Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 16:32   #61
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne, ti si napisala da moramo biti alfe.
A ti si potvrdila da moramo biti vođe, alfe. VOĐA=ALFA Kad zbrojiš, sve se svodi na isto. I političari su vođe, alfe. Jedino kaj nisu baš popularni, ali šta ćeš.

Zaljepila si se za to "alfe" ko muha za govno.


Ako se tolko loviš za tu slamku jer nemaš inspiracije za drugo- onda ti evo:
I ljudi su kreirani čopori, šta god ti tvrdila.

Uostalom, daj si pogledaj u riječniku nepoznatih riječi šta znači alfe, mene ovo već polako živcira. A nebi htela ban zbog zujalice nekakve
despina00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 16:35   #62
Quote:
despina00 kaže: Pogledaj post
A ti si potvrdila da moramo biti vođe, alfe. VOĐA=ALFA Kad zbrojiš, sve se svodi na isto. I političari su vođe, alfe. Jedino kaj nisu baš popularni, ali šta ćeš.

Zaljepila si se za to "alfe" ko muha za govno.


Ako se tolko loviš za tu slamku jer nemaš inspiracije za drugo- onda ti evo:
I ljudi su kreirani čopori, šta god ti tvrdila.

Uostalom, daj si pogledaj u riječniku nepoznatih riječi šta znači alfe, mene ovo već polako živcira. A nebi htela ban zbog zujalice nekakve
Ni meni se više ne da i iskreno, žao mi je što trošim vrijeme. Zato što u očima većine Alfa ne znači ovo što ti i ja i još par nekih vidimo i poistovjećuje se s primjenom sile i forsiranjem psa da nešto čini. Eto kratko i jasno. Odo ja na neko drugo govance, a ti ak ti se da zabavljaj se i dalje s ovim... Bzzzzzz
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:52   #63
Obožavam Cesara. S nekim se postupcima ne slažem, ali svejedno mi je drag.
O terminu čopor/alfe, sve su to nijanse oko kojih se spori apsolutno bespotrebno. Naravno da moj pas ne živi u čoporu, živi u mojoj obitelji, i tu će poštivati pravila koja smo mu mi odredili. A mi smo vođe ili alfe, svejedno.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:10   #64
Quote:
Slucajnigost kaže: Pogledaj post
A mi smo vođe ili alfe, svejedno.
kržljav vam je Ingliš a bogami i Grčki ako ćete se oko toga natezati. Sa zoološkog stajališta (rječnika) također

Ja zasigurno nisam alfa svojim psima, ali odgovoran i brižan vlasnik jesam


al·pha (lf)
n.
1. The first letter of the Greek alphabet. See Table at alphabet.
2. The first one; the beginning.
3. Chemistry The first position from a designated carbon atom in an organic molecule at which an atom or radical may be substituted.
4. Astronomy The brightest or main star in a constellation.
5. The mathematical estimate of the return on a security when the return on the market as a whole is zero. Alpha is derived from a in the formula Ri = a + bRm, which measures the return on a security (Ri) for a given return on the market (Rm) where b is beta.
adj.
1. Being the highest ranked or most dominant individual of one's sex. Used of social animals: the alpha female of the wolf pack.
2. Chemistry Closest to the functional group of atoms in an organic molecule.
3. Alphabetical.

alpha [ˈælfə]
n
1. (Linguistics / Letters of the Alphabet (Foreign)) the first letter in the Greek alphabet (Α, α), a vowel transliterated as a
2. (Social Science / Education) Brit the highest grade or mark, as in an examination
3. (Physics / General Physics) (modifier)
a. involving or relating to helium-4 nuclei an alpha particle
b. relating to one of two or more allotropes or crystal structures of a solid alpha iron
c. relating to one of two or more isomeric forms of a chemical compound, esp one in which a group is attached to the carbon atom to which the principal group is attached
4. (modifier) denoting the dominant person or animal in a group the alpha male
[via Latin from Greek, of Phoenician origin; related to Hebrew āleph, literally: ox]
Alpha [ˈælfə]
n
1. (Astronomy) (foll by the genitive case of a specified constellation) usually the brightest star in a constellation Alpha Centauri
2. (Electronics & Computer Science / Communications & Information) Communications a code word for the letter a

1 : closest in the structure of an organic molecule to a particular group or atom —symbol α <α-substitution>
2 : socially dominant especially in a group of animals <an alpha male> (kad su u pitanju ŽIVOTINJE)
3 : alphabetic


"Alpha" implies competing with others and becoming top dog by winning a contest or battle. (ja se sa svojim cuckima ne natječem oko ničega niti mi je to cilj )
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:42   #65
iz čitavog ovog zakeljenog traktata o alfi vidim, the first one, the beginning. a to u našoj obitelji svakako nije pas. najvećim dijelom vremena.
u grčom je alfa slovo. preneseno značenje, koje smo mu mi dali (ljudi) je nešto drugo.
jednom kad se znanstvenici usaglase oko stajališta jel pas uvijek bio samo pas (kreacionizam se valjda zalaže za to) onda ćemo raspravljati dalje.
s druge strane genetika je vrlo kompleksna znanost i ako sam pročitala 5 knnjiga i nebrojeno članaka - to me ne čini stručnjakom iz tog područja.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:31   #66
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

"Alpha" implies competing with others and becoming top dog by winning a contest or battle. (ja se sa svojim cuckima ne natječem oko ničega niti mi je to cilj )

:klap:
po cemu zakljucujes da se mi natjecemo ili da nam je to cilj.

mi radimo na tome da sprijecimo psa da postane socially dominant ako naginje tome. ako ne naginje, svima jos bolje
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 22:39   #67
CM je sposoban čovik. Mislim da ima čak i ono " nešto" ( kretivnost , hrabrost, ljubav, želju i sl.,- takav nekakav mix ) .

Ukrala sam par njegovih trikova koje je koristio u radu s jako plašljivim psima, naravno nimalo nasilnih i sl. Pomoglo , i na tome mu hvala

Da je idealan i bez ijedne nebuloze u svom radu - i bez linkova i snimaka mogu pretpostavit da nije, al ga u principu lajkam
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
M.L.F. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 22:46   #68
kad ulovim njegovu emisiju obavezno ga gledam,znam da nekad budu i reprize.zna mozda tocno kad su emisije? covjek je sposoban i vdi se da zna svoj posao. jedna od najboljih emisija mi je bila ona od neki dan kad je ona cura dovela rotvajlera da ga socijalizira jel su ga u azilu sutra dan trebali uspavat i na kraju nakon 2mj rada sa njim ga je zadrzao,odnosno poklonio svom sinu.bas dirljiva emisija...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 22:58   #69
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ajme

ovo nisam znala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 23:01   #70
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ajme

ovo nisam znala
sad tek i ja ovo vidim...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:05   #71
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kad ulovim njegovu emisiju obavezno ga gledam,znam da nekad budu i reprize.zna mozda tocno kad su emisije? covjek je sposoban i vdi se da zna svoj posao. jedna od najboljih emisija mi je bila ona od neki dan kad je ona cura dovela rotvajlera da ga socijalizira jel su ga u azilu sutra dan trebali uspavat i na kraju nakon 2mj rada sa njim ga je zadrzao,odnosno poklonio svom sinu.bas dirljiva emisija...
Nebi znala kad su jer ih gledam kod staraca na snimalici, mislim da su petkom , ali možeš s torrenta skinut.

U ovom videu kazu da je ogrlica izbor vlasnika

http://www.youtube.com/watch?v=c_KBs...eature=related

ali on bi trebao bit taj koji bi to trebao izbaciti, i pokazati drugi način. Ali najviše krivim vlasnike, ne njega. Jadan pas, kak je plakao. Zato mislim da su koristili struju, ne vibraciju. Idioti. Kaj ne bi trebala ta ogrlica prvo "upozorit", prije struje? Recimo piskanjem il nečim
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"

Zadnje uređivanje suzuki750 : 28.07.2010. at 10:14.
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:08   #72
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Nebi znala kad su jer ih gledam kod staraca na snimalici, mislim da su petkom , ali možeš s torrenta skinut.

U ovom videu kazu da je ogrlica izbor vlasnika

http://www.youtube.com/watch?v=c_KBs...eature=related

ali on bi trebao bit taj koji bi to trebao izbaciti, i pokazati drugi način. Ali najviše krivim vlasnike, ne njega. Jadan pas, kak je plakao. Zato mislim da su koristili struju, ne vibraciju. Idioti. Kaj ne bi trebala ta ogrlica prvo "upozorit", prije struje? Recimo piskanjem il nečim
Petkom u 20:00 pocinje ako se ne varam, 2 epizode za redom, onda opet repriza oko ponoci. Ima reprize i subotom i mislim nedjeljom, ali to ne garantiram.


A sto se tice ove ogrlice... Vlasnici to koriste i on ne moze ljudima naredjivati da se time prestanu koristiti. A kao sto sam i ja postala link u kojem se cuje komentator- ljude se informira da se ta ogrlica koristi.
I ponavljam- ta ogrlica nije nesto sto bih ja koristila ali ako ljudi smatraju da je to nacin za dresuru njihovog psa...
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:17   #73
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Nebi znala kad su jer ih gledam kod staraca na snimalici, mislim da su petkom , ali možeš s torrenta skinut.

U ovom videu kazu da je ogrlica izbor vlasnika

http://www.youtube.com/watch?v=c_KBs...eature=related

ali on bi trebao bit taj koji bi to trebao izbaciti, i pokazati drugi način. Ali najviše krivim vlasnike, ne njega. Jadan pas, kak je plakao. Zato mislim da su koristili struju, ne vibraciju. Idioti. Kaj ne bi trebala ta ogrlica prvo "upozorit", prije struje? Recimo piskanjem il nečim
ajme jadnika tu nisam gledala kad je plakao,a bolje da nisam...gledala sam nedavno onu gdje je socijalizirao onog jazavcara koji je bio privrzen samo jednoj vlasnici a drugu nije trpio,ugrizao ju je nekoliko puta vec,i kad je dosao kod njih u kucu i njega je ugrizao i onda ga on baco sa kauca na pod pas poceo cvilit,ba mi ga zao bilo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:20   #74
ja kad god sam gledala emisiju ulovila sma negdje za vikend oko 11,12h tako nesto...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:30   #75
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
Ali najviše krivim vlasnike, ne njega.
Zašto kriviš vlasnike? Vlasnici su obično ljudi koji malo znaju "kako i što" što se tiče odgoja (na žalost), zato i postoje školice, treneri i slični ljudi. A kad nekom takvom u kuću uđe big whoopi-doo Cesar Millan onda u njega gledaju ko u boga i obično slijepo prate (nije mi se jednom desilo da tak spušim, nevezano za pse) i slušaju ono šta im se kaže i pokaže. Mislim da sasvim malo krivice leži u vlasnicima a jako puno u CM-u kao treneru u nekome tko bi trebao znati bolje. Ne, naravno da im on ne može ništa narediti, kao niti bilo koji drugi trener, ali ako ga pozovu kao zadnju soluciju (a obično tako i je), onda može pružiti i adekvatan savjet, a ne nastaviti sa torturom i prženjem psećeg mozga.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:22   #76
Ma znam, ali opet je na vlasnicima da se raspitaju, prouče, google i to (bar u današnje vrijeme možeš skoro sve nać na netu, i što se tiče školica, te odvratne ogrlice, recimo, i pročitat "drugu stranu" CM-a). Po meni bi vlasnici trebali vodit glavnu riječ, a i dat sve od sebe da si dovedu psa u red. A s tom ogrlicom (barem po mom mišljenju) to nisu napravili.

Baš zato jer pretpostavljam (kao i ti) da im je on došao kao zadnja opcija. Znači da nisu baš sve proučili i trgnuli se, a sve su kao pokušali.

Neznam.. što se toga tiče, mislim da se nisu dovoljno potrudili.

A opet, nemožemo znati kaj se dešavalo prije, poslije i za vrijeme snimanja. Možda se vlasnici nisu dali i inzistirali su na ogrlici.

Opet, onda bi to značilo da je on (kao veliki CM) pristao na njihovu metodu dresure (koja se do sada očito nije pokazala uspješnom)

I vlasnici su u svakom slučaju na to pristali. Ja nebi sigurno. Pogotovo nakon takvog psećeg plakanja.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:43   #77
Pa gle, isto kako vidiš tu po forumima i u RL kako svi obožavaju dotičnoga, tako su valjda i oni. Marketing je gadna stvar Vidiš nešto na TV-u, vidiš - ŠLJAKA! Wow! To mi treba! I super kad je to što ti treba šampon ili neki keksi, no ovdje se radi o živim bićima koja bi trebala biti naši naj bolji prijatelji. I mi bi njima. Ne znam šta bi mi moja naj frendica napravila kad bi joj odvalila šamarčinu zato što se ne slažemo odko nečega Ali si dajemo za pravo maltretirati slabije i tresti ih strujom zato što ne razumiju ono što od njih tražimo ili ne znaju kako se ponašati i nazivati ih "najboljim prijateljima".

Zaista impresivno izgleda nekom običnom gledatelju kad ovaj savlada podivljalog pitbulla i ono, ljudi mu skidaju kapu i žele biti na njegovom mjestu, pa kod kuće, unatoč upozorenju da to ne rade, ipak isprobavaju njegove "cake" na svojim psima. On jednostavno ne radi na izgradnji međusobnog povjerenja i odnosa između pasa i vlasnika, već uči vlasnike kako da vladaju psima i situacijom, a to "vladaju" podrazumijeva dominaciju (što gotovo u svakoj emisliji i kaže).
Da, slažem se da vlasnik treba vladati situacijom, ali to može i bez toga da tlači životinje i stavlja ih u submisivan položaj. Većina tih pasa koje vidimo u emisijama nisu od samog početka odgajani kako treba, ne šeće ih se dovoljno, ograničeni su na svoj vrt i kuću, nisu ni socijalizirani kako spada. To nema veze s nikakvom dominacijom, već psi rade ono što naj bolje znaju i što im pruža najviše satisfakcije, kad im se vlasnici suprotstave, nerijetko grizu jer ne žele ostati bez onog što im pruža zadovoljstvo. Isto ko i dijete kojem se sve pusti pa kad mu uzmeš mikić urla ko vol. I tako se vrte u krug. Mrtvi krug. Kad puknu, zovu Cesara koji to sve riješi na brzaka jer se vlasnicima ne da sve ispočetka.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:06   #78
Da, to je sve ono kaj sam već napisala da mi se kod njega ne sviđa. Ta brzina i to kaj od pesa (a i vlasnika, jer ih krivo obučava) radi praktički zbunjolu-robota (bez osjećaja, ičega).

A ta brzina je zapravo najgora, em probleme u većini slučajeva riješi silom (pa to vlasnici "kopiraju" i zapravo postignu kontraefekt) em pesa dodatno zbuni (kao npr onaj u videu, pes je izbezumljen), em kak je već netko tu pisao ne rješava sam uzrok problema. Znači da je u konačnici sav taj "trud" koji uloži u pesa kojeg "odgaja" uzaludan (govorim o malo zahebanijim slučajevima)

A i kad smo već kod njega, ja sam razmišljanja da nebi on trebao raditi sa psima u tolikoj mjeri, (a vlasnici stoje pored i gledaju, ili nisu uopće s njim u prostoriji) nego vlasnici. I tak, ima tu toga dosta. Ali opet, ima i nekih pametnih savjeta. Ali s nekim metodama i razmišljanjem se nikako ne slažem, nit bi dala da to primjenjuje na mojim pesima.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:07   #79
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Marketing je gadna stvar Vidiš nešto na TV-u, vidiš - ŠLJAKA! Wow! To mi treba!
A zato se on uostalom i naziva šaptačem psima. Od onog vražjeg Redfordovog 'Šaptača konjima' svi si to ime uzimaju i onda se podrazumijeva da su to nježne, brižne osobe koje znaju o čemu pričaju... A ljudi čuju šaptač i popuše štos i nitko ništa ne preispituje više, otkud mu ime i otkud mu pravo da se tako naziva.
Makar film nisam gledala, sjećam se da u knjizi ima jedan dio koji mi se nikako nije svidio, gdje on staje na konja dok je ovaj na podu valjda, da mu pokaže da je u redu, da je i tako siguran, da mu se neće ništa dogoditi. Kužim što je pjesnik htio reći, ali ta metoda mi se kod CM zazrcali i ne sviđa mi se ni u kojoj verziji.

Najžešće mi je što tu svi kao 'šapću' neki vrag, a po filmovima i serijama su takvi što šapću na kraju redovito neki manijaci. Sjetimo se samo Pušača iz 'Dosjea X'.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 28.07.2010. at 13:15.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:58   #80
meni lik ima dobrih fora, revimo u prosjeku 3/10 epizoda.... i ne trzam na nikakve metode osim kriske sira , ali opet ... mozda ja samo nisam zainteresirana jer nemam problematicnog psa. da imam, trazila bih pomoc i kod zdravka mamica ako treba, a on za sve ima rjesenje
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.