Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 22:09   #1
Gastro shopping u Sloveniji

Već par mjeseci se spremam otići po špeceraj u deželu. Zadnji put sam bila u Brežicama po gume , al nisam imala vremena ispitati kakvih dućana i cijena ima u Brežicama. Osim Brežica , ni Bregana nije daleko od Zagreba. Ak idete , napišite kam i kakve su cijene , kaj se može prevesti prek grane i isplati li se uopće. Možda idući mjesec odem provjeriti situaciju.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:29   #2
i mene zanima, zelo.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 00:02   #3
Po članu u automobilu možete furati robu u iznosu 1000kn. Možete voziti sve, meso mislim da je po zadnjoj verziji pravilnika "do količine koja je za vlastite potrebe". Mi meso konkretno ni ne kupujemo, ali kupimo salame recimo, hrenovke i tak, pa to stavimo na dno prtljage, ispod svega. Kupujemo u Hoferu, tamo je najisplativija hrana (i to jako, računale smo mama i ja da duplo više tamo dobiejmo za iste novce kao kod nas), higijenske potrepštine malo manje. Isto tako, povremeno se nađe jeftinija roba, recimo, po ljeti sam kupila spavaćicu samo takvu - za 3 eura, i dvije majice, svaka po 2 eura, a zbilja se nisu pokazale ništa lošijima od onih pamučnih iz C&A. Dakle hrana se najviše isplati u Hoferu. Sem toga, imate na raspolaganju još Spar i Tuš. Cijene slične ko kod nas, ali ja recimo u Sparu kupujem mliječne proizvode jer imaju ogroman izbor. U Tuš idem rijetko, osim u njohovu drogeriju koja je dosta jeftinija u nekim artiklima od naših. I to zato jer puno prije nego istekne rok stvarima stave ih na sniženje 50%, pa tako kupite recimo Syoss masku za kosu za 2 eura,a potrošite ju i prije nego je rok istekao. Zatim, odjeća - ako ne tražite nešto fino, već onako, potrošnu robu - Kik.

Konkretno, ja govorim o Ormožu (to je prvi grad ako se ide u SLO iz Međimurja), pa ako idete u koji drugi grad, samo se pozanimajte kojih od navedenih dućana ima tamo.
Na granici date račune - koje obično ni ne gledaju - i to je to. Ja još nikada nisam imala problema, ali nisam ni premašila dozvoljenu svotu, niti, osim hrane, kozmetike i odjeće nisam furala ništa drugo.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 06:45   #4
Kupujem u Sloveniji zadnje dvije i pol godine. Pocela sam ici zbog veganskih jogurata i sladoleda, ali s vremenom sam uvidjela da se gotovo sve isplati kupovati u Sloveniji. Svo voce i povrce je prve kvalitete. Odrezano je sto se ne jede (pera poriluka, lisce korabice). Kruh zna biti skuplji, opcenito proizvodi u kojima je ukljucen rad ljudi. Njima je PDV na hranu 8.5%. I na hranu za kucne ljubimce isto. Zato ako kupite samo hranu za 50 eura, povrat poreza vam bude jedno 3 eura (kad Global Refund uzme svoje). Po meni nije vrijedno gnjavaze, ali sami odlucite.

Kupujemo u Hoferu, Sparu, Mercatoru, ponekad Tusu, obavezno DM-u, Mülleru kad stignemo.

I par frendica (i njihovi partneri) vecinu proizvoda kupuju u Sloveniji.

Ipak, najdraze mi je otici u Ljubljanu, sto zbog razgledavanja, sto zbog restorana, sto zbog bolje ponude hrane, ducana zdrave hrane Kalcek i velikog Interspara. Na povratku iz Ljubljane znamo svratiti do Cajarne u Novom mestu, no, prodajni dio tad vec bude zatvoren, pa samo popijemo caj.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 08:11   #5
U Sloveniji kupujemo rjeđe nego u Italiji, odnosno imamo manje namirnica koje kupujemo baš u Sloveniji. To je alpsko mlijeko, neke vrste sireva, pečenice i ponekad kašetu voća na sadnoj cesti. Najčešće kupujemo u Mercatoru (jer usput odemo i u Intersport), a ponekad i u Sparu (tamo obožavam jaffu njihove robne marke, duplo pakiranje za euro i nešto sitno).

Hofer koji vidim da spominjete mi je prestrašan dućan (isto kao i Lidl). Zadnji put kad smo bili u Sloveniji smo išli tamo radi toga što ga svi hvale po pitanju cijena. Ali ušli i izašli. Kako kaže moj suprug hebeš dućan u kojem ne možeš kupiti coca-colu
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:05   #6
Konkretno u Bežicama kaj ima? Proguglala sam Lidl. Kad sam kod Lašića kupivala gume na jedvite jade sam od jednog mučaljivog Slovenca izvukla neko ime tržnog centra koje je otprilike nešto- markt. Ajmo , informacije na sunce ! Zanima me i obleka , tehnička roba... Npr. vešmašina i feižider su mi na izdisju. Ak idu dvoje , pa prevezu 2 soma kuna, ne plaćaju carinu , a dobiju povrat? Jel bi to išlo?
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:10   #7
Da , i izgled dućana mi je manje važan od kvalitete , ponude i cijena. Naravno , ak nije pretjerano grozno. Lidl mi je u početku bio bljak , al sam se navikla i baš mi je fora ići tam šopingirat.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:48   #8
Imaš Spar, ja sam tamo par puta kupovao, i imaš onaj neki centar s dućanima (ne znam kak se zove), ali meni je to teža rupa; nema ničega.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:06   #9
Cini mi se da sam vidjela Lidl u Brezicama

Ima Spar. U Nakupovalnom srediscu u Tovarniskoj 10 ima Mercator, Kik, 2 sportska ducana, Lisca, DM, neki jeftini Accessories, Modiana, JYSK, jos je Merkur u susjednoj zgradi. U centru ima Borovo, jos neki ducani s odjecom i obucom.

Pazi, dvije osobe ne mogu dijeliti jedan proizvod koji je skuplji od 1000 kn. Ali, ponekad se isplati i s placanjem rvackog PDV-a i rvacke carine.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:03   #10
Lidl je u Brežicama...čak i malo prije, odmah nakon rotora.

Ja tam kupujem špeceraj, jer i inače kupuje u hr u lidlu.

meni se isplati
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:06   #11
Zaboravila sam spomenuti Mercator Tehniku, ima u Brezicama. Hofer, Intersport, Hervis, Müller, C&A, Deichmann ima tek u Krskom.

Isprika na offtopicu, no ako netko ide po namirnice, vjerojatno ce htjeti i nesto drugo kupiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:07   #12
koliko otprilike treba potrošiti novaca da bi se isplatilo? 150 eura?
cyara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:07   #13
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Već par mjeseci se spremam otići po špeceraj u deželu. Zadnji put sam bila u Brežicama po gume , al nisam imala vremena ispitati kakvih dućana i cijena ima u Brežicama. Osim Brežica , ni Bregana nije daleko od Zagreba. Ak idete , napišite kam i kakve su cijene , kaj se može prevesti prek grane i isplati li se uopće. Možda idući mjesec odem provjeriti situaciju.
Bregana je u Hrvatskoj! Još uvijek!
danpoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:16   #14
Quote:
cyara kaže: Pogledaj post
koliko otprilike treba potrošiti novaca da bi se isplatilo? 150 eura?
Recimo da neces kupit vinjetu. Onda ides na stari granicni prijelaz Bregana-Slovenska vas i ne placas 5 kn hrvatskim lopovima. Recimo da te gorivo kosta pola kune po kilometru (ali to moras provjeriti za svoj auto, svoj nacin voznje i svoju benzinsku). Od Zagreba do Brezica i natrag to je oko 30 kn. 30 kn je oko 4 eura. Znaci, taman da kupis samo hrane za 50 eura i trazis povrat poreza preko Global Refunda, skoro si otplatila put. Kako su cijene nize zbog PDV-a, sigurno ces vec samom kupovinom toliko usparati.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:30   #15
Bregana je u Hrvatskoj! Još uvijek!

Ma hajde! Ja sam čak jedno vrijeme radila u Lugu , pa sam upoznata. Mislila sam na granični prijelaz i područje blizu granice.
Znači u Krško treba ići. Ovo je zabavno. Ajte , malo cijena , kaj se isplati.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:32   #16
E da, imate i Baby centar, i u Brezicama i u Krskom, ali pazite ovo, u Brezicama se moze dobiti puni povrat poreza, a u Krskom samo preko Global Refunda.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:32   #17
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Recimo da neces kupit vinjetu. Onda ides na stari granicni prijelaz Bregana-Slovenska vas i ne placas 5 kn hrvatskim lopovima. Recimo da te gorivo kosta pola kune po kilometru (ali to moras provjeriti za svoj auto, svoj nacin voznje i svoju benzinsku). Od Zagreba do Brezica i natrag to je oko 30 kn. 30 kn je oko 4 eura. Znaci, taman da kupis samo hrane za 50 eura i trazis povrat poreza preko Global Refunda, skoro si otplatila put. Kako su cijene nize zbog PDV-a, sigurno ces vec samom kupovinom toliko usparati.
uuuu hvala ti što si me podsjetila na vinjetu, skroz sam ju previdjela.
stvarno, sad kad si ovako napisala čovjek postane svjestan kako je to blizu...
cyara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:33   #18
Inace, sto se tice cijena, predlazem da prije puta provjerite sve akcije na stranicama koje sam linkala. Tus zna imati jako dobre akcije gdje odaberete 10 ili 20 proizvoda koje mozete nekoliko mjeseci kupovati po nizim cijenama. Treba napraviti Tus karticu za to. Bas sam prije koji mjesec natrpala vrecetinu hrane za 100 kn.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:36   #19
Quote:
cyara kaže: Pogledaj post
uuuu hvala ti što si me podsjetila na vinjetu, skroz sam ju previdjela.
stvarno, sad kad si ovako napisala čovjek postane svjestan kako je to blizu...
Godisnja vinjeta je 95 eura. Isplati se ako bi u godini dana (zapravo vinjeta vrijedi od pocetka prosinca, cijelu sljedecu godinu, pa do kraja sijecnja one godine iza) kupila barem 7 tjednih vinjeta (ako ces toliko puta ici u Ljubljanu, Graz, Maribor). Nama se isplatila zadnju godinu.

No, moram priznati da mi se, kao niti Slovencima, ne svidja sto su morali uvesti krace vinjete, pa zbog toga digli cijene. Za 2009. godinu je godisnja vinjeta kostala 55 eura.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:24   #20
Joj ja obožavam ić u Sloveniju u šoping. Tamo kupujem sve, garderobu, hranu, kozmetiku, hranu za mačku i psa...ma sve je puno jeftinije. Obiđem trgovačke centre u Kopru Planet Tuš, Super novu 1 i 2, Lidl...itd. Ali meni se stvarno isplati.
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.