Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 18:01   #41
Quote:
pegster kaže: Pogledaj post
pozdrav,sto se tice senzora,vozio sam ga kod mehanicara,veli da to nije senzor,otvorio je pumpu,pregledao,pumpa je ok,sta jos moze biti??
ali kada ga ujutro palim,upali tesko,i isto tako upali kada odstoji jedno 15-ak min poslje voznje,ali kada upali tesko,ugasim ga i svako sljedece paljenje je super??????????moze li tko pomoci
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:08   #42
a kojom metodom je mehaničar utvrdil da senzor radilice nije problem?
jer, osim spajanja na osciloskop ili ugradnje novog senzora, ja za drugu metodu ne znam.

može se još pokušati utvrditi da li kod jutarnjeg paljenja okidaju benzinski injektori. ako okidaju, senzor radilice je vjerojatno OK (ovisi o kristalu u njemu, nekad ima kontakt nekad ne).
ako ne okidaju, najvjerojatniji krivac je taj senzor. kak je to poznata boljka sa siemensovim senzorima....
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 18:11   #43
A da ti negdje nevuče falš zrak,pa neće sastavit dok nedovuče gorivo do motora?
To meni bilo kad odstoji duže od 5-6sati, verglanje u par navrata sve skupa 2minuta (al na Opelu doduše)
__________________
Lega lega
miroslaw1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 23:54   #44
megane 2 1.6,16vproblem paljenje

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a kojom metodom je mehaničar utvrdil da senzor radilice nije problem?
jer, osim spajanja na osciloskop ili ugradnje novog senzora, ja za drugu metodu ne znam.

može se još pokušati utvrditi da li kod jutarnjeg paljenja okidaju benzinski injektori. ako okidaju, senzor radilice je vjerojatno OK (ovisi o kristalu u njemu, nekad ima kontakt nekad ne).
ako ne okidaju, najvjerojatniji krivac je taj senzor. kak je to poznata boljka sa siemensovim senzorima....
cuj,kako je utvrdio da nije senzor to nemam pojma,ali to su mi rekli jos 2 mehe,ali smo ga spajali na 3 dijagnostike,i nigdje neizbacuje nikakvu gresku,nista,ama bas nista,niti mi se palila ikakva lampica(check engine ili service),ama bas nista,on me i dalje tako zajebava,znaci samo prvi start pali teze,a kad upali,iste sekunde ga mogu ugasiti,i ponovo upaliti bez problema,ck i upali,bez verglanja ikakvog,ali sam dobio jos koju informaciju,sto su samo nagadanja,da je moguce da mi je procurio jedan injektor,,pa da kao,dok stoji,dovoljno i 10 min. da teze upali,benz nakapa u cilindar,i onda kod paljenja mu treba da izbaci taj visak dok ne stvori eksploziju,a druga je da su mozda svijecice,ali sam stavio nove prije 1500km,nemam pojma,nisam jos nigdje vozio auto jer mi je svaki dan potreban,po klince u vrtic,u skolu,itd,ali ja se tako vozim vec mjesec dana sa istim sranjem,i stalno isto,pomagajte,ispilit cu na zivce
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 16:47   #45
evo, i sad ja moram crtat. nakon 3 mjeseca

ako senzor radilice počne raditi probleme, on radi kao prekidač svjetla u sobi. radi-ne radi.
kad je uključen, sve OK i sve radi.
kad počne zezat, kao da si isključio svjetlo na prekidaču. senzor ne šalje signal u kompjuter, komp to vidi kao da se motor ne okreće i misli da je vozač ključem ugasio motor pa prekida ubrizgavanje goriva i motor se gasi.

ista je stvar kod jutarnjeg paljenja.
senzor ne radi, komp uopće ne vidi da ti vrtiš anlaserom i pokušavaš pokrenuti motor pa ni ne ubrizgava gorivo. kaj se kompjutera tiče, vozač nije ni bio u autu.
sve to se uopće ne vidi kao greška jer se sve ponaša najnormalnije pa se ne može ni očitati na dijagnostici.

cureći injektor isto može biti problem ali to se lako vidi na testu plinova.
ali prvi krivac je obično senzor radilice. neki dan sam promijenil jednoga, 230 kn kod tokića.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 23:08   #46
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
evo, i sad ja moram crtat. nakon 3 mjeseca

ako senzor radilice počne raditi probleme, on radi kao prekidač svjetla u sobi. radi-ne radi.
kad je uključen, sve OK i sve radi.
kad počne zezat, kao da si isključio svjetlo na prekidaču. senzor ne šalje signal u kompjuter, komp to vidi kao da se motor ne okreće i misli da je vozač ključem ugasio motor pa prekida ubrizgavanje goriva i motor se gasi.

ista je stvar kod jutarnjeg paljenja.
senzor ne radi, komp uopće ne vidi da ti vrtiš anlaserom i pokušavaš pokrenuti motor pa ni ne ubrizgava gorivo. kaj se kompjutera tiče, vozač nije ni bio u autu.
sve to se uopće ne vidi kao greška jer se sve ponaša najnormalnije pa se ne može ni očitati na dijagnostici.

cureći injektor isto može biti problem ali to se lako vidi na testu plinova.
ali prvi krivac je obično senzor radilice. neki dan sam promijenil jednoga, 230 kn kod tokića.
ok,probat cu ga zamijeniti da vidim hoce li biti kakve promjene,cim uhvatim vremena,hvala ti,a reci mi gdje bih mogao nabaviti polovne suste za megana,od minus 45,50?
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 09:48   #47
ako ti tih 230 kn nije veliki trošak i nećeš ga osjetiti, mijenjaj. ali mijenjat napamet je poprilično loša metoda makar ti senzori rikavaju redovno pa možeš smatrati da ćeš biti miran s time barem 5 godina.

kaj su suste?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 18:48   #48
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ako ti tih 230 kn nije veliki trošak i nećeš ga osjetiti, mijenjaj. ali mijenjat napamet je poprilično loša metoda makar ti senzori rikavaju redovno pa možeš smatrati da ćeš biti miran s time barem 5 godina.

kaj su suste?
sportske opruge
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:30   #49
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ako ti tih 230 kn nije veliki trošak i nećeš ga osjetiti, mijenjaj. ali mijenjat napamet je poprilično loša metoda makar ti senzori rikavaju redovno pa možeš smatrati da ćeš biti miran s time barem 5 godina.

kaj su suste?
pozdrav,kvar ustanovljen,i rijesen,u pitanju je bio pritisak pumpe goriva,kada mi padne pritisak poslje voznje,sljedeci start tesko pali jer mu treba pritiska,punio je pri tom prvom paljenju oko 1,5 bara,a normala mu je 3,3.5,tako da sam uzeo drugu pumpu i stvar rijesena,sljaka.svejedno hvala na pomoci,ali evo da netko ne luta ako bude imao isti problem,da zna o cemu je rijec,pozzzz
pegster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:20   #50
Pozdrav,
imam problem s meganeom 1.6 16v 2005. Prije par dana u koloni počela je treptat lampica za kvar na motoru i nakon toga počeo je trzat. Stanem sa strane ugasim pa upalim i normalno radi pa opet dok radi na leru lampica počne treptat i motor trokirat, dok je u vožnji sve normalno. Otišao na dijagnostiku i majstor kaže da je greška na trećem cilindru i da je do ubrizgavanja goriva tj da bi trebalo očistit (mislim da je rekao ultrazvučnu čišćenje) dize. Zanima me koliko inače košta to čišćenje i da li je netko imao možda iskustva s tim?

Jer dotični majstor mi je tražio 350kn da očisti tu dizu na trećem cilindru plus još gumice na usisu i ruke, uglavnom oko 1100kn. Nekako mi se čini dosta pa nisam još ništa riješio.
tedoeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:30   #51
nekad čišćenje i ne pomogne . sve se vidi kada se demontiraju i iskontroliraju injektori . čišćenje ti je od 250 do 500 kuna ( ZA SVAAAA 4 ) . kak te ko čohne . plus ruke za demontažu i montažu . cca 200 kuna . za taj motor ( ne previše zahtjevan kod demontaže ) je ok cca 500 kuna sve
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 09:51   #52
a ne bi prije promiješal bobine pa ako se kvar preseli na neki drugi cilindar, znaš što je.
bobine se lakše mijenjaju i jeftinije su. a i prije probiju bobine nego što injektori počnu krepavati, pogotovo na tom motoru.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 18:25   #53
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
nekad čišćenje i ne pomogne . sve se vidi kada se demontiraju i iskontroliraju injektori . čišćenje ti je od 250 do 500 kuna ( ZA SVAAAA 4 ) . kak te ko čohne . plus ruke za demontažu i montažu . cca 200 kuna . za taj motor ( ne previše zahtjevan kod demontaže ) je ok cca 500 kuna sve
A gle, nadam se da će čišćenje pomoć. Možda znaš nekog ko to radi na području zg-a za neku normalnu lovu a da me ne odere po džepu?

Ovo sa rotiranjem bobina sam probao tj imam novu bobinu u rezervi koju sam rotirao i opet se isto događalo.
tedoeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:41   #54
Pozdrav.

Da ne otvaram novu temu, trebam mijenjat kuplung set na Meganu 2, 2008g, 1.6
83kw pa me zanima ima li on plivajući zamašnjak ili nema, pošto dobivam različite informacije.

Hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 14:22   #55
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Da ne otvaram novu temu, trebam mijenjat kuplung set na Meganu 2, 2008g, 1.6
83kw pa me zanima ima li on plivajući zamašnjak ili nema, pošto dobivam različite informacije.

Hvala.
Nema.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 19:08   #56
Hvala puno.
Olakšanje od 600 eura.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 20:37   #57
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Hvala puno.
Olakšanje od 600 eura.
Pa tko ti je uopće našao set za Megana 1.6 sa dvomasenim?

Niti jedan benzinac, osim ovih modernih, nema dvomaseni zamašnjak.

Inače set kvačila za tvoj auto košta oko 1000kn bez druk ležaja.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 20:48   #58
Meganei se kvare kao djubrad. Vozio sam jednog 15 godina, i ovdje spomenuti kvar s bobinama imao nekoliko puta, uz brojne druge kvarove. Naucio sam ih zato izbjegavati....
dzohar dudajev is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 20:20   #59
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Pa tko ti je uopće našao set za Megana 1.6 sa dvomasenim?

Niti jedan benzinac, osim ovih modernih, nema dvomaseni zamašnjak.

Inače set kvačila za tvoj auto košta oko 1000kn bez druk ležaja.

Ma pitao sam dva mehaničara kolko bi me došla promjena kuplung seta i jedan mi je rekao da moram promijeniti i dvomaseni zamašnjak za kojeg sam kasnije skužio da ga moj auto uopće nema.

Ukratko...u Molydonu sam promijenio set (druk lager, košaru i lamelu) i ulje u getribi za 1520 kn sa besplatnom ugradnjom.
Isto bi me koštalo sa dijelovima kod Tokića uz 40% rabata, naravno sa plaćanjem ugradnje i morao bi ić na 3 mjesta.

Ovako imam i godinu dana garancije.

Za kolegu što kaže da je vozio Megana 15 godina i da ih je naučio izbjegavati...trebalo ti je 15 godina da skužiš da ti nešto ne odgovara?!?
U dvije i po godine sam platio 500kn nekakav relej. Ostalo je potrošni materijal kojeg ćeš plaćati za svaki auto.
__________________
Odnia đava prišu

Zadnje uređivanje SmartFart : 10.05.2015. at 20:51. Reason: semantika
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:03   #60
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Za kolegu što kaže da je vozio Megana 15 godina i da ih je naučio izbjegavati...trebalo ti je 15 godina da skužiš da ti nešto ne odgovara?!?
U dvije i po godine sam platio 500kn nekakav relej. Ostalo je potrošni materijal kojeg ćeš plaćati za svaki auto.
Ne, nego mi se nije dalo zahebavati s prodajom tog auta i kupovinom novog rabljenog za sto sam se plasio da ce mi donijeti jednake probleme.
Prije 2 godine sam kupio drugi rabljeni i preporodio sam se. Uostalom, ne vidim kakve veze ima dugorocnost voznje jednog auta sa problemima koje vozač ima? Skačeš na sasvim druge teme.

Dvije godine voziš auto? 500 kn za dvije godine nije niti malo. Čitajući komentare ovdje vidim da ljudi imaju znatnih problema i s novim serijama Meganea. Ja na svom autu iz 2008 nisam morao mijenjati kuplung, niti cu kako stvari s njim stoje dugo jos morati, ako uopce. Bobine, treptanje lampica, trokiranje motora, problemi s pumpom goriva, senzorima radilice, senzori pokazivaca goriva i brzine (moj slucaj), termostat, ventilator motornog prostora (opet moji slucajevi), problemi s strujom (otvaranje/zatvaranje prozora, cak i nakon servisa u ovlastenom, opet moj slucaj), problemi s sustavom zracnih jastuka (opet moj), neprecizan mjenjač, curenje tekućina itd itd.

Kakve veze onda ima ovo o cemu si ti napisao?
dzohar dudajev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.