, crna lista i los kandidat za kredit, svjesna toga, ALI rekli joj u info centru da moze doc, jer erste jedina objedinjuje sve dugove, crne liste sreduje i radi jedan kredit...ok, dosla zena, zakaj da ne ode probat, po tablicama kod financijskog savjetnika/koji btw ne zna nis bez direktorice/ moze dici kredit da joj 2080 bude rata. ok veli zena, radi usput ima prihode, nije bad rata koja je cijela penzija. kaj treba dofurat? pisma namjere od svih banaka di ima dugove, traba joj dobar suduznik i default ostali papiri...sve skupi, dobar dan, evo sve imam-naravno kod financijskog savjetnika. veli ova da neeeeeee, ne moze ona tako, da teoretski moze, ali ipak ne moze dobit kredit. jedino da nade jos jednog suduznika. ok, zena nade jos jednog u roku 24 sata, napominjem da su super obadva suduznika, cisti od kredita itd, nikad crne liste...e super, aj sad ima dva suduznika, btw, koja je samo to umjetnost nac danas 2 suduznika
s tim svim trci u masarykovu, jupi sve sad ima, dolazi tam a savjetnica lijepo britko kaze ne moze. ova sva u cudu, jadu i gnjevu, ni sama ne zna kaj je sad i pita zakaj je jucer rekla da nade suduznika i da dode, a ova veli jucer sam rekla al danas ne moze, tak je rekla danas direktorica.

i tak ne moze. bez obzira kaj se zena rastrcala ko idiot po sve papire/znamo kaj je skupit sve to/ i dosla tam da bi se u minuti pretvorila doslovno u magarca.
ja bi pitala sad/sorry na ovakvom eseju, al morala sam objasnit / jel neko ovdje zna kak je to moguce???

no dobro, velim ja njoj da je to debilno i nek ih sve odkanta, a buduci da je kod ovih sve subjektivno ak ne zeli jos odustat, nek proba u vukovarsku u poslovnicu pa nek vidi kaj oni kazu kad vide svu dokumentaciju...ode zena u masarykovu povuc zahtjev jer su joj nudili da ga daju u obradu da samo namiri dugove al na ruke dobije nekaj sitno kuna. dodem tam s njom i naravno u samom startu ova veli da ak su tak rekli tam da je to tak. veli zena ok, al buduci da su mi ovi rekli da ne smijem k vama i vratili mi zahtjev jer sam trazila direktoricu/nisu htjeli dat papire, rekli da je to njihovo/, molim vas da samo pogledate dokumentaciju pa mi kazete u cemu je problem. i ova se konacno udobrovolji i kaze da nemre jer nije klijent. dobro. ovi su zaboravili to rec, pa su se fokusirali da mora nac drugog suduznika???dalje, ne moze jer ima crnu listu. ok, kaj su i to zaboravili pa su rekli da trazi suduznika???na kraju krajeva, ne moze nikak i ok, al mene samo izluduje kak je moguce da teoretski moze kredit a ne moze jer direktorica ne da, kak je moguce da rade takvog idiota od nekoga da ga najebu da si nade suduznika i onda tek odjeb sa ovakvim banalnim glupostima??? po meni je ova prica dokaz da je erste u nekakvom opako smrdljivom filmu...i pls, nemojte mi reci da je normalno da banka odbije zahtjev...ok, slazem se, naravno da nisu svi kreditno sposobni i da ne mogu dobiti kredit, sve kuzim i nisam gnjevna da serem zbog toga sad po njima, zbilja objektivno ne mogu shvatiti kak se to njima dozvoljava. samo to. ko da ljudi kojima ocajno treba lova nemaju dovoljno problema pa ih jos i oni moraju radit na ovakve nacine kretenima...
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:35   #2
hm, neznam što da ti kažem, malo sam iznenađen kad je erste u pitanju. da je zaba ne bi me čudilo.

erste je došla relativno kasno na tržište i prilikom početka rada mogli su pokupiti najbolji kadar iz drugih banaka. čudi me da nisu i da tamo rade takvi.

činjenica je da je bankarski sustav konzervativan i hijerarijski jasno definiran, ali nikako mi nije jasno kako ćeš doslovce u svkoj banci naći nekoga tko nezna raditi svoj posao. tipa prodaje ti kredit, udjele u fondovima, stambenu...i neznam šta sve ne a ti nju slušaš, i kužiš da znaš više od nje.

tako meni svoj osobni broker prodaje priče o investicijskim fondova, ja o njima neznam puno......ali ona još manje.......priču započinje kako je ulaganje u dioničke fondove dugoročno.....a vidi onda one budale koje su početkomgodine uložili i sada imaju od 40-60% više.

svi oni su prošli neki 'brzi tečaj' i bačeni u vatru. podledaj si na na mojposao.net. nema dana da neka banka (uglavnom erste i rba) netraže ipo desetak ljudi tipa referent, suradnik, voditelj.......i tko ti garantira da neki novi taj dan kad doješ u banku baš tebe ne dopadne.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 08:42   #3
erste...tamo sam klijent...i dignem 10 cekova, naplati mi 10kn...dodem za 6 mjeseci, dignem 6 cekova, naplati mi 12kn..WTF????2kn po ceku...jebo im ja mater..i jos mi (ipak ljubazna sluzbenica) "vi ste mladi, zasto si ne uzmete kreditnu karticu"????? MARŠ!!!!
nitkoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 08:49   #4
neću hvaliti svoj blog,ali možete pročitati što se meni desilo ,a vjerujem da nisam jedina.katasrofa!jao si čovjeku kad je siromahek,ja si još nekaj negdje mogu i skucat,ali penzić sa 800kn mirovine može jedino kupit iz kontenjera staru salatu.i onda uleti ovakvo smeće od banke nudeći brda i doline.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 09:09   #5
ma vraga daju toliku lovu bez jamaca.... al mozad na hipoteku puta 10.... ili če te oderat na bilo koji drugi nacin..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 14:23   #6
kaj se tice hipoteke; daju na hipoteku, al moras bit kreditno sposoban. po meni to je isto debilana jer ti je zapravo hipoteka osiguranje ak nemas za ratu, jel tako? al ne...oni oce bit banka koja je 150% ziher. ne daj Boze da bi oni riskirali bilo kaj, pa makar to bilo prodavanje nekretnine vrijedne 100000€ zbog kredita od 25000€. kretenizam.
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 14:43   #7
Quote:
Edgar kaže:
...
tako meni svoj osobni broker prodaje priče o investicijskim fondova, ja o njima neznam puno......ali ona još manje.......priču započinje kako je ulaganje u dioničke fondove dugoročno.....a vidi onda one budale koje su početkomgodine uložili i sada imaju od 40-60% više.
To ti je ko da su ti rekli da treba više puta baciti kovanicu da se dobije pismo, a ti dobiš odprve pismo i kažeš "Bili ste u krivu".




Ontopik: Ovo je prdekana od države pa nas guze kako god se sjete.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 14:45   #8
Quote:
papa štrumf kaže:
To ti je ko da su ti rekli da treba više puta baciti kovanicu da se dobije pismo, a ti dobiš odprve pismo i kažeš "Bili ste u krivu".
Ovo si jako dobro rekao
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 15:34   #9
Quote:
papa štrumf kaže:
To ti je ko da su ti rekli da treba više puta baciti kovanicu da se dobije pismo, a ti dobiš odprve pismo i kažeš "Bili ste u krivu".




Ontopik: Ovo je prdekana od države pa nas guze kako god se sjete.

Ma nije da nisi u pravu; ovo što se desilo s fondovima ove god, je ajmo reći...jednom u sto god....možda naveo glupi primjer, samo htjedoh reći da ti oni ispričaju isto ono što možeš pročitati u nekom letku isl. pa odeš k njima samo ako ti se neda čitati surfati...od njih niš nećeš naučiti, ili sagledati stvari drugim očima.

neznam zašto, ali znao sam da će ovja primjer izazvati reakcije......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 16:06   #10
Quote:
papa štrumf kaže:

Ontopik: Ovo je prdekana od države pa nas guze kako god se sjete.

Da papa štrufek,samo što mi dozvoljavamno da nas guze.
Kada bi svi ajmo reč obični građani obustavili bilo kakav kreditini zahtjev, samno 6o dana, pola tih koje nas je... propale bi.Naglo bi nam nudili sve što hoćemo....

Davno sam dobila lekcjiu o bankama živeći u inozemstvu,
pa živim po tri zapovijedi:
1.nikada hipoteka
2.nikada kredit dulji od 6mj
3.nikada zelenaši.

a da je lako ili da mi je bolje nego ostalima,nije!
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 01:15   #11
jel znas ti da nama penzici umiru od gladi doslovno? i oni nek kazu necu probat s kreditom ak ima sanse??? ok, postoje i oni koji su fino uhranjeni, al takvi ne placaju rezije pa im vise s ovrhama na grbi. i onda otimaju s mirovine, dakle na najboljem su putu da riknu od gladi kak god okrenes. ne znam bas jel ti pametno ovo bilo za reci...
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:27   #12
a ljudi nemojte tako. Ipak su to slavna strana ulaganja u Hrvatsku.

Druga je stvar što to u stvarnosti izgleda kao kolonijalni odnos (i što nas oni smatraju kolonijom za 'mužnju', a što smo sami krivi).

Ustvari, kada bi zbrajali stvarno ekonomski korisna ulaganja u RH (znači ne ona za izvlačenje love van), to bi bio vrlo tanak popis.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 21:39   #13
Meni je Erste već par godina poslovna banka i privatna banka. Do sada sam imao samo dobra iskustva. Za firmu koristim stalni kredit za obrtna sredstva -- to je nekakvi stalni odobreni overdraft koji koristiš kad si nelikvidan i to mi se pokazalo jako spretno a nije pretjerano skupo. Privatno dižemo svakojake kredite i sve nam naprave brzo i relativno jednostavno. Mislim da prema stalnim klijentima imaju prilično dobar odnos. U zadnje četiri godine nisam imao prigovora.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 21:14   #14
Dozvoljeni minus - Erste

Dakle, imam otvoren tekući račun u Erste banci, prijavljen sam na određeno vrijeme već više od godinu i pol, prosjek plaće mi je oko 4500 kn, nikad nisam išao u minus.
E sad, izgleda da će mi kratkoročno trebati jedna količina novaca zbog koje bi trebao ući u minus na tekučem računu, pa sam nazvao besplatni broj Erste banke, na kojem mi je gospođa ljubazno objasnila da zbog toga što sam prijavljen na određeno vrijeme, ne mogu ići u minus na tekućem.
E sada me zanima da li je to istina, jer mi kolege koji su prijavljeni pod istim uvjetima kao i ja, samo imaju tekući u drugoj banci, redovito idu u dozvoljeni minus koji kod nekih iznosi čak i 2-3 plaće.
Dakle, moje pitanje je: mogu li ja u minus i koliki, ako mogu.
Higijenichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:08   #15
ako ti već nije automatizmom dozvoljen, idi na šalter gdje si otvorio račun i zatraži ugovor o dozvoljenom minusu
trebali bi ti odobriti s obzirom na redoviti priljev a ne na vrstu zaposlenja
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 14:23   #16
Otvaranje dozvoljenog minusa u Erste

što je sve potrebno da bi mogo otvorit dozvoljeni minus u Erste?

što je potrebno da bi mogo ući u minus barem 2.500 kn?

dali je moguće da bi to mogo podići do 01.12?

ako nije moguće da to napravim u Erste, molim vas neka mi neko kaže gdje bi se mogle povoljno posudit pare, da ih imam do 01.12

unaprijed zahvalan
trebam_pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 20:55   #17
mislim da odmah ne mozes dobiti prekoracenje (po tekucem racunu)
prvo moras otvoriti tekuci racun i dobivati placu na njega najmanje 3-6 mj. (ovisi kod koje banke) i onda mozes dobiti dozvoljeno prekoracenje kod neke banke u iznosu place, a kod neke i do tri place zajedno.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 08:33   #18
Quote:
trebam_pare kaže: Pogledaj post
što je sve potrebno da bi mogo otvorit dozvoljeni minus u Erste?
što je potrebno da bi mogo ući u minus barem 2.500 kn?
dali je moguće da bi to mogo podići do 01.12?
ako nije moguće da to napravim u Erste, molim vas neka mi neko kaže gdje bi se mogle povoljno posudit pare, da ih imam do 01.12
unaprijed zahvalan
Ako otvoriš tekući račun u ESB, morao bi čekati 3 mjeseca, tj. 3 primanja na taj račun da i ti se mogao odobriti minus po tom računu.
Osim ako...
...nemaš račun u nekoj drugoj banci gdje trentno primaš plaću. Ako su ti tamo odobrili minus, u iznosu od recimo 4.000,00kn, doneseš potvrdu o stanju računa iz te banke na kojoj sve lijepo piše, i onda ti se odmah nakon prve plaće može odobriti minus.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:17   #19
imaš u vabi isto ti se može odobriti minus ali nakon prve plaće i to u visini tri primanja
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:16   #20
Erste banka - isplata kredita

čekam na odobrenje kredita već dva mjeseca kod erste banke sve nešto odugovlače a sad čujem da imaju ozbiljnih financijskih problema u poslovanju
zna li tko jel to istina ?
delfin123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.