Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 16:49   #241
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ok, ovako, jedan gospodin već jedno 5 put u deset dana dolazi autom po noći, basovi i muzika do kraja i tako dok valjda ne probudi pol kvarta. Pito sam ga jel normalan, ovaj je počeo prijetit da će mi rascjepat auto, bacit bombu u stan, nije mi se dalo silazit dolje, jer nisam bio sam. Jel ima kakvog smisla dolazit mu sutra s policijom na vrata? Ako ne, doći ću sam i polomiti mu ruke i noge, pa pozvati policiju da napravi zapisnik.
Danas sam zvao policiju i sve u svemu od toga ništa, navodno su već par puta izlazili na teren zbog debila, jednom se i potukao i ništa od toga. Očito u ovoj državi ne znaju disciplinirati debile, da mu uzmeš mjesečni dohodak za svaki prekršaj, već bi došao k pameti.

Ovako ne preostaje ništa drugo nego teleskop i idući put mu polomiti kosti i auto, ako želiš svoj mir. Jebo vas ovakva država i policija i zakona da vas jebali.
google1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.07.2011., 15:18   #242
Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
... Očito je da je policija u Zagrebu "prefina ili prekulturna ili prepasivna" ili tako nešto? Pa ne mogu oni samo otići, ako se dešava neko sranje i pojaviti se slijedeći ili koji drugi dan, dok luda osoba ima za to vrijeme propusnicu raditi što želi. Kao da ubojstava u obitelji nema dovoljno!...
Da, ako počinitelj nema, ne može ga se uhititi i postoji opasnost da će ponoviti djelo. Dalje ne razumijem što želiš reći.


Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
... ali radi čega se onda u Policijskoj patroli Split toliko više trude?
Svaka čast dečkima iz Splita, a slično se radi i drugdje. Međutim, ljudi uvijek sude samo po lošim primjerima.


Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
... Jebo vas ovakva država i policija i zakona da vas jebali.
Shvaćam revolt, ali kazna od 350 kuna će teško nekoga naučiti pameti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:40   #243
Perica,ja ni u jednom trenu nisam usla u svadju,povisila,ton,nista. Covjek je izazivao mog psa,dosao do ograde i urlao na nju,pehao,itd,kad se kuja nije uplasila,valjda mu je ego povrijedjen,onda se popeo na ogradu i poceo ju mlatit partvisem,tad sam ja prisla zastitit psa,s mobitelom u ruci i rekla mu: sad je dosta,zovem policiju! Kad je vidio da ih zovem je mene izudarao. Onda je usao u kucu,premlatio svoju odraslu kcer,koja naravno suti o tome. Al cula se vriska kolko ju je lemao. Onda je jos par puta izlazio u vrt i prijetio mi,ja sam sva krvava cekala policiju.
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 23:37   #244
Angry

Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
1. na koji nacin te prati?
ako ti to predstavlja tako veliki problem, rjesenje je vrlo jednostavno: prestani pisati poruke s kojim ti netko moze prijetiti...
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Dobrovoljno hrpu svojih osobnih podataka staviš na internet stranicu za koju znaš da ima problema sa sigurnošću (uostalom, koja nema), i sad postavljaš ovakva pitanja?
Nerado koristim ovaj smajlić, ali...
P.S.: Ispričavam se na komentaru, samo sm htio napisati da policija nema nikakve veze s time. Srećom.
malo kasnim sa odgovorima ali evo.
Naravno da ne objavljujem sav svoj prljavi veš na mjestima kao facebook ili sl. Ali ako netko ima pristup mojim privatnim porukama, onda je to zadiranje u intimu makar to bilo pricanje viceva!

Da stvar bude gora, ta bolesna osoba, ne samo da ima pristup mom facebook računu, vec i gmailu, skypu, forumu, ma sve sto radim preko kompa. Neznam na koji način uspjeva ali uspjeva i da ja na niti jedan način nemogu zatražit zastitu od policije ili slično?!?!
__________________
· Lajk · Anlajk ·
Frustry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:24   #245
Quote:
Frustry kaže: Pogledaj post
ima pristup mom facebook računu, vec i gmailu, skypu, forumu, ma sve sto radim preko kompa. Neznam na koji način uspjeva ali uspjeva i da ja na niti jedan način nemogu zatražit zastitu od policije ili slično?!?!
zamoli nekoga tko se kuži u računala da ti očisti komp od beštija i inih gluposti, postavi zaštitu na maksimum i promijeni sve zaporke na svim servisima/uslugama koje koristiš.
kaj se ovog potonjeg tiče, to napraviš NAKON kaj ti komp bude čist i maksimalno zaštićen, jer dok god imaš na kompu nekaj prek čega ti ovaj lurka, do onda nebuš imala mira.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 23:48   #246
Savjet molim

Poštovani forumaši treba mi vaš savjet. Ne znam da li je ovo mjesto za takvo pitanje. Dakle, radi se obiteljskom nasilju i sto konkretno poduzeti. Nasilnik je moja mlada sestra u dobi od 27 godina koja vec zadnjih nekoliko godina je izuzetno verbalno agresivna i to prema gotovo svima, a nerijetko i fizicki agresivna. Dok se svada prema majci je fizicki agresivna koja cesto ima modrica od nje. Ja ne zivim s njima, ali sam dosli ljeti u posjet , ali prvu noc me napala i napravila modrice po ruci i ledima ( povod je bio da sam joj u 1 po noci rekla da bude manje bucna i to joj je bio dovoljan povod da izgubi busulu). Molim vas za savjet kako takvu osobu zaustaviti i kazniti putem legalnih metoda. Zanima me da li je policija jedino rijesenje i kako prijavljivanje nasinlinik funkcionira u stvarnosti...Hvala svim na savjetima i odgovorima.
hypo66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:55   #247
prijavu događaj policijskoj postaji ta terenu gdje ti setra živi i oni će odmah riješit slučaj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:35   #248
pod koji zakon spada vrijedjanje u obliku opisivanja seksualnih radnji sa psima? Susjed mi je u nekoliko navrata govorio da se 'jebem s psima' i onda u detalje svasta opisivao dok sam prolazila po dvoristu. Imam i svjedoka.
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:39   #249
Spada pod uvredu. Ne postoji za svaku uvredu poseban zakon, niti zakonska odredba.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 15:41   #250
ja sam to dozivjela kao seksualno zlostavljanje jer je vise puta kad me presreo vani u detalje nabrajao i opisivao kak se ja navodno seksam sa psima. Pretpostavljam da je isto ponavljao maloljetnici da nebi bila samo uvreda.
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 09:14   #251
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ovo je forum Pravo i treba znati nešto o onome što se piše, barem malo.
Savjetovati činjenje prekršaja ili kaznenog djela nije dozvoljeno, što nije neki posebni bed, ali bi od žrtve moglo napraviti počinitelja.
I da, malo tko je spreman ubiti, a zabrana pristupa nije neka zaštita samo ako je se niti žrtva ne pridržava (zadnji slučaj ubojstva).

mogu li prijaviti roditelje za ove slučajeve ako su se djela počinjena prije niz godina kada nastupa zastara? nadalje uvrede, ponižavanje, zanemarivanje djece, izgladnjivanje, fizički napad, zatim prijetnje, npr navedem sve što se dogodilo u prošlosti jer u to vrijee nisam bio svjestan da su to kaznena djela tj mislio sam da ne mogu prijaviti roditelje. Dali se to uzima u obzir?

Zadnje uređivanje dektiva : 04.09.2011. at 09:37.
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 23:40   #252
Oprostite na poduljem postu, ne znam gdje bih izložila svoj problem, a da ne otvaram novu temu bezveze.

S ocem nisam u nikakvom odnosu, što je točno razlog i kako je do toga došlo nije važno.
Prošle godine sam se našla s njim nakon 5 godina jer sam se nadala da ćemo moć uspostavit neki odnos, no sada ga se, najiskrenije, bojim.
Od početka me kroz razgovor pita pitanja za koja mi nije jasno otkuda mu informacije, a onda skužim da me, zapravo, google-a, tj. traži po internetu. Ok, meni je jasno da su informacije na internetu svima dostupne i da skoro svatko može google-at svačije ime, ali nisam još srela osobu koja bi se time hvalila da je došla do nekih informacija.
Konkretno, pita me kak je bilo na xy filmu jer je vidio da sam osvojila ulaznice. Dobro, nije strašno. Onda mi kaže kako s vremena na vrijeme dođe kod mene na faks gledat jel sam tamo da se ''slučajno'' vidimo. Prije nekoliko mjeseci sam imala zadnji ispit na faksu i rekla sam mu za to, ali nisam znala na koji rok ću ići, a on je rekao da bi htio doć na moj zadnji ispit kad nije mogao doć na prvi. ??? Kad smo se sljedeći put čuli i kad sam mu rekla da sam bila i položila, on se zderal na mene i počel zapomagat, ''mačkice, kaj ti ne misliš na svog taticu''?

Najnovije. Prestala sam mu odgovarat na pozive zbog svega skupa. S dečkom sam neki dan došla na more. U apartmanu su me dočekale ruže, vino, svijeće, i poruka da neka uživamo, voli te tata. Trebam li spomenuti da mu nisam rekla kamo idemo? Ne znam kome je bilo neugodnije, meni ili vlasnicima apartmana koji su to pripremili jer su vjerovali da ću biti sretna, jadni nisu naravno ništa krivi, tko bi vjerovao da je ovako nešto moguće.

Imam li izbora? Poslala sam mu podulju poruku, ali ako on sam iz svojih postupaka ne vidi da je to sve ogavno i neugodno, ko da će mu sad odjednom sinut.

Osjećam se izloženo, prestrašeno i osramoćeno. Ko sa sam u nekom filmu gdje neku ženu prati neki opsjednuti lik. Ne mogu vam to ni opisat.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 14:22   #253
Vjerojatno se radi o nasilju (prekršaju) i možeš ga prijaviti policiji.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:56   #254
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se radi o nasilju (prekršaju) i možeš ga prijaviti policiji.

gdje i kome mogu prijaviti obiteljsko nasilje i šta ako je počinejno u mladosti a ja sam odrasla osoba? nakon koliko nastupa zastara?
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 09:38   #255
Ako je riječ o prekršaju, pitanje je kad se događalo, budući da Obiteljski zakon i Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji nisu toliko stari. Ako su postojali, a prekršaj se dogodio za vrijeme starog Zakona o prekršajima, zastara je nastupila nakon 1 godine. Ako je nasilje bilo nakon 2007. godine, zastara pokretanja postupka je 2 (maksimalno 3) godine. Ako je riječ o kaznenom djelu, ono također nije postojalo (mislim do 2008. godine, ali nisam siguran), a zastara pokretanja postupka je 5 godina. Obzirom da navodiš da je počinjeno u mladosti, pretpostavljam da su istekli svi ti rokovi, tako da ništa od pokretanja postupka po službenoj dužnosti. Ne znam kako stoje stvari s privatnom tužbom, za to bi morala kontaktirati nekog odvjetnika.


P.S.: Sad vidim da sam ga malo zapetljao, pa pitaj ako što nije jasno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 09:53   #256
taj zakon je kriv, naime djeca u toj dobi ne mogu bit svjesna da je nešto kazneno djelo. zastara za obiteljsko nasilje mora biti 10 godina, jer kad osoba preispituje s nekim psihologm psihijatrom i sl. svoju mladost, dođe do saznanja da je bilo kaznenih djela. Dijete to ne zna dok je maloljetno, znači počinitelji mogu zlostavljati bez problema djecu jer ona najčešće nisu svjesna niti prijavljuju ta kaznena djela, a kad postanu toga svjesni već je kasno, tj nastupila je zastara...taj zakon treba hitno mjenjati da bi počinitelje stigla ruka pravde! Zašto bi netko odgovarao za nešto počinjeno unazad 3 godine, a nebi za puno gore stvari počinjene prije 6 godina i sl ???
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:54   #257
Nisu djeca jedina koja mogu prijaviti to nasilje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 19:58   #258
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nisu djeca jedina koja mogu prijaviti to nasilje.
kome da to prijavim uvrede,ponižavanje i psihičko zlostavljanje?
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 22:07   #259
Quote:
dektiva kaže: Pogledaj post
... uvrede, ponižavanje, zanemarivanje djece, izgladnjivanje, fizički napad, zatim prijetnje...
ovo bi moglo proci kao cl. 213. KZ - zapustanje i zlostavljanje djeteta i maloljetne osobe, sve ovisi o intenzitetu tih radnji i posljedicama, a posebno o dokazima s obzirom na protek vremena (a koje ne znamo..)

zastara se racuna od nastupa punoljetnosti(pa mozda jos ima sanse, jer godine zivota ne znamo)

Zastara kaznenog progona
Članak 19.
(1) Kazneni progon radi primjene kaznenog zakonodavstva Republike Hrvatske, osim u
slučajevima kad se radi o kaznenim djelima navedenim u članku 18. stavka 2. ovoga Zakona, ne
može se poduzeti kad protekne određeno vrijeme od počinjenja kaznenog djela, i to:
- dvadeset i pet godina za kazneno djelo s propisanom kaznom dugotrajnog zatvora,
- petnaest godina za kazneno djelo s propisanom kaznom težom od deset godina zatvora,
- deset godina za kazneno djelo s propisanom kaznom težom od pet godina zatvora,
- pet godina za kazneno djelo s propisanom kaznom težom od tri godine zatvora,
- tri godine za kazneno djelo s propisanom kaznom zatvora do tri godine ili novčanom kaznom.
(2) Ako je za kazneno djelo propisano više kazni, zastara se određuje prema najtežoj od
propisanih kazni za to djelo.
(3) Zastara kaznenog progona za kaznena djela počinjena na štetu djeteta i maloljetne osobe ne
teče do njihove punoljetnosti


prijaviti se moze policiji, moze u DO, ali osim price, bilo bi dobro da se moze necim i potkrijepiti..bar imenima osoba/tj. potencijalnim svjedocima koji znaju nesto konkretno, zdravstvenim kartonom iz tog vremena i sl..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 22:30   #260
znači osoba sa 24 godine više ne može ništa ako je djelo ( čl. 213) počinjeno dok je bila osoba maloljetna, to znači da osobe koje imaju problema potraže stručnu pomoć i utvrde da je bilo kaznenih djela u mladosti ne mogu više ništa , time se ide na ruku zlostavljačima jer djela brzo padaju u zastaru a većina mladih ne zna ni prepoznati kaznena djela iz ovog članka niti znaju kome se i dali se trebaju obratiti za pomoć.

zakon je nakaradan, ne smije zastara nastupiti tako brzo jer osobe mogu u srednjim dvadesetima potražiti pomoć i ne mogu više kazniti krivce - to je nepravda.
dektiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.