Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2011., 07:17   #41
Quote:
dalmo_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imama pitanje možda i nije baš za ovu temu al da ne otvaram novu:

Dakle u zadnjih godinu dana imao sam dva udesa s autom koji je registriran na starog za oba sam ja kriv. Sad me zanima kad budem za koji mjesc registrirao svoj auto dali će mi se kod osiguranja obračunati malus. Inače to če biti prva registracija na moje ime.

Unaprijed hvala

Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Ako Hrvatski ured za osiguranje dotada evidentira štetu i obradi je kroz tvoju policu osiguranja, da, imat će malus. A u zadnje vrijeme su prilično brzi.
Quote:
dalmo_ kaže: Pogledaj post
Kako mogu to provjerit.

Hvala
Dakle ovako, ako si imao udes u istoj kalendarskoj godini, u kojoj imaš i obnovu police poslije 01.02. onda ti se stetni rezultat vidi sljedece godine. a ako si imao do 01.02 onda ti se vidi i tekuce godine.

Da pojednostavim, sve sudare kaj imate do 01.02.2012, vidjet ce se kod obnove vasih polica u 2012oj. Sve sudare sto imate nakon 01.02.2012. vidjet ce se tek nakon 01.02.2013. Nadam se da sam bio jasan.

Ovo pravilo je vrijedilo oduvijek, jedino ako se nesto promjenilo u zadnjih 3 mjeseca.


A po svojoj polici broj štetnih događaja možete provjeriti na ovom linku:

http://www.huo.hr/hrv/premijski-stupanj/40/

U redku - broj šteta u bazi štetnika vam pokazuje koliko šteta vam je evidentirano.
I to vam je po novome baza za gubitak ili ne gubitak bonusa, obvezujuca za sva osiguranja, bas da bi se sprijecila prebjegavanja u druga osiguranja radi ne gubitka bonusa.
Naravno da i tu ima par štoseva ali to je sad neka druga priča
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 07:29   #42
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Zasto bi on imao malus ako je slupao auto cije osiguranje glasi na oca?
Kako moze imati malus ako nije jos nikada imao auto policu na svoje ime?

Inace jedno pitanje, ja sam imao nesrecu sa bivsim autom ( bio registriran na mene) a to je bilo jos u 9. mjesecu 2010.
Sad imam drugi auto koji vozim vec godinu dana ali na policu bivseg vlasnika koja uskoro istice.
Kako se racuna taj malus, da li me to kaci s obzirom da se radi o drugom autu (druga sasija motora) i proslo je vise od godinu dana?

Pozdrav
Malus će u svakom slućaju imati osoba ciji je auto.

Normalno da te kaći.
Ti ćeš kod prve registracije "novog" auta na svoje ime, morati predati policu svog starog auta ako želiš iskoristiti svoj prije stečeni bonus, a na toj staroj polici jasno se vidi da je bila evidentirana šteta, što možeš i sam provjeriti na linku koji sam posalo na postu iznad.
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 10:45   #43
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
Malus će u svakom slućaju imati osoba ciji je auto.

Normalno da te kaći.
Ti ćeš kod prve registracije "novog" auta na svoje ime, morati predati policu svog starog auta ako želiš iskoristiti svoj prije stečeni bonus, a na toj staroj polici jasno se vidi da je bila evidentirana šteta, što možeš i sam provjeriti na linku koji sam posalo na postu iznad.
Provjerio sam na gornjem linku i nema nikakve stete odnosno još uvijek je bonus 50% a udesi su bili 03/2011 i 08/2011. Inace obnova plice je bila isto u 03/2011 ali iza udesa.

Stvar je utome da bi ja radije da je malus na straog odnosno na njegov auto koji ja sad vozim i za kojeg je AO cca 1000 kn pa bi se eventualno povecalo na 1200 kn, dok bi ja ako stratam s 0% bonusa platio policu cca 3000 kn a s malusom 3800 ili skoro 5000 ovisno o stupnju malus. Nije bas mala rzalika. Mozeli se na to utjecat?
dalmo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 11:22   #44
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
Normalno da te kaći.
Ti ćeš kod prve registracije "novog" auta na svoje ime, morati predati policu svog starog auta ako želiš iskoristiti svoj prije stečeni bonus, a na toj staroj polici jasno se vidi da je bila evidentirana šteta, što možeš i sam provjeriti na linku koji sam posalo na postu iznad.
Hvala ti za info.
Na starom autu sam imao 0% bonusa a sad imam na toj polici i 50% malusa, tako da me taj bonus ni najmanje ne interesira cak i kad bi ga bilo.
Ono sto me zanimalo da li taj malus sa bivse police i bivseg auta mogu oni prisiti na novu policu novog auta samo na osnovi mog imena i prezimena.

@dalmo,
Ti uredno napravi policu na svoje ime i svoj novi auto, mislim da te bas i ne mogu povezati sa policom od starog, mozda eventualno ako je pisalo u policijskom izvjescu da si bas ti vozio? I da li osiguranje uopca ima pristup tom dokumentu?
Ja mislim da uvijek nagrebusi onaj na koga glasi polica bez obzira tko je vozio.

Pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 11:31   #45
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
U svim osiguranjima se premija računa po novonabavnoj cijeni vozila bez popusta. Ništa novo. Jer tebi auto kuća može dati 50% popusta i onda auto nije osiguran po pravoj cijeni. Mogu ti ga dati i za soma eura, ne misliš valjda da će onda i kasko koštati 10 kuna?
Ma daj. Pa uvoznici bildaju cijene autima kako bi ih poslije nuduli po razno-raznim akcijskim cijenama i popustima. Moglu su cijenu formirati na 250.000,00kn pa auto poslije prodavati u pola cijene. Koliko bi tada platio kasko?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:24   #46
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Ma daj. Pa uvoznici bildaju cijene autima kako bi ih poslije nuduli po razno-raznim akcijskim cijenama i popustima. Moglu su cijenu formirati na 250.000,00kn pa auto poslije prodavati u pola cijene. Koliko bi tada platio kasko?
Centar za vozila hrvatske izadaje katalog sa novonabavnim cijenama automobila koji je neovisan od kojekakvih pumpanja ili snizavanja cijena automobila, i ujedno i mjerodavan za vecinu osiguravajucih drustava za izracun kasko osiguranja
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:26   #47
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Hvala ti za info.
Na starom autu sam imao 0% bonusa a sad imam na toj polici i 50% malusa, tako da me taj bonus ni najmanje ne interesira cak i kad bi ga bilo.
Ono sto me zanimalo da li taj malus sa bivse police i bivseg auta mogu oni prisiti na novu policu novog auta samo na osnovi mog imena i prezimena.

@dalmo,
Ti uredno napravi policu na svoje ime i svoj novi auto, mislim da te bas i ne mogu povezati sa policom od starog, mozda eventualno ako je pisalo u policijskom izvjescu da si bas ti vozio? I da li osiguranje uopca ima pristup tom dokumentu?
Ja mislim da uvijek nagrebusi onaj na koga glasi polica bez obzira tko je vozio.

Pozdrav
Bonus uvijek gubi vlasnik automobila, a ne vozač.
I bonus uvijek ide dalje s vozačem a ne s prodanim automobilom.
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 05:04   #48
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
Centar za vozila hrvatske izadaje katalog sa novonabavnim cijenama automobila koji je neovisan od kojekakvih pumpanja ili snizavanja cijena automobila, i ujedno i mjerodavan za vecinu osiguravajucih drustava za izracun kasko osiguranja
Grawe osiguranje računa cijenu kaska na osnovu računa trgovca, a ne cijene iz kataloga ... provjereno!
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 18:56   #49
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Grawe osiguranje računa cijenu kaska na osnovu računa trgovca, a ne cijene iz kataloga ... provjereno!
da li tako i za polovne aute? Meni bi se isplatilo onda supruzi poklonit auto i kasko je besplatan automatski pa bi ga naslonio negdje da si polakiram.

Hvala!
__________________
lp,Zglanc Pičkoglav, yawn...
Zglancani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 19:37   #50
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Grawe osiguranje računa cijenu kaska na osnovu računa trgovca, a ne cijene iz kataloga ... provjereno!
Zato kaj trgovci daju obično neki popust,pa je niža cijena nego u katalogu-manja premija za platit. Bez diranja koeficijenta
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 13:01   #51
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Grawe osiguranje računa cijenu kaska na osnovu računa trgovca, a ne cijene iz kataloga ... provjereno!
Provjereno to rade i drugi, i sve hoda dok se ne dogodi steta ili kradja.
Ako je vozilo dosta podosigurano, ide se u reciprocitet kod isplate stete
isto provjereno.
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 18:44   #52
možda netko od vas zna:

Kupio sam rabljeni auto registriran do 12. mj. i još ga nisam prepisao na mup-u, kupoprodajni smo napravili u petak ( idući tjedan ću odjavit table i prepisat na sebe moram u Gospić zato nisam još) i danas na parkingu kvrcnem nekog lika u novoj Toyoti RAV. Probijem mu branik, naravno šteta je veća nego što imam za dat mu na ruke. Idemo na procjenu u Siget u Croatia osiguranje, sve pet.
E sad me zanima sljedeće. Postoji li opasnost za onoga lika koji je meni prodao auto da će njemu ići nekakav malus budući da je polica na njegovo ime? Budući da mi je to prvi auto i nisam do sad imao nikakvu policu, hoće li meni u 12. mj. kod registracije i osiguravanja ići naplata osiguranja 100% ili će mi odmah obračunat i nekakav malus? I koliki malus?

Thnx
__________________
A n00b yu0 are. Pwn Vad3r, you n3ver w1ll
YohY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:30   #53
Quote:
YohY kaže: Pogledaj post
možda netko od vas zna:

Kupio sam rabljeni auto registriran do 12. mj. i još ga nisam prepisao na mup-u, kupoprodajni smo napravili u petak ( idući tjedan ću odjavit table i prepisat na sebe moram u Gospić zato nisam još) i danas na parkingu kvrcnem nekog lika u novoj Toyoti RAV. Probijem mu branik, naravno šteta je veća nego što imam za dat mu na ruke. Idemo na procjenu u Siget u Croatia osiguranje, sve pet.
E sad me zanima sljedeće. Postoji li opasnost za onoga lika koji je meni prodao auto da će njemu ići nekakav malus budući da je polica na njegovo ime? Budući da mi je to prvi auto i nisam do sad imao nikakvu policu, hoće li meni u 12. mj. kod registracije i osiguravanja ići naplata osiguranja 100% ili će mi odmah obračunat i nekakav malus? I koliki malus?

Thnx
Njemu se neće skidati bonus jer ste kod JB napravili kupoprodajni ugovor i to je njegov dokaz da je auto prodan i samim time njemu se neće skidati. Ono što mnogi griješe jest to da prilikom prodaje auta ne plate dodatne 22 kn kod JB da ovjere svoju kopiju ugovora, jer kod nekih problema ugovor koji nije ovjeren kod JB je ne valjan.

Ako do sada nisi imao svoj auto ni svoju policu ne piše ti se dobro, mislim da ideš u malus od 50% tako da bi te polica mogla skupo koštati.

Ako si ranije imao 50, 40, 20 ili 15% tada ti se za svaku nesreću skida po 15%, znači u slučaju da si do sada stekao bonus od 20% nakon ovoga bi imao 5%, ako si stekao 50%, išo bi na 35% itd...

Sa njegove police bi se skidalo da ti je on dao punomoć (većinom tako kupuju šverceri) i zato ja nikad i nikom ne bi prodao auto na punomoć.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 20:11   #54
jel postoji kakvi naćin da se taj malus ne racuna prilikom prvog osiguranja, znam da se vise ne moze 50% davati bonusa ali da li se moze ikako smanjit malus ili nesto slicno sumljat
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:34   #55
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
jel postoji kakvi naćin da se taj malus ne racuna prilikom prvog osiguranja, znam da se vise ne moze 50% davati bonusa ali da li se moze ikako smanjit malus ili nesto slicno sumljat
Na žalost NE, nema više muljanja.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:43   #56
ako auto nisi u poreznoj prijavio na sebe postoji mogućnost da ostane njemu malus
__________________
lp,Zglanc Pičkoglav, yawn...
Zglancani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 22:26   #57
Quote:
Zglancani kaže: Pogledaj post
ako auto nisi u poreznoj prijavio na sebe postoji mogućnost da ostane njemu malus
Ali ako ima ovjeren kupoprodajni ugovor to pada u vodu, tada će ovaj još platiti poreznoj kamate.

Ako prodajete auto uvijek si doplatite 22 kn i ovjerite svoju kopiju ukoliko se vozilo ne odjavi i prenese isti dan.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 22:47   #58
Unhappy

Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ali ako ima ovjeren kupoprodajni ugovor to pada u vodu, tada će ovaj još platiti poreznoj kamate.

Ako prodajete auto uvijek si doplatite 22 kn i ovjerite svoju kopiju ukoliko se vozilo ne odjavi i prenese isti dan.
ma prijavija san porez na poreznoj i platija sve, ali di oma 50%, morat cu neki darovni napravit ali opet moran platit porez od 5% nisam ni sam pametan, jel ispada mi da moran sada platit prvo osiguranje preko 5000kn i onda moram 4 godine da dodem na bonus od 100%, šteta je bila minimalna na drugom automobilu
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 22:49   #59
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
ma prijavija san porez na poreznoj i platija sve, ali di oma 50%, morat cu neki darovni napravit ali opet moran platit porez od 5% nisam ni sam pametan, jel ispada mi da moran sada platit prvo osiguranje preko 5000kn i onda moram 4 godine da dodem na bonus od 100%, šteta je bila minimalna na drugom automobilu
Pa koliko si opće u malusu?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 22:54   #60
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pa koliko si opće u malusu?
50% su mi rekli da mi je malusu ja neznan di toliko puno na takvu štetu drugog automobila
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.