Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 20:07   #41
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Da bit će da ti znaš... Frendu isto 118d samo ručni (moj je automatik) isto laže 1,5l. Valjda ni on nezna računati? Imam tu i 2013 b klasu 180d koji laže oko 1,3l...
Pitaj u servisu kako napraviti reset BC-a, ima neka caka jer ti ovo vjerojatno nešto ne štima. Ni sam ne znam što sam sve imao od auta, između ostalog i dosta BMW-a i nikad to nije prelazilo 0,4 l, a da ne pričam da je lagao 1 litru i više.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:23   #42
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Da bit će da ti znaš... Frendu isto 118d samo ručni (moj je automatik) isto laže 1,5l. Valjda ni on nezna računati? Imam tu i 2013 b klasu 180d koji laže oko 1,3l...
moguce da ste svi u pravu. malo sam se vise vozao, pa sam analizom zakljucio da mi BC laze to vise sto ga vise stiscem, doduse toyota, ne bmw, ali moglo bi biti slicno.
tak da isti auto mojoj zeni pokazuje 0,3l/100km vise nego sto trosi.
kad ga ja normalno vozim pokazuje 0,3l/100km manje.
kad ga stiscem muski pokazuje 1,5l/100km manje.

to pogotovo objasnjava da ljudi s jacima autima govore da su im BC tocni. Kad su jaci auti relativno manje optereceni nego slabiji modeli.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:11   #43
Resetiranje ne pomaže, ali se može kalibrirati.
Pronađi nekoga sa dijagnostikom i igrajte se sa koeficijentima. Može se namjestiti da ti štima u deci.
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:35   #44
Quote:
jazavac- kaže: Pogledaj post
Resetiranje ne pomaže, ali se može kalibrirati.
Pronađi nekoga sa dijagnostikom i igrajte se sa koeficijentima. Može se namjestiti da ti štima u deci.
Ne to sam i mislio, ne na sam reset koji mi radimo nego preko dijagnostike, vjerojatno tu kalibraciju treba napraviti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:43   #45
Evo nek čovjek pri točenju napravi reset komp-a. Ako mu troši 5.3, rezervoar na f30 je 57 litara, rezerva se pali na aprox. 6l do kraja, tada sa rezervoarom radi 960km. Nek bude evo 950. Ako nije bed nek čovjek potroši rezervoar i napiše iskreno ovdje kilometre koje je napravio onda možemo raspraviti o tome. Jel to pošteno?
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:13   #46
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Kod bmwa je poznato da komp pokazuje cca litru do litru i pol manje.
Mda,8 litara previše. Imam 118d i nikada BC nije pokazivao više od 0.5 litara veću potrošnji.

Meni u gradu troši(da se sjetim,jer potrošnju ne pratim gotovo nikad,osim za forum.hr) u zimskim uvjetima 7.5-8L,a po ljeti potrošnja pada na 5.5-6L. Tak da sve što je do 10L meni odgovara i ne jebe me previše.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:10   #47
zanimljivo,ali rasprava oko potrošnje zasere dobrih 50% tema tu na forumu...
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 11:04   #48
Quote:
zdenis83 kaže: Pogledaj post
zanimljivo,ali rasprava oko potrošnje zasere dobrih 50% tema tu na forumu...
Slažem se s tobom. Jebala ih sve potrošnja na modernom dizelu od 143 ks. Sad se jebu svi oko pola deci više ili manje,a govorimo o nekih 6-7 litara dizela Wtf koga zaboli koliko troši. Eto troši debelo ispod 10 litara,a ako je nekome 5.5-6 litara ili čak 7 litara jebeno puno,taj neka se taljiga javnim gradskim prijevozom,za njega nije auto,nikakav.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 09:11   #49
Mene zanima koliko trosi, kao i vecinu ljudi, tako da ako nemas sto pametno napisati na forumu radje šuti.
Da nije bitna potrosnja kupio bi benzinca koji je daleko jednostavniji.



Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Jebala ih sve potrošnja na modernom dizelu od 143 ks. Sad se jebu svi oko pola deci više ili manje,a govorimo o nekih 6-7 litara dizela Wtf koga zaboli koliko troši. Eto troši debelo ispod 10 litara,a ako je nekome 5.5-6 litara ili čak 7 litara jebeno puno,taj neka se taljiga javnim gradskim prijevozom,za njega nije auto,nikakav.
Velikiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:49   #50
Benzinac uopće nije opcija jer je skuplji

Vozio sam u par navrata 318dA i potrošnja je svaki puta bila ispod 6L u prosjeku.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:54   #51
Quote:
Velikiii kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko trosi, kao i vecinu ljudi, tako da ako nemas sto pametno napisati na forumu radje šuti.
Da nije bitna potrosnja kupio bi benzinca koji je daleko jednostavniji.
Ne seri. Potrošnja mi je bitna,kao što sam napisao,ali ako čađara troši ispod 10 litara,a troši max. do 8.5 nategnuto do 9 litara i to kada je auto nakrcan ljudima,stvarima i gada ga pičim kolko ide onda mi je potrošnja zanemariva stavka.

Jbt. ko da kupuješ 6 cilindara turbo benzinca sa 250+ks pa se samo o jebenoj potrošnji priča. Kupuješ čađaru koju nemreš natjerat da posrće 10 litara,a ovdje se mnogi uzjebu kad auto troši više od 6 litara. Hodajte,trošit će te salo,a i bit će te zdraviji.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:55   #52
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Benzinac uopće nije opcija jer je skuplji

Vozio sam u par navrata 318dA i potrošnja je svaki puta bila ispod 6L u prosjeku.
Uuuuuuu jbt. ispod 6L ?!? Katastrofa,odma na servis s njim,tolko troši!? Ok bi bilo da je do 4 max 4.5 litara,ali ovo je neki kvar.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:38   #53
Kakvi su servisni intervali i koje ulje stavljaju u ovlaštenom u njega?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 14:32   #54
Servisni mu računa iDrive, svakih 2. godine...

Ulje Castrol 5w30 vjerojatno.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 14:38   #55
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Servisni mu računa iDrive, svakih 2. godine...

Ulje Castrol 5w30 vjerojatno.
Točno tako,to ulje i takvi servisni intervali,ali ja servis skratim jednom godišnje tj. izmjenu ulja,bez obzira na kilometre,jer je ovo idiotarija,servis svake 2 godine
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 14:41   #56
Zato i pitam. Jel bi oni mogli skužiti da ja doma sam promijenim ulje na pola tog intervala? Pretpostavljam da nebi, osim ako bi baš išli gledati filter ulja i oznake na njemu. Ali ako se kupi originalni uložak filtera kod njih, onda možda ne bi ni skužili..

Znam da je to nepotrebno, ali ponekad razmišljam kako bi bilo biti veći katolik od Pape...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 17:51   #57
Meni u gradu do 9 ali to uopće nije bitno.. Bitno je ako vlasnik opisuje potencijalnom vlasniku auto i kao drugu najvažniju stvar napiše da troši 5 litara onda se valjda o tome može raspravljati i reći da meni laže komp 1,5litara jer kad čovjek iskrca 40keur za novi i napravi 800km sa rezervoarom bit će blago rečeno razočaran...
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 10:34   #58
Ma da, ti servisni intervali mogu biti svakakvi. Znam čovjeka kojem iDrive javlja svake godine da ide na servis i onog koji uredno svake dvije ide. Meni za sada stoji 7/2015 za ulje, bila je izmjena 1.7.2014 ulje i filter.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 16:46   #59
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Meni u gradu do 9 ali to uopće nije bitno.. Bitno je ako vlasnik opisuje potencijalnom vlasniku auto i kao drugu najvažniju stvar napiše da troši 5 litara onda se valjda o tome može raspravljati i reći da meni laže komp 1,5litara jer kad čovjek iskrca 40keur za novi i napravi 800km sa rezervoarom bit će blago rečeno razočaran...
Ček jel ti čitaš ovo boldano kaj si napisao? Pa jebemu koliko bi trebao napraviti sa jednim rezervoarom? 10 iljada kilometara? U kurac jesmo postali svi tolko bolesni i samo o jebenoj potrošnji razmišljamo. Jbt. pazi osamsto kilometara sa jednim rezervoarom je tebi malo i razočaravajuće?! Wtf. Za tog kome je to malo nije nikakad turbo dizel,stari TAS bez turbine,i ajmo ekonomično...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:26   #60
svi su puno previše opterečeni potrošnjom,kak se nekad vozilo bez BC-a bez ičeg,točilo se kad je kazaljka pala na rezervu i ajmo dalje,a danas se samo svađa o brojkama na tabli i kak troši kak ovo kak ono...
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.