Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2009., 22:11   #21
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
super stvari:
avent izdajalica
jastuk za dojenje-obožavm ga i žao mi je kaj ga nisam imala u trudnoći jer je udoban,a kako je naš buconja od prvog dana bio veliki i dojio se skoro stalno olakšo mi je
onaj jastuk za male bebe kaj se na čičak poveže,a kad se ne poveže prekrivač je
fliper za kupanje
benkice na kopčanje
vreće za spavanje i piđamice one u komadu
sviralica za spavanje koja reflektira na strop medeke
digitalni toplomjer
veliki stol za presvlačenje

totalni promašaji: nemrem se sjetiti,ali znam da su plišane igračke koje svi donose,do prije nekih mjesec dana bile totalno out našem sineku( 18mjeseci)
u biti ona kadidica iz uskih stolova za presvlačenje mi je očajna, a čini mi se da je uski stol za presvlačenje isto promašaj,ali kako smo mi imali veliki nemrem tvrditi

viper spada u kategoriju-nemrem se odlučiti..nekako da ga nisam dobila sigurno ga nebih kupovala
e još super ariana aspirator za nos..[/B]spasio nas
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:16   #22
Dobra stvar:
Avent izdajalica (dok sam dojila)
Termosica za bocu chicco (kad smo prešli na adaptirano) ovo je najbolja stvar definitivno!!!!
aspirator za nos Arianna (ovo je također najbolja stvar)
didaktička dekica Tiny Love
hranilica

Loša stvar:
pumpica za nos chicco
viper iliti seggiolino
vrtuljak iznad kreveta
Prematalica (samo sam je prematala na njoj prvih mjesec dana, a onda je postalo opasno po život)
Tučak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:21   #23
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
+
belvital za izvlačenje šmrklji (slično ko ariana samo ja povlačim a ne sauger)
puzzle za pod
mei tai

-
vreća za spavanje
slinčeki
dm pumpica za nos

nemam baš puno stvari za napisat, pol ovih stvari kaj ste napisali ni nemam
oh, zasto to..?

inace..
super stvar:
- elektricna izdajalica symphony (mada smo je iznajmili)
- jastuk za dojenje - tu je cesto spavala, ali i sisala kad je bila mala
- marama za nosenje, u njoj je provela jako puno vremena
- putni krevetic
- pernata vreca za spavanje

promašaj:
- deka za puzanje - koristili smo je mozda dva mjeseca, u stvari nije mi ni jasno zasto se tako zove. kad je pravo pocel puzati nije ju ni sam bog uspio zadrzati na njoj
- pumpica za nos
- pomocni jastuci za plivanje
- vesta za plivanje - nema sanse da joj obucemo..
- platnene pelene - nije tolerirala da je prekrijem dok dojim, a za briskanje sam koristila nesto drugo
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:28   #24
vreća za spavanje nam nikad nije bila ni potrebna, ne otkriva se nikad (nadam se da se nisam ureknula sad )
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:43   #25
+
inhalator
vreća za spavanje
bodybenkice
ručna izdajalica chicco(dobro,mogla sam i bolju,ali obzirom na cijenu spasila je od mastitisa)
mEI TAI
vreća za spavanje sa rukavima
viper

-
benkice
puzzle,nije ih trpio
pumpica za nos
nosni aspirator(bio je dobar dok nisam skužila da inhalator može obaviti bolji posao)
kolica
puste bočice koje sam sve podijelila,ne znam zašto sam ih pokupovala



jastuk za bebu nismo imali,ni jastuk za dojenje,ni prematalicu...dosta toga nisam kupila,ali mi nije ni falilo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:45   #26
Ne kuzim zasto minus za skarice za nokte? Cime ste rezale bebama noktice onda?
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:49   #27
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Ne kuzim zasto minus za skarice za nokte? Cime ste rezale bebama noktice onda?
To nije ni meni jasno...moj maše ko lud i ubode se na vrh svaki put...i da nije zaobljeno neznam kako....a za klasične benkice nisam znala da se više uopće proizvode.
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:51   #28
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Ne kuzim zasto minus za skarice za nokte? Cime ste rezale bebama noktice onda?
možda običnim škaricama za nokte
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:51   #29
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
To nije ni meni jasno...moj maše ko lud i ubode se na vrh svaki put...i da nije zaobljeno neznam kako....a za klasične benkice nisam znala da se više uopće proizvode.
Ja sam dobila fras kad sam ih vidjela
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 23:34   #30
Top 8
1. Viper
2. bodi benkica sa zakopčavanujem od naprijed
3. Graco aspirator za nos (pakleni stroj )
4. Duda varalica
5. vreća za spavanje
6. sterilizator
7. bočice TT (koje je odmah prihvatila nakon chicca, aventa, nuk-a i bačenih novaca)
8. vrtuljak iznad kimbice.. jer priča sa medom winnie i magarcem i svinjom i tigrom svako jutra a ptičice ju uspavljuju

Užas
1. baby gym (njoj to neinteresantno)
2. čaj od komorača (okrene glavu od toga)
3. cipelice za novorođenčad
4. jastuk za izlazak van iz bolnice
5. body na navlačenje preko glave
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 23:55   #31
e i - za mobile, odnosno onaj drek iznad kindača kaj se vrti. nikad ju to nije zanimalo. sreća pa smo to posudili.

sad kad gledam po postovima od početka fakat niš nisam kupovala :
jastuk za dojenje smo imali od bolnice i još tam sam zaključila da nam neće trebat, bočice i dudice nisam ni pomišljala kupit, viper i baby gym nismo imali

i još sam se sjetila, + za električni izdajalicu ameda, al je bila iznajmljena
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 00:11   #32
Super stvari:
-bodi benkice
-jednodjelne oblekice
-viper
-puzle
-baby gym
-mei tai
-sling


Promašaji:
-jastuk za bebu (niti jednom nismo koristili)
-škarice za bebe (predebele su za mini noktiće, a tak i tak moramo rezati dok spava)
-benkice (čemu to uopće uz bodije???)
-dude (neće,sisa je zakon)
-bočice (neće, sisa je zakon)
-izdajalca (par puta sam koristila pa nije totalni promašaj, izdajala sam se ručno)
-pumpica za nos (s tim niš ne ide van)
-klokanica (nisam ju ni izvadila iz kutije)
-komoda za presvlačenje (premala za sve stvari i već dugo ju ne prematam na tome)
-glupa robica- haljinice, majice na bretele i ne kratke rukave, tregerice i treger šosići, košulje

sigurno ima još toga

sreća da smo valjda sve ovo promašeno dobili a ne kupovali! ove korisne stvari smo si uglavnom kupili.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 00:30   #33
super stvari:
- viper
- klokanica
- vrtuljak za krevetic
- komodica za prematanje

totalni promasaj:
- benkice
- dude
- jastuk za nosit bebu
- cipelice za novorodjencad
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 00:37   #34
+
kolica+košara+veliki zračni kotači s amortizerima-ma zakon, nema di nemremo s njima bez imalo problema
babygym
tommee tippee izdajalica i bočice
duda trebalo je vremena da se navikne na nju, al spasila je moje sise
bodibenkice i bodyji s lađa-preklapanjem
viseče igračkice iznad prematalice s ogledalcem - obožava ih
vreče za spavanje
forkasti slinčeki(slini ko lud)
prsluk za preko jakne(u ono doba kad je bilo nit jako hladno nit toplo, nedovoljno hladno za skafander, ne dovoljno toplo za samo jaknicu)
chiccova tekućina za hladnu sterilizaciju
kuhalo za vodu


-
avent izdajalica, a i flašice na početku
kompletna komodica(premalo mjesta unutra za stvari, premala kadica, nespretna i mala prematalica)
bodići na kopčanje kod vrata
pletene rukavice(krute su pa ih teško navučem)
mobil(baš ga i ne zanima...kad mu je fakat dosadno mlati po njemu, al da bi ga gledo sa zanimanjem-ne)
babylove pumpica za nos
trljačice u obliku raznih životinjica(stvarno nepraktično. jedna mi čak ni ne stane na ruku, a ja stvarno imam usku ručicu i tanke prste )
hlačice sa stopalima-upotrebljavali ih prva 2 mjeseca, sad više ne..
košuljice i vestice(ne da mi se to zakopčavat)
šlic na jaknicama.uvijek me strah da ga ne nažulja oko vratića ili brade
pouch, bio je dobar prva 2 mjeseca, ma da su mi već tada pucala leđa od njega, sad ga više ne koristimo..
miltonove tablete za sterilizaciju-smrde za popizdit i još su mi zamutile sisače
nosiljka za male bebe. mati mi pljunula 300kn za nju, a upotrijebili smo je za izlazak iz rodilišta i prvi posjet pedijatrici. jadno
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 10.11.2009. at 00:43.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 00:52   #35
Super stvar:
1. klokanica, mei tai (skoro pa ne koristim kolica. furam ih jedino kad idem s bebačem u malo žešću kupovinu pa njega stavim u klokanicu a stvari natrpam u kolica)
2. platnene pelene
3. vreća za spavanje
4. ono sranje kaj se stavi u kadicu pa je bebač na tome u polusjedećem-ležećem položaju. predobro jer ga ne moram jednom rukom držati dok ga kupam.
5. skafander
6. štrample


Sranje (barem zasad):
1. svih 5 bočica - neće
2. svih 5 dudica -neće
3. izdajalica avent...možda će kasnije poslužiti
4. baby gym... super mu je prvih 5 minuta a onda šizi na igračke, udara ih šakama i dere se na njih
5. zimska jakna iz TL... one kapuljače su naprosto katastrofa kaj se kopčaju ispod vrata ko da će ga udavit.



budem se još sjetila...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 01:32   #36
a da, kako sam mogla zaboraviti:
+ definitivno dude
+ nismo jos dosli do toga ali se sjecam da je moja sestra imala nekakav plasticno-gumeni slincek koji dolje ima kao posudicu za "hvatanje" svega sto ispadne iz usta (samo za kad beba jede). to mi je ostalo u sjecanju ko superultrahiper kul stvarcica, i gledam di bi ju mogla nabaviti!

- slinceki, doslovno joj nijednog nisam stavila jos, a ima ih mali milijun. kad slini, slini tak i tak sebi po ruci, vratu ili obrazu (pa joj se cijedi u uho ), a tu slincek ne bi pomogo.
- kao sto je netko gore napisao, kapice koje se ne mogu navuci preko usiju i/ili se ne vezu ispod brade
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 08:42   #37
SUPER

- bodići na kopčanje sa strane
- vrtuljak/mobil - držalo ga dobra 2 mjeseca je piljio u to, a mislili smo niš' od toga
- Avent izdajalica - ručna - da nije bilo nje, moj bebać ne bi uopće klopao moje mlijeko; nažalost nismo uspjeli u tome, tek 5-6 tjedana ali sam na nju cijedila svaku kap (bolje išta nego ništa); inače sam grintala kako je skupa i mislila da mi uopće neće ni trebati, ali eto
- štramplice, pogotovo one koje se kopčaju preko ramena
- jednodijelne pidžame, ali bez stopala - preporodili smo se kad smo ih kupili

PROMAŠAJ

- škarice za nokte, tupe - jednostavno zato što su predebele i nisam uspjela ni uloviti male noktiće, a kamoli porezati išta; rezali smo dok je spavao, sa običnim malim šiljastim škaricama, i danas to radimo; ne znam kako neko uspije porezati s njima
- hrpa plišanaca, velikih i malih koje je dobio; možda će biti zanimljiviji kad naraste; inače ih volim, ali kako ta čuda skupljaju svašta po sebi
- jednodijelni kombinezoni, pidžame i sl. sa stopalima - toliko se ritao da je svaki put s prstićima zakvačio onaj sašiveni rub, pa smo morali popravljati nogicu
- hrpa raznih duda koje nije htio, nego samo Aventovu i to samo 1 tip; kupili smo više vrsta, ali su mu žuljale bradicu - potrošili barem 200 kn na dude koje stoje u ormaru
- bodići koji se ne kopčaju oko vrata nego se nekako preklapaju s obje strane - apsolutno su nam se svi razvukli u tom dijelu, pa mu je sve golo do pola prsa; morala sam šivati sa strane
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 08:53   #38
+
Avent ručna izdajalica (spasila me prvih dana, jer ju je i mm mogao nahraniti, a ja odspavati 4h u komadu, sad se izdajam svako jutro jer radim).
Avent posudice za spremanje mlijeka (na njih se našarafi duda, pa nema presipavanja mlijeka)
Putni kinderbet (spava u njemu kad smo kod mojih, spavala cijelo ljeto na moru, sad služi kao vrtić)
Viper
- i sve ostalo što koristimo

-
- Novalac - već mjesecima stoji neotvoren, zahvaljujući izdajalici
- jedan dio odjeće - generalno profulani brojevi i sl.
- klokanica, no zato obožava kolica
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 09:04   #39

1. Avent izdajalica (da je nismo kupili, zbogom dojenje, zdravo mastitis, jer je mlijeka bilo kao u prici) i ja i mm smo prije poroda mudrovali kako je preskupa i za sta ce nam to;
2. Auto-sjedalica (dijete obozava autosjedalicu, ne bi se vadio napolje);
3. Avent duda 0-3;
4. Bodiji (na kopcanje sa strane dok je bio manji, sada i ti i oni sto imaju preklope na ramenima)...


1. Sve druge izdajalice, imamo ukupno tri;
2. Sjediste za bebe (dobili kasno, provede oko 10 minuta u njemu);
3. Sve druge dude;
4. Benkice (definitivno out, dobio hrpu nije obukao nijednu).

Sjeticu se jos ..

P.S.
Sve bocice i svi cajevi za bebe. Niti je htio, niti sam mu davala. Kupili dok se jos nismo dovoljno informisali oko dojenja (prije rođenja).

Zadnje uređivanje Eoja : 10.11.2009. at 09:09.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 09:11   #40
Totalni promasaj
  • skarice za nokte, ni jednom nisam uspjela s njima odrezat noktice, rezemo obicnima od pocetka
  • benkice, katastrofa, uopce ne razumijem kako su nase mame izdrzavale tu glupost
  • bodici s kragnicom, smeta i frce se
  • kombinezoncici koji se kopcaju iza, grozno neprakticno za malu bebu
  • baby gim, kupili smo neki lijepi, pastelnih boja koji njoj nije uopce zanimljiv, trebali smo kupiti onaj od kojeg bole oci.
  • Aventove dude, makar imaju odlican poklopcic nema sanse da ih duda
  • haljinice, doduse nismo ni jednu kupili nego dobili ali to je toliko neprakticno da je to strasno
Super stvar
  • bodibenkice
  • kombinezoncici koji se kopcaju naprijed
  • viper
  • kolica s rucnom kocnicom
  • puzzle
  • Aventova izdajalica
  • nukova duda bez drske
  • jastuk za dojenje
  • kindac kojem se spustaju stranice
  • Aventova izdajalica

Ako se jos necega sjetim editirat cu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.