Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 22:57   #61
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
50% su mi rekli da mi je malusu ja neznan di toliko puno na takvu štetu drugog automobila

da nije tih 50% prvo osiguranje na 100% bi mi bilo oko 3800, ovako ce mi izac priko 5000kn
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 00:12   #62
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
50% su mi rekli da mi je malusu ja neznan di toliko puno na takvu štetu drugog automobila
Znači napravio si prvu policu sa 0% bonusa i imao si jednu saobračajku u kojoj si ti krivac. Ako je to tako onda si u malusu 115%, odnosno plaćaš 15% više policu nego da si bez bonusa.

Malus ide ovako:

0%
115%
130%
150
170
190
210
230
250%

Bonus ide ovako:

0%
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50%

Znači ako si i napravio štetu i prije no što si napravio svoju prvu policu ideš u malus 115%, da si napravio dvije ideš na 130%, a tek na trećoj bi bio u malusu 50%, odnosno 150%
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 16:16   #63
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Znači napravio si prvu policu sa 0% bonusa i imao si jednu saobračajku u kojoj si ti krivac. Ako je to tako onda si u malusu 115%, odnosno plaćaš 15% više policu nego da si bez bonusa.

Malus ide ovako:

0%
115%
130%
150
170
190
210
230
250%

Bonus ide ovako:

0%
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50%

Znači ako si i napravio štetu i prije no što si napravio svoju prvu policu ideš u malus 115%, da si napravio dvije ideš na 130%, a tek na trećoj bi bio u malusu 50%, odnosno 150%
aha znaci oni imaju evidenciju i neke stare prometne nezgode koje sam imao zato mi je toliki malus jel sam prije par godina ima dvi prometne nezogde i prosle godinu jednu znaci to je tih 50%
jel pametno prebacit darovnim ugovorom auto na nekog drugog da me ne vhvata taj malus,
jel taj malus uvijek u evidenciju makar ja doša za 10 godina stvit auto na sebe i osigurat ga
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 17:37   #64
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
aha znaci oni imaju evidenciju i neke stare prometne nezgode koje sam imao zato mi je toliki malus jel sam prije par godina ima dvi prometne nezogde i prosle godinu jednu znaci to je tih 50%
jel pametno prebacit darovnim ugovorom auto na nekog drugog da me ne vhvata taj malus,
jel taj malus uvijek u evidenciju makar ja doša za 10 godina stvit auto na sebe i osigurat ga
Neznam jesi li zauvijek u evidenciji ili ne, ali ako znam da ukoliko imaš stečen bonus i nemaš auto 3 g. bonus propada. U tvojem slučaju ti je vjerojatno to kaj kažeš, u bazi si štetnika i izgleda da se ona ne briše.

Darovnim ugovorom bez da se plati porez može prenjeti samo otac na sina, kćer..., znači sa višeg prema dolje, ali ti ocu ne možeš dati auto bez poreza, a ako već ne možeš izbjeći plaćanje poreza onda mu možeš i fiktivno prodati auto, manje je papirologije od darovnoga.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:50   #65
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Neznam jesi li zauvijek u evidenciji ili ne, ali ako znam da ukoliko imaš stečen bonus i nemaš auto 3 g. bonus propada. U tvojem slučaju ti je vjerojatno to kaj kažeš, u bazi si štetnika i izgleda da se ona ne briše.

Darovnim ugovorom bez da se plati porez može prenjeti samo otac na sina, kćer..., znači sa višeg prema dolje, ali ti ocu ne možeš dati auto bez poreza, a ako već ne možeš izbjeći plaćanje poreza onda mu možeš i fiktivno prodati auto, manje je papirologije od darovnoga.

ok morat cu platit porez nek je to nekih 1800kn ako i toliko, JB nek je recimo cca 200kn, izrada nove prometne i knjizice vozila nek je cca 200kn sve skupa 2200, s malusom moram platit 5400, a ovako bi krenuo preko necijeg drugog osiguranja sa 0% bonusa mozda cak i sa 25% jel to bi bio drugi auto na istu osobu pa da se navodno daje automski 25% ako je drugi auto, znaci to bi bila najbolja opcija, s tim da ako uzmene neki drugi auto jednog dana malus me više ne kaći, nego krećem od 0% bonusa, a ovako bi samo 3 godine treba da dodem do 0% bonusa, jel tako ide ta procedura
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 01:05   #66
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
ok morat cu platit porez nek je to nekih 1800kn ako i toliko, JB nek je recimo cca 200kn, izrada nove prometne i knjizice vozila nek je cca 200kn sve skupa 2200, s malusom moram platit 5400, a ovako bi krenuo preko necijeg drugog osiguranja sa 0% bonusa mozda cak i sa 25% jel to bi bio drugi auto na istu osobu pa da se navodno daje automski 25% ako je drugi auto, znaci to bi bila najbolja opcija, s tim da ako uzmene neki drugi auto jednog dana malus me više ne kaći, nego krećem od 0% bonusa, a ovako bi samo 3 godine treba da dodem do 0% bonusa, jel tako ide ta procedura
Uglavnom, ako ti taj netko ima policu od 50%, na drugi auto dobije pola od toga, odnosno 25%, ako ima 30%, na drugi auto dobiva 15%...

E sada, ja ti ne znam dali baza štetnika ikad zastarijeva jer se tu radi o interesu osiguranja. Za bonus znam da otiđe u nepovrat ako ne koristiš policu 3 g, ali za malus nisam siguran, jer je on u drugoj bazi, koja se zove baza štetnika.

Ako malus ne zastarijeva to znači da će ti ostati do onda dok ga se ne riješiš.

A što si radio da si uspio u kratko vrijeme skriviti 3 nesreće?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:34   #67
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ako ti taj netko ima policu od 50%, na drugi auto dobije pola od toga, odnosno 25%, ako ima 30%, na drugi auto dobiva 15%...

E sada, ja ti ne znam dali baza štetnika ikad zastarijeva jer se tu radi o interesu osiguranja. Za bonus znam da otiđe u nepovrat ako ne koristiš policu 3 g, ali za malus nisam siguran, jer je on u drugoj bazi, koja se zove baza štetnika.

Ako malus ne zastarijeva to znači da će ti ostati do onda dok ga se ne riješiš.

A što si radio da si uspio u kratko vrijeme skriviti 3 nesreće?

ma nisan u kratko virmeje nego u proteklih 10 godina ali nisan tri nego 2, a poatna u malusu je ova

Ako do sada nisi imao svoj auto ni svoju policu ne piše ti se dobro, mislim da ideš u malus od 50% tako da bi te polica mogla skupo koštati.

znaci automtski se ide tri stupnja dole to znaci ne 115,ne 130 nego odmah 150, s tima da mi onda treba 4 godine da doden na 0 bonusa, a malus prilikom kupnje novog drugog automobila me ne hvata nego pocimljem od 0% bonusa
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 22:53   #68
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
ma nisan u kratko virmeje nego u proteklih 10 godina ali nisan tri nego 2, a poatna u malusu je ova

Ako do sada nisi imao svoj auto ni svoju policu ne piše ti se dobro, mislim da ideš u malus od 50% tako da bi te polica mogla skupo koštati.

znaci automtski se ide tri stupnja dole to znaci ne 115,ne 130 nego odmah 150, s tima da mi onda treba 4 godine da doden na 0 bonusa, a malus prilikom kupnje novog drugog automobila me ne hvata nego pocimljem od 0% bonusa
Ne razumijem te, onaj tko nikada nije imao auto počinje sa 5%, pa sljedeće godine imaš 10% i tako po 5% sve do 50%
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 00:39   #69
[QUOTE=Josip4;38972328]Ne razumijem te, onaj tko nikada nije imao auto počinje sa 5%, pa sljedeće godine imaš 10% i tako po 5% sve do 50%[/QUOTE

to stoji,triba 9 godina da dode do 50% bonusa znaci ide 5,10,15,20,25,30,35,40,45,50

ja nikad nisam ima auto na sebe ali se automatski ako si ima štetu prije ide u malus odma od 50% sta nema neke logike ali eto, znaci nema to veze sa štetama, koliko sudara i to, ide se odma u malus
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 13:28   #70
LAko je sad pametovat, al di si uspio tak brzo imat sudar pobogu..Naravno da ti je kratkorocno isplatljivije prodat auto nekom ukucanu i registrirat ga sa 0 ili cak sa 25 posto bonusa ak netko vec ima 50..trebao si kupim i molit lika da mu daš cash, dat mu osobnu kao nekakvu garanciju, lovu svu koju si imao od sebe..jer ovo ti je sad zeznuto, i kaj je najgore nitko ti vise to nemre sredit jer ces dospjet u bazu stetnika..
Dugorocno - Ja recimo da sam u malusu 50 vjerovatno nebih na sebe registrirao , cisto zato jer bi me onda rega dosla oko 5 ? 6? soma kuna , a to mi je SCI FI brojka , za tu lovu rođijaci registriraju aute od po 100tisuca eura i 300+ konja tak da to nema smisla ..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:52   #71
ima tu dosta netočnih stvari,al neda mi se sad
__________________
lp,Zglanc Pičkoglav, yawn...
Zglancani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:10   #72
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Znači napravio si prvu policu sa 0% bonusa i imao si jednu saobračajku u kojoj si ti krivac. Ako je to tako onda si u malusu 115%, odnosno plaćaš 15% više policu nego da si bez bonusa.

Malus ide ovako:

0%
115%
130%
150
170
190
210
230
250%

Bonus ide ovako:

0%
5
10
15
20
25
30
35
40
45
50%

Znači ako si i napravio štetu i prije no što si napravio svoju prvu policu ideš u malus 115%, da si napravio dvije ideš na 130%, a tek na trećoj bi bio u malusu 50%, odnosno 150%

Ja sam nekidan zvao Croatia osiguranje da ih pitam baš za taj malus i vrlo neljubazna i neugodna babetina mi je preko neke stvari rekla da za jednu štetu idem tri stupnja u malus. Dakle po tablici padam na 150% lagano mi je muka bila kad sam računao koliko će me izaći registracija.
__________________
A n00b yu0 are. Pwn Vad3r, you n3ver w1ll
YohY is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:44   #73
Quote:
YohY kaže: Pogledaj post
Ja sam nekidan zvao Croatia osiguranje da ih pitam baš za taj malus i vrlo neljubazna i neugodna babetina mi je preko neke stvari rekla da za jednu štetu idem tri stupnja u malus. Dakle po tablici padam na 150% lagano mi je muka bila kad sam računao koliko će me izaći registracija.
je direktno se ide 3 stupnja dole, užas, ali dobra je stvar sta malus nakon 3 godine ide u zastaru, znaci ako kupis neki auto nakon 3 godine krećes od 100% a ne od 150%
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:35   #74
Ako se koristi polica za popravak štete, da li se uvijek gubi puni iznos bonusa ili to ovisi o visini štete?
Grei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 20:55   #75
Quote:
Grei kaže: Pogledaj post
Ako se koristi polica za popravak štete, da li se uvijek gubi puni iznos bonusa ili to ovisi o visini štete?
Ukoliko se šteta naplaćuje po polici,skida se bonus za tri premijska stupnja.
Npr. ako si imao 50% bonus pada na 35%.

Gore su navedeni premijski razgredi pa možeš točno izračunati...
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 15:10   #76
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
Ukoliko se šteta naplaćuje po polici,skida se bonus za tri premijska stupnja.
Npr. ako si imao 50% bonus pada na 35%.

Gore su navedeni premijski razgredi pa možeš točno izračunati...
OK, hvala.
Dakle neovisno o tome da li se radi lakiranje vrata ili totalka?
Grei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:47   #77
lakiranje vrata možeš platiti čovjeku, regresirat i da ti ne diraju bonus, ako ti je tako isplativije.
__________________
lp,Zglanc Pičkoglav, yawn...
Zglancani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:22   #78
Quote:
Zglancani kaže: Pogledaj post
lakiranje vrata možeš platiti čovjeku, regresirat i da ti ne diraju bonus, ako ti je tako isplativije.
To znam,
pitanje je da li visina štete utječe na visinu gubitka bonusa.
Grei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 17:08   #79
Quote:
Grei kaže: Pogledaj post
To znam,
pitanje je da li visina štete utječe na visinu gubitka bonusa.
Ne. Bonus uvijek pada za 3 premijska stupnja.Bila šteta 100,00 kn ili 100.000,00 kn.
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 15:27   #80
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
Ne. Bonus uvijek pada za 3 premijska stupnja.Bila šteta 100,00 kn ili 100.000,00 kn.
OK, hvala!
Grei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.