Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 22:45   #1
Unlock Samsung mobitela

htjela bi maknuti vodafone s U700 imam inace simpa karticu i neznam
kako da to napravim

jel bi mi mogao netko pojasniti kako se to radi

provesti me korak po korak pliz...
Via is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 18:03   #2
Quote:
Via kaže: Pogledaj post
htjela bi maknuti vodafone s U700 imam inace simpa karticu i neznam
kako da to napravim

jel bi mi mogao netko pojasniti kako se to radi

provesti me korak po korak pliz...
U700 flashanje
1. Moraš imati U700 FastMultiLoader v5.21, i Samsung SGH-U700 flash fileove i originalni Samsung USB kabel koji dolazi s mobitelom.

2. USB kabel za kompjuter i instaliraj USB drivere, ali ako su već instalirani (ako si već nešto prebacivala) onda ne trebaš ništa.

3. Makni bateriju, sim karticu i memorijsku karticu. Spoji mobitel za USB kabel, trebala bi se upaliti tipkovnica.

4. Pokreni U700 FastMultiLoader v5.21.

5. Odaberi ovako kako je na slici.

6. Stavi kvačicu na "Boot" i na "Full Download" zatim klikni "Boot" i odaberi boot fileove koji se nalaze u folderu koji sadrži flash fileove, npr. C:\U700XXGF2\BOOTFILES.

7. Klikni na modem, Rsrc1, Rsrc2 i Factory FS i odaberi fileove koji trebaju (kako je prikazano na slici). Odaberi (Low).r2c rađe nego (Mid).r2c. FOTA i ETC fileovi ne bi trebali išta imati.

8. Pritisni * tipku na mobitelu, "download" bi se trebao pozati na zaslonu tvog U700.

9. Klikni na "port search" kako bi COM koji ti treba bio prikazan kao "ready".

10. Sad klikni "download" u programu.

11. Kada status kaže "Čekaj, restiraj!" (ili nešto u takvom smislu) pritisni * tipku opet na svom mobitelu. Kad je gotov onda piše "OK" (ili nešto u takvom smislu).

12.Otpoji USB kabel, stavi sim karticu i bateriju i upali mobitel. Pokrenut će se i resetirati sam od sebe sa svojim novim softvero!. Kako bi provjerila koji softver imaš, utipkaj *#1234#.

Nadam se da će pomoći , ako zapneš, samo pitaj

Slika:

Zadnje uređivanje Zallman : 12.10.2007. at 21:02.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:01   #3
puno ti hvala...

eo sada sam vidjela, sada cu poceti pa ako zapnem ( a hocu ) javim se..

jos jednom hvala
Via is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:09   #4
pitanje... jel mogu sa slike prepisati ovo za boot jer kad odem na stranicu za flash ja to ne vidim
Via is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:29   #5
sramota me priznati jer izgleda jako jednostavno ali ja neznam di da nadem to sto trebam upisati..
em cura em nemam blage nista sto se toga tice..
Via is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 21:04   #6
Quote:
Via kaže: Pogledaj post
sramota me priznati jer izgleda jako jednostavno ali ja neznam di da nadem to sto trebam upisati..
em cura em nemam blage nista sto se toga tice..
Nemoraš se sramiti, ima ljudi koji neznaju poslati poruku!
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:22   #7
imam samsung e 740 i pkusao sam ga dekodirati ovim univerzalnim kodovima, i nisam uspio naravno, i sada mi pise da je telefon zamrznut i da upisem sifru, a neznam koju, imali tko kakvi savjet
sink.as is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:38   #8
U600 flashanje:

1. Moraš imati U600 Optiflash, Samsung SGH-U600 flash file i originalni USB kabel koji je došao sa mobitelom.

2. Pokreni Optiflash i klikni na 'Options > Settings > Generic
- Odaberi 'Customer T: d830/d840/d910 (USB)
- Stavi 'Flash Erase Passes' na '1'
- Stavi 'Operation Passes' na 'Default'
- Makni kvačicu sa svih kućica osim 'Differences only'

3. Odaberi tab 'Flash and Verify'
- Odaberi onaj flash file

4. odaberi tab 'Default Contents'
- klikni na 'S-Record only'

- klikni 'OK'

5. Spoji mobitel na komjuter USB kablom.(, a na mobitelu odaberi "connect to pc studio")

6. Makni SIM karticu i microSD karticu i bateriju iz mobitela (koji će se zbog toga ugasiti).USB kabel za to vrijeme mora biti cijelo vrijeme priključen, LED svjetla će biti upaljena.

7. Dok držiš *, pritisni ON gumb. Tvoj kompjuter će prepoznati uređaj kao Samsung USB Mobile.

8. Vrati se u Optiflash, klikni na 'Options > Settings > COM Port'
- Odaberi COM port koji tvoj mobitel korisiti (Ako nisi sigurna koji je to, to možeš ovako naći: Control Panel > System > Hardware > Device Manager > Ports (COM and LTP))
- Odaberi 921600.
- Na drugi COM port odaberi "none"
- klikni 'OK'

Napokon pritisni "flash"

Flash procedura traje oko 15 min. i bit će gotova kad se pojavi poruka 'All is Well' iznad zelenog bara.
Kad se upgradea ne treba ga resetirati, no ako želiš biti sigurna utipkaj *2767*3855# i pričekaj minutu "doslovno" i restetiraj mobitel.

Kako bi provjerila koji firmware imaš, utipkaj *#1234#.

Nadam se da sam pomogao
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:46   #9
meni i treba za U700 ,prijateljica mi ima U600 a ja U700..

tako da si mi dobro prvo napisao
Via is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:37   #10
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
U600 flashanje:

1. Moraš imati U600 Optiflash, ...
Na toj stranici nije dostupan više Optiflash, tu ga možete skinuti.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:49   #11
Dali netko zna profesionalne programe za otključavanje mobitela.
ferrari40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 17:17   #12
Quote:
ferrari40 kaže: Pogledaj post
Dali netko zna profesionalne programe za otključavanje mobitela.
a za sto te sve zanima,sto namjeravas....imas na stotine kombinacija ovisno o pocetnim financiskim mogucnostima i dosadasnjem poznavanju rada sa tom opremom....
-mozes mi se javit na pm mozda ti mogu pomoc i usmjeriti te...
zeljko2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:22   #13
pozz

Imam Samsung GT-S5620 i na T-Mobile je. Da li postoji način da ga sam otključam a da nemoram plačati???
Mirko... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:37   #14
zna li itko kako dekodirat samsung sgh e370?bez kabela..kodiran je na t-mobile...unaprijed hvala
CyBeR GeiShA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 00:20   #15
pozdrav zallman vidim da se ti kuzis u to pa bi te pito ja bi se poceo s tim bavit dekodirat mobitele ak znas stranicu bio sam danas kod tipa stranica pocinje nes sa www.mf-....org i vidio sam da on ima neke kablove jel znas ti sto mi je sve potrebno za taj poso
toster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 17:01   #16
Quote:
GeC666 kaže: Pogledaj post
E SLUSAJTE IMAM 14 GODINA I DOBIO SAM IPHONE OD TATE KO MI GA JE DONIO IZ AMERIKE(RADI MI STARI NA BRODU)ALI MI NEMOZE RADITI OVDJE JER JE ZAKLJUCAN, PA SE PITAM JA DALI NEKO OD VAS OVDJE MOZE OTKLJUCATI PLATIO BI MU ALI SAMO U ZG JER JA TU ZIVIM!!!!!

HVALA NA PAZNJI!!
OffT To što imaš 14 godina ne daje ti pravo da se dereš (velika slova)
OnT Probaj s ovim

Quote:
toster kaže: Pogledaj post
pozdrav zallman vidim da se ti kuzis u to pa bi te pito ja bi se poceo s tim bavit dekodirat mobitele ak znas stranicu bio sam danas kod tipa stranica pocinje nes sa www.mf-....org i vidio sam da on ima neke kablove jel znas ti sto mi je sve potrebno za taj poso
Nemam iskustva s dekodiranjem, flashanjem, znam neke mobitele "srediti", ali ne znam sve. Oprosti, ali ne znam što ti sve treba
Mislim da bi ti trebali USB kablovi, flash driveri, programi tipa XS++ itd.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 21:04   #17
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
OffT To što imaš 14 godina ne daje ti pravo da se dereš (velika slova)
OnT Probaj s ovim



Nemam iskustva s dekodiranjem, flashanjem, znam neke mobitele "srediti", ali ne znam sve. Oprosti, ali ne znam što ti sve treba
Mislim da bi ti trebali USB kablovi, flash driveri, programi tipa XS++ itd.
Znas kako mogu vratiti postavke na d900i nesto sam sjeba na glavnim postavkama
ganmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 05:27   #18
gdje se moze u zagrebu kupiti flash&unlock cable za samsung d900? (trazio sam po internetu ali sam nasao samo na nekim njemačkim stranicama). na cafe.mobilu su napisali da je bolji COM sa 9V nego USB, kolika je razlika u vremenu flashanja?

unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
qbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 09:47   #19
kako odključati samsung e250 jel zna neko?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:02   #20
bok ljudi, da li netko slučajno zna jel ima za samsung d830 kakav program pomoću kojeg mogu mjenjati postavke u mobitelu ( ikone izbornika, fontove, start up animacije i sl.) kao za SE (far manager i sl.) ili Motorolu?
unknown22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.