Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 17:45   #5281
Gladne oči Sesvete

Naletilo nas 5 krkana u nedjelju u pol 11 navečer gladni ko vukovi, izašli siti iznad ušiju.
Jele se pljeske s kajmakom i gurmanske. Fino i obilno.
Ceh za 5 pljeski s pomfrijem, 3 lepinje ( dobro nasaftane i zapečene), litra kućne graševine ( OK) i litra mineralne malo prek 400 kljuna.
Muljuzator is offline  
Old 23.05.2017., 23:36   #5282
A de to? Ne vidi se na tapatoku.
DeeJay Dee is offline  
Old 23.05.2017., 23:44   #5283
Gladne oči, Sesvete
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Old 24.05.2017., 09:23   #5284
tnx
DeeJay Dee is offline  
Old 25.05.2017., 10:30   #5285
bistro nino, samobor

plate miješanog i lungići u špeku (sve vrlo dobro do odlično-lungići omotani špekom, ćevosi, ražnjići, vratina, pileća prsa; osim bezveznih kobasa (preporučio im grašine ) i suhonjaste, beživotne pljeske ), fini šampinjoni žar, ajvar, luk, pomfrit, 2 vrste kruha, miješane salate. dobro otvoreno jarecovo bijelo vino, malko ipak previsoke cijene (7 banki litra).
ambijent "zimskog vrta" i friško obnovljenog dvorišta s igralištem i raznim spravama za klince (na samom ulazu u samobor od sv. nedelje) i ljubazna posluga - bez zamjerke.
ćenifa čista.
redovni smo tamo na grillu.


eko selo gradunje, zelinski kraj

predjelo-narezilovići i dimljeni sir vrlo fino, juha samo korektna, klasu lošije plate m.m. od ninih, mjestimice do ugljena zagorena i tvrda teletina pod pekom i presušen krompir .
ambijent kleti i vinograda/voćnjaka s nešto domaćih životinja na samom krajnjem istočnom obronku medvednice s prekrasnim pogledom na ivanščicu-kalnik-moslavinu i doline-ravnice između.
konobar u redu.
ćenifa prljava, a i općenito vanjski stolovi i inventar ne djeluju nešto ruku pod ruku s higijenom (ona kakti "špreha između redaka", "furamo se na staro pa se samim tim pretpostavlja da mora bit i prljavo..." ).
van ovak većih fešta tipa pričesti, ništa za ciljano obići i doći baš tamo na ručak.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.05.2017., 09:48   #5286
EkoSeloGradunje redovito iskače iz reklama kojekakvih kolektiva, CrnojaJe ih reklamira, KupiMe itd.

Čini se, da bi im više pomoglo higijena.hr i karapandža.hr u privlačenju i zadržavanju klijentele
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 26.05.2017., 10:05   #5287
Pa kada sam ja bila nije bilo prljavo.Dapače baš sam se iznenadila,jer je bilo dosta ljui,a higijena je bila na nivou.
Jedino kaj meni nije hrana bila baš neki vrh,no od seoskog domaćinstva ni ne očekujem neke gastronomske egzibicije.
Okoliš im je divan.
gven_s is offline  
Old 26.05.2017., 15:29   #5288
Rougemarin

Izuzetno sam bila nezadovoljna hranom u svoja dva zadnja posjeta ( u mjesec dana ). To više nije vrijedno spomena. Rib eye steak, tanak, beživotan
wok sa rezancima, slabašan , rezanci previše omekšali, biserka ajde može proći, cheesburger well done umjesto medium kako je naručeno.
Jedino što je doista dobro je paradajz juha. Ne znam što se s njima dogodilo.
Totalni pad entuzijazma.
BANANAFISH is offline  
Old 26.05.2017., 16:37   #5289
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Čini se, da bi im više pomoglo higijena.hr i karapandža.hr u privlačenju i zadržavanju klijentele
potpis.

Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
....no od seoskog domaćinstva ni ne očekujem neke gastronomske egzibicije.
krivo. barem u dijelu da može bit dobro do vrlo dobro, a ne (ispod) prosječno s tim domaćim što već nude, ne mora bit gastro-egzibicionizam, nit se to u pravilu oečkuje od takvih mjesta.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.05.2017., 17:45   #5290
Gdje ste zadnji put vani jeli? [Iskustva] - vol.2.

Vukušić, P.C. Žitnjak, Zagreb

Preodlične domaće i svježe morske delicije!
Bio prvi put na klopi (davno prije samo na kavama), ambijent ok, kelneri izuzetno brzi i uslužni, posjećenost u doba ručka iznimna, sve krcato (rezervirao telefonski jučer ).
Za predjelo tris - marinada od očišćenih srdela s rukolom, pašteta od bakalara (izvrsna), pašteta od tune (vrlo dobra), marinada od inćuna s rukolom.



Za glavno mrak hoba salata s kaparima i jušni bakalar (koji jedini može dobiti nešto slabiju ocjenu od ostalog, recimo 4).
Domaći hrskavi kruh super, prepečeni toast standardan.



Sve to (bez zaračunatog kruha i tosta), uz 8 deci otvorene malvazije Pilato i bocu mineralke = 328 kn. Sori za slike.
Vredi svake lipe, ubili se kvalitetno i obilno u preugodna 2 sata (realno bi se troje od ovog sveg najelo , al za 1. put jbg) i dojdemo ziher opet.


P.S. Susjednom stolu nuđen i prekrasan povelik "car od rib" aka - zubatac.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.05.2017., 23:06   #5291
R&b, Zagreb, Mošćenička.
Svinjska rebrica.
Božanstvena.
Meka i sočna, tope se u ustima. Odličan umak i ljutina u ljutom koji sam odabrao.

Maknuli su salatu od svinjskih ušiju iz jelovnika
Dali je netko oprobao neke od onih bikovih odrezaka kaj nude?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 27.05.2017., 15:56   #5292
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Vukušić, P.C. Žitnjak, Zagreb
Tek digresija...

Kako ste se usudili i mogli izbjeci medenu pitu? Pitam se pitam.

Btw. Potpisujem svako slovo recenzije tim vise jer sam redoviti gost.



Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.

Zadnje uređivanje L3go : 27.05.2017. at 19:20. Reason: img
Njorac is offline  
Old 27.05.2017., 21:59   #5293
Znaš kako? Fino. Jednostavno nismo mogli puhat više, nije bilo mjesta u utrobi.
(ovaj drugi je i slabiji kapacitet od mene pa tim logičnije )

Tim više, ostaje za radost iščekivanja (skorog) drugog puta.
DeeJay Dee is offline  
Old 27.05.2017., 22:29   #5294
Lička kuća Plitvice

Ne znam kaj bih rekla. Bilo nas je 19, rezervirali smo unaprijed, nisu se udostojili spojiti nam stolove pa smo sjedili za tri različita stola (svrha današnjeg dana je bila mini konferencija i povezivanje timova iz tri tvrtke, a na kraju smo - kad smo se trebali neobavezno minglati i bolje upoznavati - sjedili odvojeno)

Pršut i basa. basa fina, pršut industrijski
Juha - užas
Janjetina (kažu fina), teletina (fina) i krumpir (fini) ispod peke, salata
Uštipci - okej

Plavac na čaše - hm ne znam kaj reć, fino vino ali prelagano i prenježno da bi bio pravi plavac

Konobari brzi, ceh ne znam kakav je bio, šef plaćao sve
atlantis is offline  
Old 27.05.2017., 22:42   #5295
Znači overall klopa dobra, s iznimkom katastrofe od juhe, a usluga za kurac.
Hm. Tak nekak tipično naški.
DeeJay Dee is offline  
Old 28.05.2017., 07:18   #5296
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Znači overall klopa dobra, s iznimkom katastrofe od juhe, a usluga za kurac.
Hm. Tak nekak tipično naški.
a konobari koji su nas posluživali su bili OK, nisu se rastopili od ljubaznosti ali su bili profesionalni
s obzirom na količinu posla solidno su odradili posao. sve osim slaganja stolova za 20 ljudi. da budem preciznija, složili su naš, oko stupa, ostala dva su bila odvojena.

a klopa je bila okej. osim juhe ništa nije bilo senzacionalno ali ni užasno. pojeli smo i podružili se (nije nam klopa bila primarna. da je, bili bi razočarani.)
atlantis is offline  
Old 28.05.2017., 10:55   #5297
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Znaš kako? Fino. Jednostavno nismo mogli puhat više, nije bilo mjesta u utrobi.
(ovaj drugi je i slabiji kapacitet od mene pa tim logičnije )

Tim više, ostaje za radost iščekivanja (skorog) drugog puta.
O znam jako dobro znam kakve su to muke...

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Old 28.05.2017., 23:16   #5298
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

Plavac na čaše - hm ne znam kaj reć, fino vino ali prelagano i prenježno da bi bio pravi plavac
moguće da je Badelov. ja sam prije 2 tjedna dobio butelju Badelovog pelješačkog plavca, otvorio je za obiteljskim nedjeljnim ručkom, a unutra nešto bljedunjavo, lagano, kao kakvi pinot, a ne plavac. baš kako kažeš - globalno neloše, ali to nema veze s plavcem.
x-type is offline  
Old 29.05.2017., 09:06   #5299
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
moguće da je Badelov. ja sam prije 2 tjedna dobio butelju Badelovog pelješačkog plavca, otvorio je za obiteljskim nedjeljnim ručkom, a unutra nešto bljedunjavo, lagano, kao kakvi pinot, a ne plavac. baš kako kažeš - globalno neloše, ali to nema veze s plavcem.
moguće, al prije brijem da je ovo baš bio razvodnjen plavac jer nija imalo notu kiselosti koju nosi pinot, baš je bio ko razvodnjeni plavac

doduše ne mogu reć da mi nije pasao nakon cijelog dana rada tako lagan, ali definitvno je bio prenježan za plavac
atlantis is offline  
Old 29.05.2017., 10:03   #5300
Pivnica Budweiser


Gurmanska pljeskavica i uštipci

Oboje na granici jestivosti.
Meso toliko sitno faširano da izgleda kao hrenovka, nezdravo roze boje, iako dobro pečeno (umjetne boje?) bez okusa i začina (samo sol i miris dima).

Jako loše. Pročitala sam nekoliko dobrih recenzija za to mjesto, ali mislim da je više do onih koji idu zbog količine (ja sam uspjela pojesti niti pola svoje porcije, jelo se popodne i još je malo ostalo za navečer)
Stickers is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.