Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2014., 13:55   #41
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
samo 4mjeseca..o bože. koliko su stari ovi bebači koju kupujemo, nit mjesec-2

Najčešće se primjenjuje tov od 42 dana.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
veliš ti oni prodaju i koke i pijetlove. kako ću prepoznati da li je bio male ili female očerupani leš? osim ako ne piše u osobnoj karti.
Ne zamaraj se kokošjim spolovima, reći će ti prodavačica.
Kokoši i pijetlovi se prodaju odvojeno i imaju različite cijene. Kokoši su 23 kn/kg, a pijetlovi 20.


Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
2. a tako znači! uopće nisam znala da se puta pravi (i) od kiselog. mislila sam samo od slatkog. a fini mi je ispao onaj maslac od slatkog. baš fini.. mekan i svilenkast. i bjel. baš sam se čudila kako je drugačiji od kupovnog
Pa ja sam ti rekao da se trebaš dati u proizvodnju putra. Šteta bi bilo da takav talent ostane neiskorišten. Svijet još i ne zna kakvi ga sve mliječni proizvodi čekaju u skoroj budućnosti.
Pellaprat is offline  
Old 05.05.2014., 14:08   #42
2. a tako znači! uopće nisam znala da se puta pravi (i) od kiselog. mislila sam samo od slatkog. a fini mi je ispao onaj maslac od slatkog. baš fini.. mekan i svilenkast. i bjel. baš sam se čudila kako je drugačiji od kupovnog [/QUOTE]

Pa može se raditi i od slatkog,baš gledao Jamiea nekidan,ispalo je super..pa to 10 min posla u dobrom multipraktiku
kiksy is offline  
Old 05.05.2014., 14:28   #43
i ja gledala jučer đejmija! imam neku snimljenu prastaru epizodu. kad je radio onu neku kao rustikalnu večeru od salata raznih. i dimljeni losos. i domaći putar. od slatkog vrhnja.

i ovi budaletine prevoditelji preveli da ono što ostane da je to sirutka. prvo sam stala zbunjena. pa sam skužila da je greška.

pa bome, za mazuckanja na kruh, bogme ću ubuduće praviti ga sama.
a za sve ostalo, kupujem.

imate kakva ideju za aromatizirani maslac ali ne slani sa začinima nego slatki. med. cimet? menta?

da bar imam koji piz indijske konoplje pa bi napravila one kolačiće koji pucaju
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 05.05.2014., 14:34   #44
kolko dugo mogu svježe kozice stajat u ledu u trgovini? danas sam naletio u Varaždinu u jednoj trgovini na kozice kojima po njihovom danas ističe rok trajanja i snizili su ih na 10 kn/kg po mirisu mi se čine oke...
spic is offline  
Old 05.05.2014., 14:46   #45
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pomoć pliz!
trebaju mi ideje koje bih sve kombinacije začina i okusa mogla staviti u pekmez od jagoda.
Jagode, pogotovo šumske ali i vrtne se izvrsno kombiniraju s bazgom, vole crveni Porto ili prošek i izvrsno se sljubljuju s murvama.
Za šumske je prejako, no, vrtne se mogu kombinirati s čokoladom, rogačem, a posebno, kao začin, vole Južnjačku utjehu.

http://robi666.blogspot.com/2013/06/crveno-crno.html
Pellaprat is offline  
Old 05.05.2014., 14:50   #46
ok, sada sam i ja zainteresiran za proizvodnju putra..

vidim svakakvih metoda i sastava po netu, ali ne znam, kaj vi preporucate?

e, da.. kako aromatiziram taj maslac? vidim da katjes pita pa mi je stavila bubu u uho..
Dukkai is offline  
Old 05.05.2014., 15:15   #47
kolko se uopće maslaca dobije od pol litre slatkog vrhnja? jel to isplativo?
spic is offline  
Old 05.05.2014., 15:16   #48
paa kolko ja znam, maslac se može aromatizirati tako da ga omekšaš i dodaš mu nasjeckane svježe trave; bosiljak origano štajaznam i pinku soli i sve to zajedno smiješaš, umotaš u kobasu od masnog papira i nazad u frižider.

a ovo sa konopljom ide tako da se maslac otopi na vatri i namrve se masni vrhovi vutre i ne znam točno koliko dugo treba to stajati na toplom da se izvuče thc maksimalno. trebala bi pitati upućenije za detalje. i na kraju se maslac procijedi. nema mrvica ni komadića ko u ovom prvom postupku.

odte vrit. sad nemam mira...nego se spremam u ilegalne akcije
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 05.05.2014., 15:17   #49
spic: od pola litre ispadne moje 2 šake paa čuj, nije ni totalno neisplativo. odnosno, nećeš to raditi za uštedjeti. jer nećeš uštedjeti. ali je zabavno
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 05.05.2014., 17:29   #50
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
odte vrit. sad nemam mira...nego se spremam u ilegalne akcije
kaj nisi ti pravnica ili tako nes?

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
spic: od pola litre ispadne moje 2 šake paa čuj, nije ni totalno neisplativo. odnosno, nećeš to raditi za uštedjeti. jer nećeš uštedjeti. ali je zabavno
kaj ne ide kiselo vrhnje u to? barem po ovome kaj vidim da Pellaprat pise..
Dukkai is offline  
Old 05.05.2014., 18:04   #51
Neman pojma di sa ovin pitanjen pa valjda to tu spada.. jeden jako malo mesa, i jako rijetko.. i tila bi napravit burgere, pljeskavice, ćevape, ali ne bi tila koristit svinjetinu ako baš ne moran, i tila bi da meso bude šta manje masno.. šta da pitan u mesnici, šta da mi samliju? I u kakvin omjerima?
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Old 05.05.2014., 20:49   #52
neka ti samelju juneci vrat.
Zla patka is offline  
Old 05.05.2014., 23:34   #53
Hvala patko sta nisi zla , pitat cu vrat!
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Old 05.05.2014., 23:58   #54
ja pljeskavice radim od čistog mesa lopatice, ali uvijek dodam pačje masti (po uzoru na Medaka )
spic is offline  
Old 06.05.2014., 12:26   #55
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Jagode, pogotovo šumske ali i vrtne se izvrsno kombiniraju s bazgom, vole crveni Porto ili prošek i izvrsno se sljubljuju s murvama.
Za šumske je prejako, no, vrtne se mogu kombinirati s čokoladom, rogačem, a posebno, kao začin, vole Južnjačku utjehu.

http://robi666.blogspot.com/2013/06/crveno-crno.html
jao, koja perverzija s alkoholom! morat ću napraviti koju teglicu za nas odrasle. se može staviti i menta u te alkoholne pekmeze? nemam nikakvog iskustva s mentom, pa da nekaj ne zeznem.
uglavnom, stavila sam u jagode vanili burbon šećer i anis i baš je šmekasto. čak sam razmišljala i o čokoladi.
gargamišamel is offline  
Old 07.05.2014., 20:28   #56
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
se može staviti i menta u te alkoholne pekmeze? nemam nikakvog iskustva s mentom, pa da nekaj ne zeznem.
uglavnom, stavila sam u jagode vanili burbon šećer i anis i baš je šmekasto. čak sam razmišljala i o čokoladi.
Možeš staviti mentu ali budi jako oprezna da ti menta ne prekrije okus jagode. Makar mislim da se metvica najbolje kombinira s marelicom. Ovako npr.
Čokoladni džem od vrtnih jagoda ja najrađe kombiniram s Baileys Irish Cream no tada ga moraš čuvati u hladnjaku.
Pellaprat is offline  
Old 07.05.2014., 22:24   #57
Dublin

Vjerojatno ću uskoro do Dublina, nisam još bila. Idem poslom pa ne znam koliko ću slobodnog vremena imati.

Što preporučujete probati, kupiti, što imaju karakteristično, po čemu su poznati, što ponijeti doma...? Upit vrijedi kako za gastronomiju, tako i za ostalo

Guinness Storehouse će biti u programu...
tweetee is offline  
Old 07.05.2014., 22:47   #58
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ću uskoro do Dublina, nisam još bila. Idem poslom pa ne znam koliko ću slobodnog vremena imati.

Što preporučujete probati, kupiti, što imaju karakteristično, po čemu su poznati, što ponijeti doma...? Upit vrijedi kako za gastronomiju, tako i za ostalo

Guinness Storehouse će biti u programu...
Viskači su dobri.
Što se hrane tiče, huh.. Colcannon (krumpir s keljom i mladim lukom) i razna jela od krumpira, tea brack (biskvitni kolač u kojem je suho voće koje se preko noći namakalo u čaju), razne kruhove, tripice (da, i to smo doživjeli, da ja preporučam tripice ), drisheen (nešto a la krvavica), svinjske nogice im svi hvale, janjetinu, razne gulaše..
Gipsyqueen is offline  
Old 08.05.2014., 09:35   #59
Evo jedno sramotno pitanje. Došla sam doma s puta i u frižideru pronašla dvije vrećice mozzarelle kojima sutra ističe rok trajanja. Vrijedi li i za mozzarellu ono što pišu po novinama da se proizvod ne pokvari točno na taj datum ili ću umrijeti ako pojedem za koji dan?
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 08.05.2014., 09:45   #60
probaš dal je dobra, najviše što možeš dobit su probavne tegobe
spic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.