Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 14:42   #3581
Ferbežarova kobasica od crne slavonske svinje iz Lidla.
Toliko dobra da neću postat na forumu dok ne kupim još 5-6 paketa

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:05   #3582
argeta by jb, jetrena s kandiranom narancom i konjakom. odlicna!


probao i argetu skusa+sardina. okusom dobra, al je potpuno tekuca
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:09   #3583
Isto Argeta.
Exclusive.
A la stari kaštel.

Brancin sa kruškom i medom

U Lidlu je bila na akciji 11kn.
Idem danas po još

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:58   #3584
Nedavno sam bila u metropoli i u ruskoj prodavaonici (mislim da je u Vlaškoj ulici u nekom mračnom dvorištu ) kupila" Borodinski hleb". Jako fino. Kiselkasti okus, na tanke šnite se stavi malo vrhnja i šunkice..mljac a i same šnite tog kruha su fine.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:17   #3585




ne znam kako sam ih fulala do sad utapam se ali nemojte me spašavat
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:38   #3586
Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
http://www.swisschocolate-online.com/1025-large_default/lindt-grand-plaisir-double-hazelnuts-150g.jpg

https://img.coopathome.ch/produkte/3...=1455464058986

ne znam kako sam ih fulala do sad utapam se ali nemojte me spašavat
Moram prosvjedovati! Ova donja je preslatka i košta 28 kuna 150 g. Ista takva 200 g. ( s lješnjacima ili slično) je u Lidlu 12 kuna. Meni nema razlike u okusu. U ovoj ima više badema koji su bezukusni. Ali..za krostatu sa šumskim voćem kao preljev odozgora (otopi se polako u banja mariji) je odlična!

Zadnje uređivanje L3go : 16.12.2017. at 18:20. Reason: img
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:42   #3587
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Moram prosvjedovati! Ova donja je preslatka i košta 28 kuna 150 g. Ista takva 200 g. ( s lješnjacima ili slično) je u Lidlu 12 kuna. Meni nema razlike u okusu. U ovoj ima više badema koji su bezukusni. Ali..za krostatu sa šumskim voćem kao preljev odozgora (otopi se polako u banja mariji) je odlična!
ja prosvjedujem na tvoj prosvjed! meni je ova lindtova bas ok, dok me lidlove bijele cokolade nisu nesto odusevile...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:59   #3588



Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:35   #3589
Kupio u Sparu nekakvu "zamjenu za slani sir Akadia" po 27,99 za kg i moram priznati da je prilično ukusno, a cijena odlična.
Preporučujem!
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 16:53   #3590



Obe vrste su mi jako fine
__________________
never say you miss her, never say a word and do everything she'd never do
Falkor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:03   #3591
nekako je već tradicija da kupujemo za Božić panettone Maina (jednako kao i colombe za Uskrs) jer je po meni najbolji u rangu industrijskih i to onaj sa grožđicama (onaj s šumskim voćem nisam već dugo našla). No, ove godine po prvi put smo uzeli i panettone iz jedne slastičarnice Dolcemascolo i sad ne znam dal' mi je krivo što nismo uzeli i jedan s pistacijama ili šumskim voćem ili je bolje da nismo jer ja finijeg u životu nisam probala - neopisivo dobro, doslovno se topi u ustima i treba trenirati samokontrolu da se ne dignem i odem u kuhinju po još jedan komad.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:26   #3592
Timeovu pastu od karameliziranih lješnjaka
za razliku od kolača koji me nisu baš oduševili nekidan, ovo mi je baš po mjeri, slatko-slano i prefino. zapravo, toliko je dobro da sam se morala suzdržati da odmah ne pojedem cijelu teglicu (što i ne bi bio problem jer je pakovanje neveliko, ali ipak)
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 08:36   #3593
xavi, a gdje to ima za kupiti , kod njih baš u slastičarnici?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:22   #3594
ma.nx, da, kod njih u slastičarni ima slani karamel, pasta od oraha te ova od lješnjaka. ostalo dvoje nisam probala.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:16   #3595
evo na, buba u uho je bačena :klap: hvala na (uvijek) korisnim info.
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:42   #3596
Kruh od Hokkaido tikvice (ispadne kao kolač) probajte svakako tko može
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:51   #3597
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
Timeovu pastu od karameliziranih lješnjaka
za razliku od kolača koji me nisu baš oduševili nekidan, ovo mi je baš po mjeri, slatko-slano i prefino. zapravo, toliko je dobro da sam se morala suzdržati da odmah ne pojedem cijelu teglicu (što i ne bi bio problem jer je pakovanje neveliko, ali ipak)
Zvuči predobro! Cijena???

OT: sir koji je odležao u pećini i fermentirana skuta u Hiši Franko. Nešto fenomenalno!
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:06   #3598
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Zvuči predobro! Cijena???

OT: sir koji je odležao u pećini i fermentirana skuta u Hiši Franko. Nešto fenomenalno!
Tounjski sir?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:13   #3599
Budući da, koliko sam ja shvatila, u cheese cellar drže sireve malih, lokalnih proizvođača mislim da je u pitanju Tolminski sir
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:54   #3600
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Tounjski sir?
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Budući da, koliko sam ja shvatila, u cheese cellar drže sireve malih, lokalnih proizvođača mislim da je u pitanju Tolminski sir
Da niste malo pobrkali Mrežnicu i Soču ?

Tounjski sir se radi u Tounju, između Zagreba i Senja, na Mrežnici, i to je fini ali obični kuhani i dimljeni sir, a Tolminski u Tolminu na Soči, u Sloveniji. Tolminski sir je nešto stvarno posebno i zbog posebnosti izrade o kojoj bi se moglo napisati dvije stranice, a nastao je po uzoru na furlanski montaški sir, zbog vrlo posebnog mlijeka koje se dobiva od autohtone slovenske krave cike uglavnom križane s pinzgauer govedom, pasmine karakteristične za područje Tolmina i praktički ih nema izvan Soške doline. Okusu sira znatno doprinosi i vrlo posebna paša i sastav trava. Kada budete u prilici probajte svježe mlijeko tih krava, a ima ih svaki seljak tog područja, i biti će vam jasno zašto je taj sir tako poseban. Tolminski sir probajte uz Tolminski želodec, suhomesnati proizvod od grubo mljevenog mesa baš tih goveda i svinjetine s krupnim komadićima papra. Savršeno !


X-type
Tounjska sirana otvorila je svoju trgovinu sireva, a imaju ih 5 vrsta na tržnici Kvatrić. Imaju ih sve i na degustaciji. Najbolji je pravi tounjski dimljeni i cijena je 60 kn/kg.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.