Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 18:52   #5321
Mi znamo naručiti nekad dostavu od tamo, kad se želimo stvarno nakrkati pod pauzom
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 11.06.2017., 10:21   #5322
Taco's & Burger Bar

Užasno, užasno premasni tacosi. Na granici jestivog. Pamtim ih kao puno, puno bolje.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 11.06.2017., 10:57   #5323
Zar su i oni počeli brljaviti?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 11.06.2017., 11:24   #5324
Dakle svasta sam ocekivao... premalo sadrzaja, pretvrdo ovoono... ali premasni? Pa kako? Sto je bilo masno?
Sadrzaj tortilja... tortilje?
A bas su me privlacili zadnjih dana da ih odem njupati.
Pa kako mozes... coffee...
Deedy is offline  
Old 11.06.2017., 12:05   #5325
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Dakle svasta sam ocekivao... premalo sadrzaja, pretvrdo ovoono... ali premasni? Pa kako? Sto je bilo masno?
Sadrzaj tortilja... tortilje?
A bas su me privlacili zadnjih dana da ih odem njupati.
Pa kako mozes... coffee...
A što da ti kažem... Ja sam im se veselila cijeli dan...

Umak je bio toliko masan da se razdvajao na komponente od kojih je sastavljen. Još dodaj k tome ionako masnu svinjsku potrbušinu i imaš koktel maščobe. Nisam se uspjela oporaviti ni nakon cijelog onog Zmajskog pšeničnog piva u 0,66l boci.

A jela sam već ranije te sa svinjetinom i bili su mi odlični. Nadat ću se da je ovo bio slučajni fulanac i dati im još jednu priliku. Nekad.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 11.06.2017., 20:14   #5326
Ako vas krila (ili kotači) dovedu u Osijek, volite obilan grill (ne vrhunski, ali sasvim solidan), ugodan ambijent, čistu ćenifu, vrlo korektne cijene - tada je Restoran Corner mjesto za vas.

Kad pišem obilne porcije, onda mislim na gurmansku pljeskavicu od kojih 500g jestive mase
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 14.06.2017., 07:40   #5327
Mirni kutić, Dugave Zg.

Jako fini juneći saft sa tijestom za gablec
Hvala na preporukama
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 14.06.2017., 08:34   #5328
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
A što da ti kažem... Ja sam im se veselila cijeli dan...

Umak je bio toliko masan da se razdvajao na komponente od kojih je sastavljen. Još dodaj k tome ionako masnu svinjsku potrbušinu i imaš koktel maščobe. Nisam se uspjela oporaviti ni nakon cijelog onog Zmajskog pšeničnog piva u 0,66l boci.

A jela sam već ranije te sa svinjetinom i bili su mi odlični. Nadat ću se da je ovo bio slučajni fulanac i dati im još jednu priliku. Nekad.
Tako sam ja naletila kad su bili preslani
Ne jestivo.
Burgeri su bili fini. Tako da sam odlučila da samo burgere tamo natučujem.
gven_s is offline  
Old 15.06.2017., 18:21   #5329
ranch Cowboy, negdje u Vukomeričkim goricama (valjda )

uređenje-super. sve u kakti kaubojskom stilu, imaju konje, indijanske šatore, park za djecu u šumi, čak i mali zatvor i šerifov ured . za klince idealno, prostora za đipanje kolko god oćeš, pet friendly, imali su i nekog dečka koji je čist pristojno drndao po gitari, stvarno sve 5.

e sad, kaj se tiče hrane, meni je sve bilo tak tak. imaju na meniju svašta, od roštilja do lososa, mi smo naručili nekakve hambiće (2x), tortilje (1x), neki ogromni šiš ćevap (2x) i dječji meni. porcije ogromne, hrana čisti prosjek. ceh za nas je bio 666 kuna

osoblje jako ljubazno i brzo, gužva je bila ogromna.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Old 15.06.2017., 20:10   #5330
Royal India, Zagreb

Opet . Rade praznikom! Ne bi covjek rekao posto im to ne pise na sajtu. Kao sto jos uvijek ne pise ni nova adresa, niti je telefon ukljucen . Ali prometa imaju i bez toga, stalno se ljudi mijenjaju i opet hrpa stranaca.

Bio je jedan konobar koji nije stao i drugi, pretpostavljam vlasnik koji je onda uskako. Prostor je jos uvijek bezlican i wc jos uvijek nema papira. Ali! Hrana mi se stvarno svidja . Nisam fotkala jer sve izgleda isto . Naan je divan, samo bi njega narucivala i umakala u jogurt/menta umak. Ovaj put je moje blago stvarno bilo blago . Jeli smo oboje mesno umakasto s hrpom zacina, ne mogu naci na starom jelovniku sto je tocno bilo... I pilece sambose za predjelo, fora, ali ne bi ponovila - to je u biti piletina s krumpirom u ala lisnatom tijestu .

No eto, fino, drugacije, ici cu opet .
Doria is offline  
Old 15.06.2017., 20:56   #5331
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
No eto, fino, drugacije, ici cu opet .


meni je nevjerojatno da u gradu od milijun stanovnika ima jedan indijski restoran
gmit is online now  
Old 15.06.2017., 21:31   #5332
a cuj, jedno vrijeme su bila dva ali taj prvi je bio na lošem glasu
ovi bi se proširili da imaju više posla, to će možda i doći sa vremenom... i povećanjem broja turista jer su oni ciljana klijentela
uostalom sjeti se da su propali tajlandski, grčki, francuski i dosta kineskih... a i korejskom posao nešto ne cvjeta
Krkimir is offline  
Old 15.06.2017., 23:50   #5333
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post


meni je nevjerojatno da u gradu od milijun stanovnika ima jedan indijski restoran
Meni je nevjerojatno da nemamo nijedan pravi tajlandski
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 15.06.2017., 23:54   #5334
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Meni je nevjerojatno da nemamo nijedan pravi tajlandski
Ne zadaji nam ubojiti udarac.
Hoce li nase muke ikad biti uslisene?
Deedy is offline  
Old 15.06.2017., 23:57   #5335
Gdje ste zadnji put vani jeli? [Iskustva] - vol.2.

Cyrano by Magazinska klet, Siget, NZg

Jedva jestiva carbonara i osrednje loš gem s (nekad dobrom) Feravino graševinom.
Na upit o dodatnom parmezanu, veli ima, stiže. Onda ga nema neko vrijeme, a klopa se rapidno hladi pa se dižem da odem sam po nj, na što inače ok mladi konobar na moju pojavu i pristojan, sa smiješkom ponovljeni upit pred kuhinjom pomalo otresito (ili pak u strahu ) i potpuno promašeno komentira s "evo, evo, ide, smirite (smirite??? Wtf...? ) se gospodine.." i u roku keks donosi parm......, ne, sori, neki naribani bijeli prah bez okusa i mirisa i tu im dakle već u sebi prcuckam sve po spisku i odlučujem o "never again" + "no trinđa" opciji dizanja sidra po promptnoj naplati.

Ej! Znam da se loši "ugostitelji" đibere sa zamjenskim sirom "na pizzi npr.", no da postoji već i "zamjenski parmezan (ribanac, wotevr)"-stvarno nisam znao.
Jebeni napredak.

Stvar za dvojku prema trojci izvlače odlične uvodne mazalice i nenaplaćivanje tog nekakvog kvazi ribanog sira i kruha, ajd.
Al ipak.... Ne ponovilo se. Ikad više.
DeeJay Dee is offline  
Old 16.06.2017., 00:03   #5336
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Meni je nevjerojatno da nemamo nijedan pravi tajlandski
evo, bas sam nedavno bio u njemackoj u gradu od 500k stanovnika i ima ih jedno 20 komada (bez pretjerivanja)


da budem ontopic, tajlandski se cinili previse uobicajeni, tako da sam jeo u etiopsko-eritrejskom restacu:

yebere tibs


svakako je fora za probati
gmit is online now  
Old 16.06.2017., 00:16   #5337
Bistro Kupa, Karlovac.
Solidni ćevapi, dobra pljeska, možda malo premalo nasaftane lepinje, fina šopska, jako simpatična konobarica i korektne cijene. Sasvim ok vrijednost za novac, isplati se svratiti.


Btw, sad me ova fotka gore sjetila. Vodili me jednom na tu klopu, ova tanka lepinja/kruh/palačinka/zaboravih kako se zove je bila servirana u širokoj dubljoj zdjeli, gore sa začinjenim janjećim mesom u umaku (jako fino), troje nas je jelo iz nje, baš fora iskustvo.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 16.06.2017., 00:27   #5338
injera
ignoriram i gmita i pringles i njihove gastro-priče
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 16.06.2017., 08:48   #5339
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ne zadaji nam ubojiti udarac.
Hoce li nase muke ikad biti uslisene?
možda nas tko čita, pa usliši molbe

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
evo, bas sam nedavno bio u njemackoj u gradu od 500k stanovnika i ima ih jedno 20 komada (bez pretjerivanja)


da budem ontopic, tajlandski se cinili previse uobicajeni, tako da sam jeo u etiopsko-eritrejskom restacu:

svakako je fora za probati
jednom sam i ja bila vani u etiopijskom i bilo je odlično

ali ne nadam se uopće da će se netko sjetiti otvoriti kakav marokanski, etiopijski ili sl. restoran....kao niti azijski, osim hrpetine nejestivih kineskih....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 16.06.2017., 10:37   #5340
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Royal India, Zagreb

Opet . Rade praznikom! Ne bi covjek rekao posto im to ne pise na sajtu. Kao sto jos uvijek ne pise ni nova adresa, niti je telefon ukljucen . Ali prometa imaju i bez toga, stalno se ljudi mijenjaju i opet hrpa stranaca.

Bio je jedan konobar koji nije stao i drugi, pretpostavljam vlasnik koji je onda uskako. Prostor je jos uvijek bezlican i wc jos uvijek nema papira. Ali! Hrana mi se stvarno svidja . Nisam fotkala jer sve izgleda isto . Naan je divan, samo bi njega narucivala i umakala u jogurt/menta umak. Ovaj put je moje blago stvarno bilo blago . Jeli smo oboje mesno umakasto s hrpom zacina, ne mogu naci na starom jelovniku sto je tocno bilo... I pilece sambose za predjelo, fora, ali ne bi ponovila - to je u biti piletina s krumpirom u ala lisnatom tijestu .

No eto, fino, drugacije, ici cu opet .
Nisam još bio, ali nekaj mi nije jasno s ovim novim indijskim u tkalči. Taj gazda kojeg spominješ je gazda Maharadje gore s Opatovine, lik je igrao hokej na travi pa se tu oženio i ostao i otvorio bistro prvo u Cvjetnom pa na Gračanskoj pa na Opatovini. Skužio sam ga u prolazu. Tak da nisam siguran da je ovaj Royal India pravi sljednik onog s Kaptola. Ak neko zna više...
jermyn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.