Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 14:18   #61
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
trgovine rade od 6-7-8 ujutro do 22 ili 00 navečer tako da svatko stigne potrošiti ako ima šta....
Je, idem djetetu kupiti patike u 6 ujutro.

Nije cijela Hrvatska Zagreb.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 06.03.2017., 14:21   #62
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A ak radiš po cijele dane i onda jedan fraj dan ne možeš bolje iskoristiti od odlaska u mall i to još s djecom u kolicima onda jbg.
Iako najveći promet se obrne vikendom, jer po centrima bauljaju svi od tinejdžera do penzića i obitelji s malom dječicom u kolicima.
Zabrani rad nedjeljom WG npr bude vjerojatno stavio odmah kljuc u bravu tj zakupci lokala.

Tak i tak se ovi veliki kupe van, koliko sam skužila Inditex grupa će do ljeta zatvoriti sve dućane u WG, predaleko, premalo prometa, preskupo itd itd.
Ako radiš po cijele dane onda slobodni dan koristiš za ono za što trebaš. Bio to šoping, pranje prozora ili nešto treće.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 06.03.2017., 14:46   #63
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Je, idem djetetu kupiti patike u 6 ujutro.

Nije cijela Hrvatska Zagreb.
šta da ti kažem?
ako od 8 ujutro do 8 navečer vi ne možete kupiti patike, onda kupujte u 3 ujutro preko interneta....
dk1 is offline  
Old 06.03.2017., 14:50   #64
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
kako razumijem iz ovog posta ti se zalažeš da država propisuje tvrtkama kad smiju i kad ne smiju raditi, te radnicima kad smiju i kad ne smiju raditi?
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Old 06.03.2017., 14:56   #65
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Radila sam kad i ako je trebalo. I kad je bilo fer plaćeno, nisam imala ništa protiv. I muž mi je radio bar jednu nedjelju mjesečno.
radili ste i ti i suprug nedjeljom? više ne radite i boli vas uvo jer drugi moraju?

ako radiš po cijele dane i nemaš vremena za šoping, pranje prozora ili nešto treće osim nedjelje, misliš li da trgovci koji rade i nedjeljom imaju?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Old 06.03.2017., 14:59   #66
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
kako razumijem iz ovog posta ti se zalažeš da država propisuje tvrtkama kad smiju i kad ne smiju raditi, te radnicima kad smiju i kad ne smiju raditi?
a to kao sada ne radi?
no istina, ne propisuje ona tvrtkama nego radnicima.
od toga da se građevinski radovi ne smiju obavljati noću do ribara koji sjede doma za lovostaja ili vozača koji imaju ograničenu satnicu za volanom.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Old 06.03.2017., 15:03   #67
Ja sam apsolutno spremna založiti se da nedjeljom ne radi ništa osim onoga što mora tipa dežurne pumpe, doktora i tako to. Meni bi osobno najviše falilo da ne rade ugostitelji. I to sam spremna pregristi, ali ako oni plate duplu tarifu radniku i radnik želi zaraditi neka bude i obavezno da imaju neki drugi dan slobodan. Nije ni nedjelja svakom ista. Ja djecu vidim oko 17h kad se probude od izlaska i smežurani provire i pitaju šta ima za jest
Ajde imam ovog malog pa s njim idemo po šetnjama.
KatarinaRi is offline  
Old 06.03.2017., 15:08   #68
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
kako razumijem iz ovog posta ti se zalažeš da država propisuje tvrtkama kad smiju i kad ne smiju raditi, te radnicima kad smiju i kad ne smiju raditi?
Pa ako si išao na taj post i pročitao ga sa razumijevanjem, onda si tamo mogao i pročitati točan citat tj dio citata kojeg ja podržavam.

A što se tiče tih zabrana o kojim govoriš. Niti jedan poslodavac, ne može obavljati djelatnost van ograničenja koja su navedena u zakonu o radu.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 06.03.2017., 15:16   #69
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
radili ste i ti i suprug nedjeljom? više ne radite i boli vas uvo jer drugi moraju?

ako radiš po cijele dane i nemaš vremena za šoping, pranje prozora ili nešto treće osim nedjelje, misliš li da trgovci koji rade i nedjeljom imaju?
Kako ga ti sereš o onome o čemu drek znaš... Muž mi je neko vrijeme vrijeme bio bez posla, bio bi sretan da je radio ikako. Ja bih se sutra vratila na ono radno mjesto, samo da mi se pošteno plati...

Naravno, ti sve znaš za druge...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 06.03.2017., 15:17   #70
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
šta da ti kažem?
ako od 8 ujutro do 8 navečer vi ne možete kupiti patike, onda kupujte u 3 ujutro preko interneta....
Kad vidim kako neki ljudi lupaju, bude mi jasnije zašto nam je država u kurcu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 06.03.2017., 15:21   #71
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja bih se sutra vratila na ono radno mjesto, samo da mi se pošteno plati...

.
Ne vezano za temu, ali me zanima stav. Da li je tvoje mišljenje da je bolje raditi 1 dan i ne biti plaćen, ili uopće taj dan i te dane ne raditi ? I sukladno tomu, da li je bolje odraditi 1 sat za poslodavca koji taj sat ne isplaćuje ili ga ne odraditi ?

Mislim da je rijetko tko potpisao ugovor o radu po kojemu radnik prihvaća da dio radnog vremena odvolontira.

No opet, možda griješim, svašta kod nas postoji.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 06.03.2017., 15:29   #72
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Kako ga ti sereš o onome o čemu drek znaš... Muž mi je neko vrijeme vrijeme bio bez posla, bio bi sretan da je radio ikako. Ja bih se sutra vratila na ono radno mjesto, samo da mi se pošteno plati...

Naravno, ti sve znaš za druge...
što se pjeniš tako si napisala?!
Quote:
Radila sam kad i ako je trebalo. I kad je bilo fer plaćeno, nisam imala ništa protiv. I muž mi je radio bar jednu nedjelju mjesečno.
radio. radila. prošlo svršeno vrijeme.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Old 06.03.2017., 16:51   #73
Zabraniti nekome da radi.
I to još po vjerskom ključu "dana za odmor".
jurkon is offline  
Old 06.03.2017., 17:47   #74
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Zabraniti nekome da radi.
I to još po vjerskom ključu "dana za odmor".
ubi argumentima. :klap:

zašto šoferi ne smiju raditi koliko žele?
već spomenuti ribari moraju čekati kraj lovostaja?
zašto godišnji odmor ne može biti plaćen pa da ljudi rade koliko žele?
kontrolori zračnog prometa ne smiju udarati dvije smjene?

i tako dalje...
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Old 06.03.2017., 17:48   #75
Plaće su male, nema se novaca, pa čemu onda imati otvorene trgovine nedjeljom?

Ono što se u 95% slučajeva događa nedjeljom u trgovačkim centrima je neki oblik obiteljskih izleta u kojima obitelji "kruže" po trgovačkim centrima i u pravilu ništa ne potroše.

Na problem gledam sa stajališta nekoga tko radi 40 sati tjedno s neradnim vikendima i znam da nikad nisam oduševljen kad moram raditi 1-2 subote godišnje, pa zašto bi netko drugi morao raditi svake subote/nedjelje?

Treba zabraniti rad trgovina od petka od 17:00 do ponedjeljka 07:00.

Iznimke bi bile pekare kojima bi se dozvolio rad subotom do 14:00.

Ostale iznimke bi bili samo oni koji prodaju proizvode koje sami proizvedu na svojim štandovima i prodaja suvenira koji imaju veze s turizmom.

Restorani, kafići, krčme, ... čine turističku ponudu.
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 17:55   #76
Oprosti al kad bi išli u šoping oni koji rade pon-pet do 17?
Za kupnju nečeg od namještaja recimo uzet GO?
I smiju li domicilni u restoran ili je i to nedopustivo da se ne preopterete oni koji rade?
Hilda is offline  
Old 06.03.2017., 18:01   #77
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Oprosti al kad bi išli u šoping oni koji rade pon-pet do 17?
Za kupnju nečeg od namještaja recimo uzet GO?
I smiju li domicilni u restoran ili je i to nedopustivo da se ne preopterete oni koji rade?
Koliko često kupuješ namještaj?
Uzmeš li GO kad ideš na katastar?
Domicilni su isto turisti, makar živjeli 5 minuta od restorana.
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:05   #78
Ok ajde GO za namještaj i katastar.. (mada i to sa službama je posebna priča) uzet ću GO.
Jel treba GO i za tjedne nabavke špeceraja jer ti ne bi da rade od petka od 17?
Hilda is offline  
Old 06.03.2017., 18:07   #79
Ovi koji su za zabranu rada nedjeljom ili točnije od petka 17.00 do ponedjeljka 08.00 jesu li malo razmislili koliko bi osoba ostalo bez posla ma kako mizerno plaćenog.

Nije poanta u zabranama nego je poanta u poštenom plaćanju, prvođenju zakona i inspekcija jer zabranama se ništa ne rješava. Zabrane su iz komunističkih sustava ako je nekome promaklo
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 06.03.2017., 18:09   #80
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ubi argumentima. :klap:

zašto šoferi ne smiju raditi koliko žele?
već spomenuti ribari moraju čekati kraj lovostaja?
zašto godišnji odmor ne može biti plaćen pa da ljudi rade koliko žele?
kontrolori zračnog prometa ne smiju udarati dvije smjene?

i tako dalje...
Jer time ugrožavaju druge osobe. Sad mi objasni čime to npr. blagajnica koja radi nedjeljom ugrožava kupca. I još mi objasni zašto nedjelja treba biti taj neradni dan, a ne neki od ostalih šest.
jurkon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.