Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 14:59   #8201
Ja se inace profesionalno bavim tim poslicem.
A to sto zena ne da... hahaha
Pa je si musko ili nisi?
Ni meni nije dala 55 incni TV... pa eto ga doma.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 13.12.2017., 15:15   #8202
Quote:
Vik123 kaže: Pogledaj post
Hvala na prijedlozima za razmještaj, ali to nam nije opcija (žena ne da).

Znam da je daleko od idealnog ali me čisto zanima bi li malim odmakom (20ak cm) kutne od desnog i stražnjeg zida te korekcijom udaljenosti stražnjeg desnog zvučnika u softveru receivera mogao dobiti kakvu takvu kvalitetu surrounda?
Također, bi li imalo smisla podizanje navedenog zvučnika kako bi dobio nešto veću udaljenost?
Što se prednjih samostojećih zvučnika tiče maksimalna dopuštena visina mi je 70 cm jer mi TV prekriva skoro cijeli zid, pa zvučnici mogu samo iznad ili ispod TV-a. Ako postoje samostojeći do 70 cm visine do nekih 2500 kn (može i rabljeno) slobodno predložite.
Lako meni za ženu, 3m zida u dnevnom boravku su samo moji , problem je u nedostatku vremena a vrijeme je novac
Kakav je to televizor koji pokriva skoro čitav zid ? Planiram kupiti 75" tv a sa svake strane idu 120cm samostojeći zvučnici i sve stane...

70cm samostojeći? Teško... Možda bolje da tražiš neke bookshelf ali sa većim basom pa ih nakosiš i digneš 20-tak cm.
tekac is offline  
Old 13.12.2017., 15:21   #8203
Ili (i ne vjerujem da cu to napisati) kakav BOSE sistem sa onim kockicama.
Je da je protiv moje religije, ali ne zauzimaju prakticki nista mjesta...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 13.12.2017., 15:36   #8204
Hehe, ipak biram mir u kući.

Inače taj zid je nekih 145 cm, a TV je 55'' i nema dovoljno mjesta sa strane za zvučnike.
Bookshelf na manjem stalku s nagibom mi je i bio u planu i drago mi je čut da bi to funkcioniralo. Moje pitanje za niže samostojeće se odnosilo na prijedlog Olifa.
Međutim, ostaje problem stražnjeg desnog zvučnika.
Vik123 is offline  
Old 13.12.2017., 18:08   #8205
Bez razmještaja si totalno ograničen za stereo ili 5.1 zvukove. Ne možeš čuti dali se činela čula s lijevog ili desnog zvučnika, kad su gotovo jedan pored drugoga i 3-4 metra naprijed.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Old 13.12.2017., 18:32   #8206
Kazem
Jedino one Bose koskice koje su male pa livo i desno od TVa (ili ispod) no nije sreca.
A ovo ostalo...moras je uvjeriti (zenu) da je bolje kako ja kazem, ne zbog muzike nego moze gledati TV dok kuha a i muzika u kuhinji ce biti puno bolja.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 13.12.2017., 23:32   #8207
Molim za savjet.

Daklem, razmišljam o kupnji sustava za dnevnu sobu za slušanje muzike, gledanje filmova, youtube videa. Planirao sam uzet neki od AV receivera (Denon, Marantz ili Yamaha za cca 3.500-4.500 kn) te prednji par zvučnika za cca 5.000 kn, recimo ovo:
[URL="https://sonusart.hr/zvucnici/samostojeci-zvucnici/boston-ba-a360-zvucnici-black.html"]
Kasnije bi to nadogradio s centralnim zvučnikom i stražnjim satelitima...

Međutim čitajući ovdje savjete o kvaliteti zvuka ... sve sam bliži gradnji stereo sustava sa DACom.

Soba je veličine 26 m2 (4mx6,5m), stime da je dio bočnog zida otvoren prema kuhinji i hodniku pa je površina prostora veća...
Izvor zvuka (muzike) je popcornhour, odnosno stari DVD player, te streaming s android TVa.
Pa molim za savjet za stereo komponentu (pojačalo ili stereo receiver ili neki network receiver) i adekvatne zvučnike za taj prostor.
Budžet za sve skupa je cca 8-9 tis. kn, može i manje može i malo više.

I kak to sve skupa spojiti, TV ima optički izlaz, popcorn ima optički, analogni te HDMI, a DVD player također HDMI, optički i analogni.
gemišt73 is offline  
Old 14.12.2017., 00:41   #8209
Marantz PM6006 ti je u Sonus Art sad na akciiji za 2900 KN
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Old 14.12.2017., 00:57   #8210
Nema baš nekih ponuda strujaša u SH.
Jedan Nimak sam probao pred cca 3 god. i bio je OK , al ne više od toga

https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo...oglas-21473025
http://www.audiopuls.hr/testovi/audi...g2/review.html

Ja si sam izrađujem strujaše...
...ako se bumo čuli/vidli imam i za tebe (probaš odmah sa svojim ampom...)....
olif is online now  
Old 14.12.2017., 01:22   #8212
Quote:
gemišt73 kaže: Pogledaj post
Soba je veličine 26 m2 (4mx6,5m), stime da je dio bočnog zida otvoren prema kuhinji i hodniku pa je površina prostora veća...
Izvor zvuka (muzike) je popcornhour, odnosno stari DVD player, te streaming s android TVa.
Pa molim za savjet za stereo komponentu (pojačalo ili stereo receiver ili neki network receiver) i adekvatne zvučnike za taj prostor.
Budžet za sve skupa je cca 8-9 tis. kn, može i manje može i malo više.

I kak to sve skupa spojiti, TV ima optički izlaz, popcorn ima optički, analogni te HDMI, a DVD player također HDMI, optički i analogni.
Kako se radi o večoj sobi, samostojeći zvučnici su logičan izbor.

Kao što sam gore linkao, osobno, išao bih na stereo pojačalo i vanjski DAC.

Onaj Marantz npr ima neki DAC u sebi (ali nema USB ulaz), pa bi onda trebao SPDIF konverter za vezu: PC/USB kabel A a B/SPDIF konv./Coax il Optički kabel/Marantz.

Naravno (u tom rangu) je kvalitetnija opcija vanjski DAC pa imaš dva linka u SH.

Kada imaš vanjski USB dac; spajanje TV-a i nekog Media playera nije problem.
Svaki iole solidan DAC ima tri vrste ulaza: USB (za vezu sa PC-om), Optiči i Coax ulaz (za vezu sa TV-om, Media playerom, DVD/BDP playerom i sl.)
I naravno ima Činč (RCA) izlaz za vezu na neki Linijski ulaz (CD, AUX, TAPE i sl.) stereo pojačala.

EDIT:
Da, Q Acoustic i Marantz (snižen u Sonus Art) bi bili Ok...možda je Pioneer malo bolji (ali nema DAC u sebi)...

Ono za Mrežni stereo receiver, za zvuk; teško da se može mjeriti sa onim Marantz ili Pioneer pojačalom.
Jedino ako ti baš trebaju mrežne điđemiđe....ali ako spajaš PC na DAC, opet imaš skoro sve....tak imam i ja...i sa smart TV-a imam na DAC....i sa BDP imam na DAC
olif is online now  
Old 14.12.2017., 07:22   #8213
Iole solidan DAC ima USB?!
Auuu
Sada bi se dalo debatirati o ovome.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 14.12.2017., 11:38   #8214
Quote:
gemišt73 kaže: Pogledaj post
Hvala...
Znači ovi Q Acoustics Q3050 i pojačalo Marantz PM6006 bi bili ok?
Ne kužim ... trebam još i USB DAC?
Za pojačalo taj Marantz ili neki ekvivalentni Rotel/Nad i ovi zvučnici:

Ako su u dobrom stanju i ako se spuste na 2500 ovo je odlična ponuda. Uštediš više od pola novca u usporedbi sa Q3050, a gotovo isti su zvučnici (Q2050 su prethodnici 3050)
DelmatST is offline  
Old 14.12.2017., 12:47   #8215
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Iole solidan DAC ima USB?!
Auuu
Sada bi se dalo debatirati o ovome.
Naravno, jer gore pričamo o USB DAC-evima.
A ono "iole" se više odnosi na Optuku i Coax ulaze za komfor spajanja.
olif is online now  
Old 14.12.2017., 15:23   #8216
Cini se da Ronis imati neku akciju... Rijeka. Bas tog marantza spominjao da je jako dobar za te novce.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 15.12.2017., 12:30   #8217
ne nalazim temu za pitanje, pa evo me ovdje...


kolika je zajebancija i koliko posla, troška za složiti ovako nešto?

girling is offline  
Old 15.12.2017., 16:20   #8218
i ja bi jdnoga
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 15.12.2017., 18:03   #8219
ima ovdje: http://www.candrian.gr/index.php/iv-...-final-design/


i ovdje: http://www.ebay.com/bhp/nixie-clock
girling is offline  
Old 15.12.2017., 18:29   #8220
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Za pojačalo taj Marantz ili neki ekvivalentni Rotel/Nad i ovi zvučnici:

Ako su u dobrom stanju i ako se spuste na 2500 ovo je odlična ponuda. Uštediš više od pola novca u usporedbi sa Q3050, a gotovo isti su zvučnici (Q2050 su prethodnici 3050)
A..., vrag bi ga znal kolika je ta razlika, al tu se navodi da je ima:

http://www.blog.richersounds.com/q-a...-vs-the-2050i/
https://www.avforums.com/threads/q-a...-3020.2008283/

Dakle, treba odvagati, jer se radi o ovečoj uštedi.....
olif is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.