Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2015., 19:17   #21
Jbg i ja sam s kauca odmah viknuo rak, ali treće se životinje nikako sjetit
klaudio is offline  
Old 09.06.2015., 19:17   #22
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Baš šteta. Morana je isto loša bila. Moglo se.
kod njih trema, kod Morane još i veća, ali svaka čast na hrabrosti ali i znanju, nije na ploči Morana baš imala puni šansi
tripapet is offline  
Old 09.06.2015., 19:18   #23
Vrijeme teče,pitanja stižu....likovi su baš ušli u mentalnu "blokadu".
Lakše je kada imaš tri ponuđena odgovora i odabereš odgovor,ovako moraš u hodu dodatno razmišljati.

Kad vidim Moranu,odmah se razveselim.
Winter Snake is offline  
Old 09.06.2015., 20:33   #24
Bio bi to krasan kraj sezone ali su na zalost gadno zabrljali zadnju s ne tako teskim pitanjima plus sto niti Morana nije imala lagan set.
AndrejX is offline  
Old 09.06.2015., 20:48   #25
Quote:
TIR669 kaže: Pogledaj post
Što se dogodilo ovima, 6 točnih... Težak pad. Ali jako zanimljiva epizoda, na kraju su ulovljeni tek 20 sekundi prije kraja. Šteta.
Tek 20?!
klaudio is offline  
Old 09.06.2015., 20:56   #26
s obzirom na to da je morana morala stic samo 10, 20 sekundi viska izgleda i donekle napeto


morana je imala nesto laksi set, ali je svejedno ekipa morala odigrat bolje. da su imali samo dva-tri odgovora vise (iako bi i to bilo slab rezultat za cetveroclanu ekipu), mozda bi i pobijedili
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Old 09.06.2015., 21:05   #27
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Jbg i ja sam s kauca odmah viknuo rak, ali treće se životinje nikako sjetit
Meni su odmah pale obje napamet ali problem je da je to baš bezveze pitanje za vikat dalje, jer je praktički zagarantirano da ćeš se sjetit. Samo izvrtiš horoskop u glavi, možda bi izgubili pet sekundi ali bi imali bod više. Nije da ima 100 znakova nego 12.
Ali dobro, "s kauča" je lako pametovat, činjenica je da je sigurno ulogu imalo ono što je i Morana za sebe rekla - kad je 400.000 kuna "na stolu" sigurno i trema i nervoza narastu nenormalno. Kladim se da bi svaki od njih pojedinačno prošao bitno bolje da je imao takva pitanja u brzopoteznima kada nije bio takav pritisak.
KLCCLK is offline  
Old 09.06.2015., 21:13   #28
Baš su imali par blesavih pogrešaka (rola-rolo, pa taj horoskop, pa "u kojem je gradu prva Volkswagenova tvornica - u Volkswagenu"...moglo bi se reć da su veće pogreške i "Suze sine razmetnoga" i Tommy Lee Jones), očito je tih 400.000 kuna zbilja bilo prevelik teret, šteta.
KLCCLK is offline  
Old 09.06.2015., 23:04   #29
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Baš su imali par blesavih pogrešaka (rola-rolo, pa taj horoskop, pa "u kojem je gradu prva Volkswagenova tvornica - u Volkswagenu"...moglo bi se reć da su veće pogreške i "Suze sine razmetnoga" i Tommy Lee Jones), očito je tih 400.000 kuna zbilja bilo prevelik teret, šteta.
Šta je bilo s tommy lee jonesom?
klaudio is offline  
Old 09.06.2015., 23:21   #30
400 tisuca se pokazalo kao teret i pritisak, bilo bi sigurno drasticno bolje da nije. cak je i lovkinja priznala da je pritisak i njoj.
svaka cast mom prijatelju Bozidaru koji je spretno i sretno prosao na najvisoj ponudi.
dade mi snagu da se i sam prijavim i vidim da se moze ..

slazem se, ogledni primjer kako treba izgledat igra!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 09.06.2015., 23:24   #31
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Šta je bilo s tommy lee jonesom?
Pitanje je bilo tko glumi Sama Gerarda u Bjeguncu + još neka informacija. Jedan od muških je odgovorio Harrison Ford
__________________
Si iniquitates observaveris, Domine, Domine, quis sustinebit?
De Profundis is offline  
Old 09.06.2015., 23:53   #32
Da, "Koji je oskarovac glumio policijskog poručnika Sama Gerarda u filmovima Bjegunac i Čuvari zakona".
KLCCLK is offline  
Old 10.06.2015., 11:27   #33
Draga i simpatična ekipa. Prosječni u brzopetnima, vrlo hrabri i dobri na pločama potjere (uz dosta sreće) i evo prilike za rekord od 400000 kuna.
I onda neobjašnjiv krah u završnoj Potjeri. Svega 6/16 je zbilja premalo bez obzira na par vrlo teških pitanja. Uz sve i dosta spori jer ipak samo 16 pročitanih pitanja. Šteta!!!
Epizodu možete pogledati na YT (kao i ostale friške).
__________________
Walk unafraid...
Miholino is offline  
Old 10.06.2015., 11:57   #34
Onaj tip koji "glumi" mamica misli da je smijesan?
Zlatica Blatica is offline  
Old 10.06.2015., 12:12   #35
ja još jednom moram pohvalit tarika, nakon šta sam ga više puta posrala da je naporan. šta se više šali na svoj račun, a manje na tuđi to je sve više zanimljiv. i više ne sprda kandidate zbog fizičkog izgleda, imena ili sličnih stvari jer je to stvarno bilo jadno. sad ih sprda zbog onoga zbog čega zaslužuju da ih se sprda - zbog karaktera, ali i to radi sa nekakvom mjerom.
kavopija-14 is offline  
Old 10.06.2015., 12:56   #36
Quote:
Miholino kaže: Pogledaj post
Draga i simpatična ekipa. Prosječni u brzopetnima, vrlo hrabri i dobri na pločama potjere (uz dosta sreće) i evo prilike za rekord od 400000 kuna.
I onda neobjašnjiv krah u završnoj Potjeri. Svega 6/16 je zbilja premalo bez obzira na par vrlo teških pitanja. Uz sve i dosta spori jer ipak samo 16 pročitanih pitanja. Šteta!!!
Epizodu možete pogledati na YT (kao i ostale friške).
Promašili su dosta zicera, koje su ljudi ovdje već naveli: rola, horoskop, Wolfsburg, Tommy Lee Jones i Suze sina razmetnoga. Ja bih tu pridodao i estivaciju, jer to je prilično poznat pojam, a Maminjo je stisnuo i rekao hibernacija kad je Tarik već bio spomenuo sušna i vruća razdoblja, ergo, dekoncentracija.

Ne bih rekao da je set bio toliko težak, možda su dva pitanja bila baš teška: ono o božici koja je Anhizu rodila Eneju zahtjeva jako dobro poznavanje mitologije (mislim, moglo se nabosti, ali je opet teško) i ono s prošlim vremenima. Tu bih mrvicu elaborirao.

Preteritom se nekad naziva i onaj oblik koji se nalazi u drugom stupcu kod nepravilnih glagola u engleskom (npr. kod glagola "TO DO" imamo DO, DID, DONE, dakle, DID je preterit), a engleski ima past tense. Isto tako, skupina nekih glagola u latinskom jeziku, koji imaju samo prošle oblike, a sadašnje značenje (coepi, coepisse - započeti ili pak memini, meminisse - sjetiti se) ima naziv koji sadrži riječ preterit.

Mislim, dakle, da je preterit ipak pojam koji je preapokrifan za završnu potjeru, a da ne spominjem da je i samo čitanje pitanje ekipi oduzelo dosta vremena. Ja bih to radije formulirao ovako:"Uz koju vrstu riječi vežemo pojam preterit?". To bi možda ostalo također neodgovoreno, ali bi se dalo nabosti, na isti način kao što je Dejo u emisiji od 7.1. mogao nabosti da pojam "konjunktiv" vežemo uz glagole (ali nije).
__________________
Si iniquitates observaveris, Domine, Domine, quis sustinebit?
De Profundis is offline  
Old 10.06.2015., 13:45   #37
Preterit nisam imao pojma, ali dva druga sam obrnuto, meni mitologija zapravo baš šepa a znao sam Afroditu, ali nisam znao estivaciju iako si posve u pravu da bi se to trebalo znati uz hibernaciju. Al ne znam, valjda sam bio bolestan kad smo to učili u osnovnoj
KLCCLK is offline  
Old 10.06.2015., 13:47   #38
Quote:
De Profundis kaže: Pogledaj post
Promašili su dosta zicera, koje su ljudi ovdje već naveli: rola, horoskop, Wolfsburg, Tommy Lee Jones i Suze sina razmetnoga. Ja bih tu pridodao i estivaciju, jer to je prilično poznat pojam, a Maminjo je stisnuo i rekao hibernacija kad je Tarik već bio spomenuo sušna i vruća razdoblja, ergo, dekoncentracija.

Ne bih rekao da je set bio toliko težak, možda su dva pitanja bila baš teška: ono o božici koja je Anhizu rodila Eneju zahtjeva jako dobro poznavanje mitologije (mislim, moglo se nabosti, ali je opet teško) i ono s prošlim vremenima. Tu bih mrvicu elaborirao.

Preteritom se nekad naziva i onaj oblik koji se nalazi u drugom stupcu kod nepravilnih glagola u engleskom (npr. kod glagola "TO DO" imamo DO, DID, DONE, dakle, DID je preterit), a engleski ima past tense. Isto tako, skupina nekih glagola u latinskom jeziku, koji imaju samo prošle oblike, a sadašnje značenje (coepi, coepisse - započeti ili pak memini, meminisse - sjetiti se) ima naziv koji sadrži riječ preterit.

Mislim, dakle, da je preterit ipak pojam koji je preapokrifan za završnu potjeru, a da ne spominjem da je i samo čitanje pitanje ekipi oduzelo dosta vremena. Ja bih to radije formulirao ovako:"Uz koju vrstu riječi vežemo pojam preterit?". To bi možda ostalo također neodgovoreno, ali bi se dalo nabosti, na isti način kao što je Dejo u emisiji od 7.1. mogao nabosti da pojam "konjunktiv" vežemo uz glagole (ali nije).
Martine, potpis na elaboraciju (preterit i Enejina majka su i meni najteža pitanja). Osim toga sam se navukao na Harrisona/Lee Jonesa jer sam išao odgovarati na pola pitanja. Dodamo estivaciju i to je tih 4 greške.
No, opet svaka ekipa u kojoj ostane 4 ljudi ima 3-4 teeeško odgovoriva pitanja. Tako je bilo i mojoj ekipi, tako je svakome. No, sa 3-4 greške i sa pogođenim zicerima kad vas je 4 gotovo sigurno pobjeđuješ (oni bi imali 16 koraka što bi bilo sigurno dovoljno). Znači previše zicera je promašeno i točka.
__________________
Walk unafraid...
Miholino is offline  
Old 10.06.2015., 15:31   #39
Pogledao jučerašnju predstavu. Jedna, jedina riječ - debakl.
Požuri Polako is offline  
Old 10.06.2015., 16:50   #40
ovo nije kviz znanja nego kviz asocijacije. pitanje o estivaciji je namjenjeno da se na njemu padne kao i pitanje o bjeguncu i tommy lee jonesu.

koncept kviza je da u brzopoteznima odgovaraš što ti prvo padne na pamet. kad čuješ bjegunac, kažeš harrison ford jer je jezik brži od pameti.

set pitanja čak ne mora ni biti težak, dovoljno je da prva asocijacija na ključnu riječ u pitanju nije ujedno i točan odgovor.
neću u teorije zavjere, ali jučer nisu imali šanse jer su previše novca osvojili. i morana je imala lakša pitanja.
__________________
You tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.
Kavorka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.