Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2016., 17:59   #1761
Obično trebaš imati minimalno onoliko koliko košta predmet koji narucujes. Da imaš par kuna više vjerojatno bi mogao naručiti jer oni ne računaju po tečaju od 6,78 nego vjerojatno malo više. Jeis provjerio shipping jel se plaća? A možda nemaš 30 kN na računu nego malo manje.
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 18:13   #1762
Quote:
Primus123 kaže: Pogledaj post
Obično trebaš imati minimalno onoliko koliko košta predmet koji narucujes. Da imaš par kuna više vjerojatno bi mogao naručiti jer oni ne računaju po tečaju od 6,78 nego vjerojatno malo više. Jeis provjerio shipping jel se plaća? A možda nemaš 30 kN na računu nego malo manje.
ispravio sam prijasnji post, znaci imam oko 4 i pol kn vise nego je potrebno
free shipping je
-irrelevant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 19:08   #1763
Quote:
-irrelevant kaže: Pogledaj post
jesi mozda primjetila dali Alipay uzima kakvu proviziju prilikom naplate narudzbe, ja sam vec obavio jednu kupovinu neki dan ali direkt preko Visa kartice i provjerom stanja na racunu sam skuzio da mi je skinuto nesto vise nego je trebalo, pa ako Alipay preracunava kune u dolare po tecaju banke kao sto se moze postavit na PayPal-u onda bi njega koristio ubuduce
Iskreno,ne znam,jer na ovoj kartici (Visa,nije moja) ne znam kako online provjeriti stanje xD Jos nije shippano,ali cudno mi je da na alipayu nema evidentirane te kupnje,ne znam da li je uopce skinuto.Nije velik iznos pa nisam u brizi,ali nazvat cu banku u ponedjeljak da mi procitaju zadnje transakcije
__________________
Krzno lijepih životinja nose ružni ljudi...
gloria56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 02:36   #1764
Quote:
gloria56 kaže: Pogledaj post
Iskreno,ne znam,jer na ovoj kartici (Visa,nije moja) ne znam kako online provjeriti stanje xD Jos nije shippano,ali cudno mi je da na alipayu nema evidentirane te kupnje,ne znam da li je uopce skinuto.Nije velik iznos pa nisam u brizi,ali nazvat cu banku u ponedjeljak da mi procitaju zadnje transakcije
Ako je transakcija zaključena, kroz dan-dva će ti biti vidljiva na Alipayu. Najkasnije onog trenutka kada ti verificiraju istu te se ona prebaci u "seller's processing time" kada čeka na slanje.

Quote:
-irrelevant kaže: Pogledaj post
jesi mozda primjetila dali Alipay uzima kakvu proviziju prilikom naplate narudzbe, ja sam vec obavio jednu kupovinu neki dan ali direkt preko Visa kartice i provjerom stanja na racunu sam skuzio da mi je skinuto nesto vise nego je trebalo, pa ako Alipay preracunava kune u dolare po tecaju banke kao sto se moze postavit na PayPal-u onda bi njega koristio ubuduce
On osobno ne uzima nikakvu proviziju a računa ti se tečaj banke: https://icshall.alipay.com/hall/cate...language=en_US
Ako ti je devizni u eurima, plaćaš penale u konverziji jer se Ali naplaćuje u dolarima za RH.
Meni na ZABI je to bilo sranje jer iako sam imao dolare na računu, defo mi je bio euro i uvijek mi je rađena konverzija. Sada na Erste, imam dolare i eure i ako nemam dovoljno dolara na računu a iako imam eura, odbija mi transakciju. Što mi je super jer si prebacim XY iznos dolara i XY mi se naplati.

Quote:
-irrelevant kaže: Pogledaj post
napravio sam Alipay ali nisam u mogucnosti obavit kupovinu, izbacuje mi poruku da nemam dovoljno novcanih sredstava
koliko minimalno trebam imati na racunu da bi mogao obavit kupovinu?

trenutno na racunu imam 27.62 kn, a predmet kosta 3.40$ sto je oko 23 kn
Ovisno o banci, tečaj ti je za bezgotovinsko plaćanje tj. efektiva a ne tečajevi tipa srednji i prodajni za devize.
Razlika ti je relativno velika jer za klasični prodajni za devizu za 1$ je 7,03 a prodajni za efektivu 7,09kn. Ovisno o banci i sl. Također, obrati pozornost u vezi konverzije kune-euri-dolari.
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 17:34   #1765
Quote:
Primus123 kaže: Pogledaj post
Obično trebaš imati minimalno onoliko koliko košta predmet koji narucujes. Da imaš par kuna više vjerojatno bi mogao naručiti jer oni ne računaju po tečaju od 6,78 nego vjerojatno malo više. Jeis provjerio shipping jel se plaća? A možda nemaš 30 kN na računu nego malo manje.
aaaa bio si u pravu, ipak sam imao manje na racunu nego je bilo potrebno za obavit narudzbu

Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Ovisno o banci, tečaj ti je za bezgotovinsko plaćanje tj. efektiva a ne tečajevi tipa srednji i prodajni za devize.
Razlika ti je relativno velika jer za klasični prodajni za devizu za 1$ je 7,03 a prodajni za efektivu 7,09kn. Ovisno o banci i sl. Također, obrati pozornost u vezi konverzije kune-euri-dolari.
imam PBZ Visa Electron karticu u kunama, ja sam narucio predmet koji sam platio direkt karticom u vrijednosti 3,88$, provjerom na racunu sam uvidio da mi je skinuto 30,65kn prema cemu ispada da je 1$ = 7,89kn

znam da su ovo zanemarive cifre posto se radi o jeftinijim stvarima ali zelim znati koliko ce me otprilike kostat nesto skuplje kad bi jednog dana isao kupovati
-irrelevant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 02:06   #1766
Quote:
-irrelevant kaže: Pogledaj post
imam PBZ Visa Electron karticu u kunama, ja sam narucio predmet koji sam platio direkt karticom u vrijednosti 3,88$, provjerom na racunu sam uvidio da mi je skinuto 30,65kn prema cemu ispada da je 1$ = 7,89kn

znam da su ovo zanemarive cifre posto se radi o jeftinijim stvarima ali zelim znati koliko ce me otprilike kostat nesto skuplje kad bi jednog dana isao kupovati
Nije zanemariva cifra jer 2kn na 30kn nije malo. Bolje otvori devizni i onda linkaj tu karticu na Alipay. Jer i da te banka odere za tečaj na efektivu po današnjem je 7,132994 a ti si dao 7,9 što znači da te Ali oderao pa ti je konverzija pojela. Ako misliš kupovati veće količine robe ili barem češće, definitivno ti je devizni u dolarima jedino rješenje.
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 15:12   #1767
Quote:
-irrelevant kaže: Pogledaj post
aaaa bio si u pravu, ipak sam imao manje na racunu nego je bilo potrebno za obavit narudzbu



imam PBZ Visa Electron karticu u kunama, ja sam narucio predmet koji sam platio direkt karticom u vrijednosti 3,88$, provjerom na racunu sam uvidio da mi je skinuto 30,65kn prema cemu ispada da je 1$ = 7,89kn

znam da su ovo zanemarive cifre posto se radi o jeftinijim stvarima ali zelim znati koliko ce me otprilike kostat nesto skuplje kad bi jednog dana isao kupovati
preporučam ti da u hypo banci zatražiš ovu karticu http://www.hypo-alpe-adria.hr/hr/con...efresh-kartica

uplatiš kune na karticu , a tečaj se obračunava prema https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/
jeftinije ne može.


nema godišnjih/mjesečnih naknada. izvodi stižu na mail ili poštom , ovisi kako zatražiš. plaća se samo naknada za otvarnje računa , ne sjećam se točno, nije preko 50 kn.

odmah naglašavam- ne radim u Hypo banci, nego i sama koristim navedenu karticu i što se ti sigurnosti (posebno na Aliju, nije Paypal pa im u startu ne virujen) i cijene deviza , ne možeš proć bolje. koliko uplatiš toliko trošiš, a tečaj je gotovo identičan srednjem tečaju HNB-a.
deedee_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 09:30   #1768
ej imam upit pošto sam prvi puta naručivao tenisice s Alibabe, te su mi stale na carini i dobio sam obavijest da im pošaljem izjavu o cijeni samih tenisica+ potvrdu o plaćanju i internetsku narudžbu. radi se o nike tenisicama koji na slici izgledaju kako kopija odnosno sa 2 znaka, a vjerojatnu su došle prave nike tenisice i sada su ih zaustavili jer su fake.
pošto sam pročitao na prijašnjim stranicama da znaju naplatiti kaznu za fake robu ili uništenje robe, odnosno u svakome slučaju tenisice neću dobiti, što mi savjetujete da napravim:
da im pošaljem račun zajedno s uplatnicom iz banke i narudžbom s alibabe , pa da mi jave da će ih uništiti ili
da im ništa ne šaljem jer na dokumentu piše ako dokumente ne dostavite u navedenom roku, pošiljka će biti vraćena pošiljatelju.
pošto tenisici neću dobiti niti u kojem slučaju da im šaljem to ili ne?
da li mogu odgovorati za nešto ukoliko im ne vratim to u navedenom roku?

hvala puno.
felix1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 09:55   #1769
Koliko dana cca km treba da posalju item?
Prva narudzba je napravljena prije 6 dana,jos nije poslano,a druga,napravljena prije 2 dana,je danas poslana.
Jel postoji neko opcenito pravilo o shippanju? Mislim na ebayu cekam max 2 dana,pa mi je ovo sa 6 cudno
__________________
Krzno lijepih životinja nose ružni ljudi...
gloria56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 11:08   #1770
Najbolje da im ne šalješ ništa, ako im pošalješ račun, vrlo vjerojatno ćeš dobit pismo da je riječ o krivotvorini (mada su i sa računom znale prolazit) i pismo od odvjetničkog ureda za povredu prava vlasništva Nike-a i sl.

Kod svake narudžbe pored shippinga piše koliko im treba radnih dana da pošalju, nekad dodaju koji dan na to, ali obično se pridržavaju.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 12:06   #1771
Quote:
rf239 kaže: Pogledaj post
Najbolje da im ne šalješ ništa, ako im pošalješ račun, vrlo vjerojatno ćeš dobit pismo da je riječ o krivotvorini (mada su i sa računom znale prolazit) i pismo od odvjetničkog ureda za povredu prava vlasništva Nike-a i sl.

Kod svake narudžbe pored shippinga piše koliko im treba radnih dana da pošalju, nekad dodaju koji dan na to, ali obično se pridržavaju.
znači ukoliko ne pošaljem ništa oni to automatski vrate, znači ne ide na uništavanje, jedino što ostajem bez robe
felix1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 13:23   #1772
moze pomoc...
cekam nesto vec 3mj i nije stiglo ,trazila sam povrat novca,i sad me seller trazi moj paypal
sta mu trebam reci?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 13:50   #1773
Quote:
felix1234 kaže: Pogledaj post
znači ukoliko ne pošaljem ništa oni to automatski vrate, znači ne ide na uništavanje, jedino što ostajem bez robe
Ne znam kakav je slučaj sa krivotvorenom robom, vidjet ćeš po trackingu da li nakon 30dana još stoji na carini ili se vratilo natrag, da, ostaješ bez robe, ali vratili ili ne vratili ćeš dobit refund.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moze pomoc...
cekam nesto vec 3mj i nije stiglo ,trazila sam povrat novca,i sad me seller trazi moj paypal
sta mu trebam reci?
Ako je isteklo vrijeme za žalbu na aliexpressu onda mail sa kojim si prijavljena na paypal.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:18   #1774
Quote:
rf239 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakav je slučaj sa krivotvorenom robom, vidjet ćeš po trackingu da li nakon 30dana još stoji na carini ili se vratilo natrag, da, ostaješ bez robe, ali vratili ili ne vratili ćeš dobit refund.



Ako je isteklo vrijeme za žalbu na aliexpressu onda mail sa kojim si prijavljena na paypal.
znaci samo mail?
pita me ovo
please tell me your paypal, we will refund to you

do sad su mi 2 puta vec vratili povrat jel posliljka nije stigla ali nikad me ovo nisu pitali
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:20   #1775
[QUOTE=rf239;57666719]Ne znam kakav je slučaj sa krivotvorenom robom, vidjet ćeš po trackingu da li nakon 30dana još stoji na carini ili se vratilo natrag, da, ostaješ bez robe, ali vratili ili ne vratili ćeš dobit refund.

ma meni je najbitnije da li ja mogu odgovarati ako ne vratim onaj dokument koji je meni carina poslala( jer na njemu piše da ukoliko se ne vrati da se pošiljka vraća pošiljatelju)
bolje da se vrati, da ne bi morao platiti uništenje od 1000 kn što se negdje pisalo
felix1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:45   #1776
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
do sad su mi 2 puta vec vratili povrat jel posliljka nije stigla ali nikad me ovo nisu pitali
Ali ima vrijeme isporuke najčešće od 60 dana i sad ako se nisi žalila selleru do tog 60. dana narudžba se automatski potvrđuje kao da je stigla + ima još dodatnih 15 dana za dispute, ali ako je već prošlo 3mjeseca,90 dana i ne želiš da ponovno pošalje onda je jedino njegova dobra volja da ti vrati na paypal.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:50   #1777
Quote:
rf239 kaže: Pogledaj post
Ali ima vrijeme isporuke najčešće od 60 dana i sad ako se nisi žalila selleru do tog 60. dana narudžba se automatski potvrđuje kao da je stigla + ima još dodatnih 15 dana za dispute, ali ako je već prošlo 3mjeseca,90 dana i ne želiš da ponovno pošalje onda je jedino njegova dobra volja da ti vrati na paypal.
vec sam par puta rekla pa su ignorirali,pa rekli da pricekam 15-20 dana pa proslo i to sad sam opet poslala i rekla da zelim povrat i napisao mi to
znaci samo moj mail s kojim se na pp prijavljujem?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 15:12   #1778
Da, samo mail.

Quote:
felix1234 kaže: Pogledaj post
ma meni je najbitnije da li ja mogu odgovarati ako ne vratim onaj dokument koji je meni carina poslala( jer na njemu piše da ukoliko se ne vrati da se pošiljka vraća pošiljatelju)
bolje da se vrati, da ne bi morao platiti uništenje od 1000 kn što se negdje pisalo
Ma mogu ti stavit soli na rep, i da šta pošalju, a vjerojatno neće, kažeš im ja to nisam naručio pa neka oni dokažu suprotno.
To za uništenje, ja sam dobio od odv. ureda koji zastupa Converse, jer sam im poslao račun i nema nikakve kazne. Potpišeš da nećeš više uvozit tu marku i ćao. Jedino šta plaćaš je poštanska markica.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 08:05   #1779
Quote:
rf239 kaže: Pogledaj post
Da, samo mail.



Ma mogu ti stavit soli na rep, i da šta pošalju, a vjerojatno neće, kažeš im ja to nisam naručio pa neka oni dokažu suprotno.
To za uništenje, ja sam dobio od odv. ureda koji zastupa Converse, jer sam im poslao račun i nema nikakve kazne. Potpišeš da nećeš više uvozit tu marku i ćao. Jedino šta plaćaš je poštanska markica.
ma onda mi je bolje ne slati im ništa, neka se roba vrati pošiljatelju,jer svejedno ih neće pustiti, a kako da ga tražim refund?
felix1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 17:47   #1780
Javi se selleru pred istek roka, reci da nisi dobio paket zbog krivotvorine pa će ti vratit, ako ne, odeš na dispute, napišeš razlog i da tražiš full refund. Javi nakon nekih 30tak dana da li još stoji ili su vratili natrag.
rf239 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.