Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2018., 13:29   #1
Što napraviti? Kako opet početi normalno živjeti...

Pozdrav!
Ispričat ću vam ukratko što se i kako odvijalo:
cura i dečko 7 godina u vezi,od toga 4 godine samostalni na stanu sve super, crkveno vjenčani u 8 mjesecu 2017.godine, radili na bebi, ostala trudna u 11 mjesecu 2017., nitko sretniji od mene, planirali kupiti kuću, bili na prvoj kontroli i sve u redu bilo... nakon toga žena se počela čudno ponašati, nakon par dana sam ju pritisnuo i onda mi je priznala surovu istinu... rekla je da ima drugog još od 5 mjeseca 2017., i da najvjerojatnije dijete nije moje... srušio mi se cijeli svijet..
nije mi jasno zašto se udala ako je očito mislila nastaviti sa njime uglavnom sada nevažno.... rekao sam da pokupi stvari i ode sa stana...što je i učinila..
sada traži da potpišemo sporazumni iako je već podnijela i sudski tužbu koju još nisam dobio, znači muči me da li da joj potpišem sporazumni ili ne, jer neznam da li je moje dijete jer nemože biti 100% sigurna kad je spavala s obojicom,prema obiteljskom zakonu dijete će se pisati na mene bez obzira tko je otac,ako se u međuvremenu ona ne rastane od mene sporazumno i preuda onda se neće pisati na mene...a opet ako kasnije dnk pokaže da je moje neće imati moje prezime..molim tko se kuži u ove stvari da mi malo da neki savjet.. htio bi potpisati sporazumni da se ne mučimo po sudovima ali opet nisam siguran da li je to mudra odluka...ili da čekam ovu tužbu koju je pokrenula ? hvala
uzbekistanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 19:19   #2
Quote:
uzbekistanac kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ispričat ću vam ukratko što se i kako odvijalo:
cura i dečko 7 godina u vezi,od toga 4 godine samostalni na stanu sve super, crkveno vjenčani u 8 mjesecu 2017.godine, radili na bebi, ostala trudna u 11 mjesecu 2017., nitko sretniji od mene, planirali kupiti kuću, bili na prvoj kontroli i sve u redu bilo... nakon toga žena se počela čudno ponašati, nakon par dana sam ju pritisnuo i onda mi je priznala surovu istinu... rekla je da ima drugog još od 5 mjeseca 2017., i da najvjerojatnije dijete nije moje... srušio mi se cijeli svijet..
nije mi jasno zašto se udala ako je očito mislila nastaviti sa njime uglavnom sada nevažno.... rekao sam da pokupi stvari i ode sa stana...što je i učinila..
sada traži da potpišemo sporazumni iako je već podnijela i sudski tužbu koju još nisam dobio, znači muči me da li da joj potpišem sporazumni ili ne, jer neznam da li je moje dijete jer nemože biti 100% sigurna kad je spavala s obojicom,prema obiteljskom zakonu dijete će se pisati na mene bez obzira tko je otac,ako se u međuvremenu ona ne rastane od mene sporazumno i preuda onda se neće pisati na mene...a opet ako kasnije dnk pokaže da je moje neće imati moje prezime..molim tko se kuži u ove stvari da mi malo da neki savjet.. htio bi potpisati sporazumni da se ne mučimo po sudovima ali opet nisam siguran da li je to mudra odluka...ili da čekam ovu tužbu koju je pokrenula ? hvala
Hmm, ako je dijete tvoje, utvrdite DNA testom(mislim d mozes vec u 8 ili 9 tjednom trudnoce krvlju!)
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 07:02   #3
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Hmm, ako je dijete tvoje, utvrdite DNA testom(mislim d mozes vec u 8 ili 9 tjednom trudnoce krvlju!)
Da, mozemo sada, samo sto ona ne zeli nego tek dok se dijete rodi, pa neznam koliko je mudro potpisati joj sporazumni pa da ona moze radit sto zeli,najvjerojatnije planira se kod maticara udat za tog svojeg da dobi njegovo prezime, ili cisto da moze maknut moje prezime...neznam kakve bi posljedice to imalo za mene i za dijete ako se kasnije pokaze da je moje?
uzbekistanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:18   #4
Ti možeš tražiti da u rodnom listu budu tvoji podaci ako se pokaže da si ti otac, zapravo tako i treba biti bez obzira što ona želi, ali to što si otac i što tamo piše da si otac ne znači da dijete automatski dobiva tvoje prezime, može imati i majčino, oko toga se trebate dogovoriti. Napravite DNK analizu čim prije nakon što se dijete rodi ako ona neće ranije. Probaj se raspitati u Centru za socijalnu skrb kako funkcionira birokracija u slučaju razvoda za vrijeme trudnoće. Čini mi se da je rok trideset dana rok nakon rođenja djeteta da se riješi prijava u MUP-u i matičnom uredu, a do tada bi i analiza trebala biti gotova.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 14:33   #5
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ti možeš tražiti da u rodnom listu budu tvoji podaci ako se pokaže da si ti otac, zapravo tako i treba biti bez obzira što ona želi, ali to što si otac i što tamo piše da si otac ne znači da dijete automatski dobiva tvoje prezime, može imati i majčino, oko toga se trebate dogovoriti. Napravite DNK analizu čim prije nakon što se dijete rodi ako ona neće ranije. Probaj se raspitati u Centru za socijalnu skrb kako funkcionira birokracija u slučaju razvoda za vrijeme trudnoće. Čini mi se da je rok trideset dana rok nakon rođenja djeteta da se riješi prijava u MUP-u i matičnom uredu, a do tada bi i analiza trebala biti gotova.
Ok, hvala na korisnim informacijama. Svakako ću se raspitati u Centru za socijalnu skrb. Znači najbolje potpisati sporazumni, čekati dok se dijete rodi ako neće prije pristati na DNK,onda napraviti DNK i napraviti papirologiju? Dali je mudro odmah prilikom pisanja sporazumnog, da stavim neke ajmo to tako nazvati uvjete? Tipa: ako je dijete moje, da ima moje prezime i da idemo na DNK analizu ako ne odmah onda čim se dijete rodi?
uzbekistanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 21:35   #6
Quote:
uzbekistanac kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na korisnim informacijama. Svakako ću se raspitati u Centru za socijalnu skrb. Znači najbolje potpisati sporazumni, čekati dok se dijete rodi ako neće prije pristati na DNK,onda napraviti DNK i napraviti papirologiju? Dali je mudro odmah prilikom pisanja sporazumnog, da stavim neke ajmo to tako nazvati uvjete? Tipa: ako je dijete moje, da ima moje prezime i da idemo na DNK analizu ako ne odmah onda čim se dijete rodi?
A pitaj. DNK moras obaviti kako bih sudjelovao u zivotu djeteta kao otac.
Kako god, bude sve u redu. Drzi se i hrabro!
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:10   #7
Quote:
uzbekistanac kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na korisnim informacijama. Svakako ću se raspitati u Centru za socijalnu skrb. Znači najbolje potpisati sporazumni, čekati dok se dijete rodi ako neće prije pristati na DNK,onda napraviti DNK i napraviti papirologiju? Dali je mudro odmah prilikom pisanja sporazumnog, da stavim neke ajmo to tako nazvati uvjete? Tipa: ako je dijete moje, da ima moje prezime i da idemo na DNK analizu ako ne odmah onda čim se dijete rodi?
Imamo pdf Radno, socijalno i obiteljsko pravo gdje se također možeš pokušati informirati, ali bez obzira što ti kažu ljudi na internetu trebao bi potražiti savjete u Centru. Ovo može biti relativno jednostavno za riješiti, a može se i jako zakomplicirati, zato se dobro naoružaj informacijama, ali od strane stručnjaka.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:15   #8
Quote:
uzbekistanac kaže: Pogledaj post
Da, mozemo sada, samo sto ona ne zeli nego tek dok se dijete rodi, pa neznam koliko je mudro potpisati joj sporazumni pa da ona moze radit sto zeli,najvjerojatnije planira se kod maticara udat za tog svojeg da dobi njegovo prezime, ili cisto da moze maknut moje prezime...neznam kakve bi posljedice to imalo za mene i za dijete ako se kasnije pokaze da je moje?
Zbog čega ona to sada ne želi? Nešto muti. Tko zna kakvi su joj planovi.
Pokvarena je do same srži. Jebe se s drugim i onda se za tebe uda. Ma fuj...
Mislim da ti je najbolje pitati odvjetnika da li možeš odmah sada zahtjevati da se napravi DNK analiza. Izvadi se krv i to je to. Zašto bi se mučio i čekao dok fufa ne rodi?
Ako nije dijete tvoje, baš te briga.
Najbolje se savjetuj s odvjetnikom za rastave, on ti zna dati najbolji savjet.
Sretno, a njoj će se vratiti kad tad. Karma je zajebana stvar.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 08:22   #9
Ako se ona ne preuda zakon ce tebe smatrati ocem.

Quote:
a. Presumpcija bračnog očinstva

Presumpcija bračnog očinstva i iznimke

Članak 61.

(1) Djetetovim ocem smatra se majčin muž ako je dijete rođeno za vrijeme trajanja braka ili u razdoblju do tristo dana od prestanka braka.

(2) Ako je majka djeteta u razdoblju do tristo dana od prestanka braka smrću, sklopila kasniji brak, muž majke iz posljednjega sklopljenog braka smatra se ocem djeteta.

(3) Muškarac koji se smatra ocem djeteta rođenog za vrijeme trajanja braka ili u razdoblju do tristo dana od prestanka braka razvodom ili poništajem može uz pristanak majke i majčina muža priznati dijete.

(4) U slučaju iz stavka 2. ovoga članka muškarac koji se smatra ocem djeteta može, uz pristanak majke i majčina muža iz kasnijeg braka priznati dijete.

(5) Na priznanje očinstva iz stavaka 3. i 4. ovoga članka na odgovarajući se način primjenjuju odredbe ovoga Zakona o priznanju očinstva.
Ti uvijek mozes tuzbom traziti utvrdivanje ocinstva.

Quote:
Pravo na tužbu radi utvrđivanja očinstva

Članak 71.

Tužbu radi utvrđivanja očinstva može podnijeti:

1. dijete

2. majka djeteta

3. muškarac koji sebe smatra ocem djeteta ili

4. centar za socijalnu skrb.
Ne zanam u kakvim set sad odnosima, ali pokusajte razgovarati, pa nije to mala stvar cije je dijete, i tice se i drugih osoba. Ne razumijem zasto ne zeli napraviti DNK test sad, to ne moze izbjeci
Najbolje ti je poci na sentar za socijalnu skrb, oni ce te najbolje znati uputiti.

https://www.zakon.hr/z/88/Obiteljski-zakon
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 17:16   #10
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Zbog čega ona to sada ne želi? Nešto muti. Tko zna kakvi su joj planovi.
Pokvarena je do same srži. Jebe se s drugim i onda se za tebe uda. Ma fuj...
Mislim da ti je najbolje pitati odvjetnika da li možeš odmah sada zahtjevati da se napravi DNK analiza. Izvadi se krv i to je to. Zašto bi se mučio i čekao dok fufa ne rodi?
Ako nije dijete tvoje, baš te briga.
Najbolje se savjetuj s odvjetnikom za rastave, on ti zna dati najbolji savjet.
Sretno, a njoj će se vratiti kad tad. Karma je zajebana stvar.
Klasična genetska analiza tijekom trudnoće nosi određeni medicinski rizik za dijete i zato se velika većina majki odlučuje za nju nakon rođenja djeteta.

Autore, tema ti je za pravo.
Jedini dobar savjet koji si tu dobio je da se obratiš Centru za socijalnu skrb.

Prvo što trebaš znati je da se bez obzira na vašu sporazumnu rastavu ili tužbu za rastavu braka za vrijeme trudnoće dijete automatski piše u matici na muškarca s kojim je žena bila u braku ako je dijete rođeno do 300 dana nakon rastave braka (dakle, nakon pravomoćne presude). To se pravno zove bračna presumpcija očinstva i ničim je ne možeš izbjeći osim vlastitom privolom.
Dakle, ukoliko se ti i tvoja žena i taj drugi muškarac ne dogovorite da taj drugi muškarac prizna očinstvo prilikom upisa u maticu (uz tvoju i ženinu privolu), ti ćeš nakon rođenja djeteta biti automatski upisan kao otac tog djeteta.
Kasnije, ako sumnjaš u očinstvo dijeteta ti ostaje kao mogućnost tužba za utvrđivanje očinstva.
Ako na snazi bude bračna presumpcija očinstva, dakle, ako dijete bude upisano na tebe jer je rođeno unutar tih 300 dana, da bi se izmijenilo stanje u matici tužbu za utvrđivanje očinstva ćete moći podnijeti ti, majka, muškarac koji se smatra ocem ili Centar.

Iskreno, teško ćeš u svojoj situaciji moći izbjeći parnicu za utvrđivanje očinstva.
Tim više ako se genetska analiza provede nakon poroda.
Jer ne znam tko bi u vašoj dvojbenoj situaciji pristao na upis očinstva mimo zakonske presumpcije praktički napamet. A taj upis je, ako ti nisi otac djeteta, jedino što vas može spasiti od parnice (koja niti je brza, niti jeftina).
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 17:51   #11
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Ako se ona ne preuda zakon ce tebe smatrati ocem.
Sve i da se ta žena uda za tog drugog muškarca zakon će presumirati da je naš autor otac djeteta.
Presumpcija očinstva se prebacuje na novog muža majke jedino u slučaju da se prethodni brak završio smrću supružnika, nakon koje je majka u roku od 300 dana od prestanka braka smrću sklopila novi brak.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 18:08   #12
Ne znam zašto forsiraš na djetetu. Pusti bivšu, možda se sretno preuda a dijete ne može imati dva oca. Ti ćeš se vjerojatno oženiti kad-tad i imati svoje dijete ili djecu s kojima ćeš dijeliti dom. Mislim da djeca teško mogu shvatiti da imaju dva oca (ili majke) a kad dođe vrijeme, potražit će te.
Herc kralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 18:12   #13
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Ne zanam u kakvim set sad odnosima, ali pokusajte razgovarati, pa nije to mala stvar cije je dijete, i tice se i drugih osoba. Ne razumijem zasto ne zeli napraviti DNK test sad, to ne moze izbjeci
Najbolje ti je poci na sentar za socijalnu skrb, oni ce te najbolje znati uputiti.

https://www.zakon.hr/z/88/Obiteljski-zakon
Možda zato jer žena misli da će postupak biti rizičan za dijete.
Klasični postupak DNK testiranja uključuje invazivni postupak amniocineteze i stvarno nije bez rizika.
Ali danas postoji i neinvazivna metoda utvrđivanja očinstva putem krvi i sline.
Kažu da je visoko pouzdana, ali ja se ne bih nužno pouzdala u internet i novinske članke na tu temu.
Najbolje bi bilo konzultirati se sa nekim stručnjakom u tom pogledu.
To bi bilo najbolje za autora.
Da se on i žena konzultiraju s ginekologom i da ih on uputi što činiti dalje jer bi najbolje za sve bilo da se što prije sazna tko je biološki otac djeteta.

Iako, autor treba imati na umu da ako taj test pokaže da je otac djeteta taj drugi muškarac, bez pristanka tog drugog muškarca se i dalje dijete neće moći odmah po porodu upisati u maticu kao njegovo, nego će sve opet ići preko suda.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:14   #14
Hvala Vam ljudi što pišete... evo malo smo se pomaknuli sa mrtve točke, ona će navodno napraviti DNK analizu sada ako ja potpišem sporazumni..tako da ću sada sa svojim odvjetnikom vidjeti što i kako dalje i da te neke stvari dogovorimo crno na bijelo a nikako usmeno..želim reći da mi ta žena više ništa ne znači u životu, jedino me brine dijete ako bude moje iskreno ne želim da odraste uz takvu majku...ali naravno ovisim o DNK analizi pa ću kasnije dok će mi to zakon dopustiti tražiti skrbništvo nad djetetom ako bude moje.. bit će teško ali dat ću sve od sebe...nadam se da bi tako većina napravila. javit ću daljnji slijed događaja !
uzbekistanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:35   #15
Quote:
uzbekistanac kaže: Pogledaj post
Hvala Vam ljudi što pišete... evo malo smo se pomaknuli sa mrtve točke, ona će navodno napraviti DNK analizu sada ako ja potpišem sporazumni..tako da ću sada sa svojim odvjetnikom vidjeti što i kako dalje i da te neke stvari dogovorimo crno na bijelo a nikako usmeno..želim reći da mi ta žena više ništa ne znači u životu, jedino me brine dijete ako bude moje iskreno ne želim da odraste uz takvu majku...ali naravno ovisim o DNK analizi pa ću kasnije dok će mi to zakon dopustiti tražiti skrbništvo nad djetetom ako bude moje.. bit će teško ali dat ću sve od sebe...nadam se da bi tako većina napravila. javit ću daljnji slijed događaja !
Ovo je najbolje rješenje trenutno.

Drži se odvjetnika.
O skrbništvu razmišljaj kad dobiješ rezultate analize.

Za sada se probaj emotivno njegovati da što prije dođeš k sebi od svega.
Doživio si veliku izdaju, a u eventualnoj parnici oko skrbništva je najbitnija što hladnija glava.
Prevara nažalost nije rijetka pojava u braku, ali to što netko nije bio dobar partner ne znači da će biti i loš roditelj, a djetetu su na kraju krajeva bitna oba roditelja.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 14:18   #16
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ovo je najbolje rješenje trenutno.

Drži se odvjetnika.
O skrbništvu razmišljaj kad dobiješ rezultate analize.

Za sada se probaj emotivno njegovati da što prije dođeš k sebi od svega.
Doživio si veliku izdaju, a u eventualnoj parnici oko skrbništva je najbitnija što hladnija glava.
Prevara nažalost nije rijetka pojava u braku, ali to što netko nije bio dobar partner ne znači da će biti i loš roditelj, a djetetu su na kraju krajeva bitna oba roditelja.
Naravno nakon DNK analize ćemo svi biti malo pametniji.
Onda će biti puno lakše riješiti ovaj moj slučaj.
uzbekistanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 04:09   #17
Stvarno mi je zao , jednom mom prijatelji isto se desilo nakon 15 godina braka. uzas zivi . stvarno danas ne mozes nikom vjerovati. boze sacuvaj drzi se.
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 11:30   #18
Držim fige autoru da dijete nije njegovo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 20:10   #19
Quote:
uzbekistanac kaže: Pogledaj post
Hvala Vam ljudi što pišete... evo malo smo se pomaknuli sa mrtve točke, ona će navodno napraviti DNK analizu sada ako ja potpišem sporazumni..tako da ću sada sa svojim odvjetnikom vidjeti što i kako dalje i da te neke stvari dogovorimo crno na bijelo a nikako usmeno..želim reći da mi ta žena više ništa ne znači u životu, jedino me brine dijete ako bude moje iskreno ne želim da odraste uz takvu majku...ali naravno ovisim o DNK analizi pa ću kasnije dok će mi to zakon dopustiti tražiti skrbništvo nad djetetom ako bude moje.. bit će teško ali dat ću sve od sebe...nadam se da bi tako većina napravila. javit ću daljnji slijed događaja !
Je, to bu sigurno tak išlo
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 13:11   #20
Hvala svima na podrsci.. sad mi treba više nego ikad u životu.. U međuvremenu, poginuo mi otac.. tako da se sada borim i sam sa sobom uz ovo sve što imam na leđima..

Bio sam kod svoje odvjetnice, sastavili smo pismo i poslali, sada čekamo konkretne odgovore, odnosno vrijeme i mjesto obavljanja DNK analize i tek onda potpisivanje sporazumnog razvoda bez obzira na rezultat DNK analize.

Ujedno smo definirali koji smo joj iznos spremni isplatiti, pošto su tražili neki svoj iznos na temelju auta i novaca na računu..

Jedva čekam da se sve ovo završi i da se mogu potpuno okrenuti novom životu, da će jednom stati ružni dani i krenuti na bolje..
uzbekistanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.