Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2009., 00:36   #21
Quote:
arbajram kaže: Pogledaj post
Ja imam manijakalne napade citanja knjiga sto znaci da papirne ne dolaze u obzir /gabariti/
A? Sta ova recenica znaci?
Sudden Sid is online now  
Old 02.10.2009., 01:01   #22
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
A? Sta ova recenica znaci?
Ne znam baš, ali iskoristila bih trenutak pa pitala nekoga tko ima iskustva s Kindlom, radi li to uopće kod nas budući da Amazon pokriva trošak wirelessa na Kindlu, pa, ono...
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Old 03.10.2009., 07:59   #23
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
A? Sta ova recenica znaci?
Znaci da ne mogu nabaviti knjiga koliko ih mogu procitati ;-)
arbajram is offline  
Old 03.10.2009., 08:38   #24
Ja ga isto hoću kupiti već neko vrijeme, ali ponuda je jadna, ne samo kod nas. Većina uređaja ima 6" ekran, što je malo. Jedini koji mi se sviđa je ovaj.

A čini se i da ga nije problem naručiti.

Jedini problem je što košta poprilično

Zadnje uređivanje JPK : 03.10.2009. at 08:45.
JPK is offline  
Old 03.10.2009., 08:45   #25
Evo BeBook se prodaje i kod nas:

www.sveznadar.com/

Cijena 2300 kn, toliko kosta i vani.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Old 04.10.2009., 10:43   #26
U ponedjeljak stize PRS 600

odlucih za njega zbog touch skrina i mogucnosti pisanja po njemu, iako su sa takvim ekranima kontrasti nesto slabiji nego sa ovim obicnim, "nedodirljivim"

Iako pravo da kazem nikad ne bih to uzeo za citanje knjiga koje ima i u knjiznici, nema do papira. Medjutim imam tolko toga na kompu, a buljenje u obican ekran previse zamara. Osim toga dosta se putuje pa je ovo najprakticnije..

enivej cujemo se za par dana kad se isproba
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 04.10.2009., 12:43   #27
Odlučio sam si priuštiti jedan od ovih čitača. Zanima me, bez zezanja, koji najbolje izgleda?
Ima li čitač da izgleda muževno i kul? Onako crne, ravne linije, bez zaobljenja? Nešto što bi pojačalo moj, već prilično izraženi, muževni izgled?
Dakle - koji čitač, a da ga bez srama mogu ponijeti u birtiju na pivo?
schmokljan is offline  
Old 04.10.2009., 13:34   #28
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, ali iskoristila bih trenutak pa pitala nekoga tko ima iskustva s Kindlom, radi li to uopće kod nas budući da Amazon pokriva trošak wirelessa na Kindlu, pa, ono...
kažu da amazon još uvijek nije proširio svoj wireless na europu. ali dok je kablova - mora se moć presnimit knjige na njega.

ja glasam za onaj jpkov.
Aphex is offline  
Old 06.10.2009., 10:33   #29
e dakle malo se poigrah sa sonjevom šestotkicom.

mane:
kontrast nesto slabiji (zbog taćskrina)
vise bljesti (isti razlog)

prednosti:
mogu se upisivati poruke, bolji izgled i dimenzije zbog manje tipaka.
rijecnik. Samo engleski ali citam uglavnom na engleskom pa je vrlo korisna stvarcica.

ostalo:
trajanje baterija odlicno (ali valjda je to tipicno)
pdf formate zna smuljat u smislu da se u nekim dokumentima sama slova ne mogu povecavat vec se moze samo zumirati, a u tom slucaju se tekst ne formatira vec siri preko velicine ekrana pa ga treba "setati". Takodjer ume fajla zna biti drugacije od onog na kompu kada se prebaci u ibuka. Vjerujem da je i to tipicno zbog specificnosti formata.
Nema vajrles sto mi je potpuno nebitno, treba mi samo za stvari sa kompa.
Dok mogucnost pisanja poruka preko "tipkovnice" moze biti korisa, od pisanja rukom ne vidim previse svrhe ali moglo bi biti korisno mozda nekad nesto skicirat
mp3 plejeric je takodjer zgodna stvar iako sigurno trosi bateriju daleko vise.

Sve u svemu ja zadovoljan iako bih volio malo bolji kontrast i manje bljestanja (iako je kazu to sve bolje nego kod njihovog predhodnog taćskrina). ali nemres i ofce i nofce...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 07.10.2009., 14:05   #30
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
e dakle malo se poigrah sa sonjevom šestotkicom.

mane:
kontrast nesto slabiji (zbog taćskrina)
vise bljesti (isti razlog)

prednosti:
mogu se upisivati poruke, bolji izgled i dimenzije zbog manje tipaka.
rijecnik. Samo engleski ali citam uglavnom na engleskom pa je vrlo korisna stvarcica.

ostalo:
trajanje baterija odlicno (ali valjda je to tipicno)
pdf formate zna smuljat u smislu da se u nekim dokumentima sama slova ne mogu povecavat vec se moze samo zumirati, a u tom slucaju se tekst ne formatira vec siri preko velicine ekrana pa ga treba "setati". Takodjer ume fajla zna biti drugacije od onog na kompu kada se prebaci u ibuka. Vjerujem da je i to tipicno zbog specificnosti formata.
Nema vajrles sto mi je potpuno nebitno, treba mi samo za stvari sa kompa.
Dok mogucnost pisanja poruka preko "tipkovnice" moze biti korisa, od pisanja rukom ne vidim previse svrhe ali moglo bi biti korisno mozda nekad nesto skicirat
mp3 plejeric je takodjer zgodna stvar iako sigurno trosi bateriju daleko vise.

Sve u svemu ja zadovoljan iako bih volio malo bolji kontrast i manje bljestanja (iako je kazu to sve bolje nego kod njihovog predhodnog taćskrina). ali nemres i ofce i nofce...

A jel normalno čita hrvatske dijakritičke znakove(č,ć,đ,ž,š)?
polip_batinović is offline  
Old 07.10.2009., 21:31   #31
Quote:
polip_batinović kaže: Pogledaj post
A jel normalno čita hrvatske dijakritičke znakove(č,ć,đ,ž,š)?
nemam pojma, nisam citao nista na hrvatskom kupih ga iskljucivo zbog strucne literature na engleskom koja mi je sa kompa ubijala oci, nema nis na rvackom
probat cu kad budem doma pa javim

no vidio sam u uputstvima da ima mogucnost pisanja diak. znakova na tipkovnici (na nacin da se duze drzi stilus/prst npr na slovu s pa se pojavi izbornik sa znakovima "baziranim" na njemu koji nisu dio engleske abecede, ukljucujuci i š) pa bi bilo logicno da ih cita
ali probam pa javim.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 07.10.2009., 22:55   #32
OK, hvala.
polip_batinović is offline  
Old 10.10.2009., 16:49   #33
ne, ne cita
ove koji su na njemu napisali cita, normalno, ali kad sam napisao nesto na kompu i ubacio nije ih prepoznao

meni nije bitno doduse ali ocito se ne moze citati nista na hrvatskom do ne izbace verziju za nase trziste..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 10.10.2009., 17:19   #34
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ne, ne cita
ove koji su na njemu napisali cita, normalno, ali kad sam napisao nesto na kompu i ubacio nije ih prepoznao

meni nije bitno doduse ali ocito se ne moze citati nista na hrvatskom do ne izbace verziju za nase trziste..
Ako ne prikazuje dobro ASCII ne znači da ne prikazuje dobro PDF. Osim toga, vrlo vjerojatno podržava Unicode.
JPK is offline  
Old 10.10.2009., 19:11   #35
dovraga
ok, probam opet
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 10.10.2009., 21:14   #36
Najavljuju da ce se kindle isporucivati i u nas, ito zajedno s besplatnim wirelessom za download s amazona
link:www.amazon.com/kindle

ja sam u napasti da naručim....
Zora is offline  
Old 13.10.2009., 15:04   #37
Quote:
Zora kaže: Pogledaj post
Najavljuju da ce se kindle isporucivati i u nas, ito zajedno s besplatnim wirelessom za download s amazona
link:www.amazon.com/kindle

ja sam u napasti da naručim....
Super je to, samo se bojim da neće steći veću popularnost dok domaći izdavači ne krenu sa e-izdanjima svojih knjiga.


Beljki (ili bilo tko drugi tko posjeduje reader), jesi li imao kakvog uspjeha u prikazivanju naših slova?
polip_batinović is offline  
Old 18.10.2009., 19:27   #38
Od sutra službeno za Hrvatsku dostupan Kindle!

BUG online:

Amazon je najavio sniženje cijene Kindlea 2 i dostupnost njegove internacionalne verzije. Na listi od preko 100 zemalja u kojima će e-čitač biti dostupan nalazi se i Hrvatska. S isporukama se započinje 19. listopada.

Amerikanci će odsad Kindle moći kupiti po 40 dolara nižoj cijeni koja iznosi 260 dolara. Internacionalna verzija trebala bi koštati 280 dolara, ili preračunato oko 1.400 kuna (ako nešto ne pođe po zlu).

Specifikacije i mogućnosti uređaja i dalje ostaju iste – 6-inčni E-Ink ekran s rezolucijom od 600 x 800 piksela, 2 GB ugrađene memorije od čega je 1,4 GB dostupno korisniku, USB i 3G povezivost i dostupnost preko 290.000 knjiga na Kindle Storeu.


Amazon: http://www.amazon.com/gp/product/B00...8EENGQ2W20GKEV

Dakle e-knjige, bez sivog uvoza uređaja i "ručnog" prebacivanja izdanja u uređaj - napokon i dostupne kod nas.

Komentari?
Vojky is offline  
Old 18.10.2009., 19:33   #39
Ne svidja mi se.

Previsoka cijena, dodas jos koju kunu i uzmes neki subnotebook (npr. Asus EEE PC) koji osim citanja knjiga moze posluziti i za druge namjene.
Nex is offline  
Old 18.10.2009., 19:39   #40
zabunil si se, ovo spada pod Ekonomiju
jimmy jazz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.